Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 77

Thread: Razboi civil in Piata Victoriei

  1. #43
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    sa admitem ca eu sunt cel ce imbatraneste urat,

    totusi




    bun, presupunand, prin absurd, ca fata ta (sau mama) avea simt civic dezvoltat si se afla(u) in piata Victoriei iar toata saptamana mergeai cu ea pe la doctor ca tuseste si scuipa carabusi - afisai aceeasi detasare sau incercai cumva sa intelegi ce-a fost acolo k sa nu se mai repete?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    am fost acolo pentru vreo doua ore, ca simplu spectator.
    consider ca nu am motive sa mitingesc, consider ca inca nu mi-au spalat astia tavanul, si nu in ultimul rand nu (mai) am simpatii.
    acolo unde lucrez sunt foarte bine platit, o mica afacere cu auto si piese, copiii sunt bine merci, pe "salar" mai mult decat decent, si la o faculta de 4 ani si inca vreo trei de urmat.
    io zic ca am facut ceva pentru tara asta, m-a educat, scolit si am intors cu varf si indesat prin tot ce am facut de cand am vazut lumina zilei.
    acu' sincer iti spun ca am ajuns la concluzia ca nu merita pentru rupti in cur si fomisti sa faci pe moralistul, prea mult simt civic dauneaza...
    parerea mea, o mentin si o semnez!

  3. #45
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    faci parte din grupul celor care ar supravietui chiar si in partea cealalta a democratiei, in tari conduse cu p ulanul ca Turcia sau Rusia, bravo tie! ai alternative


    sanatate!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    in fosta urss am fost in tinerete, la leningrad. oras de vis!
    in turcia, la marea cea mare. nu as supravietui, as lasa in urma douo mari iubiri, STEAUA BUCURESTI! si ROMANIA
    lumea e plina de tari, mah novacule, dar nici una nu-i ca tara mea.

    sanatate tie si familiei tale!

  5. #47
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    lasa astea ca altu e subiectul,


    pe duamna secretara carmen dan de la ministerul de interne o aculti, ca vorbeste acum, cu voce tremuranda, despre actele de bravada ale jandarilor?


    la mani****rea 4 cica femeia din carucior s-a aruncat sinucigas, la rupere, sa impiedice testosii
    Last edited by Novac; 19th August 2018 at 20:37.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #48
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ma uit la meciul Stelei, pe look!
    ce ziceai ca spune proasta aia?

  7. #49
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    ca, citez <<legeanu se aplica in mod egal, pardon, se aplica in mod egal jandarmilor si cetatenilor>>

    inca una pe care nu o mai lasa liviu sa citeasca in public, off!


    si ca blablablaaaa, ce sa mai vorbim, oaminii rai au atacat in mod organizat dar altfel decat de obicei si ca i-a luat prinsurprindere pe militieni.

    ah, si ca au fost adusi testosi suplimentari din Caiova si Pitesti
    Last edited by Novac; 19th August 2018 at 20:53.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #50
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    din Craiova stiu ca a fost dus un batalion, mai multe nu ca nu ma prea intereseaza.
    nu incerci o discutie cu tomache, e mult mai bine informat.

  9. #51
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    de abia astept sa vina cu adevarata istorie a evenimentelor (de la A3 unde,se stie, salasuieste adevarul absolut)

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #52
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    <<10 AUGUST

    Unei fete din jandarmerie i-a fost ruptă sira spinării.
    Doi jandarmi au fost omorâti.
    Zeci de jandarmi au fost răniti.
    Politistii SIAS au fost atacati la Spring Time.
    Dintr-un camion se descărcau cocktailuri Molotov.
    Protestatarii au fortat intrarea în muzeul Antipa.
    Iohannis a cerut continuarea violentelor.


    Sunt minciunile esentiale, toate sustinute oficial la un moment dat, unele abandonate, altele încă prezente în documente oficiale.
    Împreună, toate minciunile astea ar fi trebuit să compună naratiunea oficială a protestului din 10 august care să justifice preluarea totală a puterii de către Liviu Dragnea.
    Din fericire, multimea din stradă a fost si mai pasnică, si mai înteleaptă decât a crezut Liviu Dragnea.

    Însă e acum limpede: protestul din 10 august ar fi trebuit să fie echivalentul incendierii Reichstagului în 27 februarie 1933.
    10 august 2018 ar fi trebui să fie echivalentul acelor zile din decembrie 1989 când Ion Iliescu a inventat teroristii.
    10 august 2018 ar fi trebuit să fie echivalentul lui 13 iunie 1990.

    Toate minciunile de mai sus, toate intoxicările fuseseră pregătite pentru a fi lansate încă înainte ca protestul să înceapă. Aproape că nici nu mai conta ca realitatea să le verifice: ele erau un fel de self-fulfilling prophecies. Ajunge să anunti isteric, în conferinte oficiale de presă, că un protest va fi violent, ajunge să înghesui multimea ore in sir, ajunge să o sufoci cu gaze, ajunge să o lovesti brutal & indistinct pentru ca, de la un punct încolo, tragedia să se declanseze. Ar fi, de fapt, un miracol să nu se declanseze.
    Si nu s-a declansat.

    Stim cum ar fi trebuit să arate naratiunea lor.
    Acum e rândul procurorilor să documenteze cine au fost naratorii si cine personajele vinovate.
    Si să transforme naratiunea în dosare.

    L-am auzit pe seful de jandarmi Cucos declarând: N-am făcut altceva decât să îmi iubesc tara.
    Stiti care au fost cele mai frecvente ultime cuvinte ale nazistilor condamnati la Nurnberg?
    Iubesc Germani.

    Poate că aveau de gând să îsi iubească tara cu premeditare, de vreme ce si-au ascuns numerele de identificare de pe căsti sub benzi adezive.>>

    https://www.hotnews.ro/stiri-opinii-...-10-august.htm
    Last edited by Novac; 19th August 2018 at 21:21.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    dupa disparitia lui basescu,coldea si kovesi urla amaratii astia de ti se scoala poula! niste nulitati, niste neadaptati, niste nefericiti.....

    acum ca au ratat si lovitura de stat finantata atat de tare de aia carora le cresc redeventele, se plang ca niste servitoare ca jandarmii nu i-au stropit cu apa sfintita si nu i-au gazat cu bashini de la fasole.

    'tu-va rasa-n kur de milogi,la muncaaaaaa bah

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    esti dus cu capul!
    intinzi coarda cand te legi de familii, copii..."vedea-v-as fetele lovite si gazate si tavalite de jandarmi ... si tie si lui timaxche"

    imbatranesti urat!
    ....atata poate impotentul

  13. #55
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    <<Nu reiese din raport (raportul MAI despre evenimentele din 10 august - n.r.) că ar putea să suporte cineva consecințe. De altfel, zilele următoare, am avut o discuție cu comanda Jandarmeriei și chiar am solicitat acesteia să se organizeze și să facă o demonstrație celor interesați să cunoască și să dea, bineînțeles, toate lămuririle despre efectele și modul în care se folosește acest gaz iritant-lacrimogen", a declarat Carmen Dan, duminică seară, la Antena 3.>>

    Daca le da cu jetul direct in mufa ei si arabetelui necredincios arafat (secretar de statal MAI, plm) eu ma declar satisfacut.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    am fost acolo pentru vreo doua ore, ca simplu spectator.

    acu' sincer iti spun ca am ajuns la concluzia ca nu merita pentru rupti in cur si fomisti sa faci pe moralistul, prea mult simt civic dauneaza...
    parerea mea, o mentin si o semnez!
    Ai prins tu ideea ca-i ceva votba de bani dar vezi, stand atat de putin nu cred te-ailamurit ce-i vorba de fapt acolo si ce voiau de fapt ....ca-i cam ca'n semnatura lui Hinghj. Mare parte dintre oamenii aia chiar daca nu erau echipati in treling si baschet Nike fac lunar mai multi bani decat crezi si, muncind pentru acei bani, chiar le pasa de cheltuirea impozitelor platite. sau de pilonul II/ bugetul Bucurestiului/etc. Vorbim pe larg dupa 01Sept cand se aduna lumea (in piata) de prin concedii
    Last edited by Novac; 20th August 2018 at 02:29.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #56
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Buna ziua
    In loc sa coagulam energiile creatoare in folos comun, le risipim in dispute fratricide. "Prietenii" (americani, rusi, germani) atata cu ardoare focul dezbinarii noastre.
    Razboiul romano-roman se inteteste cu doua arme diabolice: manipu lare si dezinformare.
    Last edited by Bobi Cearton; 20th August 2018 at 14:46.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Iata ca targetul marii demostratii din 10 august este atins: azi ,dupa 10 zile de la marea mobilizare, a decedat primul participant! deci: A FOST NEVOIE SA MOARA OAMENI....


    Unele zvonuri sustin ca in urmatorii 80 de ani si ceilalti 50.000 de participanti PASNICI vor avea aceiasi soarta!

  16. #58
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    unii carcotasi zic ca femeia jandarm a fost lasata intentionat acolo de catre coledzii de tonfa ,s-o linseze huliganii aia...nah,incurca-i drace cu toate manipisdarile alea...ca altfel nu pot sa zic,la mani****ri apare cu asteriscuri la mijloc si nu mai intelege nimeni nimic...
    granita la Orsova!

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Eu am vazut la NG un reportaj cu o trupa de bizoni care a fost atacata de o haita de lupi. Lupii tot hartoiau bizonii si intentionau sa ajunga la un pui de bizon acolo in mijloc. La un moment dat bizonul sef s-a repezit la pui, l-a doborat la pamant si ceilalti l-au lasat prada lupilor. Incredibil. De fapt ideea a fost ca a sacrificat pe ala micu' pt a salva restul trupei

    Niste animale
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu am vazut la NG un reportaj cu o trupa de bizoni care a fost atacata de o haita de lupi. Lupii tot hartoiau ...
    ce faceau mah?
    granita la Orsova!

  19. #61
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    lasa-l mah si tu ca-i prietenul bunal lu' Ionica si ...


    are derogare

    ontopic vorbind scursurile ce reprezinta jandarmeria in frunte cu secretara nespalata carmendan inceraca prin toate mijloacele sa prostesca lumea ca,s nevinovate

    si latul se strange, se strange, se tot strange


    ps. daca-i dobori cascheta la un prostalau d;asta needucat te duci pe la tribunal cu dosar penal pentru ofensa adusa autoritatii iar jegosii vor sa scape basma curata dupa ce au ciomagit/gazat sute/mii de oameni. mu ie baaaa! multamulta mu ie!

    dupa ce nu o sa mai aiba jandarmeria bani sa plateasca pentru ce-ati facut pe 10 August o sa raspundeti cu averea personala pentru toate daunele produse ... mizeriilor. Trogloditilor!
    Last edited by Novac; 22nd August 2018 at 00:01.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ce e Novacel? Iar te scalmana pulovarul in mijlocul verii direct pe piele? Pastreaza-l pentru la iarna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    on topic poti?

    de exemplu ce parere ai de evolutia operatiilor estetice ale lui carmen dan ... eu doar zic ca-i ceva in neregula







    si DA, STIU ca se citeste forumul asta

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •