Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: LIGA I - Sezon 2018/19!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    LIGA I - Sezon 2018/19!

    Programul complet al sezonului regular este urmatorul:

    ETAPA 1: Astra Giurgiu - FC STEAUA - 22 iulie

    ETAPA 2: FC STEAUA - Dinamo - 29 iulie

    ETAPA 3: FC STEAUA - CSM Poli Iasi - 5 august

    ETAPA 4: Gaz Metan Medias - FC STEAUA - 12 august

    ETAPA 5: FC STEAUA - Sepsi OSK - 19 august

    ETAPA 6: FC Viitorul - FC STEAUA - 26 august

    ETAPA 7: FC STEAUA - FC Botosani - 2 septembrie

    ETAPA 8: CFR Cluj - FC STEAUA - 16 septembrie

    ETAPA 9: FC STEAUA - Dunarea Calarasi - 23 septembrie

    ETAPA 10: Hermannstadt - FC STEAUA - 30 septembrie

    ETAPA 11: FC STEAUA - Concordia Chiajna - 7 octombrie

    ETAPA 12: CSU Craiova - FC STEAUA - 21 octombrie

    ETAPA 13: FC STEAUA - FC Voluntari - 28 octombrie

    ETAPA 14: FC STEAUA - Astra Giurgiu - 4 noiembrie

    ETAPA 15: Dinamo - FC STEAUA - 11 noiembrie

    ETAPA 16: Poli Iasi - FC STEAUA - 25 noiembrie

    ETAPA 17: FC STEAUA - Gaz Metan Medias - 2 decembrie

    ETAPA 18: Sepsi OSK -FC STEAUA - 6 decembrie

    ETAPA 19: FC STEAUA - FC Viitorul - 9 decembrie

    ETAPA 20: FC Botosani - FC STEAUA - 16 decembrie

    ETAPA 21: FC STEAUA - CFR Cluj - 21 decembrie

    ETAPA 22: Dunarea Calarasi - FC STEAUA - 3 februarie

    ETAPA 23: FC STEAUA - Hermannstadt - 10 februarie

    ETAPA 24: Concordia Chiajna - FC STEAUA - 17 februarie

    ETAPA 25: FC STEAUA - CSU Craiova - 24 februarie

    ETAPA 26: FC Voluntari - FC STEAUA - 3 martie

    Datele etapelor reprezinta zilele de duminica, zilele exacte urmand sa fie stabilite de catre LPF si detinatorii de drepturi TV.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FRF a mai facut 27 de antrenori cu licenta UEFA PRO. Nicolae Dica a devenit principal cu acte in regula la Steaua. Sezonul trecut, Dica a fost incadrat ca secundul lui Viorel Tanase, care avea licenta UEFA PRO.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 1: Astra Giurgiu - FC STEAUA 1-0

    Astra: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Erico Da Silva, Al. Stan - R. Moise, F. Mrzljak - S. Balaure, N. Rosu (Biceanu '71), L. Bus (V. Gheorghe '87) - A. Llulaku (Radunovic '80).
    Antrenor: Marius Maldarasanu

    Steaua: Balgradean - R. Benzar, Balasa, Planic, Jr. Morais - Dr. Nedelcu (Morutan '46), Ov. Popescu, F. Teixeira - D. Man, Fl. Tanase, Fl. Coman (Qaka '46/ Momcilovic '78).
    Antrenor: Nicolae Dica

    Cartonase galbene: Mrzljak '50, Bus '74, Morais '90+1 / Popescu '20, Qaka '62, Planic '64, Llulaku '90+1.

    Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Vasile Marinescu (Bucuresti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezerva: Marian Barbu (Fagaras)

    Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Marian Ivan (Brasov) - LPF
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 2: FC STEAUA - Dinamo 3-3 (1-1)
    Au marcat: Gnohere 10, Coman 55 si 68/Axente 45+2, Nistor 61, Popescu 89

    FC Steaua: Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa, Momcilovic - Ov. Popescu, Filip - Man (Morutan 86), Tanase, Teixeira (Coman 46) - Gnohere (Qaka 72).
    Antrenor: Nicolae Dica.

    FC Dinamo: Penedo - Corbu, Popescu, Katsikas, Popovici - Hanca (Gomelt 63), Mahlangu, Nistor - Sorescu (Pesic 76), Axente (Moldoveanu 68), Salomao.
    Antrenor: Florin Bratu.

    Cartonase galbene: Gnohere (13), Ov. Popescu (17), Man (19) / Hanca (35), M. Popescu (45+4), Corbu (59), Nistor (77).

    Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Octavian sovre (Bihor), Sebastian Gheorghe (Suceava); arbitru de rezerva: Iulian Dima (Bucuresti)

    Observatori: Alexandru Deaconu (Bucuresti) - CCA, Constantin Statescu (Bucuresti) - LPF
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 3: FC STEAUA - Poli Iasi 4-0
    Au marcat: Gnohere 24, 58, Man 86, Morutan 90+3

    Steaua: Balgradean - R. Benzar, Planici, Balasa, Momcilovici - Pintilii (Ov. Popescu 76), L. Filip - Man, Tanase (Morutan 65), Fl. Coman - Gnohere (Jakolis 80).
    Antrenor Niolae Dica

    Poli Iasi: A. Cobrea - Mihalache, Frasinescu, Chelaru - L. Rus, Cioinac (Kitizito 46), Flores (Sanoh 68), Pantiru (Stefanescu 78) - Zaharia, Sin, A. Cristea.
    Antrenor Flavius Stoican.

    Cartonase galbene: Momcilovici 85 / Cioinac 35, Mihalache 56.
    Cartonas rosu: Sanoh 84.
    Arbitru: Radu Petrescu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 4: Gaz Metan Medias - FC STEAUA 1-3
    Fofana 30/Morutan 49, Gnohere 63, F. Coman 83

    Gaz Metan Medias: Batista - V. Cretu, M. Constantin, Diallo, Busu - Fofana, I. Cristea - D. Olaru (Stancu 80), Chamed (Buziuc 82), Ely Fernandes - Fortes (Aurelio 90+1).
    Antrenor: Mihai Teja

    Steaua Bucuresti: Balgradean - Jakolis, Planic, Nedelcu, Jr. Morais - Ov. Popescu, Qaka (Pintilii 75) - Man (Tanase 46), Morutan, Fl. Coman - Rusescu (Gnohere 46).
    Antrenor: Nicolae Dica.

    Cartonase galbene: Olaru 18, Fortes 25 / Rusescu 16, Tanase 59, Ov. Popescu 71

    Arbitri: Marius Avram - Adrian Radu Ghinguleac, Mihai Marius Marica - Horia Gabriel Mladinovici
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 5: FC STEAUA - Sepsi OSK 2-0 (0-0)
    Au marcat: Gnohere 81, Coman 85

    Steaua: Balgradean - Jakolis, Balasa, Morais, Alex Stan - Popescu, Qaka (Morutan 46) - Man, Daniel Benzar (Teixeira 67), Fl. Coman - Rusescu (Gnohere 46).
    Antrenor: Nicolae Dica

    Sepsi OSK: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Vasvari, Velev - Mensah (Hamed 54), I. Fulop (Simonovksi 78), Draghici - Tandia (Dodoi 72).
    Antrenor: Eugen Neagoe

    Cartonase galbene: Balasa 70 / Sato 58, De Moura 84.

    Arbitri: George Radulescu - Mircea Orbulet, Ionel Valentin Dumitru - Marcel Birsan

    Oservatori: Liviu Ciubotariu, Adrian Ionescu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 6: FC Viitorul - FC STEAUA 1-4 (0-1)
    Au marcat: Vina 71/ Coman 45, Man 52, D. Benzar 82, Rusescu 89

    FC Viitorul: Cojocaru (Buzbuchi 33) - Lima, Tiru, Ghita, De Nooijer - Ciobanu, Baluta, Vina - I. Hagi, Dragus (Houri 64), Matan (Boboc 14).
    Antrenor: Gheorghe Hagi.

    STEAUA: Balgradean (Vlad 64) - Jakolis, Nedelcu, Filip, J. Morais - Ov. Popescu, Qaka - Man, Fl. Tanase (D. Benzar 72), Coman (Morutan 46) - Rusescu.
    Antrenor: Nicolae Dica

    Cartonase galbene: Matan 14, Houri 85 / Filip 8, Nedelcu 45+4, Ov. Popescu 69, J. Morais 78, Qaka 78

    Cartonas rosu: Ghita 5

    Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene - Florin Andrei

    Observatori: Constantin Stefan (CCA), Constantin Statescu (LPF).
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Etapa 7: FC STEAUA - FC Botosani 2-2 (2-1)
    Au marcat: Man 4, Gnohere 21/ Papa 43, Roman 75

    STEAUA: Vlad - Jakolis, Planic, Nedelcu, Jr. Morais - Pintilii (Morutan 80), Zlatinski (Filip 46) - Man, Rusescu, Coman (Teixeira 66) - Gnohere.
    Antrenor: Nicolae Dica.

    FC Botosani: Pap - Patache, Pitian, Burca, Soiledis - Rodriguez, Oaida – Chitosca (Ongenda 64), E. Papa (Piftor ’78), Golofa (Florescu 90+2) - M. Roman.
    Antrenor: Costel Enache.

    Cartonase galbene: J. Morais 29, Nedelcu 45+1, Man 67, Filip 71, Planic 84 / Chitosca 23, Papa 53, Florescu 90+3.

    Arbitru: Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Valentin Avram (Bucuresti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)

    Observatori: Sorin Boca (Iasi) - CCA, Marcel Vasile (Bucuresti) - LPF
    Last edited by delaoltenia; 17th September 2018 at 16:50.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 8: CFR Cluj - FC STEAUA 1-1 (0-1)
    Au marcat: Tucudean 47/ Coman 24

    CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora - Djokovic, Bordeianu (Moutinho 71), Males - Al. Paun, Tucudean, Omrani (Ionita 84).
    Antrenor: Antonio Conceicao

    Steaua: Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa, Al. Stan - L. Filip, Nedelcu (Morutan 62) - M. Roman, Fl. Tanase (Popescu 76), Fl. Coman (Teixeira 70) - Gnohere.
    Antrenor: Nicolae Dica

    Cartonase galbene: Camora 19, Djokovic 27, Omrani 49 / Nedelcu 3, Stan 7, Balasa 38

    Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Grigoriu - Robert Dumitru
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 9: FC STEAUA - Dunarea Calarasi 2-0 (2-0)
    Au marcat: Man 8, Tanase 45

    Steaua: Balgradean - Benzar, Planic, Balasa, A. Stan - Nedelcu, O. Popescu - D. Man, F. Tanase (Gnohere 46), F. Coman (Teixeira 79) - Rusescu (Morutan 59).
    Antrenor: Nicolae Dica

    Dunarea Calarasi: Straton - Tenea, Dobrosavlevici, Wallace, Ispas - Cucu, Puscas (Alexandru 78) - Kanda (Bourceanu 90), Pana, Keyta (Munteanu 68) - Mediop.
    Antrenor: Dan Alexa

    Cartonase galbene: Morutan 61 / Keyta 18, Kanda 57, Ispas 60, Dobrosavlevici 74, Pana 86

    Arbitri: Ionut Coza - Ovidiu Artene, Stelian Slabu - Sebastian Coltescu
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 10: FC Sibiu - FC STEAUA 1-3 (1-1)
    Au marcat: Dilbea 25/ Tanase 41 si 66, Gnohere 57

    AFC Sibiu: Cabuz - Company, Mijuskovic, I. Stoica, Tatar - Dilbea, Antonov - Petrescu (Abdurahimi ’62), Bruno (Tsoumou 69), Nkololo (Serediuc 84) - Blanaru.
    Antrenor: Alexandru Pelici

    Steaua: Balgradean - Benzar, Planic, Morais, A. Stan - Nedelcu, Ov. Popescu (Morutan 38) - Man, Tanase, Coman (Teixeira 46) - Gnohere (Filip 75).
    Antrenor: Nicolae Dica

    Cartonase galbene: Antonov 36, Tatar 83, Tsoumou 90+3 / Morutan 42, Benzar 50

    Arbitri: George Radulescu - Iulian Radu, George Neacsu - Marian Barbu

    Observatori: Sorin Boca (CCA), Octavian Goga (LPF)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ETAPA 11: FC STEAUA - Concordia Chiajna 0-1
    A marcat: Batin 60

    Steaua: Balgradean - Benzar (Rusescu 72, Planic, Filip, Morais - Nedelcu, Teixeira - Man (Roman 80), Morutan, Tanase (Coman 84) - Gnohere.
    Antrenor: Nicolae Dica

    Concordia Chiajna: Greab - G. Matei, Leca, Marc, Barboianu - Gorobsov, Bucsa - R. Deaconu (Panait 87), P. Ivanovici (Cristescu 82), R. Gradinaru - Guessan (Batin 57).
    Antrenor: Dorinel Munteanu

    Cartonase galbene: Rusescu '86, Teixeira '87 / Gradinaru '52, Gorobsov '67, Deaconu '73, Ivanovici '77, Cristescu '90+2, Greab '90+4

    Arbitri: Alexandru Tudor - Ciprian Florin Dansa, Marius Badea - Ionut Coza

    Observatori: Eduard Dumitrescu, Viorel Ilinca
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Whaaa, ce putine postari.. ce s-a intamplat de a plecat lumea...ce pacat.

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    lumea a plecat pentru ca GgB inca nu a plecat!
    sau lumea nu a plecat dar asteapta sa plece GgB!
    FC STEAUA BUCURESTI = FC FCSB

  16. #16
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Imi permit si eu un comentariu legat de treaba cu plecatul ciobanului

    Am destui prieteni care tin cu echipa voastra si tot asa zic ca nu-l suporta pe cioban si ca l-ar vrea plecat de la voi. Toate bune si frumoase dar cand e vorba sa aduca un jucator pe un salariu mai bun il cam pupa toti, ca mna, ui la jiji ca baga bani si poate sa il aduca pe stoian sau matei si asa "luam campionatul anul asta"
    Nu stiu in momentul asta daca va permiteti sa plece ciobanul. Fara el nu mai sunt bani si ajungeti in situatia noastra, cu salarii de 4-5000 de euro iar rezultatele se vad

    Doar am zis, nu am dat cu parul

  17. #17
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Asta zic si eu de ani buni. Nu stiu ce idealuri si vise umede au unii, dar cred ca daca pleaca Becali o sa vina in locul lui unul virtuos. Poate sa-mi spuna cineva un nume de patron din ultimii 20 de ani in Liga 1 pe care poti sa spui ca-l respecti si apreciezi pentru omul care este, poate in afara de Hagi?

    Penescu, Iancu, Bucsaru, Borcea, Pinalti, "tata" Jean, Mititelu, Capra, Copos, Paszkany, Negoita, Niculae, Valerii, Sechelariu, Adamescu, etc. Eu nu m-as putea mandri cu niciunul.

    Asta in cazul in care nu te preia un minister sau partid politic. Mai exista si posibilitatea sa nu te preia nimeni, pentru ca nu stau investitorii la coada la nici o echipa.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Imi permit si eu un comentariu legat de treaba cu plecatul ciobanului

    Am destui prieteni care tin cu echipa voastra si tot asa zic ca nu-l suporta pe cioban si ca l-ar vrea plecat de la voi. Toate bune si frumoase dar cand e vorba sa aduca un jucator pe un salariu mai bun il cam pupa toti, ca mna, ui la jiji ca baga bani si poate sa il aduca pe stoian sau matei si asa "luam campionatul anul asta"
    Nu stiu in momentul asta daca va permiteti sa plece ciobanul. Fara el nu mai sunt bani si ajungeti in situatia noastra, cu salarii de 4-5000 de euro iar rezultatele se vad

    Doar am zis, nu am dat cu parul
    zici bine!

    uneori ne mai ia valul si posibil sa exageram la suparare...dar tot GgB este vinovat pentru parcursul echipei.

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    dar tot GgB este vinovat pentru parcursul echipei.
    Discutabil daca asta-i un lucru rau sau bun, avand in vedere ca avem cel mai bun parcurs dintre toate echipele romanesti in ultimii 15 ani.
    Cinci titluri, sase primaveri europene, patru prezente in grupele CL, o semifinala de Uefa, etc.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #20
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    @ Dario


    Indiscutabil, nu vrea si nu stie aributiile unui patron. Se implica prea mult si baga prea multa presiune unde nu trebuie.

  21. #21
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    @ Dario


    Indiscutabil, nu vrea si nu stie aributiile unui patron. Se implica prea mult si baga prea multa presiune unde nu trebuie.
    Asta incerc sa explic si eu distinsilor suporteri stelisti. Gigi face mai mult rau, e un fel de mester Manole ale carui ziduri construite noaptea se naruie ziua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •