Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: EL 2018-19 tururi preliminare

  1. #22
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    5-1 Zenit, mai sunt 10 minute din prelungiri.
    Georgienii de la Kutaisi ajung pentru prima oara in play-off. Suduva din Lituania pentru a doua oara consecutiv. Copenhaga face dubla victorie cu TSKA Sofia.
    FC Luzern cred ca face un record pentru o echipa dintr-o liga totusi bine cotata: de sase ori s-au calificat in Europa in ultimii zece ani, de sase ori eliminati in primul tur in care au participat.

    Si 6-1 pentru Zenit, ultimele 4 goluri au venit in 10 contra 11! Iata ca nu doar Barcelona poate intoarce un 0-4.

    Besiktas marcheaza in mînutul 90 golul ala dublu din deplasare si evita o eliminare rusinoasa cu Linz. Marcatorul Negredo face o faza a la Morutan, isi scoate tricoul cand mai avea un galben. Se termina totusi cu bine pentru turci.

    Prelungirile se termina 8-1 la St. Petersburg.
    Last edited by JJ; 16th August 2018 at 22:39.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Georgienii de la Kutaisi ajung pentru prima oara in play-off.
    Da nu fara emotii, mi-au dat emotii fute-i-as, de la 5-1 pt ei din tur au primit 3 penalty-uri la rand impotriva lor! Si ailalti au mai avut 20 de minute cu tot cu prelungirile alea de 6-7 minute sa le dea golul fatidic! Cata suferinta pt o cota amarata de 1.04. Acuma mi-s aproape toate iesite, doar FCSB sa nu piarda ca-i si fute Lucifer cu barda lu Stefan cel Mare dupa cap! Glasgow ma gandesc ca nu ia 2 goluri sa se faca de kkt.

    Dupa asta as mai avea Federer pt 9 mil si Federer+Djokovic pt alte 6. Nici nu ma gandesc ca nu le am in jeb maine! De cand am pus biletele mi-am calculat deja banii iesiti, mai sigure meciuri ca astea nu gasesti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Bre Johnny, ma mira ca n-ai pus pe Minsk...

    Legia egaleaza la 2 in Luxemburg, mai au vreo 5 minute pentru victorie si calificare..
    Last edited by JJ; 16th August 2018 at 22:48.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pai ce crezi ca eu nu stiu ce handicapati sunt Zenit!?
    Ii conosc bine de tot, si anii trecuti tot asa au facut, carpe in deplasare, pierdeau cu 1-4 si bateau 5-0 acasa.


    Ce puneam si era la o fractiune sa ma culce de puneam, era Besiktas se califica dar n-am avut cum ca nici nu exista cota pt asa ceva, in minutu 90 au evitat rusinea! Panarame monstruoase turcii dupa ce anu trecut iesira din grupele CL! Dar asta-ti arata si ce important e s-ai returul acasa!


    Gol Fecale Ce Se Belesc! Emotii epuizate!


    Emotiile nu s-au epuizat, gol nimeni la Gent. Gent daca mai ia un gol e eliminata de nimeni acasa...
    Last edited by Johnny D; 16th August 2018 at 22:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Jagellonia nu mai sunt chiar nimeni, au eliminat turul trecut pe unii din Portugalia.
    Si Dudelange elimina pe Legia si ajunge pentru prima data in play-offul EL. Sper ca CFR sa nu-i ia la misto!
    Cipriotii merg cu trei echipe in play-off! Bulgarii raman doar cu Ludogoret.
    Last edited by JJ; 16th August 2018 at 23:00.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Baga-mi-as pwla-n jagielonienii lor, nu puteam sta relax pana la final... trebuia sa mai trag 25 de minute!
    Cum dracu nu-s nimeni daca-i bate Gent la ei acasa fara ca aia sa dea macar un gol?


    Si Halep frate avu cota 1.15 si mi-a iesit in 5 minute, astia 1.05 tre sa trag de ei ca de dracu!


    Apropo Misk avuse cota 1.17 sau ceva de genu, MARE! Stiau aia de ce-s capabili prostii aia de rusi!
    Last edited by Johnny D; 16th August 2018 at 23:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Culmea Gent a dat gol, nu mai sunt emotii, insa sunt la FCSB care-s eliminati, sa nu fie prinsi pe contra!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Pe langa Hajduk, si Rijeka a fost eliminata acasa de norvegienii de la Sarpsborg de un gol tarziu. Croatii mai au doar pe Dinamo Zagreb, ce-i drept cu sanse bune de grupe CL. Norvegienii au trei in play-off, la fel ca danezii. Polonezii sunt cu toate afara. Scotienii raman doar cu Celtic si Rangers.
    Sheriff Tiraspol egaleaza in Islanda si se califica iar in play-off. La Burnley-Basaksehir sunt prelungiri.

  9. #30
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    ce an prost ptr polonezi...si legia ce face in europa...anul trecut sheriff, acum dudelange

    oricum prin champions path, in EL, fapt ce nu il inteleg...esti in EL, nu mai esti in UCL...ajung sa fie dueluri mult prea slabe...
    si mult prea echilibrate pe non-champions path...

    ps - umilitele rundei: legia si feyenoord.
    Last edited by YoNuTzz; 17th August 2018 at 00:20.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #31
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Burnley traieste periculos, pentru a doua oara castiga in prelungiri si ajunge in PO. Ultima data cand au jucat in cupele europene au facut sferturi, dar pe vremea aia se numea cupa oraselor targuri.
    Braga, eliminata de Zoria Luhansk fiind egalata la doi acasa. Din Portugalia raman doar cele trei mari.
    In playoffs s-au calificat doua echipe debutante in Europa: Sarpsborg si Ufa. Ljubljana e pentru prima data in PO.

    In afara primelor sase tari, doar belgienii sunt calificati cu toate 5. Cu 4 merg mai departe Ucraina, Turcia si Cehia.
    Danemarca, Grecia, Elvetia, Cipru si Norvegia mai au trei, doua ca noi mai au Olanda, Austria, Serbia, Scotia si Slovacia.
    Israel, Croatia, Bulgaria, Belarus si Suedia surprind negativ si raman cu o singura echipa.
    Si inca o chestie interesanta: Echipele din Serbia si Danemarca au deja 13 victorii in meciurile din calificari de anul asta. Noi avem 6.

    Dueluri interesante in Play-Off:
    APOEL Nicosia - Astana, doua obisnuite ale grupelor de EL si CL.
    duelul scandinav Malmö - Midtjylland
    Rapid Viena - Steaua
    Rangers - Ufa, primul test serios al scotienilor
    Partizan - Besiktas, derby-ul estului
    Gent - Bordeaux, derby-ul vestului
    Olympiakos - Burnley, de vazut daca englezii mai rezista contra unei echipe cu nume si bani (Aberdeen avea numai nume, Basaksehir numai bani)
    Last edited by JJ; 17th August 2018 at 00:56.

  11. #32
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    din pacate cred ca li s-a infundat celor de la Burnley cu Olympiakos...

    ai uitat de Atalanta - Copenhaga...meci f echilibrat...
    majoritatea de pe non-champions path sunt tari...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Sincer nu cred, Atalanta imi pare o echipa excelenta. Mai repede sa produca Bröndby surpriza cu Genk.

  13. #34
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Norvegienii in mare forma momentan, Sarpsborg marcheaza in minutul 2 cu Maccabi Tel Aviv acasa si are 2-0 in min. 10, iar Molde conduce la St. Petersburg.

  14. #35
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    a tras o sperietura zenit, dar au dat 3 pe final si cred ca merg in grupe...

    oricum un cosmar ptr ei aceste preliminarii haha...
    Last edited by YoNuTzz; 23rd August 2018 at 20:49.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #36
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Trei mini-surprize pana acum, Sheriff bate pe Karabach cu 1-0, Celtic scoate doar un egal in Lituania, Sarpsborg castiga cu 3-1 cu Maccabi Tel Aviv si se apropie de grupe la prima participare in cupele europene.
    Iar Midtjylland scoate un 2-2 la Malmö dupa ce a fost condusa cu 2-0.

    Si poate, poate Basel nu se face de rahat acasa cu cipriotii, tocmai ce-a egalat la 2...
    Last edited by JJ; 23rd August 2018 at 22:28.

  16. #37
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pune si pe cfr
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    CFR cea mai mare rusine din ultimii 18 ani de fotbal romanesc in cupele europene! Se credeau campionii Europei dupa ce i-au batut pe alaschertii aia.
    Yonutzz avea dreptate cu Atalanta-Copenhaga, s-a terminat 0-0 in Italia. Basel castiga totusi cu un dureros de slab 3-2 acasa cu cipriotii. Spartak Trnava bate cu 2-0 la Ljubljana si se apropie de prima participare in grupe din istorie.
    Olympiakos, Rapid Viena, Rosenborg si Genk bat la scor acasa. Besiktas scoate un egal la Belgrad.
    Last edited by JJ; 23rd August 2018 at 23:36.

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    nu aveam mari sperante de la steaua cu viena, sincer, mai ales dupa dubla cu split..

    dar ce a facut cfr-ul...campioana pl...cu malmo..draq aks nici un sut pe poarta si apoi 0-2 cu luxembourg...

    absolut patetic...
    nici o echipa ptr noi anul asta in europa...si meritat 100%...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,917
    Reputatie
    1
    Hai ca Bordeaux a reusit un 0-0 in asteptarea lui Henry.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Dupa cinci ani consecutivi de grupe, Apoel Nicosia e eliminata in Kazahstan la penalty-uri. Totusi sunt niste cipriotiprezenti in grupe, AEK Larnaca. Sper ca raman singurii, sa nu-mi faca Basel vreo nefacuta..
    Rangers tine de un egal cu doi oameni in minus si se califica in grupe, avem prima echipa ruseasca eliminata.
    La Leipzig e 1-1 cu Zorya la pauza , la scorul asta ucrainenii merg mai departe.
    Last edited by JJ; 30th August 2018 at 20:37.

  21. #42
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Si marcheaza Apollon Limassol. YB merg in CL, iar pe noi ne scot cipriotii. Bravo ba!
    Leipzig evita rusinea si se califica cu un penalty in min. 91 contra ucrainenilor. La Copenhaga-Atalanta sunt prelungiri. Maccabi Tel Aviv a intors un 1-3, au 2-0 in min. 70 cu Sarpsborg. Sheriff ia bataie rau in Azerbaidjan.
    Last edited by JJ; 30th August 2018 at 21:28.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •