Results 1 to 18 of 18

Thread: RCS-RDS le da mwie celor de la Dolce Sport

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0

    RCS-RDS le da mwie celor de la Dolce Sport

    Si le-au luat Liga Campionilor incepand de acum pentru 3 ani pentru care noi am suferit mult si bine! Excelent!

    De multe ori eu am vrut sa ma duc de la RCS-RDS fix pe motivul asta, mai ales ca-n primul an eu n-am avut optiunea aia nenorocita de-a semna cu Dolce cum toti au avut cu RCS-RDS, acu sa mai simta si ailalti cum e! Desi ei se vor putea muta, optiune pe care eu n-am avut-o atunci, lucru total nedrept sa nu poti vedea Liga Campionilor la televizor! Razbunare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    De fapt m-am bucurat prea devreme Dolce e tot una cu Telekom cred ca, ca si astia dau Liga. Caz in care injustetea de acu 3 ani a ramas nerazbunata macar cat e de bun simt sa-i oblige pe minoritari sa se mute si ei sau sa nu vada meciurile de Liga, cand o buna parte din majoritarii de acu 3 ani nu puteau sa se mute la Dolce, nu prea e corect... ma rog.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Pana la urma cum va fi? Vedem 2 meciuri pe saptamana la Digi?
    Pe final de sezon, cei de la Look dadeau chiar 2 meciuri pe seara din CL si EL. Oare mai e valabil la ei?
    Ce tare ar fi sa avem 4 meciuri de CL pe seara (2 la Digi si 2 la Look). Ar trebui sa-mi iau TV cu optiune de memorare pentru mutare rapida pentru minim 4 canale.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Digi va transmite 6 meciuri pe săptămână. Are totuși 4 canale. Va da și Look cel puțin două. Telekom nu ma interesează.

  5. #5
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Vesti bune la capitolul CL.
    Daca s-ar ocupa cineva si de ziua de duminica din Premier League, ar fi minunat. Preferabil Eurosportul, ca-mi plac foarte mult comentatorii.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Da, spurcatii aia de Telekom ne trag teapa in continuare acolo!
    Nu stiu de ce dracu le-au permis, trebuia sa-i traga-n teapa acum cu ocazia CL cei de la RCS-RDS. Revansa!
    Probabil au facut un parteneriat, doar asa si-au permis sa cumpere CL pe Romania, toti impreuna, si cum banii ingroapa securea si fura ochiul...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cat costa acum sa vezi CL in Romania? Aici de unde era gratis anul trecut acum e in jur de 40 de euro, ca nu vand sportul decat la pachet cu filmele.

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    foarte bine ca da si Digi , asteptam vesti despre La Liga&Serie A
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Cat costa acum sa vezi CL in Romania? Aici de unde era gratis anul trecut acum e in jur de 40 de euro, ca nu vand sportul decat la pachet cu filmele.
    In principiu, e gratis, dar depinde de fiecare furnizor ce drepturi a cumparat.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #10
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Digi va transmite 2 meciuri de la ora 20 si 4 meciuri de la ora 22. Practic poti vedea integral 4 meciuri pe saptamana in noul format.
    In EL vor fi 4 meciuri de la 20 si 4 de la 22 pe Digi.

    Italia si Spania se pare ca nu vor fi achizitionate momentan de nimeni datorita pretului piperat insa mai e timp de negociere si nu e exclus sa fie luate dupa primele 2-3 etape.

  11. #11
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Despre ce meciuri la 20 si la 22 vorbesti? In CL doar la rusi se joaca la alta ora decat 21:45.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #12
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Doctore, din sezonul asta se renunta la "ora oficiala de UCL" si vor fi cate 2 runde de meciuri pe zi atat martea cat si miercurea: 4 de la ora 20 si 4 de la ora 22.
    Incasarile din drepturi tv vor creste considerabil.

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Exact, se va juca consecutiv acum. Televiziunile dicteaza.
    In curand vom avea 4 meciuri la rand, vor incepe pe la ora 5 si se vor termina pe la 1 noaptea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Doctore, din sezonul asta se renunta la "ora oficiala de UCL" si vor fi cate 2 runde de meciuri pe zi atat martea cat si miercurea: 4 de la ora 20 si 4 de la ora 22.
    Incasarile din drepturi tv vor creste considerabil.
    Hopa! Pentru mine suna chiar bine ca intotdeauna aveam de ales intre a dormi pe mine a doua zi si a ma baga la somn la pauza.
    Asa, poate vor creste audientele la prima ora si vor baga meciuri si mai devreme.
    Multumesc ca mi-ai zis.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Exact, se va juca consecutiv acum. Televiziunile dicteaza.
    In curand vom avea 4 meciuri la rand, vor incepe pe la ora 5 si se vor termina pe la 1 noaptea!
    Ar fi suficient un astfel de sezon plus o cupa mondiala ca cea de anul asta sa devin obez de la atata bere si chipsuri.
    Last edited by Doctor_Satan; 1st August 2018 at 12:42.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #15
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Sper ca este ontopic aici
    <<
    Un parasutist român a sărit de la o altitudine de peste 4.000 de metri cu un banner inscriptionat cu mesajul M...PSD în semn de protest fată de modul în care formatiunea politică stie să îsi respecte promisiunile. Saltul a fost realizat în afara României, relatează Mediafax.>>

    si link-ul aferent: https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...esajul-psd.htm

    Ps, Nesimtitului initiator al topicului vreau doar sa-i tarnsmit ca-i de doua ferluri mooia asta - se da si se si, din nestiinta, el se plaseaza deseori de partea nasoala a actiunii.
    Last edited by Novac; 6th August 2018 at 01:38.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    aha, sa inteleaga tot userul OLS, Johnny a avut profesor bun!

  17. #17
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    tie nu-ti pare ceva nelalocul lui la topicul asta?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    nu! ba da!
    threadul ar trebui schimbat, mult mai interesant si de succes ar fi: Steaua le da mwie tiganilor din julesti!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •