View Poll Results: Cine merge in Sferturi?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Suedia

    3 37.50%
  • Anglia

    5 62.50%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Sferturi: Suedia - Anglia 0-2

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    It's coooooooming home
    Ai cetatenie macar? Sau doar te prefaci?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Curat ciumagi! COYS!

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Ciumagii de la Tottenham au 9 jucatori in semifinale.

    Lloris, Trippier, Rose, Kane, Alli, Dier, Alderweireld, Vertonghen, Dembele. Plus ca Walker, Chadli si potential Modric tot de la ei au plecat.
    Citeste ce am spus in sectiunea Ch.Leag. un singur nume: Pochettino asta le-a facut o echipa decenta.

    Singurul lucru care il apreciez la englezi ca asculta si joaca ce le spune antrenorul 100% si fizic stau bine,in rest grosieri cu mingea si cotonogari cu adversarii din acest motiv au nevoie de un arbitru care sa si tolereze duelurile peste limita regulamentului.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cotonogari? Au avut cele mai putine cartonase galbene in preliminarii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Citeste ce am spus in sectiunea Ch.Leag. un singur nume: Pochettino asta le-a facut o echipa decenta.

    Singurul lucru care il apreciez la englezi ca asculta si joaca ce le spune antrenorul 100% si fizic stau bine,in rest grosieri cu mingea si cotonogari cu adversarii din acest motiv au nevoie de un arbitru care sa si tolereze duelurile peste limita regulamentului.
    Da bre. Cind se aleg arbitrii Anglia trebuie sa aprobe.

    I ask again.

    Undei romanica? Cum bre? Basinile de polonezi le-au dat sase zero?

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Mihai discutam de echipe de fotbal care stiu sa loveasca mingea cu capul vezi Anglia,Suedia,Danemarca,Islanda,Norvegia...chiar Polonia

    Ai vazut ce lovituri cu capul au plasat suedezii?Imagineaza-ti ca joaca Romania primesti un gol din corner,lovitura libera ...trebuie sa revii in 60 de minute,e meci pierdut.

    In Liga1 6-7 din lovituri cu capul,jucatorul loveste gresit balonul;cu venirea lui D Petrescu am mai vazut ceva corect la CFR.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Undei romanica? Cum bre? Basinile de polonezi le-au dat sase zero?
    De picau cu englezii in preliminarii fii sigur c-ar fi fost stransa lupta la locul 1 in grupa aia.
    Da n-au cum ca ambele-s capi de serie. Polonezii sunt ca noi, joaca foarte bine meciurile mai putin importante si prost alea importante. Doar ca ei sunt cu o clasa mentala peste noi, pentru ei si preliminariile sunt putin importante cand noi facem pe noi si-n meciurile alea, doar amicalele le jucam excelent. Ca dovada, rezultatele din ultimii 2 ani ale celor 2 echipe, in preliminarii si-n amicale. Si dincolo de rezultate, JOCUL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Mihai discutam de echipe de fotbal care stiu sa loveasca mingea cu capul vezi Anglia,Suedia,Danemarca,Islanda,Norvegia...chiar Polonia

    Ai vazut ce lovituri cu capul au plasat suedezii?Imagineaza-ti ca joaca Romania primesti un gol din corner,lovitura libera ...trebuie sa revii in 60 de minute,e meci pierdut.

    In Liga1 6-7 din lovituri cu capul,jucatorul loveste gresit balonul;cu venirea lui D Petrescu am mai vazut ceva corect la CFR.
    Pai si? Unde visezi cotonogari? Probabil ca te referi la tiganii colombieni drogati. Sau tiganii cheaters brazilieni.

  9. #51
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    In 10 minute am vazut 4 faulturi grosolane.

    Una pe un fundas suedez talpa in careul suedez ,una in coltul careului englez mama ce talpa,inca un fault in acelasi loc arbitru nimic si in minutul 89 inca un fault in acalasi loc ...si arbitru acorda fault.In fine suedezul trage peste poarta.

    La 4 faulturi sa se acorde doar un fault eu spun ca este ok
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In 10 minute am vazut 4 faulturi grosolane.

    Una pe un fundas suedez talpa in careul suedez ,una in coltul careului englez mama ce talpa,inca un fault in acelasi loc arbitru nimic si in minutul 89 inca un fault in acalasi loc ...si arbitru acorda fault.In fine suedezul trage peste poarta.

    La 4 faulturi sa se acorde doar un fault eu spun ca este ok
    Vad ca ai memorie alterata. Nu pot sa pun video aici dar fault grosolan la ala dat e inexistent

  11. #53
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Intre timp, am elucidat prestatia stearsa a lui Kane de azi...


  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca Anglia joaca ce stie mai bine si are antrenorul potrivit. Southgate este dupa mult timp primul antrenor englez care propune un joc eenglezesc pur sange stiind ca are o echipa de englezi
    Toti cei dupa Robson au denaturat jocul Angliei cu tot felul de idei complicate care s-a vazut ca nu prea merg sau nu merg deloc. Southgate a revenit la jocul simplu, jucatori plasati pe toata largimea terenului, pase lungi, lansari pe aripi, centrari si ... ce o fi, o fi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    It's coooooooming homeDSC_1242.jpg

  14. #56
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Vad ca ai memorie alterata. Nu pot sa pun video aici dar fault grosolan la ala dat e inexistent
    Ok daca o talpa este fault inexistent,am inteles sa fii sanatos
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #57
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    meritat azi anglia...suedia o echipa destul de limitata...

    oricum sa-i multumeasca englezii lui Januzaj...nu ar fi trecut niciodata de Brazilia...iar de Franta cu atat mai putin, daca ajungeau printr-o minune in semi.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •