View Poll Results: Cine considerati ca va castiga titlul ?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    1 5.56%
  • Chelsea

    1 5.56%
  • Liverpool

    8 44.44%
  • Manchester City

    6 33.33%
  • Manchester United

    2 11.11%
  • Tottenham

    0 0%
  • Alta

    0 0%
Page 53 of 60 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 1240

Thread: * Barclays Premier League 2018/2019 *

  1. #1093
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa-i foot, ieri cand imi trebuia doar Celsoc imputit, m-a facut praf, azi cand deja am pierdut, evident ca astia bat pe final!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1094
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Astazi urmeaza dilema din Manchester: sanse la loc de UCL sau Liverpool campioana?! Personal, as da oricand o victorie verisorilor intr-o lupta la baioneta cu Juventus.
    Bine, vorbim doar teoretic pentru ca sincer, nu cred ca ii pot bate pe cetateni nici pe bune. Insa mingea e rotunda, nu e VAR si am vazut ce poate United cu WHU acasa

    Puscasuleeee, v-ati grabit ca fata mare la maritat cu OLE!

  3. #1095
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dardarica s-a indragostit de PL! In cele din urma, hotu tot trage la locu valoros!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1096
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Urmaresc EPL (3-4 meciuri pe etapa cand imi permite timpul) de vreo 2 sezoane. E foarte misto sa discuti despre fotbal intr-un pub englezesc. De fapt, umorul lor e atat de bun, incat n-ai nevoie de altceva pentru a te binedispune. In fine, momentan urmaresc de-acasa meciurile si da, pot spune ca imi place campionatul. Bine, probabil si activitatea din Fantasy Premier League ma face sa fiu atent la aproape toate detalii.
    Inainte, urmaream random 7-8 meciuri tot sezonul. Recunosc, imi sunt simpatici cei de la Everton. Si da, vreau sa piarda United diseara, desi daca le iau separat pe cele doua, tin cu diavolii din Insula.

    Pentru un spectator neutru, fiecare meci e o placere. Apropo, ador comentariile lui Gary Lineker si a invitatilor lui. Streamurile le gasesti pe reddit.

  5. #1097
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ei, asa... DA! Oficial te primesc la noi in comunitatea de fani PL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1098
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Urmaresc EPL (3-4 meciuri pe etapa cand imi permite timpul) de vreo 2 sezoane. E foarte misto sa discuti despre fotbal intr-un pub englezesc. De fapt, umorul lor e atat de bun, incat n-ai nevoie de altceva pentru a te binedispune. In fine, momentan urmaresc de-acasa meciurile si da, pot spune ca imi place campionatul. Bine, probabil si activitatea din Fantasy Premier League ma face sa fiu atent la aproape toate detalii.
    Inainte, urmaream random 7-8 meciuri tot sezonul. Recunosc, imi sunt simpatici cei de la Everton. Si da, vreau sa piarda United diseara, desi daca le iau separat pe cele doua, tin cu diavolii din Insula.

    Pentru un spectator neutru, fiecare meci e o placere. Apropo, ador comentariile lui Gary Lineker si a invitatilor lui. Streamurile le gasesti pe reddit.
    apropo de Fantasy, dar pe UCL...ma conduci cu 6 puncte...tb sa revenim
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #1099
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    mda..arsenal dupa 2-3 acasa cu palace, acum vad ca e 0-2 cu wolves...wolves care nu o poate bate acasa pe brighton...

    incet incet se cam termina si visul ucl ptr arsenal...desi mai au parcurs in europa league...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #1100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Daca nu ma insel Unai are obiceiul sa se incurce in campionat in perioada asta. La PSG a fost mai simplu dar inainte asa facea. Apoi in Europa League joaca tare pana la sfarsit.

    City vad ca domina clar pana acum.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #1101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Cat de praf e Arsenal în deplasare. Ar fi fabulos sa prindă top 4 în condițiile astea. Rămân cred și ei cu speranțe la EL. Până una alta, hai United cu golul.

  10. #1102
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    0-3 la wolves...urat de tot...

    si cumva pep si city...sunt cam ca PSG...bine si frumos cand lucrurile merg, cand joci cu basel, cu schalke, dai 10 goluri...cand ai 20 de puncte in fata in campionat...joci lejer, frumos...

    cum intervine primul hop...sfert cu liverpool anul trecut, sfert cu spurs anul asta....deplasare la man utd, cand miza e titlul:
    city se taie complet...crispare totala...

    mi se pare ca Pep e un motivator foarte slab...

    sa vedem repriza a 2-a...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #1103
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    gata...City e campioana 99%

    diferenta imensa de valoare intre cele 2 echipe...

    noi 0-1 cu barca 0-3 cu barca 0-4 cu everton 0-2 momentan cu city

    suntem bine de tot.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #1104
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce sezon fantastic a avut Liverpool și tot degeaba. Nu mai iau repede campionatul. Au ratat o șansă mare sezonul asta. Sa vedem, doar o minune ii mai salvează.

  13. #1105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce sezon fantastic a avut Liverpool Č™i tot degeaba. Nu mai iau repede campionatul. Au ratat o Č™ansă mare sezonul asta. Sa vedem, doar o minune ii mai salvează.
    ar fi o mica sansa de 1% ca Burnley sa faca egal cu City un 0-0 cu posesie 09% - 91%

    dar, da cand faci 97 de puncte si tot nu iei campionatul, ce poti sa mai faci ? mai ales in premier league, unde nu poti face mereu ca in franta 100 de puncte, fara adversar...
    probabil va urma un declin chiar...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #1106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    E trist pt Pool, anu trecut ii gafeaza portaru in finala CL si le da Bale o foarfeca, anu asta fac un sezon senzational si tot nu iau campionatu iar in CL cu moralul asta scazut probabil ii va scoate Barca.... ghinionisti maxim in acesti 2 ani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1107
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E trist pt Pool, anu trecut ii gafeaza portaru in finala CL si le da Bale o foarfeca, anu asta fac un sezon senzational si tot nu iau campionatu iar in CL cu moralul asta scazut probabil ii va scoate Barca.... ghinionisti maxim in acesti 2 ani.
    si Johhny, parca totusi e mai bine sa fii acolo sus la nivel imens...titlu de Premier League si semifinale / finale de UCL, decat la amatorism ca la noi la Man Utd si Arsenal in care un amarat de locul 4 e o performanta uriasa, dar nici pe ala nu-l putem obtine
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #1108
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Am prins cumulat vreo 60 min din meci. Un fel de Gloria Buzau - Steaua Bucuresti. Nu ca ar fi putut, dar nici n-au incercat. Personal, ma amuza cum fanii Liverpool vor ca City sa se incurce sa ia ei titlu, mergand pe premisa ca la ei sunt deja gata victoriile. Ete ca Pep e cat pe-aci sa le bage mortu-n casa, cu tot cu 97 de puncte.

    La United, nu i-as mai primi la antrenament. Liber si de la zero.

  17. #1109
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pogba e cu gandul la Real. Schimb cu Bale ...
    Si Meunier vrea ca ManUnited sa-l vrea ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #1110
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    O sa bage Gianni pe baza de wildcard invitatiile de anu viitor in Liga? Altfel nu vad cum ar putea alege Bale pe United. Acum vreo 2 luni, presa din Italia cand il dadea la Milan, cand la Inter pe Bale.
    Este doar zvon si chiar si asa,cu sau fara Bale, la United e rau, rau de tot, chiar si cu City campioana in locul lui Liverpool.
    Pogba e posibil sa plece. Sunt vreo 4-5 cluburi care il vor si au bani sa dea pe el.

  19. #1111
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Bai sincer, e aceeasi situatie cu Bonucci si Higuain la Milan. Or fi fost ei buni, dar cand nu vrei si nu vrei si iti bagi pl in club, atunci nu are rost sa-i tii cu forta...

    Pe Pogba il doare in fund e putin spus de United...si De Gea nu stiu, glumind un pic, cred ca le gafeaza intentionat in ultima vreme, ca sa mai scada pretul...
    Gafa peste gafa peste gafa...

    oricum ii inteleg si pe ei, ca vor sa se bata la titlu, la Champions League, dar isi cam bat joc deja...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #1112
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Astazi urmeaza dilema din Manchester: sanse la loc de UCL sau Liverpool campioana?! Personal, as da oricand o victorie verisorilor intr-o lupta la baioneta cu Juventus.
    Bine, vorbim doar teoretic pentru ca sincer, nu cred ca ii pot bate pe cetateni nici pe bune. Insa mingea e rotunda, nu e VAR si am vazut ce poate United cu WHU acasa

    Puscasuleeee, v-ati grabit ca fata mare la maritat cu OLE!
    Nu m-au interesat detaliile contractuale, dar presupun ca nu-s atat de restrictive ca la Muila, sa-l tii la nesf sa astepti ca el sa plece.
    Poate sa zboare oricand, desi probabil o sa fie tinut peste vara. Dar daca incepem incet sezonul urmator, dupa 6-7 etape zboara sigur.

  21. #1113
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Va fi grea o reconstructie din temelii. Basca mai pui ca din sezonu viitor intra in actiune si VAR-ul. Vai ce caprioare erau in aparare alde Lindelof si Smalling, fereasca Sfantu'... De Gea la schimb cu Curtois, plus inca 3 fundasi langa Dalot. Calabria am auzit ca schimba tabara in vara insa nimic nu e sigur. S-a vazut maxim lipsa lui Valencia din aparare. Oricum, sunt sanse extrem de mici pentru un loc de UCL, chiar si cu o victorie contra lui Chelsea in weekend pentru ca nu va ajuta nici golaveraju.
    Nasol ca or sa vina meciurile vietii de joia in EL, cea mai mare prostie.

    Interesant programul vulpitelor in ultimele 3 etape:
    Leicester - Arsenal
    City - Leicester
    Leicester - Chelsea

    Brenda va fi arbitru in luptele de pe ambele fronturi. Mi-e greu insa sa cred ca City mai poate pierde campionatul. Plus ca in mod normal, Liverpool are o deplasare infernala la Newcastle in penultima etapa si cu Wolves, echipa care practica un fotbal frumos, in ultima etapa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •