View Poll Results: Cine castiga CM?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Franta

    6 42.86%
  • Croatia

    8 57.14%
Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 268

Thread: FINALA: Franta - Croatia 4-2

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Francezii la echipa pe care o au puteau sa joace fotbal, in schimb primesc cadouri de la arbitru.
    Dupa ce-au pierdut jucand bine ca-n 2016 CE cu portughezii antijoc si frumos ca-n 2006 CM in fata gunoaielor alora imputite de antifotbalisti italieni, si-au zis ca doar asa pot lua si ei trofee. Eu unul nu pot sa-i acuz. Insa la urmatoarele CE si CM nu vor mai avea voie sa joace asa, daca-l iau pe asta!


    La urmatoarele CE, CM am impresia ca va juca si Italia, si-atunci nu-si va mai aminti nimeni cat de prost a jucat Franta acum! Mai prost si mai infect ca Italia nu exista fotbal in Universul asta, nici la amatori, acolo prin comparatie e chiar spectacol!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Penalty slinos pe care il dai baietilor care trebuie, cu regulamentul in mână. Daca nu esti sigur si te uiti de 5 ori la reluare, de ce **** mea dai penalty? Asta e spiritul unei finale, futu-va-n gura de milogi!

  3. #66
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    asa a inceput si la Grande Armee,tot in Rusia si tot cu avantaj la pauza...
    granita la Orsova!

  4. #67
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Cine stie fotbal intelege ca nu a fost penalty oricum nu conteaza prea mult lucrul acesta.

    In a doua repriza ma astept ori la inca o greseala de arbitraj sau le da croatii 2-3 goluri si se termina meciul

    Croatii ca sa castige finala asta au nevoie de 2-3 goluri astfel ca arbitru sa isi permita anumite greseli te arbitraj.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cine stie fotbal intelege ca nu a fost penalty oricum nu conteaza prea mult lucrul acesta.
    N-a vrut sa dea cu mana-n minge dar a fost neglijent: trebuia sa joace ca si cum n-ar fi avut adversar in fata. Cand cineva te bate la o centrare, tu tre sa te uiti la minge nu la acel cineva decat daca esti handicapat(si multi sunt ce-i drept). Fizic, adversarul n-a influentat cu absolut nimic traiectoria mingii, daca nu esti prost, o joci cu orice altceva in afara de mana. Cand mingea vine de la zeci de metrii si tu dai cu mana-n ea = hent. In orice Univers. Daca esti prost platesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Intentia se plateste,genul de penalty se dau cand vrei sa avantajezi o echipa si acoperit de regulament.
    Sa spunem ca nu ar fi dat penalty ,nu ar fi acuzat de nimic.

    Inca ceva ceea ce nu ati sesizat Deschamps a exersat toate loviturile din partea dreapta ok,mari dubii ca a fost faul la primul gol,vor fi multe lovituri libere pentru francezi in partea dreapta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu sunt si putin subiectiv, asa la rece poate e 70% penalty, 30% nu e, in opinia mea. Am jucat Franta ia cupa, nu m-am uitat la prima repriza ca m-am uitat la finala de la Wimbledon, am dat doar prin min 20 am vazut 1-0, safe! Am dat peste 10 minute 1-1, ce dracului! Va egaleaza carpele astea obosite in cateva minute, ce jucatori sunteti bai?....... PENALTY BAH! Asa, bun, penalty clar! Mai da un gol spalacitu, safe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Au citit ăČ™tia de la bbc regulamentul si acolo zice de intentie. Nici vorbă de aČ™a ceva. Cadou pwntru francezi

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Arbitrul nu vede ca intra oameni pe teren! Aasa, lasa-i sa joace si pe ei ca de-aia au intrat!
    Quote Originally Posted by unic_jul1980 View Post
    Au citit ăČ™tia de la bbc regulamentul si acolo zice de intentie. Nici vorbă de aČ™a ceva. Cadou pwntru francezi
    Ba vorba e, daca vine mingea de la 25 de metrii de sus si n-o atinge nimeni. Ori e intentie, ori e prost, ori e orb. Merg pe variantele 1-2, nu cred c-au lasat pe teren jucatori fara vedere! Prostia se plateste, am mai spus. Trebuia scris acolo in regulament, intentia si prostia, dar n-au completat.

    Eu cum mereu strig jucatorilor astora tampiti, mai ales pe fata ofensiva, URMARESTE IN PIZZDA-MAA-TII MINGEA, NU TE UITA DRACULUI LA FUNDAS! Si nimeni nu face asta, sincer, ma simt razbunat ca prostia a fost pedepsita de data asta. Prea prosti jucatorii astia de fotbal, putini sunt cei care urmaresc mingea asa cum trebuie si profita 100% de orice, Inzaghi a fost tata lor, ala mi-a placut! Asa tre jucat fotbalul! Talent zero, specula 101%! Numa prostii nu stiu atata, ma bucur din suflet ca un prost a fost pedepsit aspru azi!
    Last edited by Johnny D; 15th July 2018 at 20:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    cel mai bun de la francezi pana acum,Mandzukic...
    granita la Orsova!

  11. #74
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Din ce am vazut, penalty a fost. Insa Griezmann a simulat ca sa scoata lovitura libera de la primul gol.
    Na ca marca si Pogba.. E cam gata.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    3-1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Unde vezi tu acolo în săritură aia intenČ›ie greu de inteles. Cand te loveČ™te mingea în mână nu se numeste intentie

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asta am zis, nu a fost intentie dar n-ai cum dovedi treaba asta. Mingea de la 30 de metrii nu te loveste singura in mana, ca n-are creier si aripi sa-si schimbe singura directia. Te loveste ca esti prost si te uiti la adversar nu la minge, de-aia. Meciul e incheiat acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    În fine. S ă terminat pentru croaČ›i. Un pic de ajutor la momentul potrivit si meciul decurge altfel dupa asta.

  16. #79
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Jul, nu te certa cu Johnny, el judeca deciziile arbitrilor dupa ce a jucat la pariuri...

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Corect! Daca jucam Croatia, ziceam ca e de 50-50, si mai degraba nu se da c-a stricat echilibrul finalei, nesimtitul! Dar ciuda-mi e pe prosti, mereu mi-a fost. 4-1, am zis ca Franta bate la 3 goluri dar am zis 3-0, nu 4-1. Ceva tampit trebuia sa primeasca un gol sa nu-mi iasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Bonjour

  19. #82
    junior CaptainClaw's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Arad
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Gata, s-a terminat, Franta winner, back to memes

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mbappe nr 1 la turneul asta! El a dus in careu mingea si la golul 3.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bai Johnny, pe finalul traiectoriei, mingea a fost acoperita de jucatorul francez din fața lui Perisic, care a ratat si execuția. Se poate discuta pozitia mâinii, dar nu e in spiritul jocului sa fuți o finală de maniera asta.

    E gata. Hai pa, că-mi bag ****!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •