View Poll Results: Cine va fi campioana 2018/2019?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Amiens

    0 0%
  • Angers

    0 0%
  • Bordeaux

    0 0%
  • Caen

    0 0%
  • Dijon

    0 0%
  • Guingamp

    1 16.67%
  • Lille

    0 0%
  • Lyon

    2 33.33%
  • Marseille

    0 0%
  • Monaco

    0 0%
  • Montpellier

    0 0%
  • Nantes

    0 0%
  • Nice

    0 0%
  • Nimes

    0 0%
  • PSG

    2 33.33%
  • Reims

    0 0%
  • Rennes

    1 16.67%
  • Saint-Etienne

    0 0%
  • Strasbourg

    0 0%
  • Toulouse

    0 0%
Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 190 to 210 of 264

Thread: Ligue 1 2018/2019

  1. #190
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai azi a fost ok, i-am evitat acolo unde conteaza. Ieri insa am muscat-o ca un retardat de la porcariile alea de Juventus care si-au batut joc de competitie, bagand juniorii in jumatate de echipa!
    era normal. camp e castigat, in schimb ei, spre deosebire de circarii de la PSG, ei mai au si UCL.
    dubla cu Ajax e vitala...

    Daca fac semifinala, eu as juca cu juniorii pana la final in campionat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #191
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    5-1!


    Mda, la Juve am gresit si eu.
    Insa au avut 1-0 carapa-le-ar capu, nu puteau macar sa nu piarda cu o gluma de echipa!?


    Uita-te la Benfica si Porto, ele n-au meciuri in CL si EL?
    Etapa de etapa pun pe ele, etapa de etapa fara emotii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #192
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Fizic sunt la pamant. Deja e ceva ciudat cu accidentarile astea in serie apoi au jucat in 10 din prima repriza cand era 1-1.
    Oricum seara a inceput nasol cu autogolul lui Meunier si cand e sa se aleaga praful...
    Tuchel extrem de nervos se pare de o saptamana.... Ceva se intampla la club acolo.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #193
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pregatirea fizica lasa de dorit? Se poate asa ceva?

  5. #194
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Au fost cateva meciuri deja cu joc jalnic dar Neymar scotea echipa din rahat si nu s-a vazut clar. Acum fara el vedem adevarata valoare si mai ales problemele cu pregatirea fizica.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #195
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    La cat a costat Neymar e normal sa va scoata, dar nu inteleg cum este posibil la nivelul asta sa fie probleme cu pregatirea fizica?

  7. #196
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Au fost cateva meciuri deja cu joc jalnic dar Neymar scotea echipa din rahat si nu s-a vazut clar. Acum fara el vedem adevarata valoare si mai ales problemele cu pregatirea fizica.
    Hopa, ai ajuns pana la urma la ce ti-am zis din start: Neymar e nr. 1 la echipa?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #197
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    PSG mai are puncte de unde sa piarda diferenta de 17 puncte
    Play-off-ul in Franta ar fi interesant, nu prea urmaresc Ligue 1 ptr ca este foarte diluat campionatul.
    Last edited by iulian_1976; 15th April 2019 at 01:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #198
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu e vorba de puncte, iulian. Nu pot pierde campionatul dupa parerea mea. Accidentarile sunt o problema, mai ales ca se intind pe perioade mari.

  10. #199
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Lille le-a dat cuc brutal )

  11. #200
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Cum ziceam, analizele lu Lucicus imi plac cel mai mult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #201
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Îmi place de Neymar, omu' joaca 6 luni pe sezon și ia o căruță de bani. Fără Cavani și Neymar, PSG are avea probleme sa câștige campionatul.

  13. #202
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    5-1!


    Mda, la Juve am gresit si eu.
    Insa au avut 1-0 carapa-le-ar capu, nu puteau macar sa nu piarda cu o gluma de echipa!?


    Uita-te la Benfica si Porto, ele n-au meciuri in CL si EL?
    Etapa de etapa pun pe ele, etapa de etapa fara emotii.
    Benfica si Porto sunt la egalitate de puncte si se bat la titlu...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #203
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Intre timp s-au aflat mai multe din vestiarul PSG.
    Diaby si Kehrer nu ar fi trebuit sa joace si nici sa fie pe foaia meciului deoarece primul revenea dupa acidentare si nu a efectuat antrenament cu echipa si al doilea era gripat toata saptamana si a jucat cu 40° febra. Tuchel nu avea de ales deoarece lotul e foarte subtire cu lista de accidentati apoi a intervenit si cea a lui Silva in timpul meciului. Este a patra oara la rand cand pune pe foaia meciului doar14 jucatori plus portar de rezerva.

    Dar cel mai important este de fapt razboiul intern intre Tuchel si directorul sportiv Antero Henrique. Henrique ii reproseaza neamtului ca nu promoveaza destui tineri din centrul de formatie iar Tuchel reproseaza portughezului ca recruteaza prost si scump.
    Parerea mea e ca ambii cam au dreptate
    Din pacate s-a ajuns la cutite iar patronii trebuie sa aleaga deci sa sacrifice pe cineva. Aia doi nu se mai pot intelege iar clubul are enorm de pierdut din conflictul lor.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #204
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Problema este urm: cu tineri promovati, nu poti sa castigi UCL-ul rapid, si UCL-ul e principala problema a lui PSG...mai ales dupa ultimii 3 ani de umilinte totale...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #205
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    In schimb cu jucatori de sute de milioane castigi CL in fiecare an, s-a vazut
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #206
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In schimb cu jucatori de sute de milioane castigi CL in fiecare an, s-a vazut
    pai si atunci ce faceti ? Va reprofilati la nivel de Ajax si jucati cu pusti ?

    Ma indoiesc ca asta va fi orientarea viitoare a PSG-ului
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #207
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sa zic dar daca ma gandesc in trecut recent modelul lui Monaco a fost deja mai performant. Acolo se cumpara relativ scump juniori extrem de talentati descoperiti la cluburi de mana a doua sau in centre de formatie cluburi in Franta League 1. Dar scump la Monaco insemna cam 10% din ce a cheltuit PSG pe Neymar si Mbappe. Iar cu grupul ala de tineri in scurt timp Monaco a jucat semifinale CL ceea ce PSG inca e departe.
    Poate ca asta e solutia ....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #208
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    5-1!
    Lille le-a dat cuc brutal )
    Ici c'est... Lille!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #209
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Solutia e sa iti iei un antrenor cum e Galtier, care imi aduce aminte de Jean Gabin cand l-a impuscat pe Delon prin parpalac, in Clanul sicilienor (cred, whatevăr), cand numai dadea nimeni doi bani pe el. Puslama batrână, versata, care mananca fotbal pe paine si performeaza la zi. Cele mai bune echipe ale Frantei țin pe banca doi papițoi, incredibil. Echipele astea ard aproape un miliard pe an ca sa producă cateva pârțuri. Ca francofil, normal ca sunt un pic suparat pe fratii nostri...

  21. #210
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    * nu mai. Pt jăndarul de sector, cand va face razia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •