Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 157

Thread: Europene 2018, Glasgow

  1. #43
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    La mine e in urma cu 2 subdiviziuni
    Nu cred ca prindem finala pe echipe...Sper ca macar Denisa sa isi faca solul si sa se califice.
    ai ales subdiviziunea care trebuie? se alege de sus.
    Nici eu nu cred...pacat de munca fetelor.

    s-a blocat si twitterul fangymnastics vad.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  2. #44
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    @Ada: da, dar la Subdiv 3 si 4 nu apar note deloc.
    Last edited by lory; 2nd August 2018 at 23:51.
    Where there's a will, there is a way !

  3. #45
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Cred ca e cel ma varza live-scoring ever de cand au aparut si pana acum ... Unde sunt timpurile de altadata

  4. #46
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Note (sursa: pagina de Facebook a FRG):
    Sărituri: Laura Iacob (13.666), Nica IvănuČ™ (13.533) Č™i Denisa Golgotă (14.333). Denisa a mai executat Č™i o a doua săritură pentru finala la acest aparat - 13.666. Media celor două evoluČ›ii este 13.999, Denisa fiind pe prima poziČ›ie în clasamentul intermediar.
    Paralele: Laura Iacob (10.700), Carmen Ghiciuc (10.533) Č™i Denisa Golgotă (11.633).
    Bârnă: Laura Iacob (12.233), Carmeb Ghiciuc (11.500) Č™i Denisa Golgotă (12.833)
    Sol: Laura Iacob (11.033), Carmen Ghiciuc (12.500) Č™i Denisa Golgotă (13.166)
    Where there's a will, there is a way !

  5. #47
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    lory la fiecare merge cum are chef.
    da, niagara, ce buna era apliicatia elvetienilor...
    sper sa apara vreun clasament pe undeva curand pt ca sunt curiaoasa pe cat e romania

    lory multumim. scrie si pe ce loc a terminat romania?
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  6. #48
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    147.633 scria cineva. Nu scrie locul
    Where there's a will, there is a way !

  7. #49
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Probabil Denisa e calificata la sarituri si sol .
    Cred ca la sarituri la de prima pozitie . Dar de obicei in finale mai toti pluseaza la start value ptr sarituri asa ca nu o sa fie simplu sa-si apere primul loc . Cati ani sunt de cand face Yourchenko cu 720 Denisa ? Sunt cativa cred 2013 ? 2014 ? 2015 ? Daca nu ma inseala memoria am vazut-o intr-o transmisie tv in direct la un national parca . Dar poate ma insel .

  8. #50
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    da suntem departe de calificare.italia are 152 si ceva si spuneau pe ginnasticaita ca nu se califica in finala , e clar ca cu 147 suntem foarte departe.

    in alta ordine de idei devai(ungaria) are cheng!
    https://www.youtube.com/watch?v=Oig8h8GTrHk

    niagaara nu mai e pe prima pozitie la sarituri, 2 gimnaste din rusia erau mai devreme inainte
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  9. #51
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    ma gandeam eu ca nu stau rusii mana in san ...

  10. #52
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    e pe pozitia a 5a la sarituri
    devai , Dellard + 2 rusoaice

  11. #53
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    franta, Rusia , Belgia, M. Britania , Olanda , Hungaria, Spania si Ukraina aste asunt !

  12. #54
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    @Niagara: pusese Forminte filmulete cu Denisa antrenand Amanar la un moment dat, desi nu cred ca il vom vedea prea curand. Ma bucur ca a prins finale, sper ca acest concurs o sa-i dea curaj pe mai departe.
    Last edited by lory; 3rd August 2018 at 10:51.
    Where there's a will, there is a way !

  13. #55
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Ce evolutie trista si ce pacat de talentul Denisei Golgota. Aveam asteptari mai mari de la Andreea Raducan mai ales dupa schimbarea de la baieti. In ritmul asta nu cred ca prindem primele 24 de echipe la mondiale.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    @Ada: da, dar la Subdiv 3 si 4 nu apar note deloc.
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    franta, Rusia , Belgia, M. Britania , Olanda , Hungaria, Spania si Ukraina aste asunt !
    Ok surpriza este Ungaria bravo lor!am văzut cheng frumos executat sunt uimita ce mult au avansat alte tari și noi nîn reușim sa ne revenim poate au mai puține emoții junioarele succes!

  15. #57
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Deci am terminat pe 12 calificarile . Cred ca este cel mai prost resultat ever la echipe feminin . Si probabil "coafura va rezista " . Indiferent de rezultat . Ca doar e bine fixata, nu?
    Aproape ca nu imi doresc vreo medalie care sa-i gadile orgoliu si sa ne-o fluture pe la nas . Desi Denisa este de ani un copil in care sper . Dar are nevoie de alta "bageta magica " . E clar . Oricum , indiferent ce va reusi Denisa nu i se poate pune in cont .

  16. #58
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Well done Romania!
    Ce urmeaza ratarea in calificari la balcaniada?
    Noroc ca Glasgow nu e in Balcani.
    A cui beizadea e Ocolisan aia de face atat de mult turism sportiv pe banii publici?
    Raducan a priceput ca anumite metode din trecut nu functioneaza? Evident ca nu, e pusa acolo ca sa nu spuna Romania ca nu are presedinte de federatie pt gimnasti.

  17. #59
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Olivia Cimpian vrea sa revina in Romania, s-a lamurit ca nu e ceva wow prin Ungaria. Ioana Crisan inca nu e ok cu glezna, iar Laura Jurca nu mai e in lotul Romaniei de anul trecut.
    Lisa Marchidanu este bine, doar ca e concurenta mare la junioare, ceea ce nu e rau deloc.
    Mai degraba s-a lamurit ca este mult sub valoarea celorlalte si ca nu are sanse sa prinda echipa. Cum pentru Romania are valoare este de ceva rost pt plimbari pentru toate "printesele" lotului.

  18. #60
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cristina, sunt de acord cu tine.. E din ce in ce mai trist ca nu vor sa schimbe nimic.

  19. #61
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    aveti link de rezultate live pentru competitiA de junioare?
    am gasit, chiar si merge
    https://www.glasgow2018.com/results/...al-000001-.htm
    Last edited by Ada24; 3rd August 2018 at 13:52.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  20. #62
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Din pacate, Denisa va avea, se pare, soarta Stelianei Nistor. Talent fantastic, antrenori de nimic.

  21. #63
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Deci pe 12 am terminat ... e incredibil cum in 4 ani am ajuns de la locul 1 la 12-cadere mai rapida decat a Ucrainei.

    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Deci am terminat pe 12 calificarile . Cred ca este cel mai prost resultat ever la echipe feminin . Si probabil "coafura va rezista " . Indiferent de rezultat . Ca doar e bine fixata, nu?
    Aproape ca nu imi doresc vreo medalie care sa-i gadile orgoliu si sa ne-o fluture pe la nas . Desi Denisa este de ani un copil in care sper . Dar are nevoie de alta "bageta magica " . E clar . Oricum , indiferent ce va reusi Denisa nu i se poate pune in cont .
    Inteleg ce zici cu medalia, dar eu tot imi doresc sa castige ca la cat muncesc fetele astea si degeaba...oricum e greu sa ia medalie fara sa greseasca celelalte, din pacate executie nu e f buna.Oare de ce nu au lucrat la executie? (in general, cu toate gimnastele).

    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Mai degraba s-a lamurit ca este mult sub valoarea celorlalte si ca nu are sanse sa prinda echipa. Cum pentru Romania are valoare este de ceva rost pt plimbari pentru toate "printesele" lotului.
    Si eu m-am gandit ca poate e sub gimnastele din Hun, dar am zis ca exagerez, nu e posibil....acum vad ca e posibil...ceva wow e in Ungaria, gimnasta adusa doar pt sarituri face Cheng, la noi FTY.

    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Well done Romania!
    Ce urmeaza ratarea in calificari la balcaniada?
    Noroc ca Glasgow nu e in Balcani.
    A cui beizadea e Ocolisan aia de face atat de mult turism sportiv pe banii publici?
    Raducan a priceput ca anumite metode din trecut nu functioneaza? Evident ca nu, e pusa acolo ca sa nu spuna Romania ca nu are presedinte de federatie pt gimnasti.
    Ocolisan s-a accidentat... nu as zice ca e vina ei mai ales ca gimnaste ale lui forminte (si nu numai...) s-au mai accidentat inainte/in timpul concursului. Spunea niagara ceva in legatura cu asta prin 2010 , acum vad ca a fost mai draguta, nu l-a mai taxat pe forminte pentru accidentarea Anei.
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •