View Poll Results: Cine castiga CM?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Franta

    6 42.86%
  • Croatia

    8 57.14%
Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 268

Thread: FINALA: Franta - Croatia 4-2

  1. #148
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Modric a primit balonul de aur. Lolz. Nu a facut nimic.

  2. #149
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Brazilia a jucat doar o repriza la maxim in turneul asta. A doua contra Belgiei. Nu e de ajuns sa pretinzi la titlu.
    Da, repriza aia a jucat excelent si eu chiar eram sigur ca treceau de belgi. Nu a fost, a fost Courtois ... si doar courtois nu a fost cu brazilieni.

    Franta a trecut de Argentina, Uruguay si cred ca erau pregatiti pt sudamericani in general. De aici si jocul asta italo-german.
    Jocul francezilor la mondialul asta a fost mai degraba italo. Echipa au, doar Giroud a fost in plus. Si da, cred ca o sa mai castige un titlu major generatia asta a frantei, de asta mi-ar fi placut sa castige finala croatii, desi e de admirat ca au ajuns pana aici totusi. Eu sper sa-l vad totusi pe Zidane antrenand generatia asta.

  3. #150
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    In mod normal Deschamps pleaca si aspira la Federatie. O sa vina Zidane si il va pune pe Benzema in locul lui Giroud
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #151
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Unii de aici au rămas în urma ca și mod de gândire și de înțelegere a fotbalului actual. Pentru unii campioana mondiala e aia care câștigă toate meciurile cu 5-0 sau joaca cel mai frumos sau spectaculos fotbal. Cu spectacol nu câștigi trofee in ziua de azi. Franța a jucat fix ce trebuie ca sa câștige.

  5. #152
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    As mai avea ceva de spus.
    Turneul asta a fost dezechilibrat prin lipsa Italiei si a Germaniei. Germania a jucat dar a ratat total. Daca echipele astea erau in forma Croatia nu pupa finala.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #153
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Prindea. Croatii sunt actualii brazilieni ai Europei. Nimic nu justifica arbitrajul care a facut praf o finala de mondial.

  7. #154
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nimic nu justifica arbitrajul care a facut praf o finala de mondial.
    Pe cuvant ca nu inteleg de ce zici ca a facut praf.
    Esti contra VAR? Pro Platini?
    E discutie 50-50% la penalty si atat. La autogol am vazut ce spui pe site dar nu e corect. Offside se aplica daca francezul baga gol dar nu a fost. Croatul a atins mingea deci e gol valabil. Trei goluri pt Franta si unul Croatia.
    A fost pronosticul meu la pariuri, 3-1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #155
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Francezii mercenari sunt in majoritate mercenari la ei acasa. Unii le zic si (la unii) africani, asta sa fie cumva de unde vine eticheta de echipa antipatica? Parerea ta personala care e?
    De la sursa.
    Daca ii intrebi in cadru privat ce te consideri francez sau senegalez,algerian...? In general raspund senegalez,etc tara lor de origine.

    Ei stiu ca sunt o marfa au venit in primul rand prin intermediul unui agent de jucator,speranta agentului este sa il vanda mai departe din Franta de o parte ,de cealalt a parte ei stiu ca sunt sansa familiei de a iesi din saracie.
    Obtin cetatenie franceza rapid apoi la 18-19 ani trebuie sa se decida este o regula FIFA,nationala Frantei este o rampa de lansare,multi ezita pentru ca este o sabie cu doua taisuri.

    Este un deal win-win nu are legatura cu sentimentul fata de patrie pentru ca nu il au,multe lucruri si declaratii ies in momentele grele vezi CM din Africa de Sud.

    Cariera lui Didier Drogba reflecta cum se face selectia in Franta si greutatile prin care a trecut,trimis in Africa pentru ca ii expirase "titre de séjour" de etc si ce fotbalist aveau mascaricii de antrenori francezi in fata.
    Last edited by iulian_1976; 16th July 2018 at 01:19.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #156
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Offside se aplica daca francezul baga gol dar nu a fost.
    Ofsaid e daca jucatorul care era in ofsaid revine si influenteaza faza. Asta s-a petrecut. Plus ca mai flagrant si nu s-a scris e ca faza care a dus la acea lovitura libera nu a fost fault. Nu scrie nici una si nici alta in LEquipe? Hai un gol,dar apoi inca unul? A fost prea multa presiune sa castige Franta, asta e a adevarul. Crede-ma, ca daca pana si CNN scrie ca hentul a fost controversat asta este e egal ca nu a fost. S-au prins pana si americanii cu soccerul lor.

    Sunt 100% pro VAR, dar cu conditia ca daca e sa fie VAR pai sa fie VAR pentru toti si toate si aplicat corect.

    2-2 Si daca nu erau cele 2 aiurea date, era 1-0 pt Croatia, pronosticul meu pentru ca nu mai dadea Franta cele doua goluri usoare de dupa.

  10. #157
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De la sursa.
    Daca ii intrebi in cadru privat ce te consideri francez sau senegalez,algerian...? In general raspund senegalez,etc tara lor de origine.

    Ei stiu ca sunt o marfa au venit in primul rand prin intermediul unui agent de jucator,speranta agentului este sa il vanda mai departe din Franta de o parte ,de cealalt a parte ei stiu ca sunt sansa familiei de a iesi din saracie.
    Obtin cetatenie franceza rapid apoi la 18-19 ani trebuie sa se decida este o regula FIFA,nationala Frantei este o rampa de lansare,multi ezita pentru ca este o sabie cu doua taisuri.

    Este un deal win-win nu are legatura cu sentimentul fata de patrie pentru ca nu il au,multe lucruri si declaratii ies in momentele grele vezi CM din Africa de Sud.

    Cariera lui Didier Drogba reflecta cum se face selectia in Franta si greutatile prin care a trecut,trimis in Africa pentru ca ii expirase "titre de séjour" de etc si ce fotbalist aveau mascaricii de antrenori francezi in fata.
    Exagerezi.
    Cazul care reflecta ce spui tu este doar Fekir. El a ezitat intre Algeria si Franta si a ales Franta deoarece avea sanse mai mari sa fie vazut deci vandut. Toti ceilalti "colorati" sunt francezi din nastere si nici problema sa ezite intre nationale. Au trait in Franta si nu cunosc tarile de origine ale parintilor lor. Daca tu ai impresia ca nu sunt patrioti te inseli. Vezi bucuria lor azi. Paradoxal Giroud era cel mai trist. Dar din alt motiv, a fost cel mai slab jucator campion
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #158
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Eu am ramas impresionat de sinceritatea lui Pierre Menes la RMC Sport France:
    Ca sa spun despre doua goluri eronate si o echipa dominata ?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Exagerezi.
    Cazul care reflecta ce spui tu este doar Fekir. El a ezitat intre Algeria si Franta si a ales Franta deoarece avea sanse mai mari sa fie vazut deci vandut. iToti ceilalti "colorati" sunt francezi din nastere si
    Umtiti (gol cu Belgia) jucator Barca este francez doar in acte.
    Bafé Gomis a fost la limita de asemenea a optat in final pentru Franta si sunt mult mai multe exemple.
    Last edited by iulian_1976; 16th July 2018 at 01:41.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #159
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Ofsaid e daca jucatorul care era in ofsaid revine si influenteaza faza. Asta s-a petrecut. Plus ca mai flagrant si nu s-a scris e ca faza care a dus la acea lovitura libera nu a fost fault. Nu scrie nici una si nici alta in LEquipe? Hai un gol,dar apoi inca unul? A fost prea multa presiune sa castige Franta, asta e a adevarul. Crede-ma, ca daca pana si CNN scrie ca hentul a fost controversat asta este e egal ca nu a fost. S-au prins pana si americanii cu soccerul lor.

    Sunt 100% pro VAR, dar cu conditia ca daca e sa fie VAR pai sa fie VAR pentru toti si toate si aplicat corect.

    2-2 Si daca nu erau cele 2 aiurea date, era 1-0 pt Croatia, pronosticul meu pentru ca nu mai dadea Franta cele doua goluri usoare de dupa.
    Hai ca aici m-ai dat gata. Daca tu aduci ca argument ce zice CNN despre cum se joaca adevarat fotbal (soccer cum zic ei ) atunci hai sa discutam despre fotbal. Adica ce isi amintec ei despre rugby acum 200 de ani A fost corect sa puna mana pe minge si a gresit deoarece nu a prins-o sa alerge ca sa castige yarzi

    Refaci scenariul meciului si nu e corect.
    Atunci spun si eu ca daca Lloris nu "dribla" acolo sigur Franta mai baga doua goluri cel putin. Croatii erau cu capul in punga.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Umtiti (gol cu Belgia) jucator Barca este francez doar in acte.
    Bafé Gomis a fost la limita de asemenea a optat in final pentru Franta si sunt mult mai multe exemple.

    .
    Umtiti a venit in Franta la varsta de 2 ani
    Gomis? Da... e un argument
    Last edited by delaparis; 16th July 2018 at 01:50.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #160
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    As fi vrut un arbitraj corect si in spiritul jocului sa castige cel mai bun,cel ce simuleaza sa fie sanctionat etc.

    In cazul ca se juca corect nu as scris ce am scris,este vorba totusi de o finala de CM 2018 unde rezultatul a fost viciat nu de anii 80,90 unde se iesea cu targa si picioare rupte.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Gomis? Da... e un argument
    Umtiti este senegalez.


    O fac ca un jurnalist adevarat uite sursa despre Gomis si motivul

    Uite si sursa :
    https://www.senenews.com/actualites/...can_48897.html

    In defenitiv daca va place ce joaca Franta,in plus vad ca multi tacticieni imi explica ce inseamna eficienta in fotbal o sa vedem
    in viitor ce se alege de aceasta nationala.
    Last edited by iulian_1976; 16th July 2018 at 02:05.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #161
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    As fi vrut un arbitraj corect si in spiritul jocului sa castige cel mai bun,cel ce simuleaza sa fie sanctionat etc.
    Kante un fault, un galben
    Mandzukic cinci faulturi, zero galben
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #162
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Unii de aici au rămas în urma ca și mod de gândire și de înțelegere a fotbalului actual. Pentru unii campioana mondiala e aia care câștigă toate meciurile cu 5-0 sau joaca cel mai frumos sau spectaculos fotbal. Cu spectacol nu câștigi trofee in ziua de azi. Franța a jucat fix ce trebuie ca sa câștige.
    Adevarat.uite cineva lucid

  16. #163
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe cuvant ca nu inteleg de ce zici ca a facut praf.
    Esti contra VAR? Pro Platini?
    E discutie 50-50% la penalty si atat. La autogol am vazut ce spui pe site dar nu e corect. Offside se aplica daca francezul baga gol dar nu a fost. Croatul a atins mingea deci e gol valabil. Trei goluri pt Franta si unul Croatia.
    A fost pronosticul meu la pariuri, 3-1
    La primul gol nu a fost fault la Griezmann si penaltyul nu a fost sau daca a fost, atunci se impunea penalty si pentru croati cand Pogba l-a faultat pe Mandzukic. Acum sper ca echipa asta a Frantei sa confirme si la europene.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  17. 16th July 2018, 04:03

  18. #164
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Va castiga echipa cu cel mai bun mijloc si cel mai bun numar 10!
    Se stieeeeeeeeeee!
    Bravo bre, ai avut o predictie perfecta!

    Azi, germanii au fost francezi! Chapeau! Felicitari pentru a doua stea pe tricou!

    Si ma bucur ca echipa care a pacalit fotbalul a ramas cu buza umflata.

    Tr' sa-mi schimb poza de la avatar

    P.s. mue dragnea, pesede, se stie.
    beleafer

  19. #165
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by unic_jul1980 View Post
    Unde vezi tu acolo în săritură aia intenție greu de inteles. Cand te lovește mingea în mână nu se numeste intentie
    Uita-te atent la reulare, croatul a lasat mana in jos ca sa opreasca mingea. Intentie 100%. Terminati cu prostiile, Franta magistrala, net superioara la toate capitolele. Daca forta, mai dadeau 3 goluri. Croatia, sa zic merci pentru a doua generatie "de aur" a lor si cam atat.
    beleafer

  20. #166
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Umtiti este camerunez.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #167
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Franta a jucat suficient de bine ( sau prost ) cat sa castige mondialul rusesc. Mi-as fi dorit Croatia...
    Felicitari Franta!


    Futbal jeste nepravda, francuzi su igrali kao amateri, hrvati kao profesionalci!
    Cestitam Hrvatska!
    Last edited by delaoltenia; 16th July 2018 at 08:47.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  22. #168
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    As mai avea ceva de spus.
    Turneul asta a fost dezechilibrat prin lipsa Italiei si a Germaniei. Germania a jucat dar a ratat total. Daca echipele astea erau in forma Croatia nu pupa finala.
    bravo bre...cand vrei,poti...
    ca sa nu mai spun ca si daca japonezii erau ceva mai concentrati...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •