View Poll Results: Cine castiga USO 2018?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    5 50.00%
  • Rafael Nadal

    3 30.00%
  • Roger Federer

    1 10.00%
  • Juan Martin del Potro

    1 10.00%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Kevin Anderson

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • David Goffin

    0 0%
  • Andy Murray

    0 0%
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 172

Thread: ATP Grand Slam: US Open

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    A jucat bine shcrofoshnetzul ala fofonez nazal ce-i drept, n-a fost chiar fraier desi Stan clar n-a mai fost la nivelul din primul meci. Cum a rupt racheta aia dupa setul 2, parca ii venea sa se urce pe pereti de nervi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    hopa cand joaca cu un redneck il pun in sesiunea de seara.
    asa mai merge mai yankeilor.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  3. #24
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, pai americanii sunt foarte patriotarzi, ai lor in primul rand.

    Numai ca asta il trimite pe mos Federer sa joace pe canicula si nu m-ar mira deloc sa o pateasca inca de azi.

  4. #25
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bineinteles ca Rafa trebuie sa aiba si ghinion cand joaca cu tipul de jucator care nu ii convine. Cum naiba sa incepi meciul 11/11 cu primul serviciu intre care si 4 asi, nu s-a jucat mare lucru pe serviciul rusnacului. Bineinteles ca Rafa joaca aproape numai cu serviciul 2 un game, sa compenseze, rusul pune niste retururi norocoase, face breakul si asa se poate pierde un set. 3 mingi de break salvate de rus cu asi sau semiasi... putin descumpanit Nadal.

    Am impresia ca e mai rapida suprafata anul asta la USO; pesemne vor sa ii curete organizatorii pe Djoko si Rafa, dar prima victima a fost Simona.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa nu facem melodrame, rusnacul pe care eu l-am vazut de prima data aici ca fiind jucator de mare viitor joaca excelent din orice minge, chiar si din cele joase cu efect pe care trebuie sa le contrezi tot cu efect altfel le dai de fileu! Omu stie tenis, nu e vorba doar de viteza aici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Fantastic ce game a facut Nadal la retur condus cu set si break:
    - defensiva SF - check;
    - passing SF - check;
    - contra-atac din defensiva SF - check;
    Game Ciocanov! Asta pt ca n-a reusit un retur bun la bp, pana acolo a jucat grozav, acolo nu i-a mai iesit.

    Ei acum sa-l vedem la 5-7 1-3 dupa un game absolut fabulos la retur si totusi fara rebreak!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi, rusnacul nu va putea servi asa bine si in general juca asa bine in mod sustinut. Oricum jocul asta la fie ce-o fi nu are cum functiona decat atat timp cat este outsider. Nu cred ca are niciun viitor, e mult sub Zverev sau Kyrgios. Da, la ce jale se anunta dupa retragerea astora mari, va intra episodic in top 10 probabil.

    Nadal joaca slab azi, cum se zice in fotbal il face mare pe rus. Serveste slab (poate principala problema), face enorm de multe nefortate la lovituri usoare. Degeaba face mingi extraordinare cu spatele la zid daca isi pierde aiurea serviciul sau face cadouri.

    Sper sa aiba doar o zi proasta Rafa si sa nu fie accidentat, are un genunchi bandajat deja.

    Si din nou, face break Rafa cu greu apoi face numai prostii si ii ofera 3 mingi de rebreak rusului. Astea sunt meciurile pe care le pierde.

    Pur si simplu joaca oribil Nadal, nu are nicio treaba adversarul cu asta. Mingi date metri in afara din pozitii favorabile, este unul din acele 1-2 meciuri de genul asta pe an pentru Rafa. Pe hard si in fata unui adversar care joaca excelent, nu prea are ce face.
    Last edited by Cristi; 1st September 2018 at 00:19.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Incredibil ce mingi a scos rusul din atacurile ibericului si l-a fortat pe Nadal sa greseasca!
    Parca rolurile s-au inversat dupa ce Nadal a facut iar rebreak-ul ca-n primul set, el a fost scos din uz de o defensiva incredibila a adversarului! Nadal got a taste of his own medicine! Como te gusta?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Incredibil ce mingi a scos rusul din atacurile ibericului si l-a fortat pe Nadal sa greseasca!
    Parca rolurile s-au inversat dupa ce Nadal a facut iar rebreak-ul ca-n primul set, el a fost scos din uz de o defensiva incredibila a adversarului! Nadal got a taste of his own medicine! Como te gusta?
    Sa fim seriosi, cand l-a scos vreo defensiva din uz pe Nadal? Daca nu a reusit Coria nu va reusi nimeni. Nici Djokovic nu se poate spune ca l-a razbit cu defensiva, mai degraba cu contraatacul. Ceva il scoate rau din uz pe spaniol, dar nu e adversarul.

    Daca stam sa ne gandim, e a treia oara anul asta cand sta sa ploua / incepe ploaia si Rafa are probleme inexplicabile. E deja cam mult sa fie o coincidenta.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Hai ca l-a salvat acoperisul, si-a facut serva la 0 de data asta dupa rebreak!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cum draq a luat Nadal setul 2, nu as putea spune...

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    L-a salvat acoperisul, ti-am zis. Si apoi clacaj Ciocanov, 2 duble la 40-15.
    Tie nu ti-o placea cum joaca dar eu zic c-are un joc f bun, stie lovi si plat destul de exact si cu efect! Uite, si-n setul 3, in toate seturile break avans... ce-i drept si Nadal mai face cate o gogonata de te mira lumea!


    M-am grabit, Nadal ramane cel mai bun jucator la salvatul mingilor de break din istoria tenisului, salveaza 0-40 cum numa el stie chiar daca rusul n-a jucat rau deloc toate cele 3 bp. Incepand de-acu ii va fi f f greu.
    Mental probabil va arunca meciul la fel cum a aruncat cele 2 mingi de la 40=, asa se-ntampla cand joci excelent si nu obtii nimic, doar marii campioni pot trece peste astfel de momente, el evident nu e asa ceva.
    Last edited by Johnny D; 1st September 2018 at 00:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Una e sa poti juca bine, si nu neg ca rusul poate, alta sa o faci constant. Asta ca poti bate pe mai oricine in anumite conditii si nu prea des nu e mare lucru.

    Totusi nu e deloc asta jocul lui Rafa, sa greseasca prosteste apoi sa scoata niste lovituri incredibile sa se salveze. Ceva nu e Ok.

    Rusul pare ca nu mai are rabdare sau a obosit. Risca parca tot mai mult si normal ca in conditiile astea statistica incepe sa nu te mai avantajeze.

    Cam asta ziceam si eu Johnny, ca rusul nu pare sa aiba stofa de mare campion desi calitati are. Dar da, este si probabil va fi din ce in ce mai mult un adversar pe care nimeni nu si-l doreste pe suprafete rapide.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Daca retardatul de Zverev are... rusul are doua! Mai cazut mental jucator ca ala rar.
    Ciocanov inca nu e mare campion, dar la mental sta mai bine si se vede in meciurile in care e favorit fata de golanul ala prost care clacheaza deseuri in meci strans cand e clar favorit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda ce e drept nici Zverev nu a facut mare lucru pana acum in GS. A miscat insa mai bine in turneele de Masters si cumva mi se pare ceva mai complet. Rusul astalalt mi se pare ca se misca chiar mai bine totusi, incredibil de bine la marimea lui. De vazut ce se intampla cu ei inspre 25 de ani cand inevitabil devin mai masivi, cum se vor descurca atunci.

  16. #37
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pariez si eu o data pe Nadal, si parca vad ca-l bate Kakanov...

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Il bate pe dracu, mi-a mancat Lyonu biletele la 1X si online Villareal la 1X, cand se-ntampla asta, normal ca Nadal care ar fi fost de vis sa piarda fix acu, bate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    A, pai daca a pierdut Villareal nu ma mai intereseaza nici pe mine meciul asta.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0



    Baga-mi-as pwla-n fotbal si-n cine l-a inventat JJ, ieri mi-a iesit tot tenisu si mi-a mancat 40 de milioane prin CFR, azi mai aveam 2 bilete de cate 30 de milioane, unu se termina in noaptea asta si cealalalt in urmatoarea, ambele cu cota 1.73 iesita lejer pe Stephens, Thiem 1.27, Svitolina 1.29 si rahatul asta de fotbal e plin de impedicati handicapati care stiu suta doar in portar si-n bara si lua gol la singurul sut pe poarta al adversarilor!


    Ma mira rezistenta asta a lu Ciocanov in teren, tiebreak-ul l-ar fi luat lejer daca ar fi servit decent. A jucat aproape doar cu 2iul si-a facut 3 duble! Daca ar fi servit decent, l-ar fi luat, a fost un tiebreak slab de tot pt iberic!
    Last edited by Johnny D; 1st September 2018 at 02:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Sa-l scoata Sapovalov pe Anderson? Vad ca s-au dus in decisiv.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Posibil, n-am pariat pe meciul ala tocmai pt ca Shapovalov e jucator foarte exploziv, imprevizibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •