View Poll Results: Gigi Becali, inger sau demon?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Omul potrivit, cel ce va "ridica" Steaua

    40 53.33%
  • Conducator mediocru, nu va ajuta Steaua

    13 17.33%
  • Nu are ce cauta la Steaua

    15 20.00%
  • Nu stiu

    7 9.33%
Page 1 of 73 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1520

Thread: Gigi Becali

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Gigi Becali

    Ce parere aveti despre Gigi Becali? Eu unul... nu am reusit 100% sa-i inteleg intentiile. Pare un om sufletist, patriot care isi doreste sa duca Steaua din nou spre performanta, spre Champ. League..., dar se poarta nesabuit, lipsit de diplomatie as spune! Totusi, are o putere financiara, dar... tot din acest punct de vedere este si controversat... Pana la urma, este el "ingerul salvator" al Stelei sau un profitor, un "demon" ca sa ma exprim asa, mai poetic! Voi ce spuneti?

    PS =Sau poate este "raul cel mai mic" daca intelegeti...
    Last edited by RedBaron; 27th December 2003 at 13:43.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Ca pune suflet in ceea ce face, fara discutie! Insa nu mi pare ca atitudinea "ala-mi da o palma, eu trebuie neaprata sa-i dau un pumn" e una de Champions League! Ar trebui sa fie mai cizelat in relatiile cu adversarii, chiar daca acestia din urma sunt departe de civilizatie de multe ori! In fine...parca prea-s idealist, nu?

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Bine ca a aparut .
    Steaua nu mai avea bani nici de deplasari .
    Educatie nu cred ca mai poate primi .
    Nu-si mai aduce aminte de cei 7 ani de acasa .
    Steaua , a cistigat prin venirea lui .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Io zic ca Becali e de bun augur pentru Steaua. Problema lui principala este.......de fapt sunt mai multe : e repezit, e nepoliticos, e........Are multe metehne omul. Dar il apreciez pentru ca s-a bagat la Steaua, e sufletist shi se vede ca vrea sa faca treaba. Pentru a fi apreciat pe deplin eu cred ca trebuie sa investeasca in stadion shi in imprejurimi, sa ne simtzim shi noi oameni cand mergem la meci. Voi ce spunetzi? Parerea mea e ca cea mai buna investitzie pe care poate sa o faca Becali in anul ce urmeaza este sa transforme stadionul intr-unul de nivel macar est-european. Pentru ca nici macar la nivelul asta nu este. In rest, daca va fi linishte la nivelul conducerii, eu zic ca timpul va readuce Steaua in prim-plan (nu doar acasa, dar mai ales in afara). AAAAA...SHi sa nu uit. Dak il intereseaza intr-adevar viitorul eu cred k trebuie sa construiasca o baza de pregatire serioasa, terenuri de antrenament shi sa investeasca in centre de copii shi juniori (nu de alta, dar de la Dinamo, care nu are cine shtie ce shcoala de juniori, au tot ieshit jucatori in ultimii ani......Mihalcea, Niculae, Marica, ..........)
    ex-alpopa

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nicko17
    Ca pune suflet in ceea ce face, fara discutie! Insa nu mi pare ca atitudinea "ala-mi da o palma, eu trebuie neaprata sa-i dau un pumn" e una de Champions League! Ar trebui sa fie mai cizelat in relatiile cu adversarii, chiar daca acestia din urma sunt departe de civilizatie de multe ori! In fine...parca prea-s idealist, nu?
    Raman la parerea ca ar trebui sa-shi ia un purtator de cuvant. Nu personal. Ci oficial, al clubului, cara sa expuna intr-o lumina mai delicata ce vrea nenea Becali sa spuna. Dar nu cred k va face asta. E prea orgolios. Vrea el sa le spuna pe toate shi sa apara in fiecare seara la televizor.....
    ex-alpopa

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nea' Becali a cam comis-o azi. A declarat k se lanseaza in politica. Nu shtiu cat succes o sa aiba dar sper ca nu o sa-i prea afecteze munca de la club. Nu ca m-ash supara eu daca ar vorbi mai putzin dar sper sa aiba in continuare "dare de mana" shi planuri pretentzioase......pe care sa le shi puna in aplicare.....
    ex-alpopa

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Steaua , daca nu ar fi el , nu stiu ce s-ar putea intimpla .
    Daca face acel partid , este ptr. ca el vrea sa fie "sef"!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ieri spuse ca nu da un ban la federatie din transferul lui ratacanu. ori ii place sa se dea in spectacol ori e cu pluta. in plus acum il sprijina pe iordanescu. incet incet va da declaratia cu pricina si va incheia procesul. cred ca doar dorinta de a fi in permanenta pe sticla il face sa se dea rotund. as prefera sa stea in banca lui si sa vada de echipa.

  9. #9
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nici Dinamo nu mai vrea sa plateasca ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    vor plati bine mersi pentru ca e lege. subiectul imi pare mai mult apa la moara ziaristica decit o intentie adevarata.

  11. #11
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    vor plati bine mersi pentru ca e lege. subiectul imi pare mai mult apa la moara ziaristica decit o intentie adevarata.
    uite ca nu e chiar asa :
    din procentul de 10 % , a ramas 4 %
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #12
    junior Totti's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    he'
    Becali are intentii bune la steaua !

    dar totusi...n-a mai fost cineva atit de mediatizat precum patronul Stelei. In masina, pe peronul de metrou, la coada la 6/49 sau prin benzinarii!

    stiti voi cum e... "Recunosti un om de valoare cind toti imbecilii se unesc impotriva lui."
    asta e cazul lui Gigi Becali !
    [B]"Adevarata valoare se recunoaste doar atunci cand toti imbecilii se unesc impotriva ta"[/B]

    Manager of [B]Night_Knights [/B] VI.432

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Totti
    stiti voi cum e... "Recunosti un om de valoare cind toti imbecilii se unesc impotriva lui."
    asta e cazul lui Gigi Becali !
    La fel s-ar putea spune si de Iordanescu...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce zice Gigi Becali : "M-am sfătuit cu Marian şi am decis să batem palma cu ruşii. E o afacere bună şi pentru el, dar şi pentru mine. Aliuţă a venit gratis īn Ghencea şi am cheltuit cu el 250.000 de dolari īntr-un an şi jumătate. De-asta am hotărīt ca din milionul pe care-l vom īncasa de la Torpedo să-i mai dau jucătorului 100.000 de dolari!".

    Mai sa fie! Daca chiar e asha e baiat bun Becali asta! :p
    ex-alpopa

  15. #15
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Ce zice Gigi Becali : "M-am sfătuit cu Marian şi am decis să batem palma cu ruşii. E o afacere bună şi pentru el, dar şi pentru mine. Aliuţă a venit gratis īn Ghencea şi am cheltuit cu el 250.000 de dolari īntr-un an şi jumătate. De-asta am hotărīt ca din milionul pe care-l vom īncasa de la Torpedo să-i mai dau jucătorului 100.000 de dolari!".

    Mai sa fie! Daca chiar e asha e baiat bun Becali asta! :p
    Nu stiu cum s-a realizat acest transfer , poate ca Aliuta a jucat si rolul de impresar = 100. 000 in plus .
    Aliuta si-a facut cota buna la Steaua
    Steaua a cistigat ceva bani , si era cam aglomeratie la mijloc ...
    => TOATA SUFLAREA MULTUMITA
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    “Noi l-am vrut (...pe Daouda...) şi eram gata să dăm banul, dar Piţi mi-a zis că n-are rost după toată tevatura asta cu Rada şi Stancu, la Rapid. Lumea ar zice că racolăm jucători şi n-ar fi normal. Īn plus, am nevoie de capital politic īn Oltenia, care are un electorat numeros”, a dezvăluit latifundiarul din Pipera.

    LOL Ce baietzi buni sunt Pitzi shi Gigi. Incep sa aiba ei grija de Craiova, ca daca altzii nu au.......

    PS : Asta ar trebui sa intre la "Rushinea Maxima"........cu parere de rau o zic;
    ex-alpopa

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    N-aveam nevoie de Daouda :
    Radoi , Rachita , Curt , Falemi - pentru doua locuri
    Sunt unu si unu !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai momentan n-om avea. Dar gandeshte-te nitzel : Radoi s-ar putea sa plece la vara, Rachita e in varsta iar Falemi e spre final de contract (shi nu e sigur daca va mai ramane la Steaua). Nu shtiu daca Daouda ar fi omul potrivit dar pana una alta e printre cei mai buni fundashi centrali din Divizia A.
    ex-alpopa

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    L-ai uitat pe Curt ...
    A revenit Aliuta - sper ca nu este in legatura cu raspunsul FIFA la expunerea frf !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Tocmai. Nu l-am uitat. Curt ar fi de baza in eventualitatea ca ceilaltzi 3 vor pleca. Shi pe cine pui langa el? Pe Daouda.......
    ex-alpopa

  21. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Zice ca ar mai fi A Stinga !
    Ghionea ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •