Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 103

Thread: Cupa Romaniei 2018/2019

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0

    Cupa Romaniei 2018/2019

    Programul Cupei României, editia 2018/2019

    Faza I: 1 august 2018
    Faza a II-a: 15 august 2018
    Faza a III-a: 29 august 2018
    Faza a IV-a: 12 septembrie 2018
    Faza 16-imilor de finală: 24 -30 septembrie 2018
    Faza optimilor de finală: 29 octombrie - 4 noiembrie 2018
    Faza sferturilor de finală: 25 februarie - 3 martie 2019
    Faza semifinalelor, mansa tur: 1 - 7 aprilie 2019
    Faza semifinalelor, mansa retur: 22 - 28 aprilie 2019
    Finala Cupei României: 2 iunie 2019
    Last edited by Leo; 5th September 2018 at 12:24.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Turul 4

    11 septembrie, ora 16:30
    CSM Focsani - Sporting Liesti
    CS Tunari - Academica Clinceni
    FC Rapid - Daco-Getica Bucuresti
    Gloria Lunca Teuz Cermei - Luceafărul Oradea
    Unirea Alba Iulia - Industria Galda

    12 septembrie, ora 16:30
    Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni
    CSM Lugoj - Energeticianul
    Ripensia Timisoara - ASU Politehnica Timisoara
    UTA Arad - ACS Poli Timisoara
    CSM Slatina - FC Arges
    Turris Oltul Turnu Măgurele - CS Balotesti
    Progresul Spartac - Metaloglobus Bucuresti
    Unirea Slobozia - Sportul Snagov
    Axiopolis Sport Cernavodă - Dacia Unirea Brăila
    Bucovina Rădăuti - Stiinta Miroslava

    13 septembrie, ora 16:30
    AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău
    ACS Fotbal Comuna Recea - Universitatea Cluj

    18 septembrie, ora 16:30
    Flacăra Moreni - Chindia Târgoviste

  3. #3
    portocaliu
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    63,484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Turul 4
    12 septembrie, ora 16:30
    Ripensia Timisoara - ASU Politehnica Timisoara
    UTA Arad - ACS Poli Timisoara
    Aici meciuri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Cam nasol pt echipele timisorene.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Sa castige cea mai buna.
    Attached Images Attached Images

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    7,379
    Reputatie
    1
    Fantastic meciul echipelor timișene! Rămasa in 10, Ripensia ține cu dinții de turul nadragilor echipei din Gottlob, care cauta beregata concitadinei. Un 1-1 electrizant, in care nu s-a raportat nicio trecere subacvatica de frontieră. Si, un fapt incredibil, stocul local de rulmenți nu a suferit modificări in timpul regulamentar de joc.

  7. #7
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    7,379
    Reputatie
    1
    Ripi cu Asu merg mana in mana in prelungiri, dramatismul atinge cote de infarct. Primaria anunță deja prelungirea programului de birje si cotigi pe ambele sensuri de mers, plus suplimentarea cu fitile uscate, proaspete, a instalatiilor de iluminat nocturn. Hai cu penalty-urile, sa invinga cine are ouăle mai tari!

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Municipal Lugoj - Energeticianul 1-2
    CSS Slatina - FC Arges 2-0
    Pandurii - CS Mioveni 1-3
    Progesul Spartac - Metaloglobus 2-0
    Slobozia - Sportul Snagov 2-3
    UTA Arad - Poli Timisoara 2-1
    Axiopolis Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 2-2, 1-4 la penalty-uri
    Bucovina Rădăuti - Stiinta Miroslava 2-0 după prelungiri
    Ripensia Timisoara - ASU Poli Timisoara 1-2 după prelungiri


    Rapid - Daco-Getica 2-1
    CSM Focsani - Sporting Liesti 0-3 după prelungiri
    Gloria Lunca-Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
    AFC Unirea - Industria Galda 2-2, 5-3 la penalty-uri
    AFC Oltul - CS Balotesti 3-2

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Din cele 3 echipe timisorene, doar ASU merge mai departe.

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    7,379
    Reputatie
    1
    Inca 2-3 meciuri cu echipe din Timișoara si profesorul Popa Ionel va deveni cel mai titrat antrenor aradean in activitate

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Marti, 18 septembrie, de la ora 17:00, la Casa Fotbalului, va avea loc tragerea la sorti a saisprezecimilor Cupei Romaniei, editia 2018-2019.
    Cele două urne pentru tragerea la sorti sunt următoarele:
    URNA A - ECHIPELE CARE AU AJUNS ÎN OPTIMILE CUPEI ROMANIEI DIN SEZONUL PRECEDENT:
    1. FCSB
    2. CSU Craiova
    3. Astra
    4. Gaz Metan MediaS
    5. Viitorul
    6. Dinamo
    7. BotoSani
    8. Poli IaSi
    9. Hermannstadt
    10. CS Mioveni
    11. Universitatea Cluj

    URNA B - CELELALTE ECHIPE CARE S-AU CALIFICAT iN FAZA SAISPREZECIMILOR DE FINALA:
    1. CFR Cluj
    2. Sepsi Sf. Gheorghe
    3. Dunarea Calarasi
    4. Concordia Chiajna
    5. FC Voluntari
    6. Academica Cliceni
    7. Sportul Snagov
    8. UTA Arad
    9. Energeticianul
    10. ASU Poli Timisoara
    11. Luceafărul Oradea
    12. Dacia Unirea Braila
    13. Turris-Oltul Turnu Măgurele
    14. Csikszereda Miercurea Ciuc
    15. AFC Unirea 1924
    16. Bucovina Radauti
    17. Sporting Liesti
    18. Progresul Spartac
    19. Rapid
    20. CSM Slatina

    La tragerea la sorti se grupeaza echipele din urna A cu echipe din urna B si, in continuare, echipele ramase in urna B vor fi grupate intre ele.
    Jocurile din saisprezecimi se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in campionatul precedent.
    Jocurile din cadrul saisprezecimilor Cupei Romaniei vor avea loc in perioada 24-30 septembrie cu incepere de la ora 16:30, cu exceptia jocurilor televizate, programul acestora urmand a fi stabilit si comunicat ulterior pe site-ul FRF.

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    12,105
    Reputatie
    0
    De ce-s doar 31?
    A, si care-i logica in a nu pune toate cele 14 echipe de div. A capi de serie? Alea 14, plus fostele din optimi Mioveni si U Cluj, dau fix 16..

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Se mai joaca un meci maine.

  14. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    Meciurile din saisprezecimi:


    Unirea Alba Iulia - FCSB
    Concordia Chiajna - Viitorul
    FC Voluntari - FC Botosani
    Dacia Unirea Brăila - Dinamo
    UTA - Poli Iasi
    Sporting Liesti - CS Mioveni
    Chindia - CFR Cluj
    Progresul Spartac - U Cluj
    Sportul Snagov - CS U Craiova
    Bucovina Rădăut - Gaz Metan Medias
    Luceafărul Oradea - Astra Giurgiu
    Academica Clinceni - Hermannstadt
    Energeticianul - Csikszereda Miercurea Ciuc
    ASU Poli - Sepsi
    CSM Slatina - Dunărea Călărasi
    Rapid - Turris Oltul Turnu Măgurele

  15. #15
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,240
    Reputatie
    1
    Afară cu bozgorii din cupă !!
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  16. #16
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    51,503
    Reputatie
    0
    Nu pot sa nu observ cum ti s-a intarit sfarcul cand ai postat asta

    La Braila - dinamo cred ca o sa fie ceva gen inclestarea titanilor
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #17
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    MARTI, 25 SEPTEMBRIE 2018
    FC Voluntari - FC Botosani, ora 16:00
    Csikszereda Miercurea Ciuc - ACS Energeticianul, ora 16:30
    Sportul Snagov - U Craiova 1948 Club Sportiv, ora 18:45
    Dacia Unirea Brăila - Dinamo 1948, ora 21:30

    MIERCURI, 26 SEPTEMBRIE 2018
    UTA Arad - CSM Politehnica Iasi, ora 16:00
    Sporting Liesti - CS Mioveni, ora 16:30
    CSM Slatina - Dunărea Călărasi, ora 16:30
    Progresul 1944 Spartac - FC Universitatea Cluj, ora 16:30
    Bucovina Rădăuti - Gaz Metan Medias, ora 16:30
    Academica Clinceni - AFC Hermannstadt, ora 16:30
    ASU Politehnica Timisoara - Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30
    Concordia Chiajna - FC Viitorul, ora 18:45
    Chindia Târgoviste - CFR 1907 Cluj, ora 21:30

    JOI, 27 SEPTEMBRIE 2018
    Luceafărul Oradea - AFC Astra, ora 16:00
    Fotbal Club Rapid - Turris-Oltul Turnu Măgurele, ora 18:45
    Unirea 1924 Alba Iulia - FCSB, ora 21:30

  18. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    S-au jucat 2 meciuri:

    MIERCUREA CIUC - ENERGETICIANUL 2-1
    Au marcat: S. Mitra 31, Magyari 73 / V. Rusu 71
    FC VOLUNTARI - FC BOTOSANI 2-1
    Au marcat: Belahmeur '38, Tudorie '41 / Chitoscă 46
    Eliminări: Piftor 52, Miron 54

  19. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    54,456
    Reputatie
    0
    SPORTUL SNAGOV - CS U CRAIOVA 0-2
    Au marcat: Gardos 36, Markovici 74

    ASU POLI TIMISOARA - SEPSI SF.GHEORGHE 1-1 (2-4 la penalty-uri)
    Au marcat: Ignea 43 / Prosser 17

    SEPSI se califica dupa penalty-uri.
    Last edited by Leo; 25th September 2018 at 22:01.

  20. #20
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    51,503
    Reputatie
    0
    Incepe parada hariciumbelor la TV!
    Daca dori sa vedeti rasi eliminati cu sau fara covrigi in coada...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #21
    portocaliu
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    63,484
    Reputatie
    1
    Tundem pescarii de le sar solzii din juvelnic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •