View Poll Results: Cine castiga CM?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Franta

    6 42.86%
  • Croatia

    8 57.14%
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 268 of 268

Thread: FINALA: Franta - Croatia 4-2

  1. #253
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Inteleg suficient de bine ca sa-ti amintesc ca ai spus ca moda-i inutila, in acelasi timp in orice discutie pe teme de tenis, fotbal, etc aduci in discutie pariurile si tot ce decurge de acolo. De aia te pun fata in fata cu ce zice si ce face popa. Nu te poti lega de psihologie pentru o afirmatie discutabila, neesentiala, facand semn de egalitate. Italia a avut un joc superb in CM 1978, acolo chiar ca merita sa castige titlul, la concurenta cu Olanda, pe ce ii place lui JD mai mult, frumusetea jocului. Cam la fel a jucat si in 70, marele vrajitor fiind Gianni Rivera, ai auzit de el, nu? Acolo au dat peste o nuca tare, Brazilia cu una dintre cele mai complete echipe pe care Brazilia a avut-o vreodata cu Pele, Tostao, Jairzinho, Carlos Alberto, ca sa amintesc cativa. A propos, ce meci a jucat Romania atunci, impotriva viitorilor campioni mondiali. Printre jucatorii romani de atunci, ii numesc si pe unii ca Lupescu, Neagu si Lita Dumitru. De Florea Dumitrache nu mai vorbesc. Si acuma ii reproseaza, in rai, Bobby Moore ca i-a facut picioarele in X. O tempora!

    https://www.youtube.com/watch?v=ck3Is00nJOw

    https://www.youtube.com/watch?v=FiDajtUvaPo

    https://www.youtube.com/watch?v=BBQuVUuyr_M

    https://www.youtube.com/watch?v=UCkTwjHOKKY

    https://www.youtube.com/watch?v=bqBEUKzvH8U
    Last edited by miril; 25th July 2018 at 09:36.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #254
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    1. Problema Romaniei a fost interna, ca nu l-au convocat prostalaii pe Dobrin, din pacate.
    Cu Dobrin Romania nu era cu nimic mai prejos ca si joc decat toate alealalte, a fost un vrajitor al balonului.
    Hai sa zicem ca la noi nu putem da vina pe destin ci pe prostii care ni l-au condus din interior.

    2. Am admis deja ca doar un titlu din cele 4 sunt meritate de Italia, nu vad problema. Acu mai apare unul. Bine ca sunt macar doua, e oricum singura echipa din lume care din 4 are meritate doar 2, asta pt ca sunt destule care meritau vreo 2 si n-au nici unul. Italia poti spune ca merita 2 si are 4, deci dublu fata de ce merita, tot echipa de kkt e, pentru ca alea de le-au meritat au fost acu juma de secol cand majoritatea dintre noi nu eram nici proiectii intre soare si luna, pe noi ne intereseaza astia de traim mai degraba decat astia de i-am ingropat. Si ei sunt importanti, dar mai putin.

    3. Cat despre celelalte subiecte, te incapatanezi sa vorbesti cu ura, jignitor, fara creier, nu te stiam sub dominatia unui asemenea hal de comportament cand eu ti-am raspuns cu toata bunavointa si dispus la un dialog amical, prin urmare subiecte inchise in acest caz de lipsa de amicalitate, cum ziceam.
    Last edited by Johnny D; 25th July 2018 at 22:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #255
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    1. Problema Romaniei a fost interna, ca nu l-au convocat prostalaii pe Dobrin, din pacate.
    A fost selectionat doar ca nu a jucat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Aaaaa.... si mai tare! E ca si cum ai selectiona-o pe Halep in Fed Cup si ti-ai bate joc de ea transformand-o in spectator, si ai avea rezultatele acelea exceptioanle pe care le-a avut Romania atunci la fotbal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #257
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Din ce mi-a povestit tata am inteles ca atunci a fost o porcarie. Grupul dinamovistilor in frunte cu Lucescu si Dinu au influentat la echipa. Apoi Dobrin a refuzat sa joace la Dinamo si de aia era si in dizgratie in general la Partid ... ce vremuri !!!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #258
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Impuscati in fata plutonului trebuiau toti astia gaunosi ciudosi nenorociti pe un om care-si iubeste echipa FC Arges, si pentru asta, si prin asta si impotriva Romaniei!

    Stima si respect Gicule, oriunde te-ai afla tu! Asa fotbalist, asa OM inainte de toate, care nu se vinde ca Hagi Stelei, mai rar! Hagi daca era ca Gicu Dobrin ar fi ramas pe viata (viata romaneasca) la Constanta si-ar fi facut din ea ce-a facut Dobrin din Arges sau Maradona din Napoli... da, ti-ai gasit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #259
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    De ce la Constanta? La Sportul Studentesc
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #260
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu este constantean?


    Ce-i drept, nu poti iubi Constanta, e un oras prea de filfizoni si turisti sa aiba o identitate mai iacatarii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #261
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Jignitor, fara creier?! . Nu, doar critic afirmatiile tale pe care le repeti la infinit fara noima si acoperire. Am si spus ca imi placi si asa si este dar nu-mi plac cateva lucruri cand repeti la infinit ceva fara acoperire, gen Italia, a jucat dintotdeauna mizerabil, la cutie, nici acum nu te lasi sau cand afirmi voios ca moda-i inutila pe un topic despre moartea unui vizionar al modei. Si cel mai tare ma supara discutia pe fotbal cand faci afirmatii jignitoare despre un jucator sau echipa ca au ratat/pierdut din singurul motiv ca ai pariat tu pe respectivii. Ca pariezi, e treaba ta, pana la urma, mi-am exprimat parerea despre pariuri in mod constructiv inclusiv in ceea ce te priveste dar ca dai vina in termeni denigratori pe respectivii cand greseala iti apartine, ca i-ai pariat, mi se pare nu numai comic dar si poluant, obstructionand o discutie pe argumente nu pe stari afective de moment. A bon entendeur, salut! Si sa auzim numai de bine de acum incolo, in amicalitate .
    Last edited by miril; 26th July 2018 at 11:59.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #262
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Din ce mi-a povestit tata am inteles ca atunci a fost o porcarie. Grupul dinamovistilor in frunte cu Lucescu si Dinu au influentat la echipa. Apoi Dobrin a refuzat sa joace la Dinamo si de aia era si in dizgratie in general la Partid ... ce vremuri !!!

    Memorabil, meciul celebru Gicutu-Dinamo 4-3, pe Stefan Cel Mare.

    https://www.youtube.com/watch?v=N5jeflsvAu0

    La Guadalajara au fost multe jocuri de culise. Si asa Romania a avut o prezenta memorabila chiar si fara Dobrin si Raducanu. Nucleul aceleasi echipe a facut o figura memorabila si la CE din 1972 unde am ajuns in sferturi, atunci era sistem eliminatoriu de calificare, dupa o dubla la egalitate cu Ungaria, vecinii mergand mai departe intr-un alt meci memorabil, pierdut cu 2-1 de noi, printr-un gol marcat in ultimele minute de joc si unde tot stadionul din Belgrad a tinut cu Romania doar Cel De Sus a fost cu Ungaria, lucru spus chiar de unguri.
    Last edited by miril; 26th July 2018 at 12:56.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #263
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    gen Italia, a jucat dintotdeauna mizerabil, la cutie, nici acum nu te lasi
    De cand e Champions League-ul in formatul actual, poftim. Cat am trait eu! La mine se traduce dintotdeauna!
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Jignitor, fara creier?! .
    A fost o scuza aia, nu o jignire. Daca spuneai ce-ai spus cu creier, atunci ar fi fost o problema cu acel creier! Eu l-am scuzat prin absenta!
    Quote Originally Posted by miril View Post
    dar ca dai vina in termeni denigratori pe respectivii cand greseala iti apartine, ca i-ai pariat, mi se pare nu numai comic dar si poluant, obstructionand o discutie pe argumente nu pe stari afective de moment. A bon entendeur, salut! Si sa auzim numai de bine de acum incolo, in amicalitate .
    Ce tu nu intelegi e ca acele petarde care sunt platite cu milioane de euro si nu stiu da-n minge cu poarta goala-n fata trebuie explicitate, si le-as explicita oricum si daca n-as fi pariat. Insa daca n-as fi pariat, nu eram la fel de ATENT+AFECTAT incat sa detaliez o contributie substantiala la ceea ce merita acel jucator. Ti-am mai zis de mii de ori, scoate cuvantul pariuri din calcul si lasa restul, eu oricum de multe ori il scot, daca ai fost atent in ultimul an i-am tras in pwla si pe fata si pe spate fara sa zic de pariuri nimic, insa tu ti-ai asumat prejudecata c-am pariat pe respectivul, altfel n-as fi avut cu lipsa lui de tehnica si executie atatea. Parerea ta, eu zic sa nu te grabesti, ia o critica a unui jucator ca atare si raporteaza-te la ea, nu la cine ce-a pariat. Normal ca nu voi paria ca Gareth Bale fuge cu spatele si da pe langa minge de 3 ori pe meci, insa atata-i trebuie dobitoocului sa faca d-astea cand ailalti de pe langa el din echipa lui sunt si ei afoni, c-atunci il si fute crucea lu Avram Iancu. In amicalitate! Evident. Amicitie, poftim!
    Last edited by Johnny D; 26th July 2018 at 13:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #264
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Scouter francez ''pescuind'' noua generatie de campioni la prima mana - video de la un trial organizat ad-hoc, direct pe plaja:

    https://www.youtube.com/watch?v=3Uqo...ature=youtu.be

    easy catch! for holiday time

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  13. #265
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    "Spanish beach" scrie acolo. Vrei sa traduc pt tine?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #266
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    "Spanish beach" scrie acolo. Vrei sa traduc pt tine?
    Pai n-ai vazut c-au fugit spre nord? La voi vin.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu este constantean?


    Ce-i drept, nu poti iubi Constanta, e un oras prea de filfizoni si turisti sa aiba o identitate mai iacatarii!
    Intai de toate e machidon.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #267
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,948
    Reputatie
    0
    Jucatorul anului Luka Modric o reparatie morala dupa furtul din finala.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #268
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Care furt?

    Mare de tot Modric asta. Si echipa Croatiei.
    Nasol e cand continua sa joace meciuri. Le cam pierd rusinos
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •