View Poll Results: Cine merge in finala?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Anglia

    6 60.00%
  • Croatia

    4 40.00%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 137

Thread: Semifinala: Anglia - Croatia 1-2 (dupa prelungiri)

  1. #106
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Hrvaska ! Hrvaska !!!! Hrvaska !!!!

    Mandzukic ! Perisic ! Rakitic ! Modric !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #107
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    H R V A T S K A

    Subasici

    Vrsaljko

    Vida

    Lovren

    Strinic

    Rakitic

    Modric

    Rebic

    Brozovic

    Perisic

    Mandzukic

    Livakovici

    Kalinici

    Badelj

    Bradarici

    Caleta-Car

    Corluka

    Jedvaj

    Kovacici

    Kramarici

    Pivarici

    Pjaca

    Zlatko Dalici
    Last edited by delaoltenia; 12th July 2018 at 00:52.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #108
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    In momentul de fata Franta este favorta la aproape toate capitolele.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #109
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Va bat astia Umtiti, Kante, Pogba, Mbappe, Sidibe, Dembele de nu va vedeti. Mai sunt si spanioli gen Fernadez
    Asa a spus si dascalecu.

  5. #110
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Suporterii croati s-au dezlantuit

    FB_IMG_1531342280671.jpg
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #111
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    de suporterii englezi imi pare un pic cam rau,am fost in concediu undeva unde erau destul de multi,traiau fiecare meci de parca era ultimul si faceau sarbatoare cand castigau...nici nu vreau sa-mi imaginez ce tristete o fi in sufletul lor acum...
    granita la Orsova!

  7. #112
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Frumos meci, victorie meritata a croatilor.
    Modric este un jucator fantastic, tehnica impecabila, viziune in joc, cred ca e cel mai bun nr 10 in activitate.
    Croatii au jucat, au crezut, au luptat si au castigat.
    Prima finala, moment istoric pentru o tara cu mai putin de 5 milioane de locuitori.
    De unde naiba scot jucatori asa de buni pe banda rulanta iar noi cu o po****tie de 4 ori mai numeroasa nu avem nici macar de un prim 11 mai acatari?

    Englezii au mers la ciupeala, cu razboi de gherila dupa gol din faza fixa.
    Numai ca ei nu au avut organizarea si forta Frantei ca sa tina rezultatul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #113
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    football isn't coming home.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  9. #114
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    It's not coming home !!!!!!!!! Hrvaska !!! Hrvaska !!!!!!!!!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #115
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Asa a spus si dascalecu.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Va bat astia Umtiti, Kante, Pogba, Mbappe, Sidibe, Dembele de nu va vedeti. Mai sunt si spanioli gen Fernadez
    Po finale nogomet se vraca kuci, pjevaju Englezi u Rusiji. Uvjereni su da mogu preko Hrvatske do finala s Francuzima, no puno toga u Moskvi ce se pitati i nas. Ma, idemo po to finale, decki...parol ca nu am injurat.

    S-a scris o pagina de istorie, o tara mica, cam cati jucatori legimitati in UK, a reusit o calificare pe care nu o anticipa nici mama_omida.
    Atentie, Croatia are forta sa castige finala, sa nu te vad aici o luna.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #116
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Uriasa performanta pentru Croatia, prima finala din istorie! Perisic parca a renascut dupa pauza, cel mai bun de pe teren de departe.
    Pentru Anglia s-a facut resimtita boala aratata si cu columbienii - dupa ce au controlat autoritar prima repriza, s-au retras si au inceput sa greseasca in aparare. Din ce in ce mai mult. In timp ce la croati scoteau si fundasii de pe linia portii vezi capul lui Stones. So it's not coming home yet, maybe next time.

  12. #117
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Frumos meci, victorie meritata a croatilor.
    Modric este un jucator fantastic, tehnica impecabila, viziune in joc, cred ca e cel mai bun nr 10 in activitate.
    Croatii au jucat, au crezut, au luptat si au castigat.
    Prima finala, moment istoric pentru o tara cu mai putin de 5 milioane de locuitori.
    De unde naiba scot jucatori asa de buni pe banda rulanta iar noi cu o po****tie de 4 ori mai numeroasa nu avem nici macar de un prim 11 mai acatari?

    Englezii au mers la ciupeala, cu razboi de gherila dupa gol din faza fixa.
    Numai ca ei nu au avut organizarea si forta Frantei ca sa tina rezultatul.
    pai tocmai ca nu,au avut si o bara la 1-0...
    granita la Orsova!

  13. #118
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Croatia este tara mica deci este o minciuna cu masa de selectie.Problema este cine face selectia,pe ce criterii cine e taicatau ? cine e maicata? Sa spunem ca antrenorul este de buna credinta,are capacitatea de a simti un tanar talent ?

    Croatii pot juca un fotbal tactic foarte bine gandit,lovesc mingea curat,joaca si la firul ierbii,semi-inaltime si pe detenta,stau foarte bine in teren au simtul spatiilor.
    Au si slabiciuni desigur...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #119
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact, baza de selectie este relativa, nu conteaza po****tia totala a tarii ci modul in care sunt pregatiti jucatorii de la nivelul cel mai mic.
    Noi avem probabil cu mult mai multi mingicari, dar sunt mari lacune la pregatirea si disciplina tactica, la dezvoltarea viziunii de joc, la pregatirea fizica. Peste toate avem probleme de mentalitate, altii sunt crescuti cu dorinta de a reusi, de a munci pentru a castiga. La noi dorinta de a castiga nu este legata neaparat de munca iar obiectivele sunt deobicei mici: sa ai ceva bani, masini bengoase, gagici tunate, manelisti in jur.
    Or scurtaturile astea nu te duc in varf. Si asta e valabil in orice domeniu. Inteligenta trebuie educata sa devina creatoare, altfel se limiteaza la stadiul de smecherie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #120
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    am tinut cu Croatia in acest meci, mai mult decat cred ca voi tine vreodata cu nationala Romaniei...

    au o generatie fabuloasa, si era acum ori niciodata. meritau aceasta finala...

    iar Anglia, sa ii faca statuie idiotului de Januzaj, ca altfel era grav ptr ei, sfert cu Brazilia...

    o echipa cu de-al de lingard, sterling, henderson, walker, stones nu poate face finala...era o nedreptate adusa fotbalului...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #121
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Croatia are o generatie experimentata cu jucatori de exceptie si este ultima ocazie pentru ei sa faca performanta suprema. Dupa acest mondial o parte din ei vor parasi echipa nationala iar generatia dupa ei nu pare sa aiba jucatori de valoarea lui Modric sau Rakitic. Acum ori niciodata, cu alta cuvinte. Oricum, stau mult mai bine decat vecinii din zona, ca sa nu zic Romania. Anglia a facut un campionat mondial foarte bun, cu o echipa noua, tanara, cu cativa jucatori cu nivel de CM, iar generatie care vine din urma este promitatoare. Este absurd sa vorbesti ca Anglia a jucat la ciupeala, cu tactica de gherila, samd. Anglia a fost clar peste Croatia in prima repriza si putea decide meciul in acea perioada dar dupa minutul 60 a cam terminat benzina de pressing ca sa i tina pe croati mai mult in jumatatea lor si...restul e istorie. N-ar fi fost nicio rusine daca Anglia ar fi ajuns in finala, sunt sigur ca ar fi jucat onorabil si nu ar fi fost surclasata. Asta-i doar o fantezie idiosincratica in gandirea unora cu idei preconcepute despre fotalul englez actual. Un jucator ca Trippier a aratat ca stie stiinta fotbalului la nivel inalt cu o tehnica excelenta de lovire a balonului, fiind cel mai bun jucator englez si cel mai bun fundas dreapta al mondialului. Anglia are nevoie de antrenori moderni care sa inculce stiinta fotbalui continental, caci material brut exista. In opinia mea fotbalul englez este pe drumul cel bun. Vom trai si vom vedea.
    Last edited by miril; 12th July 2018 at 10:26.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #122
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Anglia este o forta de nivel mondial la fazele fixe. Atat am vazut la acest mondial.

    Au invins Tunisia in prelungiri printr-un gol din faza fixa. Apoi au invins categoric Panama.

    Au pierdut, stim de ce, cu belgienii. Apoi au facut egal cu columbienii fara James. Si au fost norocosi la penalty-uri ca Uribe a dat ca taranul in minge.

    Au invins Suedia in sferturi care este o echipa mai degraba decenta. Cred ca danezii sunt mult mai buni decat ei.

    Nimeni nu le ia meritele ca au facut semi-finala pentru ca au batut sau au trecut de echipele pe care le-au avut in fata.

    Croatia mi s-a parut aseara o echipa extrem de obosita pana in a doua repriza cand probabil au luat ceva la pauza iar englezii s-au taiat ca maioneza. Croatia cred ca I-ar fi batut categoric pe englezi daca erau proaspeti ca-n meciul cu Argentina.

    E prostesc sa vorbesti cu daca si parca asa ca ma rezum la meci, Cand croatii au aratat prospetime fizica Anglia s-a baricadat in aparare. Cand croatii conduceau cu 2-1 englezii n-au putut sa construiasca nimic in primele 5 minute desi au fost invitati s-o faca croatii retragandu-se.

    Eu am vazut un Southgate limitat tactic care n-a stiut sa raspunda deloc la ceea ce meciul ii oferea. Cand a trebuit sa fie capitan Kane s-a facut invizibil. Asta poate pentru ca inca o data nu au un mijloc de creatie si de viziune. Si pana nu se nasc Modrici sau Erikseni pe insula, Anglia n-o sa fie o forta.

    Pe mine nu m-a convins Anglia. Nici jucatorii si nici antrenorul. Si acest optimism este nejustificat pentru ca n-au avut parte de adersari cu adevarat de calibru.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  18. #123
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am spus ca le lipseste numarul 10 si nici nu pare ceva/cineva la orizont. Asa si aici cu daca si cu parca, daca nu ar fi fost obositi, daca Uribe, daca si cu parca, reconstructii, gen cand Kane trebuia, ca Danemarca sunt singur mai buni .. De ce Neymar nu trebuia, de ce Messi nu trebuia, de ce Croatia nu a putut sa decida meciul inainte de prelungiri desi a jucat cu o echipa inferioara, de ce, de ce nu. Cum am spus, reconstructii, presupuneri si preconceptii. Finala va fi Franta si Croatia. Singura certitudine. Desi trebuia sa fie Germania cu Brazilia, dupa chibitii cunoscatori. Na ca n-a fost.
    Last edited by miril; 12th July 2018 at 12:20.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #124
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Certitudini: cand Croatia a iesit la joc Anglia a disparut din joc complet.
    Anglia a avut un singur sut pe poarta din 11 incercari. In minutul 5.
    Kane n-a mai dat gol la mondial din meciul cu Columbia cand a dat gol din penalty. Kane e golgheterul mondialului cu 6 reusite(3 din penalty).
    Kane a fost invizibil din a doua repriza cu Croatia si slab in prima parte.
    Croatia a avut 7 suturi pe poarta din 22 de incercari.

    Dar e OK. Echipa solida de semifinala. Ne citim peste 2 ani.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  20. #125
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am inteles.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #126
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Croatia are o generatie experimentata cu jucatori de exceptie si este ultima ocazie pentru ei sa faca performanta suprema. Dupa acest mondial o parte din ei vor parasi echipa nationala iar generatia dupa ei nu pare sa aiba jucatori de valoarea lui Modric sau Rakitic.
    Mi-ai adus iar aminte de Modric, un mijlocas de creatie extrem de rafinat dar care a stat mereu in umbra marilor staruri ale zilei.
    E mic, slab, uratzel, daca-l vezi pe strada nu dai doi bani pe el.
    Dar pe teren e doctor, a fost o placere foarte mare aseara sa-l vad cum desena printre englezi.
    Croatii fara Modric eventual ieseau din grupe dar nu reuseau mai mult de atat.
    Pentru mine cei mai buni jucatori de la acest mondial au fost Modric si Hazard.

    Si da, nu cred ca urmeaza o perioada buna pentru croati avand in vedere ca jucatorii foarte buni sunt pe la 30 de ani sau mai bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •