View Poll Results: Scudetto?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Juventus

    5 50.00%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    1 10.00%
  • Inter

    3 30.00%
  • Lazio

    0 0%
  • Milan

    1 10.00%
  • Alta

    0 0%
Page 15 of 31 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 636

Thread: Serie A 2018 - 2019

  1. #295
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Daca vreti reinventarea Milanului si mentalitate, aduceti-l pe Maldini.
    MEREU SUPERIORI !!!

  2. #296
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si daca prindem un loc 4 de UCL...okay...what next ?
    Poate prindeti o grupa cu Zenit, Benfica si Bruges.

  3. #297
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Poate prindeti o grupa cu Zenit, Benfica si Bruges.
    Nu ar trece!
    MEREU SUPERIORI !!!

  4. #298
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Poate prindeti o grupa cu Zenit, Benfica si Bruges.
    noi cu titularii nu am putut sa pierdem la 1 gol diferenta cu olympiakos...

    echipa eliminata lejer de kiev, kiev care a luat 0-8 de la chelsea
    iar betis ne-a umilit pe san siro, betis ce a fost eliminata rapid de marea rennes...

    nu...la mentalitatea noastra, nu am trece dintr-o grupa cu zenit si benfica...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #299
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si daca prindem un loc 4 de UCL...okay...what next ?
    Va bateti pt un loc de EL, adica locu 3, ca anu asta n-ati reusit sa iesiti din grupele EL, macar din grupele CL sa iesiti in EL mai departe!


    Inca o data: Italia n-are ce cauta cu 4 echipe in CL direct, e undeva la nivelul Frantei: 2 echipe direct si una la baraj. Mila UEFA fata de Italia e repugnanta de-a dreptul, si complet anti-fair-play vis-a-vis de tarile cu coeficient apropiat care ar trebui sa aiba mai multe echipe in CL potrivit valorii coeficientului si valorii fotbalului propriu-zis, si nu pot!


    Germania e clar peste Italia si are cumva 4 echipe!?
    Last edited by Johnny D; 18th March 2019 at 00:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #300
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nici un sezon nu seamana cu altul. In 2017-18 Ajax era eliminata din tururile preliminare de Nisa si Rosenborg. Iar acum..

  7. #301
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Va bateti pt un loc de EL, adica locu 3, ca anu asta n-ati reusit sa iesiti din grupele EL, macar din grupele CL sa iesiti in EL mai departe!


    Inca o data: Italia n-are ce cauta cu 4 echipe in CL direct, e undeva la nivelul Frantei: 2 echipe direct si una la baraj. Mila UEFA fata de Italia e repugnanta de-a dreptul, si complet anti-fair-play vis-a-vis de tarile cu coeficient apropiat care ar trebui sa aiba mai multe echipe in CL potrivit valorii coeficientului si valorii fotbalului propriu-zis, si nu pot!


    Germania e clar peste Italia si are cumva 4 echipe!?
    Johnny...hai ca acum ai gafat-o grav...
    cand nu stii, mai bine taci...

    Germania a avut Bayern, Borussia, Hoffe si Schalke

    si echipele din Germania sunt chiar si mai slabe decat cele din Italia...
    de la locul 2 in jos e pura tragedie si in Germania...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #302
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    IMG_20190317_214124.jpg
    Mișto atmosfera pe stadion, sincer au cântat mai fain suporterii lui Inter. Nu a fost chiar 4-4 sau 5-5 dar am văzut destule goluri

  9. #303
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu, Johnny ar vrea sa se taie de la Italia si Germania si sa primeasca Anglia 6, ca sa se bata Arsenalul lui doar cu Wolves si Leicester pentru ultimul loc de CL.
    Dar uita ca acum trei-patru ani nu aveau o echipa in sferturi.

  10. #304
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si echipele din Germania sunt chiar si mai slabe decat cele din Italia...
    de la locul 2 in jos e pura tragedie si in Germania...
    Hai sa nu exageram, Dortmund > Napoli la orice ora.
    E bine ca si germanii au 4, altfel ar fi fost la mintea prostului ca e imbecil.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu, Johnny ar vrea sa se taie de la Italia si Germania si sa primeasca Anglia 6, ca sa se bata Arsenalul lui doar cu Wolves si Leicester pentru ultimul loc de CL.
    Dar uita ca acum trei-patru ani nu aveau o echipa in sferturi.
    Nu vreau nimeni sa primeasca peste 4, insa era corect daca primeau altii un loc direct de la Germania si 2 de la Italia. Aia de imediat sub care nu sunt chiar atat de sub, si aia la randul lor pot ceda 1-2 locuri de EL altora mai amarati. Cum ar fi normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #305
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    oricum sunt de acord ca serie A e un campionat slab

    totusi Juventus ia 8 titluri la rand si din cele 8, doar anul trecut a fost lupta stransa...

    si anul urmator il va lua pe al 9lea si tot asa...
    este muuuuuuuuuuult prea mult...un fel de BATE in Belarus...ceea ce nu e deloc ok ptr fotbalul italian.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #306
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Nu a fost chiar 4-4 sau 5-5 dar am văzut destule goluri
    Sper ca nu ai spus cumva ca esti din Romania, macar RDG sa fi zis si tot ieseai mai bine. Stii ca fratii nistri de ginta latina au o parere la superlativ despre romani. Si cu cat aceasta parere se cristalizeaza mai mult, cu atat noi ii slugarim mai mult. Le ducem țucalul la budă, le imbracam trențele de la ajutoare si suferim plenar pt toate echipele lor de căcat

    PS. Aceasta este o conversatie cu circuit inchis intre subsemnatul si un fan al sportului din jud Sibiu, inca Romania. Multumesc.

  13. #307
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ce fericit esti...
    pai normal,dup-atata frig si ceata,iar se-arata soarele...
    Forza Rino!
    Last edited by cip; 18th March 2019 at 07:49.
    granita la Orsova!

  14. #308
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si nu-mi vine sa cred ca milanezul m-a criticat cand i-am facut pe cei de la Milan o panarama de echipa...

    asta e adevarul...suntem o panarama de echipa, si nu avem habar cum sa jucam un meci cu miza...
    Du-te la garla Nu ai cum sa tii cu 70 de echipe si in acelasi timp sa zici ca toate-s varza si nu stiu sa joace si mai bine stau acasa... Asta sa fiu finut sa nu iti zic mai multe.


    Aseara s-a vazut ca avem un antrenor fricos, un Guido interista si un ***** de turc cu numaru 10.
    In rest, ****! Cazzo si vaffanculo Raiola! **** Wanda!

  15. #309
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sper ca nu ai spus cumva ca esti din Romania, macar RDG sa fi zis si tot ieseai mai bine. Stii ca fratii nistri de ginta latina au o parere la superlativ despre romani. Si cu cat aceasta parere se cristalizeaza mai mult, cu atat noi ii slugarim mai mult. Le ducem țucalul la budă, le imbracam trențele de la ajutoare si suferim plenar pt toate echipele lor de căcat

    PS. Aceasta este o conversatie cu circuit inchis intre subsemnatul si un fan al sportului din jud Sibiu, inca Romania. Multumesc.
    Apai cu tot respectul dapai căror italieni sa le zic de România? ca sunt cam minoritari pe aici doar de genul Drogba și Ding JunHui prin oraș
    Fain oraș Genova, noi ne cacam pe noi la Sibiu cu 2-3 străzi iar acolo e mișto totul

  16. #310
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Inter Milano a câștigat meciul cu AC Milan, 3-2, profitând de un joc slab al rivalei. Antrenorul „diavolilor”, Gennaro Gattuso, s-a revoltat după altercația Kessié - Biglia pe banca de rezerve: „Vor plăti pentru ce-au făcut, nu există așa ceva! Dar eu sunt responsabilul cu disciplina. Inter a fost mai bună în prima repriză”.

    Forza Rino!
    granita la Orsova!

  17. #311
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    verisoare Dardar,lasa bre si nu mai pune atata la suflet,cine stie cate rocade om mai face pana la final...
    ce mi-e locul 3 ce mi-e 4,important e sa-i tinem pe romanii Leoaicei acolo,pe 5
    granita la Orsova!

  18. #312
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Roma nu termina pe 5.

  19. #313
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    posibil,Lazio mi se pare mai in forma...
    granita la Orsova!

  20. #314
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    verisoare Dardar,lasa bre si nu mai pune atata la suflet,cine stie cate rocade om mai face pana la final...
    ce mi-e locul 3 ce mi-e 4,important e sa-i tinem pe romanii Leoaicei acolo,pe 5
    Am trecut de cele 36 de ore critice. Acum sunt mai bine. Lua-le-as familiile-n **** de macaronari fricosi... Nu stiu ce ar fi mai bine: sa nu terminam pe loc de UCL si sa plece Gattuso, pe care-l iubesc maxim ca jucator si om, insa mai putin ca antrenor... sau sa terminam pe loc de UCL si sa ascundem rahatu sub pres... Ideea e ca avem nevoie de un antrenor care sa stie faza cu schimbarile.... Nu joci tu 4-3-3, schimbi in 3-5-1 la pauza si o furi imediat dupa pauza, dupa care schimbi in 4-4-2 fara a pune socoteala ca la mijloc daca nu era Te**** , se termina cu scor de tenis.

  21. #315
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,870
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Du-te la garla Nu ai cum sa tii cu 70 de echipe si in acelasi timp sa zici ca toate-s varza si nu stiu sa joace si mai bine stau acasa... Asta sa fiu finut sa nu iti zic mai multe.


    Aseara s-a vazut ca avem un antrenor fricos, un Guido interista si un ***** de turc cu numaru 10.
    In rest, ****! Cazzo si vaffanculo Raiola! **** Wanda!
    Dardar, poti sa te superi dar am dreptate in ceea ce spun.

    1. Nu poti sa ai banii lui Man Utd si sa nu reprezinti in Europa nici 1% din ce reprezinta Barca si Real. Si vorbim de un deceniu, nu de 1 an.
    2. Nu poti sa ai un meci atat de important cu rivala Inter, sa-i prinzi fara starul lor, in criza si obositi, si sa te prezinti cum ne-am prezentat noi.

    Spune-mi ce e gresit in cele 2 afirmatii de mai sus.

    PS: 2 echipe nu sunt 70
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •