View Poll Results: Scudetto?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Juventus

    5 50.00%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    1 10.00%
  • Inter

    3 30.00%
  • Lazio

    0 0%
  • Milan

    1 10.00%
  • Alta

    0 0%
Page 27 of 31 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast
Results 547 to 567 of 636

Thread: Serie A 2018 - 2019

  1. #547
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Aveam 10 ani, poti sa ma condamni? Parca initial ai tinut cu FC National sau...?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #548
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Da, am suferit puternic pt National cand a luat Dinamo titlul cu blatul ala cu Netoiu care era presedinte la Craiova si era in conducerea lui Dinamo defapt(trebuiau retrogradati atunci, nu sa li se dea titlul), asta nu va disparea, dar incet Rapidul i-a luat locul. Si am vazut ulterior ca Rapidul e arhetipul de echipa ce se potriveste cel mai bine pe sufletul meu.
    Bun dar... nu poti compara Nationalul care a fost eviscerata de toate echipele de Liga 1 si i s-a furat si ce-a castigat cu amaratii aia de jucatori rebuturi de la toata lumea, cu grangurii astia italieni cu care tineti voi care au castigat o gramada de titluri pe nedrept. PLM! Hardly the same thing!
    Si Arsenal, alta echipa a mea de suflet, ce-a castigat? Pwla! Nimic. Si jucand cum? Foarte bine si atractiv dar zero pe plan european, normal ca-mi bat pwla de kktii astia de italieni care sunt praf si pulbere acum cu toate titlurile lor luate pe antijoc sau bataie de joc, cam tot una! Trebuie sa intelegi si perspectiva saracului, nu doar pe cea a bogatului!

    Ma rog, am ajuns sa fim seriosi cand nu aveam de ce: pentru fotbalul asta de circ italian?


    Ii vedem noi la anu in CL, sincer Atalanta mi se pare echipa f buna, posibil peste Napoli!
    Pacat, speram sa mai avem o circara langa Inter, Milan ar fi mers numa bine!
    Circo de Milan sau cum? Ar fi fost circul complet, cercul adica, pardon!
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 00:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #549
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Conte vine la Inter in zilele urmatoare, Juve discuta atat cu Poch dar si cu Guardiola, daca preiau seicii pe Roma din vara, Mourinho va merge pe Olimpico. Insa sunt doar speculatii momentan. Vom sti mai multe dupa finala UCL. Zilele viitoare se va analiza si situatia lui Gattuso.
    daca as fi in locul seicilor, as prelua pe Milan...

    echipa cu 7 UCL-uri, cu un fan base mult mai mare world wide...etc etc...

    Roma, mi se pare o echipa fada, si cu ADN TOTAL de perdanta de meserie...si e greu sa schimbi ADN-ul...

    chiar nu stiu vreo echipa mai perdanta decat Roma in Europa...
    Last edited by YoNuTzz; 27th May 2019 at 00:52.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #550
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Eu as prelua pe Rapid, dar na, fiecare viseaza pentru el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #551
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    A fost o seara distractiva, dincolo de orice! O seara faina, Yonutz, Miril si Dardarel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #552
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Care blat, Ioane? Rocarul lui Netoiu de la Craiova a tras pt Dinamo, asa cum aceeasi Craiova a tras pt Steaua, in meciul cu Rapid. De ce blat? Daca erau buni de campioni, National batea Rocarul si erau campioni. Au stat la mana lor. Cine a furat National, in campionat, la modul grobian, intreaba pe Miril! Lasa, nu mai intreba. A fost Rapidul cu Zotta la centru, in anul in care ati castigat campionatul cu Lucescu. In cupa, da, cred ca i-am furat si noi Adica Borcea, manca-l-ar cancerul de nenorocit!

  7. #553
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Blat ca era presedinte la Craiova si actionar la Dinamo simultan, de aia a si dus jumatate de Craiova la Dinamo imediat dupa acel blat mizer. Nu poti fii actionar la 2 cluburi simultan deoarece e JEG MORAL!

    Blatul in sine a fost cu Brasovul, cand v-ati dus acolo, a luat cel mai anti-tehnic jucator din istoria atacantilor Ligii 1 mingea de la mijlocul terenului, care cred ca-n toata viata lui a incercat doar 2 driblinguri, unul la 12 ani si-a cazut in cur si de-atunci s-a jurat ca nu mai dribleaza, si celalalt cu Brasovul desi n-a fost dribling propriu-zis, ci pur si simplu a fugit cu mingea singur vertical pana-n poarta, nici macar printre jaloane n-a trecut ca au fugit aia de el, sa nu cumva sa-l deranjeze! Pe numele lui, Danciulescu! De fapt si antrenorul Brasovului inainte de meci a zis "Cine suntem noi sa stam in calea lu Dinamo?", prostul nu stia ca trebuia sa astepte macar pana dupa meci sa zica ca n-au nici o sansa! De fapt in vremea aia blatul era rasplatit, nu condamnat, stia el de ce zice, cand zice.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #554
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu a fost, bai, simultan, actionar la doua echipe, a devenit dupa ce a adus capital in club coproprietatea pt acei jucatori (sursa wikipedia; tu ce sursa ai, adevarata fiica a Mariei Campina, de pe Antiaeriana? ).

    Jeg - si nu moral, fizic- a fost Costica Zotta, care a declarat dupa meciul cu National, ca a auzit cum a stat mingea , de aia a permis reluarea jocului dupa un fault (el era cu spatele la faza). Dupa aia a intrat Gino pe teren ca sa-i rupa capul...

    Ceva frumi din perioada cand lordul Padureanu era presedinte la Rapid nu ai? Vezi ca il chem pe Duba si te baga in corzi

  9. 27th May 2019, 03:54

  10. #555
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    cand iei patrula in campionat,nu prea mai ai ce pretentii sa emiti in CL...
    ceva bani de-acolo si cam atat...buni si aia dar cam putin pt ce mi-as dori pt Inter...Spaletti,un antrenor fricos,sa mearga la echipe de talie mijlocie gen Fiore sau Lazio si sa joace acolo mai mult decat prudent,noua nu ne trebuie asa ceva...
    o sa imi mentin parerea si daca ne calificam in CL,sa ne fie clar
    imi mentin parerea...
    granita la Orsova!

  11. #556
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu a fost, bai, simultan, actionar la doua echipe, a devenit dupa ce a adus capital in club coproprietatea pt acei jucatori (sursa wikipedia; tu ce sursa ai, adevarata fiica a Mariei Campina, de pe Antiaeriana? ).
    Eh nu, a fost, doar ca n-a aparut in acte! Dar era dinamovist ordinar imputit si doar in acte aparea ca proprietar al Craiovei pe care a vandut-o ca pe gunoi la fier vechi imediat si biata Craiova a si retrogradat! Si s-a vazut echipa imputita in primul meci din Europa cum a venit Mendoza cu Bruges si v-a spart, tur-retur v-a dat de v-a spart, nici macar un egal n-ati fost instare sa scoateti cu aia, campioana pwlii mele de blaturi ordinare! National fara 2 din cei mai buni jucatori ai ei si poate cei mai buni 2 jucatori din tot campionatul Gabi Popescu si Mitrovic, sa nu mai vorbim de Olaroiu, care clar a fost cea mai buna echipa, de departe in acel campionat, a mers in Cupa Uefa si-a ajuns in premiera pentru o echipa din Romania dupa 9 ani in turul 2 echivalent al grupelor de azi, si-a pierdut la PSG!

    Dar cu blatistii pwlii de ordinari imputiti nu te puteai pune in vremea aia.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Jeg - si nu moral, fizic- a fost Costica Zotta, care a declarat dupa meciul cu National, ca a auzit cum a stat mingea , de aia a permis reluarea jocului dupa un fault (el era cu spatele la faza). Dupa aia a intrat Gino pe teren ca sa-i rupa capul...

    Ceva frumi din perioada cand lordul Padureanu era presedinte la Rapid nu ai? Vezi ca il chem pe Duba si te baga in corzi
    Aia a fost doar o faza intr-un meci total irelevant pt National, nici n-a retrogradat, nici n-a pierdut campionate, nici macar participari in UEFA pt faza aia, nu i-a costat absolut nimic.
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 16:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #557
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,066
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu se poate discuta serios cu tampiti care fac apel la useri in loc de on topic: fotbal + echipe. Cand vei fi de acord cu mine aici, poate se va putea discuta serios, pana atunci, vorba cuiva: vaffa in culo! Cornetu e cam subtire, italienii prefera vaffa!


    Si sunteti o gramada de tampiti pe forumul asta, din fericire Yonutz nu e unul dintre voi.
    Unul din putinii oameni care chiar permite sa vorbesti liber asa cum eu permit oricui fara teama de-a avea tampiti care-ti sar in cap, desi i-au sarit si lui destui, ca sunteti multi.


    Parjol asa face din voi, noroc ca nu sunt SM! Fiecare e liber sa-si spuna propria parere fara teama de-a fi jignit de toti tampitii! Cam asta e tot. O seara faina!
    mai parjolul pwulii mele .. ce ati facut voi in ultimii 10 ani ?
    Manchester City 6-3 Arsenal (Premier League 14 December 2013)
    Bayern Munich 5-1 Arsenal (Champions League 15/02/2017)
    Liverpool 4-0 Arsenal (Premier League 27/08/2017)
    Bayern Munich 5-1 Arsenal (Champions League 07/03/2018)
    Liverpool 5-1 Arsenal (Premier League 08/02/2014)
    Manchester United 8-2 Arsenal (Premier League 28/08/2011)
    Southampton 4-0 Arsenal (Premier League 26/12/2015)
    Tottenham 5-1 Arsenal (Carling Cup 22/01/2008)
    Chelsea 6-0 Arsenal (Premier League 22/03/2014)

    noi astia saracii am luat o TRIPLETA IN 2010 ... ASA CA MARS IN PWULA MEA DE AICI SI DATI LIMBI PE PWULA DE UNUL SINGUR ...ONANISTULE!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #558
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Noi n-am luat nimic jucand frumos si respectand fotbalul, si suntem mandrii de asta, decat sa luam trofee cu antijoc vomat si fotbal ZERO BARAT cu care sa ne mandrim ca niste retardati, cum fac altii!


    Bine, eu vorbeam pe plan european, nu stiu ce tripleta ati luat voi dar noi am luat 3 cupe ale Angliei in 5 ani incepand de-acu 8 pana acu 3. Si 2 supercupe batand de la City la United si Chelsea si ce mai vrei tu in acele finale, pierzand doar una din cele 3 supercupe! Dincolo de Cupa Angilei care a inventat fotbalul, la noi in PL suntem boss-i chiar daca de 3 ani nu mai prindem locurile 2-4 cum le-am prins timp de 10 de ani si terminam doar pe 5! Dar 5-ul ala e superiorul 2-iului din Italia cu mult! In Claciu ala al vostru unde si echipele de la retrogradare din PL ar prinde la voi Europa easy si ar lasa pe dinafara pe tripleta voastra circara de Inter si/sau Milan + Roma! Sa nu mai vorbim ca toti sunteti tarfele lu Juventus, ceea ce-n PL ar fi de neconceput!


    La noi toata lumea lupta la titlu, chiar si nou promovatele, vezi Leicester!
    Nimeni nu e tarfa nimanui, si suntem mandri de asta!
    Last edited by Johnny D; 27th May 2019 at 21:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #559
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ioane, nu stiu ce bagi in malaxor, dar iese o uruiala de proasta calitate. Vad ca nu o prea mai haleste nimeni Mai pe scurt, habar nu ai ce vorbesti. Le amesteci cum amesteca tigancile ierburile de putut. Bei un pahar si nu te mai caci doua saptamani.

  15. #560
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Macar nu vorbesc ca tampitii, facand apel retardat la alti useri!
    In rest, pot abera linistit ce vreau io, argumentand in felul meu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #561
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Nu am inteles de ce v-ati luat la cearta.
    Pana una alta a fost cum am spus. AC in cupa saracilor cu Rennes sau Saint-Etienne, nu stiu care e mai buna. Ma si gandesc ce meciuri tari o sa avem in toamna
    Si cum am mai spus, Lyon va fi calificata direct in grupe CL
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #562
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    lui Ion doar i s-a atras atentia ca e cam cam tantalau si e cam in plus pe-aici,atata tot...altfel nu se cearta nimeni cu nimeni pe aici...
    granita la Orsova!

  18. #563
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Ma rog, Inter "i-a atras o atentie" de zile mari asa cum stie el
    Sigur ca Johnny face pe toti tampiti pe aici si nu am inteles de ce Ce legatura are el cu Serie A ... in afara de pariuri?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #564
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ma rog, Inter "i-a atras o atentie" de zile mari asa cum stie el
    Sigur ca Johnny face pe toti tampiti pe aici si nu am inteles de ce Ce legatura are el cu Serie A ... in afara de pariuri?
    Imi pare ca trebuie sa confirm, niciuna, nici cu Serie A, nici cu Giro dī... Putin discernamant, JD! Ar trebui sa intelegi. Forza Inter!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #565
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Salutare interica! Forza Wanda! Non mollare mai!

  21. #566
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Imi pare ca trebuie sa confirm, niciuna, nici cu Serie A, nici cu Giro dī... Putin discernamant, JD! Ar trebui sa intelegi. Forza Inter!
    PASIUNE TOTALA! Discernamant zero, ca tot veni vorba de vizita lu Inter!

    Quote Originally Posted by cip View Post
    lui Ion doar i s-a atras atentia ca e cam cam tantalau si e cam in plus pe-aici,atata tot...altfel nu se cearta nimeni cu nimeni pe aici...
    Uite cine vorbeste, seria 5, episodu 3!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sigur ca Johnny face pe toti tampiti pe aici si nu am inteles de ce Ce legatura are el cu Serie A ... in afara de pariuri?
    Nu-ti inteleg neintelegerea, mai ales ca raspunsul ti-e in propria remarca! Am facut tampiti doar pe cei care nu stau on topic (care n-au legatura cu Serie A) si fac adresa la alti useri!
    (Oricum nu i-am facut eu, eu doar am zis ca sunt, i-a facut natura propriilor frustrari.)

    PE TOTI CEI CARE FAC ASTA, INDISCRIMINAT! Alte nelamuriri ce ti le poti lamuri singur?

    Multumesc!
    Last edited by Johnny D; 28th May 2019 at 12:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #567
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    N-am inteles nimic. Dar e delamine probabil
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •