View Poll Results: ...and the winner is:

Voters
9. You may not vote on this poll
  • CFR Cluj

    5 55.56%
  • Malmo

    4 44.44%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 81

Thread: CL - Turul 2 preliminar - CFR Cluj - Malmo 1-2 (0-1, 1-1)

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Ionita al tau nu poate o preluare
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ionita al tau nu poate o preluare
    A fost grea cum a incercat el, trebuia cu dreptul cu interiorul.
    Insa pasa aia a lu Deac cel titular mereu? Migea la picior, si nu e-nstare sa dea o pasa simpla?

    Quote Originally Posted by cip View Post
    asa tara,asa campioana...
    Prea multe vrei acuma, sa fii multumit ca n-a luat FCSB!
    Decat sa ia FCSB, mai bine campioanele toate sa piarda toate meciurile in Europa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ce panarama a fost Deac meciul asta, singura ocazie mare cu mingea la picior, pasa la adversar in centrul careului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    N-ar fi trebuit sa fie penalty acolo la portar cu Omrani?

  5. #26
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Tactic Iordanescu jr a pregatit-o si prost,aproape sigur D Petrescu scotea mai mult din jocul asta.

    Nu este nevoie sa antrenezi o echipa sa o scoti in margine si sa centrezi.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    asa tara,asa campioana...
    Cipule, tu l-ai vazut pe suedezul ala care a dat gol?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    N-ar fi trebuit sa fie penalty acolo la portar cu Omrani?
    Asa a parut in direct c-a fost o simulare f buna, dar arbitrul fu la inaltime.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    cutzu si omrani la pomana, unde esti istvane??!!
    app, vazui un cioroi visiniu pe teren. daca doriti sa comentati?

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu 0 suturi pe poarta, campioana antrenata de gunoiul numit Iedi Iordanescu obtine un nesperat 0-1, care e mult peste ce s-a jucat pe teren. Concluzia: calitatea de antrenor al secolului nu se transmite prin futut.

  10. #31
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Acum Cip este fericit.

  11. #32
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    N-am gasit stream decat prin min. 35. Din ce am vazut Malmö a meritat victoria, dominand CFR-ul la tot: au stat incomparabil mai bine in aparare, au castigat majoritatea duelurilor care contau, cativa stiau si cu mingea mai bine decat oricare de la CFR... Nu stiu daca si portarul era mai bun, ca CFR n-a avut un sut pe poarta tot meciul. Lui Ionita, Tucudean, Omrani&co le trebuie macar trei atingeri si zece metri ca sa controleze mingea.
    CFR l-a dat fotbalului pe Deac, Malmö pe Ibra. Cam asta a fost diferenta si azi.

    Vad returul la fel de rau, nu pentru ca suedezii ar fi vreo superechipa, ci pentru ca ai nostri n-au dat nici macar o secunda iluzia ca ar putea mai mult.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    cutzu si omrani la pomana, unde esti istvane??!!
    app, vazui un cioroi visiniu pe teren. daca doriti sa comentati?
    In afara de preluarea aia, a jucat f bine. Ailalti au avut cel putin cate 3 gafe fiecare.
    In retur il vom vedea titular ca nu mai merge cu ciupeala, nu mai avem ce ciupi. Insa avem ce Cipi!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cu 0 suturi pe poarta, campioana antrenata de gunoiul numit Iedi Iordanescu obtine un nesperat 0-1, care e mult peste ce s-a jucat pe teren. Concluzia: calitatea de antrenor al secolului nu se transmite prin futut.
    Au avut o ocazie mare de 0-2 aia, de a incheia orice lupta. Asa, mai exista macar o lupta pt retur.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Vad returul la fel de rau, nu pentru ca suedezii ar fi vreo superechipa, ci pentru ca ai nostri n-au dat nici macar o secunda iluzia ca ar putea mai mult.
    Eu zic ca vor juca mai bine, si asta pt ca e imposibil sa joace mai prost.


    Cum zice Mara, au fost timorati, niciodata nu i-a vazut atat de timorati, sincer nici eu.
    Chiar am zis ca joaca de parca joaca cu Real Madrid in prima repriza, s-au kkt pe ei, asta e adevarul.
    In retur sunt constienti ca sansele sunt mici, nu cred ca se vor mai kk inca o data pe ei. Cel putin nu 90 de minute... poate pe final, cine stie, insa n-are cum sa tremure kktu in ei tot meciul ca si acum. A gresit antrenoru si schimbarea, nu trebuia scos Djokovic, ala are nerv. Trebuia scoasa carpa inutila de Hoban.
    Last edited by Johnny D; 24th July 2018 at 22:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ce jurnalist handicapat! Cica, "Din pacate o infrangere azi, si fara gol marcat!" Pai ce-ai vrea bai dobitoocule, o infrangere acasa cu gol marcat? Du-te ma dracu de habarnist nenorocit!


    Raman la parerea mea, nu e imposibil de-ntors scorul asta. Malmo e echipa slaba, cum fu si CFR azi, diferenta a facut-o pana la urma nivelul de gafe, la noi a fost stelar, cea a portarului fiind capitala. Daca elimini gafele alea date de kkt in pantaloni, suntem fara probleme peste ei. Calificarea nu e jucata inca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sanse mai sunt cu conditia ca CFR sa propuna cu totul altceva fata de ce a propus azi.
    Scorul? Un egal 1-1 sau infrangerea de 0-1 nu schimba mare lucru. Oricum trebuie victorie in deplasare.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Sunt si cativa jucatori vai de pwla lor, mai ales acest Manea care e mai degraba manea, tot ce i-a pus Ionita pe tava pe superioritate pe langa adversar, a aruncat in pwla in a 2-a repriza. Cu asemenea panarame nu te poti intelege sa rupi aparari adverse, ala e taietor de lemne, in rest ZERO BARAT! Daca l-ar baga pt Mailat langa Ionita, ei acolo as fi de acord cu tine ca poti face prapad in flancul advers, Mailat nici n-a fost pe foaia de joc!, daca n-ai treaba cu antrenoraul, da-te-n maa-ta sincer si direct.


    N-a avut nici el, nici Petrescu tupeu sa-l puna pe Ionita in spatele lu Omrani si Tucudean, el stie foarte bine sa paseze pe langa adversar si sa-si lase coechipierul liber. O face foarte bine mereu cand intra pe teren, azi a facut-o de 2 ori intr-o repriza cat a jucat cu maneaua asta handicapata care nu stie da-n minge. Ar fi perfect pt pozitia aia in spatele varfurilor. Dar daca n-ai cu cine, n-ai cu cine. Antrenori de kkt.


    Dar de ce sa joace Ionita avansat in centru, mai bine joaca Hoban retras care n-are absolut nici o treaba cu fotbalul, nici defensiv, nici ofensiv, nici pe tranzitie pozitiva, nici negativa. ZERO ABSOLUT!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sanse mai sunt cu conditia ca CFR sa propuna cu totul altceva fata de ce a propus azi.
    Scorul? Un egal 1-1 sau infrangerea de 0-1 nu schimba mare lucru. Oricum trebuie victorie in deplasare.
    Schimba ceva, nu pierdeam eu biletul jucat cu 140 de lei, jucasem 1X la sigur. Sigur mi-a fost!
    Last edited by Johnny D; 24th July 2018 at 22:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    Schimba ceva, nu pierdeam eu biletul jucat cu 140 de lei, jucasem 1X la sigur. Sigur mi-a fost!
    Pai daca pariati pe scor si nu pe calificare asta e. Am mai spus si la Mondiale
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Atunci pe calificare am jucat, ca se juca in aceeasi zi. Acum n-am timp sa astept o saptamana sa-mi scot biletul. Imi trebuie bani maine ca-s alte meciuri, nu pot sa-mi permit sa astept. In plus, cine dracu ar mai pune ca se califica CFR-ul acum? 1X era mult mai sigur de jucat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Calificarea se joaca. E doar 0-1 si se poate intoarce usor cu orice victorie in deplasare.
    Sigur ca CFR daca o face de laie poate pierde in retur la 3 goluri diferenta dar poate sa si castige cu 2-1 ... un gol din penalty cu cartonas rosu la suedezi in primele minute plus un gol din offside in min 94
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Da, se joaca. Pe aia nu-i vad instare sa dea 3 goluri in 3 meciuri sa fiu sincer. Doar pe gafe din alea penibile.
    Dar sa nu uitam ca acum joaca acasa, ei bine acolo e posibil sa joace altceva. De aia nu e permis sa te caci pe tine la tine acasa, ei probabil n-o vor face la ei acasa si vor juca bine, altceva fata de azi. Caz in care e mult mai greu, nu imposibil, in retur vor resimti si ei ceva presiune. Daca CFR da gol, ar putea intra-n panica.
    Oricum CFR daca vrea sa se califice trebuie sa mearga pe ideea ca tre sa dea minim 2 goluri, altfel PA.
    Diferenta ar fi ca daca ar da primul gol, pe urma ar putea juca pe contra-atac, insa primul gol e greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Suedezii joaca lent si previzibil. Serios si organizat.
    La CFR nu vad mare lucru dupa primele meciuri din sezon dar sunt capabili sa surprinda mai ales prin precizie si tehnica. Viteza nu prea, ca la cam toate echipele din Romania.
    Scenariul meciului retur in special in prima repriza va decide tot, parerea mea.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Posibil, insa daca scorul ramane tot 0-0 dupa prima repriza, nimic nu e decis.
    Tu mizezi pe faptul ca nu va ramane, s-ar putea sa ai dreptate, CFR va ataca serios la inceput!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •