View Poll Results: Scudetto?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Juventus

    5 50.00%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    1 10.00%
  • Inter

    3 30.00%
  • Lazio

    0 0%
  • Milan

    1 10.00%
  • Alta

    0 0%
Page 26 of 31 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 526 to 546 of 636

Thread: Serie A 2018 - 2019

  1. #526
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Complimenti verisorilor! Sassuolo a jucat bine in prima repriza pana a luat rosu Berrardi. E drept ca golul lui Zapata putea fi anulat pt hent dar nu mai conteaza. Era oricum un meci la discretia bergamascilor. Empoli s-a lupta cat a putut si nu a practicat cel mai urat fotbal, sincer as fi vrut sa pice Genoa. Mergem inainte, sper cu un alt antrenor. Cu sau fara Europa League, Forza Milan.
    Promiteti ca tregeti de grupe acu?
    Sau va concentrati tot pe CL si la anu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #527
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Promiteti ca tregeti de grupe acu?
    Sau va concentrati tot pe CL si la anu?
    cu Milan si Man Utd in EL...sa nu va prinda draq sa ajungeti in grupele EL, ca ne suparam grav, ai auzit...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #528
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Suge-o amarastene si lasa-ne cu glumele de cartier. Pana una alta, daca bate Chelsea miercuri, Arsenal e in acelasi sloboz.

  4. #529
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Bine, dar noi am iesit din grupe cu echipa a 2-a. E un pic de diferenta intre noi si voi!


    Pardon, am castigat grupa la pas cu echipa a 2-a. Sa nu dezinformez. Si am ajuns si in finala cu adversari buni nu cu glume ca si Chelsea pe care poate si voi ii bateati!

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    cu Milan si Man Utd in EL...sa nu va prinda draq sa ajungeti in grupele EL, ca ne suparam grav, ai auzit...
    Vom manca pamantul poimaine. Cu tot cu albastreala de pe tricouri ii mancam p-aia! Daca ei stau in Giroud sa-i scoata care la noi n-a fost bun si l-am dat lor de rebut. E clara treaba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #530
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Suge-o amarastene si lasa-ne cu glumele de cartier. Pana una alta, daca bate Chelsea miercuri, Arsenal e in acelasi sloboz.
    dude...nu e asa ca mori ca nu am terminat pe 7
    din pacate pentru tine, tb sa suporti 6 meciuri de EL, poate 8...si nu avem 7 zile la dispozitie sa ne pregatim ptr UCL...ca sa terminam iar pe 5-6

    nasol sa fii tu acum...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #531
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bine, dar noi am iesit din grupe cu echipa a 2-a. E un pic de diferenta intre noi si voi!
    pai tocmai asta zic...anul trecut ati dat peste Atletico Madrid...anul asta peste Chelsea...

    daca doamne fereste ajungeti in EL, al 3-lea an clar o castigati
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #532
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    JD, Keita Balde a luat primul galben la golul dat pentru 1-0 pt ca si-a scos tricoul de bucurie. Al doilea l-a luat ce ai vazut tu rosu direct. A fost decizie de VAR, corect data. Luca Banti, un arbitru foarte bun, altfel, a arbitrat ultimul lui meci din cariera. A avut o singura greseala, dar mare, penalty pentru Inter, ratat de barbatul Wandei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #533
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Sa nu comparat Atletico Madrid cu o echipa care are atacant titular, rebutul nostru, zic.
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Al doilea l-a luat ce ai vazut tu rosu direct.
    N-am zis rosu direct, am zis rosu! Si nu ma intereseaza arbitrul ci clownii de la Inter.
    Cum sa faultezi portarul, sa tragi de el ca-n ringul de judo cand bietu portar era departe de tot de poarta si tu aveai galben? Nici la judeteana nu exista asa ceva! Poate in Africa de unde a venit prostul ala, acolo nici nu au judete!


    Deci eu in viata mea n-am vazut asa ceva, poate prin Malaysia s-o fi intamplat... sa faultezi portarul care fuge sa ajunga in poarta.... balacarie totala... :-j Du-te CL, ce sa-ti zic, ca asta meriti! Poate-i futi una si lu LoLris anu viitor de-l prinzi pe la mijlocul terenului, sa te tina minte si sa stea dracului in poarta, unde-i e locul!
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 00:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #534
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Nu pentru tine era mesaju, dar daca insisti... Zalauanu isi plimba limba pe-aici mai ceva ca Viorica... ba ca ala e slab rau, ba ca mortìi si ranitii vietii, ba ca isi freaca putulica de miril peste 6 zile... hai sictir. Vaffanculo. Si da, actualu format si incasarile din EL sunt paguboase pt intregu sezon.

  10. #535
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Nu pentru tine era mesaju, dar daca insisti... Zalauanu isi plimba limba pe-aici mai ceva ca Viorica... ba ca ala e slab rau, ba ca mortìi si ranitii vietii, ba ca isi freaca putulica de miril peste 6 zile... hai sictir. Vaffanculo. Si da, actualu format si incasarile din EL sunt paguboase pt intregu sezon.
    Imi cer scuze...am crezut ca mi-ai spus "Suge-o"
    Mea culpa...

    si sincer vorbind, lasand pe Inter, care e o echipa slaba, dar nu e ograda noastra, nu merita Milan UCL anul asta...

    lotul chiar e slabut...riscam sa facem draq 1/18 intr-o grupa grea...

    S-a vazut in meciurile cu miza...
    infrangere la 2 goluri la olympiakos, si degeaba zici tu, acolo a vrut Milan
    0-1 cu lazio in semifinala cupei acasa, si aveai ocazia sa joci finala cu atalanta draq, nu cu Juve...
    0/6 cu Juve, 0/6 cu o Inter foarte slaba si 1/6 cu Napoli

    eu zic ca 1/18 e cam putin...

    hai sa fim sinceri...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #536
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    ba ca isi freaca putulica de miril peste 6 zile... hai sictir. Vaffanculo.
    Pai normal, daca vorbeste personal cand eu n-am avut nimic cu el, cam ce faci tu aici.
    Dar tu mi-esti simpatic ca esti traznit, de la Miril aveam alte pretentii... pe degeaba.
    O fi fumat si el ceva nasol in seara asta si se apuca de oameni asa de ciuda, azi iti seamana!


    PS: Yonutze, degeaba te apuci sa-i tot enumeri a mia oara lu Dardarel statistici, omu si daca ar fi pierdut cu echipe de Liga a 4-a din Zambezi era fericit in lumea lui ca este, ma rog, a fost cat pe ce sa ajunga in CL. Meritat, evident.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #537
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Gazidis a declarat ca jucam in grupe in EL stagiunea viitoare. Vor pleca probabil cativa, in frunte cu Suso, poate Gigio, la multi nu li s-a mai prelungit contractul (Abate, Zapata, Mortolovo). Cu un proiect in adevaratul sens, in 2-3 ani vom reveni acolo sus, unde ne e locul. Forta Milan!

  13. #538
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ma las pagubas, JD. Nu se poate discuta serios cu tine. Vorbesc personal...?!?! Eu ti-am corectat prima afirmatie. Despre Banti am vorbit nu referitor la decizia data, foarte corecta, ci cum a arbitrat azi si ca s-a retras. Un arbitru foarte bun, repet.
    Last edited by miril; 27th May 2019 at 00:11.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #539
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu se poate discuta serios cu tampiti care fac apel la useri in loc de on topic: fotbal + echipe. Cand vei fi de acord cu mine aici, poate se va putea discuta serios, pana atunci, vorba cuiva: vaffa in culo! Cornetu e cam subtire, italienii prefera vaffa!


    Si sunteti o gramada de tampiti pe forumul asta, din fericire Yonutz nu e unul dintre voi.
    Unul din putinii oameni care chiar permite sa vorbesti liber asa cum eu permit oricui fara teama de-a avea tampiti care-ti sar in cap, desi i-au sarit si lui destui, ca sunteti multi.


    Parjol asa face din voi, noroc ca nu sunt SM! Fiecare e liber sa-si spuna propria parere fara teama de-a fi jignit de toti tampitii! Cam asta e tot. O seara faina!
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 00:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #540
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu sunt de acord cu limbajul dar nici cu afirmatiile tale, obsesive despre fotbalul italian. Ai spus o data, de doua ori, nu trebuie sa repeti, se intelege punctul tau de vedere. Repetand, provoci. De aici....Restul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #541
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eh provoc... tu esti fan Spurs, nu Italia. Pe Dardarel il inteleg, pe tine nu. Si n-am provocat, am comentat meciul. Faptul ca nu esti instare sa faci diferenta, sta la tine. Cand cineva comenteaza un meci live, are dreptul sa spuna ce vrea, e la cald, nu e o analiza, nu e nici un fel de provocare, atat timp cat nu discuta despre alt user ci despre ce vede in teren.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #542
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Bai mie, nu imi plac jignirile personale...
    Suntem useri aici, si intr-un fel sau altul ne leaga fotbalul...

    De echipe, da, imi permit sa le jignesc, cand iei ca cei de la Man Utd zeci si zeci de milioane de euro, si joci la nivelul FCSB-ului...

    Cat despre Inter, recunosc ma cam deranjeaza ca anul trecut au prins in extremis UCL cu blatul lui De Vrij de pe Olimpico, si azi cred ca doar Empoli si Handanovic stiu cum naiba nu s-a facut 2-2...

    pacat ca merge Inter in UCL...nu merita absolut deloc, dar repet, sunt si ei constienti, ca daca nu aduc un antrenor de fotbal si nu aduc jucatori, iar se bat la locul 4 anul viitor, si nu la titlu cu Juve...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #543
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eu cred ca pe el il dereanjeaza c-am intrat pe kktu ala de ciclism si-am jignit iar kktul ala de Giro di Pulia pe care oricum n-a postat nimeni de nu stiu cate luni! Orice prost stie ca de pedalat pe kktu ala de biciclete poti pedala oricand insa fututii aia isi gasesc sa pedaleze fix cand e Roland Garrosul ce intereseaza pe peste un miliard din popwlatia planetei asteia si nu vezi MINIMUM MINIMORUM de 2 meciuri transmise live ca ii arata pe handicapatii aia cum dau din pedale 6 ore ca niste gashte fara cap!


    E ca si cum ar fi 2 semifinale de CL simultan si pe una ti-ar da ciclism, tenisu dupa fotbal e cel mai popwlar sport, si n-ai cum ba frate sa dai gunoiu ala live 6 ore? O ora-doua as intelege, dar care plm e ideea? Depasiri fabuloase pe traseu, ce plm? NU EXISTA! O porcarie retardata care poti s-o vezi fix la fel si-n reluare/premiera si n-ar fi nici o pierdere, ABSOLUT NICI UNA! In plus sa-i futa Dumnezo, au shosele tot anu, pot pedala oricand, nu fix in timpul celui mai tare turneu de GS din an!


    Sa pedaleze dracului in Asia, ca acolo pedaleaza noaptea, nu in timpul meciurilor de la RG!

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Bai mie, nu imi plac jignirile personale...
    Suntem useri aici, si intr-un fel sau altul ne leaga fotbalul...
    Pai vezi tu, exact ce ziceam: fix d-aia nu esti tampit, cum sunt majoritatea p-aici.
    Libera exprimare primeaza, si trebuie sa fie permisa fara teama de-a fi jignit de tampiti care nu inteleg acest simplu concept.
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 00:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #544
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Conte vine la Inter in zilele urmatoare, Juve discuta atat cu Poch dar si cu Guardiola, daca preiau seicii pe Roma din vara, Mourinho va merge pe Olimpico. Insa sunt doar speculatii momentan. Vom sti mai multe dupa finala UCL. Zilele viitoare se va analiza si situatia lui Gattuso.

  20. #545
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am comentat despre limbaj si sunt de acord cu tine. Eu sunt un sustinator al fotbalului italian cu plus si minus, si mai sunt si suporter Inter si asta din anii 60 cand i-a batut pe Dinamo cu 6-0, cu un anume Jair in teren si HH ca antrenor. Cam in acelasi timp am inceput sa tin cu Spurs pentru un anume Jimmy Greaves. Asta ca sa stii de acum incolo. Tu nu comentezi doar meciul live, facand greseli de interpretare, dar repeti chestii despre Milan in primul rand si despre fotbalul italian, facand misto ieftin care, corect sau nu, provoaca. Daca tot nu-ti place de italieni de ce comentezi aici, repetand a mia oara aceleasi obsesii? Daca sunt asa de slabi ar trebui sa-ti piarada interseul sa comentezi exclusiv negativ si pe topicul cu pricina. Nu sunt de acord cu limbajul tirvial dar nici cu provocari indirecte. Intelegi?

    Vad ca te legi si de ciclism, nu-i prima data. Cine te pune daca nu te intereseaza. Nu ii intelegi sensul lasa-i pe ceilalti sa discute. Tampiti, chiar si la general, nu iti intareste argumentatia, Din contra.
    Last edited by miril; 27th May 2019 at 00:35.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #546
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai tu esti fan Spurs sau ce esti? Si eu simpatizez cu alte echipe cum ar fi Valencia, CFR, Barcelona si National (etc.!?) dar fan sunt doar Arsenal si Rapid, atat. Adevaru e ca macar e spectacol acum in Italia, cu tot circul asta, dar italienii isi merita criticile pentru ca in afara de a se inchide, nu stiu altceva. Cum se deschid cum se deschd portile la circ, asa ca azi. Macar sa ne distram la meci zic, ca atunci cand nu, nu vedem absolut nimic.


    Tu esti fanul unul fotbal care atunci cand a castigat trofee, n-a jucat absolut nimic! Cu mici, foarte mici si rare exceptii! FOARTE RARE! Treaba ta, eu imi rezerv dreptul sa comentez.


    Mi-a placut aia cand Dardare sau Milanezu, nu mai stiu care a zis ca Eto'o a fost fundas dreapta si-a jucat bine. Buna aia de tot, si deloc departe de adevar, de aia fu si asa buna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •