Results 1 to 2 of 2

Thread: Hristo Zlatinski

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Hristo Zlatinski

    1zlatinski-newsflash.jpg

    Hristo Zlatinski este un mijlocas nascut pe 22 ianuarie 1985, la Blagoevgrad, in Bulgaria. Acesta si-a inceput cariera la OFK Pirin si a trecut, de-a lungul anilor, pe la Lokomotiv Plovdiv, Lokomotiv Sofia si Ludogorets, inainte de a ajunge la CS Universitatea Craiova in vara lui 2015. Are in palmares doua titluri de campion al Bulgariei si o Cupa a Bulgariei cu Ludogoret, iar in vara lui 2018 a ridicat Cupa Romaniei, din postura de capitan al celor de la CS Universitatea Craiova.

    Bulgarul a semnat un contract valabil pentru un sezon, cu optiune de prelungire pentru inca unul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Sunt mandru si fericit ca la varsta de 33 de ani am ajuns la un club atat de mare. Este o mare implinire personala. Imi doresc sa fiu sanatos si sa pot ajuta echipa sa isi indeplineasca obiectivele. Dupa ce am castigat Cupa Romaniei cu Craiova, vreau sa iau campionatul cu Steaua
    Bine ai venit la Steaua!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •