Results 1 to 2 of 2

Thread: Mihai Roman

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0

    Mihai Roman

    1roman-newsflash.jpg


    Mihai Roman este un jucator nascut pe 16 octombrie 1984, la Suceava. Acesta a inceput fotbalul la echipa locala Cetatea Suceava, fiind transferat in 2007 de FC Brasov. Dupa trei ani la echipa de sub Tampa, a fost transferat de Rapid, pentru care a evoluat pana in 2013, cand a fost legitimat de FC Toulouse, din postura de jucator liber de contract. In iulie 2016 a semnat cu FC Botosani, pentru care a inscris 16 goluri in 70 de partide. La nivelul echipei nationale, Mihai a adunat 10 partide oficiale intre 2009 si 2012.

    Roman a semnat un contract valabil doua sezoane si va imbraca tricoul cu numarul 28.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Sunt fericit ca am ajuns la cel mai mare club din Romania. Sper din tot sufletul sa ajut echipa sa isi indeplineasca obiectivele. Cel mai important este sa fiu sanatos si sa reusesc sa rasplatesc increderea acordata
    Bine ai venit la Steaua!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •