View Poll Results: Cine considerati ca va castiga titlul ?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    1 5.56%
  • Chelsea

    1 5.56%
  • Liverpool

    8 44.44%
  • Manchester City

    6 33.33%
  • Manchester United

    2 11.11%
  • Tottenham

    0 0%
  • Alta

    0 0%
Page 55 of 60 FirstFirst ... 5455354555657 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 1240

Thread: * Barclays Premier League 2018/2019 *

  1. #1135
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ouch...Spurs, obosita dupa UCL, au dat cu bata in balta in campionat
    0/6 cu Westham si Bournemouth, fara gol marcat si au meci greu cu Everton in ultima etapa.

    In mod normal, daca Arsenal si Chelsea nu gafeaza acasa, inaintea de etapa decisiva, ar trebui sa avem

    Chelsea - 71
    Tottenham - 70
    Arsenal 69

    si ultima etapa:

    Tottenham - Everton
    Leicester - Chelsea
    Burnley - Arsenal

    interesant rau
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #1136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Noi avem sanse mari sa batem la Burney, astfel Spurs avea nevoie de-un egal azi de care a tras cat a putut cu un om si apoi 2 in minus dar pe care l-a pierdut in minutu 91! Ehe, s-ar putea sa-i doara rau pe ei infrangerea asta deoarece acum un egal cu Everton nu le mai e de-ajuns daca noi batem la Burnley, a 3-a infrangere cu 0-1 la rand si totul se joaca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1137
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    greu ptr Spurs sa bata pe Everton, asa cum va fi greu si ptr Arsenal sa bata la Burnley

    Cum vreau eu sa se termine acest sezon:

    Spurs si Chelsea - UCL prin TOP 4
    Arsenal - loc 5, dar UCL prin castigarea EL

    Asa e win-win...Are Anglia 5 echipe in grupe, si face si Arsenal in sfarsit un trofeu european acolo
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #1138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Tocmai ca noi n-am castigat in veci un trofeu european si noi nu jucam finala cu Lyon, Celta sau alte panarame ca altii, deci nu ma pot baza pe asta!
    Batem pe toata lumea, si pe Burnley si pe toti si prindem cu dintii locu 4!


    La ce dracu mai trage si Burnely? La nimic. Everton vrea sa prinda locu 7!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Anul asta se va intampla ce nu s-a intamplat niciodata in vreun campionat din lume, indiferent de sport: sa-l castige echipa cu de 4 ori mai multe infrangeri decat cea de pe locul 2!



    Liverfool? Liverfool, mare de tot.
    Last edited by Johnny D; 4th May 2019 at 21:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1140
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai ca noi n-am castigat in veci un trofeu european si noi nu jucam finala cu Lyon, Celta sau alte panarame ca altii, deci nu ma pot baza pe asta!
    Batem pe toata lumea, si pe Burnley si pe toti si prindem cu dintii locu 4!


    La ce dracu mai trage si Burnely? La nimic. Everton vrea sa prinda locu 7!
    everton matematic nu-i mai poate depasi pe wolves

    dar vor juca serios in ultima etapa, pentru ca aici e anglia.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #1141
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    City 100
    Chelsea 93
    Leicester 81
    Chelsea 87
    City 86
    United 89
    City 89
    United 80
    Chelsea 86
    United 90
    United 87
    United 89
    Chelsea 91
    Chelsea 95
    Arsenal 90

    In ultimele 15 sezoane cu cate puncte s-a castigat.
    Liverpool lua titlu in fiecare cu exceptia sezonlui trecut.
    Campionatul trecut City a mers si mai bine cu 100 de puncte ,acum pot face un maxim de 98.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #1142
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Liverpool a pierdut pe mâna ei campionatul. Au făcut 4 egaluri primăvara asta, la United, West Ham, Everton și acasă cu Leicester. O victorie aici și erau campioni. Țin minte ca în meciurile cu United și Everton s-au mulțumit cu egalul, nu au forțat, probabil au mizat ca se va încurca și City. Nu le-a ieșit.

  9. #1143
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Uite, azi Liverpool nu meritau sa bata, si iar au dat-o pe final...devine putin annoying, dar respect ptr lupta in acelasi timp.

    Si in mod normal, daca nu se intampla vreo minune, se va termina cu 98 vs 97
    Sa pierzi camp cu 97 de puncte e o tragedie...

    Si City...sa faci 100 si 98...wow...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #1144
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    United a ieșit din calcule. Arsenal e obligata sa câștige azi sau își ia adio și ea. Chelsea a trecut pe 3.

  11. #1145
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    acel moment cand esti la un nivel atat de penibil, incat nu bati nici la locul 20, care avea 14 puncte...

    si chelsea cu acest 3-0, are 71 de puncte si cred ca isi permite si un egal la leicester in ultima etapa, chiar daca arsenal face 6/6

    plus ca si spurs are meci greu cu everton.

    chelsea - 95% in UCL...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #1146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Si in mod normal, daca nu se intampla vreo minune, se va termina cu 98 vs 97
    Sa pierzi camp cu 97 de puncte e o tragedie...
    Pai nu asta am zis eu? Mai bine termini pe 4 cu 72 de puncte decat pe 2 cu 97!

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    United a ieČ™it din calcule. Arsenal e obligata sa câČ™tige azi sau îČ™i ia adio Č™i ea. Chelsea a trecut pe 3.
    E victorie sigur la noi, nu e nici un dubiu.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    plus ca si spurs are meci greu cu everton.

    chelsea - 95% in UCL...
    Exact ce-am zis, le trebuia un egal insa l-au aparat prea abnegant si l-au pierdut in minutu 91 si asa le e greu acu ca au nevoie de victorie cu Everton, echipa foarte grea cand are chef. Daca ar fi jucat la victorie, cred c-ar fi obtinut un egal si cu Everton un egal era perfect plauzibil, asa... au de tras iarasi sa ramana in fata lu Arsenal ca-n ultimii 2 ani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1147
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Avem o echipa de *****, dar nici antrenorul nu-mi da sperante ca o se schimbe ceva daca nu am avea o echipa de *****.
    Ne trebuie joc cel putin la fel de mult ca rezultate. In continuare jocul e infect, nu e foarte diferit fata de perioada Mourinho. Atat ca pe ala l-au sapat jucatorii si l-au dat afara rezultatele. N-am niciun dubiu ca Solskjaer era si el out daca nu ne grabeam ca boii sa-l facem oficial.

    Mergea ala de la Ajax antrenor daca altu' cu nume nu e pe piata. Degeaba dai afara antrenori si aduci altii care nu-ti schimba stilul de joc de echipa mica. ten Hag asta o facea sigur.

    Dar daca nu se poate antrenor, macar 6-7 jucatori trebuie luati si 10 dati afara.

  14. #1148
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce va tot stresati, oricum aveati aproape 0 sanse sa prindeti top 4, asa macar va uitati la spectacol in ultima etapa. MU nu merita sa intre in top 5, a fost cea mai slaba anu asta din Big 6. Sa vina Alexis inapoi, zic. Nu e bun acolo unde e. Aici a fost/este altceva.
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si chelsea cu acest 3-0, are 71 de puncte si cred ca isi permite si un egal la leicester in ultima etapa, chiar daca arsenal face 6/6
    Depinde cu cat batem si noi azi, ei au dat 3 in a 2-a repriza, noi mai avem 60 de minute sa mai dam 2! Daca batem la 3 diferenta, nu le mai ajunge un egal. La orice victorie cu Burnley, trecem in fata lor la goluri marcate-n plus! Dar e obligatoriu sa batem azi 3-0, 4-1, minim. Sa vedem ce va iesi. Daca batem la 3 goluri, avem sanse bune de top 4! Greu de crezut ca si Chelsea si Spurs isi vor castiga ultimele meciuri!

    Noi batem le Burnley sigur, am zis. Blat!
    Last edited by Johnny D; 5th May 2019 at 19:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1149
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ingrata situatia lui man utd...
    sunt in situatia...au bani dar nu au ce sa faca cu ei.

    nu au ucl next season, nu au echipa, si nu au nici antrenor.
    cu acestea 3 de mai sus, imi e imposibil sa cred ca vor reusi sa aduca jucatori cu adevarat buni.

    Adica ma pun in locul jucatorilor cu adevarat buni. Nu exista nici un motiv sa te duci la Man Utd...poate 1-2 mai mercenari, dar nu e suficient.

    Din pacate cred ca anul viitor va fi mai rau...maxim locul 6...maxim...desi nu ar fi o surpriza sa terminam pe 7-8...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #1150
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    lol..arsenal a fost egalata...
    cred ca ar fi ultra clasic ptr arsenal sa faca o bomba de genul acasa, si sa nu mai ajunga in ultima etapa
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #1151
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    lol..arsenal a fost egalata...
    cred ca ar fi ultra clasic ptr arsenal sa faca o bomba de genul acasa, si sa nu mai ajunga in ultima etapa
    haha...arsenal dupa ce aveau 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri, acum au facut ceva ce ii defineste perfect, au gafat-o acasa cu brighton si au ratat si ei top 4...

    @ Johnny, ambele noastre echipe sunt patetice rau de tot...putin spus...
    mai clasic decat ce s-a intamplat azi, nu poate fi definita Arsenal...o baza de antrenament )

    City, Livepool, Spurs si Chelsea in UCL..

    iar la mentalitatea de carton a lui arsenal, clar nu castiga EL...
    Last edited by YoNuTzz; 5th May 2019 at 20:30.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #1152
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1


    Ba, si cand te simti ca un gunoi, stii ca vine Arsenal sa te faca sa te simti mai bine.
    Gata cu scenariile SF, fara Champions pentru neghiobi ca nu au ce cauta acolo.

  19. #1153
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Gata lupta. Arsenal mai ramane cu speranțe sa câștige EL. E o finala, orice se poate întâmpla acolo, dar la cum joaca nu prea au ce cauta în CL.

  20. #1154
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Gata lupta. Arsenal mai ramane cu speranČ›e sa câČ™tige EL. E o finala, orice se poate întâmpla acolo, dar la cum joaca nu prea au ce cauta în CL.
    la ce mentalitate are arsenal, nu m-ar surprinde nici sa nu ajunga in finala, dupa ce nu au ajuns in ultima etapa in Premier League
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #1155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    @ Johnny, ambele noastre echipe sunt patetice rau de tot...putin spus...
    mai clasic decat ce s-a intamplat azi, nu poate fi definita Arsenal...o baza de antrenament )
    Nu chiar, noi n-am avut forta sa mergem pe 2 fronturi, chiar daca al 2-lea front e EL si nu CL. Ne concentram pe EL si asta e prea mult pt noi.
    Intr-adevar suntem mai slabi ca primele 3, Spurs fiind a 3-a si care a jucat in CL si tot a facut cat de cat fata si-n campionat.
    Cu Chelsea ma compar ca aia au jucat cu rezervele in EL la ce bulan au avut, s-ar putea sa fim mai buni ca ei, vom vedea in finala CL.
    Insa cu voi sigur nu ne comparam deoarece voi n-ati jucat nicaieri si chiar si asa n-ati fost instare sa castigati ultimele etape.
    Daca noi n-am fi jucat in EL, sau eram eliminati acu 3 saptamani ca voi, fii sigur ca aveam cel putin 5p in plus in clasament.


    PS: Nu e vorba de mentalitate, nu avem forta psihica necesara sa jucam foarte bine in 2 competitii, de 2 ori pe saptamana, deocamdata.
    Ne concentram pe EL si asta s-a vazut in diferenta dintre meciurile dintre cele 2 competitii. Riscant dar pana la urma ne trebuie un titlu european, daca nu-l obtinem, nu vom progresa niciodata de unde ne aflam in momentul asta, la rascrucea dintre o echipa mare si una mediocra. Sau vom putea progresa cu o infuzie generoasa de capital in achizitia de jucatori, cum au facut celelalte mercenare ale Angliei, City si Chelsea, dar prefer s-o facem altfel.
    Last edited by Johnny D; 6th May 2019 at 07:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •