View Poll Results: Scudetto?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Juventus

    5 50.00%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    1 10.00%
  • Inter

    3 30.00%
  • Lazio

    0 0%
  • Milan

    1 10.00%
  • Alta

    0 0%
Page 6 of 31 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 636

Thread: Serie A 2018 - 2019

  1. #106
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    problema mare a lui Milan e antrenorul...dar nah,nu vreau sa va dau eu sfaturi...
    granita la Orsova!

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Nici nu ma asteptam la Yonutzz sa fie optimist Din echipele mentionate mai sus, el ar zice ca terminam pe 7.
    Atat Napoli cat si Inter nu au asigurate locurile 2 si 3. Vor mai fi pasi gresiti din partea amandurora. Problema mare a lui Milan este inca apararea. Langa Romagnoli se pare ca nu gasim un fundas decent. Sper sa revina Conti cat mai repede insa integrarea lui in echipa va fi de durata. Cu Biglia out pana la sfarsitul anului, e sansa lui Bakayoko sa faca meciuri perfecte. Eu pe el mizez ca va face o figura buna.

    De asemenea mai sper ca Rino il va juca pe Jack in banda stanga, pozitia lui naturala In rest, le infundam desaga lazialilor peste 2 saptamani
    Deci 4%...5?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Oricum, mai mari sanse ca Arsenal sa intre in top 4 Asta ca sa nu zic de FCRB sa promoveze sau cum dracu s-o numi Rapiduletu
    @cip, eu cred ca e o problema si de lot, nu doar de antrenor Multumim pentru ingrijorare

  4. #109
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    cu placere...
    granita la Orsova!

  5. #110
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Oricum, mai mari sanse ca Arsenal sa intre in top 4
    Pai noi avem adversari adevarati nu... Lazio... Inter...
    Atalanta, Fiorentina... tot felu de echipe ce daca le prindem in EL, le batem cu echipa a 2-a!
    Hai sa ti-o zic p-aia dreapta: daca noi si MU, echipe de EL in PL ne-am muta in Serie A, voi n-ati prinde nici Europa!

    Insa daca voi v-ati muta in PL.... succes in Championship! Sa stii ca-i foarte greu acolo, cam cum e in Serie A fara Juve si Napoli!

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Asta ca sa nu zic de FCRB sa promoveze sau cum dracu s-o numi Rapiduletu
    Se numeste Rapid daca te uiti cand sunt transmise meciurile. Noi spre deosebire de FCSB ne-am luat numele, sigla si palmaresul inapoi!
    Insa noi am fost dezmembrati si era normal sa-ncercam sa ne adunam care de pe unde este, insa FCSB n-a fost niciodata dezmembrata si vanduta pe bucati, si-a pierdut numele si sigla de prin buzunare, le sunt sparte de treji ce sunt!
    Last edited by Johnny D; 14th November 2018 at 11:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #111
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    noi ori o dam in 90+, ori o luam in 90+ precum ne-au dat-o inter si azi lazio
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Insa daca voi v-ati muta in PL.... succes in Championship! Sa stii ca-i foarte greu acolo, cam cum e in Serie A fara Juve si Napoli!
    Am inteles ca s-au vandut drepturile de televizare pt Championship pt urmatorii 5 ani, in total 670 de milioane de euro!
    Sky Sports au dat peste 130 de milioane de euro pe an! Banuiesc ca peste ce platesc televiziunile italiene pt Serie A!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    ca in formula 1 sau la moto GP,s-au distantat primele 3...restul n-au decat sa se bata la locul 4,treaba lor ca sunt mai slabi...
    Last edited by cip; 26th November 2018 at 19:03.
    granita la Orsova!

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Nici nu stiu ce e asa mare bataie aici... adica daca-n PL inteleg ca e bataie mare, 4 echipe pe ultimele 2 locuri, bataie pe cine merge in CL sa faca legea-n grupe, aici in Serie A sa mor de-nteleg! E practic bataie pe ultimul loc la ciuca batailor in grupe!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Ia o aspirina si suge prietene
    Atat Inter cat si Napoli sau Roma, vor merge mai departe de grupe. Sa nu uitam ca Inter a batut pe Spurs si practic le-a distrus mesajul: "Noul stadion, singurul din Londra unde se vede UCL" , Roma se califica fara probleme din grupa cu Real, Napoli a batut Liverpool si a fost peste PSG in dubla mansa scotand insa numai 2 puncte. De Juve n-are rost sa mentionez ca e una din favoritele la trofeu.

    Si da, cele 4 locuri din Serie A au o miza uriasa an de an intrucat pentru fair-play-ul vietii nu poti cumpara super jucatori ca risti sa fii exclus daca nu joci in UCL. In rest, ciocu mic si joc de glezne.

    Referitor la ultima etapa, daca cineva inainte de meciul cu Lazio imi propunea egal, as fi acceptat fara sa ma gandesc Sistemul 0-0-3 il vedeam pagubos. Faptul ca am pierdut 2 puncte in minutele de prelungire imi lasa un gust amar insa in mod normal pana la mijlocul lui ianuarie e un program lejer. Vom vedea ce se va intampla.

    PS: King is back! Ibra se pare ca va veni in iarna la clubul pe care il iubeste

  11. #116
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    acum si tu verisoare,sa te uiti in gura lui Ionica...
    pai el nu stia ca echipei sale de suflet i se mai zicea si ABBA intr-o vreme...
    granita la Orsova!

  12. #117
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Asa e Nu-i friptura ca stavridu si echipa ca Rapidu' Succesuri maine pe Wembley! Sa pun bufnita?

  13. #118
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    sa fie!

    apropo Ionica,stii bancul cu bufnita?
    granita la Orsova!

  14. #119
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Atat Inter cat si Napoli sau Roma, vor merge mai departe de grupe.
    Corect, dar noi nu vorbeam de echipe de fotbal aici, noi voream de Milan care si din EL are probleme in a merge mai departe!

    Quote Originally Posted by cip View Post
    sa fie!

    apropo Ionica,stii bancul cu bufnita?
    Nu-l stiu, dar daca nu e cu milanezi, degeaba.

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    King is back! Ibra se pare ca va veni in iarna la clubul pe care il iubeste
    Din MLS? Un pas inapoi in cariera lui! Daca s-ar fi retras, ar fi iesit mai bine!


    Radem noi si glumim, dar la anul daca ne mai intalnim, nu va mai onoram cu prima echipa, decat maxim de jumate!
    C-avem meciuri grele in PL si trebuie sa ne mai odihnim din titulari!



    PS: Ce succesuri? Bulane din alea nemeritate c-an tur? Nu se mai lasa Spurs la mana lor, de la 4 in sus va da ca trenu!
    Last edited by Johnny D; 27th November 2018 at 14:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #121
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bulane din alea nemeritate c-an tur?
    Emre Can joaca la Juventus. In rest, nu intelegi mare lucru nici din fotbal

  17. #122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Eu le am cu internetu, caut imediat statisticile meciului, tu stii sa folosesti goagal? Ia goaga-l un pic!
    Suturi pe poarta 4 Inter - 7 Spurs, intr-un meci in care au condus aproape jumatate din meci! Asta spune tot!
    De mai erau 15 minute din meci s-ar fi terminat 2-4!

    Lejer trece de Inter maine, vom vedea care nu pricepe mare lucru din fotbal maine dupa meci. Te-astept la raport!




    Ia, tocmai ce-a scazut cota la 1.75 de la 1.9. Pana maine e 1.60, cat are Milan cand joaca c-o echipa din a 2-a jumatate a clasamentului si... pierde!




    E saracie mare, asta e. Juventus are bani, restu stau la cerseala... ce sa-i faci, nu peste tot e bine. Intelegem si noi, nu suntem neoameni.
    Last edited by Johnny D; 27th November 2018 at 14:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #123
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Emre Can joaca la Juventus. In rest, nu intelegi mare lucru nici din fotbal
    pe aia cu Can trebuie sa i-o traduci...
    granita la Orsova!

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Lasa asta, mai bine sa-mi spuna cum strange Milan din buci 3 sezoane sa adune 40 de milioane ca sa-i spulbere pe Bonucci, care dupa un sezon si pleaca! Pai competenta? DA! Acu tre sa traga alte 3 sezoane sa-si scoata gaura! Vai de mama lor!Macar Inter nu se-ntinde dincolo de cat ii permite plapuma.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Fiul lui Bonucci e fan Torino asa ca nu i-am spulberat pe amandoi.

    Apropo, din respect pentru Milan si de a nu fi pus in situatii jenante a cerut antrenorului sa nu fie folosit in derby.
    Bonucci a plecat la schimb cu Caldara din dorinta jucatorului (evaluat la aceeasi suma, dar mult mai tanar cu profil de nationala). Intre timp s-a facut si transferului Pipitei la Milan, asa saracii cum sunt. Basca au mai venit si prin scouting chiar de la Arsenal. Se pregateste si Kaka sa aterizeze in staf iar Maldini e deja acolo. In pauza de iarna (cele 3 saptmani libere dupa anul nou) se va trage linie si se va lua o decizie la nivel de mercato (nr. transferuri ), tot pe saracie. Cauta pe google cine e Paqueta, primul transfer din iarna, tot pe merdenele.

  21. #126
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    @Johnny, tb sa recunosti...faptul ca Italia probabil va merge cu 4/4 in optimi, cu inter lasand acasa probabil spurs si napoli lasand acasa probabil psg/liverpool, it's huuuge

    in schimb, marele Premier League, cu miliarde de euro, posibil sa mearga in optimi cu 2/4 si asta ptr ca Man Utd a batut cu 2-1 intr-un meci in care tb sa fie 10-2 ptr Juve...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •