Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Grand Prix 2018

  1. #1
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1

    Grand Prix 2018

    ISU a publicat lista initiala a participantilor, care se va mai schimba pana se ajunge la lista finala. Dar liniile principale din cele 6 etape sunt urmatoarele:

    Men (6 etape)
    https://isu.org/docman-documents-lin...-6-events/file

    Ladies (6 etape)
    https://isu.org/docman-documents-lin...-6-events/file

    Pairs (6 etape)
    https://isu.org/docman-documents-lin...-6-events/file

    Ice Dance (6 etape)
    https://isu.org/docman-documents-lin...-6-events/file


    Fosta Cup of China a fost inlocuita cu Grand Prix of Figure Skating, Helsinki (FIN).
    https://twitter.com/ISU_Figure/statu...12978690514945
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Ce-am constatat citind listele GP 2018.... Poate n-am observat toate schimbarile si mai completati.

    La baieti

    Fosti juniori:
    Matteo Rizzo ITA
    Alexey Erokhov RUS
    Alexei Krasnozhon USA

    Nume noi pe lista GP:
    Nicolas Nadeau CAN
    Mauritio Zandron ITA
    Phillip Harris GBR
    Hiroaki Sato JPN
    Kazuki Tomono JPN
    Julian Zhi Jie Yee MAS
    June Hyoung Lee KOR
    Andrei Lazukin RUS
    Yaroslav Paniot UKR
    Alexander Johnson USA

    S-au razgandit desi si-au anuntat retragerea:
    Kevin Reynolds CAN
    Denis Ten KAZ

    Nu apar pe lista:
    Adam Rippon, Maxim Kovtun, Yan Han.



    La fete:

    Foste junioare:
    Loena Hendrickx BEL
    Mako Yamashita JPN
    Rika Kihira JPN
    Eunsoo Lim KOR
    Daria Panenkova RUS
    Sofia Samodurova RUS
    Alexia Paganini SUI
    Starr Andrews USA

    Nume noi pe lista GP:
    Larkyn Austman CAN
    Yura Matsuda JPN
    Matilda Agoston SWE
    Angela Wang USA
    Bradie Tennell USA

    Revine:
    Gracie Gold USA !!

    Nu mai apar pe liste:
    Ivett Toth HUN, Anna Pogorilaya RUS. Polina Edmunds USA, Ashley Wagner USA, Mirai Nagashu USA.

    Inca apare pe lista:
    CAROLINA KOSTNER

    Apare si la single fete si la perechi:
    Xiangning Li CHN
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Schimbari la perechi si dansuri:

    Pairs

    Fosti juniori:
    Ekaterina Alexandrovskaya/ Harley Windsor AUS
    Evelyn Walsh / Trennt Michaud CAN
    Alisa Efimova / Alexander Korovin RUS
    Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin RUS
    Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii RUS

    Nume noi la GP:
    Camille Ruest / Andrew Wolfe CAN
    Xiangning Li/Zhong Xie CHN
    Annika Hocke / Ruben Blommaert GER
    Tae Ok Ryom / Ju Sik Kim PKR
    Deanna Stellato/ Nathan Baretolomey USA


    Nu apar pe lista:
    Aljona Savchenko/Bruno Massot, Valentina Marchei/Ondrej Hotarek, Ksenia Stolbova/Fedor Klimov, Marissa Castelli/Mervin Tran


    Ice Dance

    Fosti juniori:
    Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin RUS
    Christina Carreira / Anthony Ponomarenko USA

    Nume noi la GP:
    Tina Garbedian/ Simon Proulx Senecal ARM
    Haley Sales / Nikolas Wamsteeker CAN
    Cortney Mansourova/ Michal Ceska CZE
    Cecilia Torn / Jussiville Partanen FIN (singura nominalizare din partea gazdei Helsinki)
    Katharina Muller / Tim Dieck GER
    Lilah Fear/ Lewis GibsonGBR
    Robynne Tweedale / Joseph Buckland GBR
    Anna Yanovskaya/ Adam Lukacs HUN
    Misato Komatsubara / Tim Koleto JPN
    Allison Reed / Saulius Ambrulevicius LTU
    Yura Min / Alexander Gamelin KOR
    Sara Hutado / Kirill Khaliavin ESP
    Betina Popova / Sergey Mozgov RUS
    Sofia Evdokimova / Egor Bazin RUS


    Nu apar pe liste:
    Tessa Virtue/Scott Moir, Kaitlin Weaver/Andrew Poje, Anna Cappelinni/Luca Lanotte , Maia /Alex Shibutani, Bobrova/Soloviev Penny Coomes/Nicolas Buckland , Laurence Fournier Beaudry/Nikolaj Sorensen, Alla Loboda/Pavel DROZD
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #4
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Saptamana viitoare incep cele 6 etape de Grand Prix si tin aprox. o luna. S-au retras destui din lista initiala fie din cauze medicale, fie din cauza ca parteneriatele s-au dizolvat. De ex. China care de regula e mai puternica la perechi participa doar cu 1 pereche, Peng/Jin; mai are 1 patinator (Boyang Jin) si 1 cuplu de dans.

    Pagina ISU: https://www.isu.org/figure-skating/f...figure-skating

    Etapele

    1. SKATE AMERICA (Everett, WA, USA)
    Oct. 19-21

    2. SKATE CANADA INTERNATIONAL (Laval, QC, Canada)
    Oct. 26-28

    3. GRAND PRIX HELSINKI (Helsinki, Finland)
    Nov. 2-4

    4. NHK TROPHY (Hiroshima, Japan)
    Nov. 9-11

    5. ROSTELECOM CUP (Moscow, Russia)
    Nov. 16-18

    6. INTERNATIONAUX DE FRANCE (Grenoble, France)
    Nov. 23-25

    Finala

    GRAND PRIX FINAL (Vancouver, BC, Canada)
    Dec. 6-9



    Situatia curenta a punctelor
    Masculin: http://www.isuresults.com/events/gp2018/gpsmen.htm
    Feminin: http://www.isuresults.com/events/gp2018/gpsladies.htm
    Perechi: http://www.isuresults.com/events/gp2018/gpspairs.htm
    Dansuri: http://www.isuresults.com/events/gp2018/gpsdance.htm
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #5
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    1. Skate America 2018
    Everett / USA
    19.10.2018 - 21.10.2018
    Website
    Pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate: aici

    Program (pentru Romania se adauga 10 ore)
    19/10
    Pairs SP 19:30
    Men SP 21:00

    20/10
    Pairs FS 13:10
    Men FS 15:03
    Ladies SP 19:19
    Rhythm Dance 21:10

    21/10
    Free Dance 11:00
    Ladies FS 13:03
    Gala 18:15

    Live:
    ISU skating channel
    QQ live
    Fanpage Zagitova

    Program TV Eurosport: putine live, multe reluari saptamana aceasta si saptamana viitoare
    https://www.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    Last edited by Tracoromana; 31st October 2018 at 21:42.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Nici la Skate America, filmat din alte unghiuri, nu mi-a placut dansul ritmic al lui Hubbell/Donohue. Au patinat curat, exact, fluid, dar spiritul tangoului a lipsit. Cred ca e o greseala din partea lui Madison sa zambeasca de la un capat la celalalt pentru ca tangoul nu e un dans vesel, iar ei abordeaza o piesa chiar dramatica. In schimb, am conectat mai mult la FD-ul celor doi, chiar daca continui sa consider ca tema Romeo si Julieta e cam juvenila pentru varsta si carura lor.

    Guinard/Fabbri au fost foarte buni la aceasta competitie si daca o tin asa, au toate sansele sa urce pe podium la Europene.

    Excelent FD-ul lui Zagorski/Guerrero pe Blues for Klook. Cei doi inca nu stapanesc coregrafia, dar au timp sa se rafineze. Oricum, daca n-ar fi primit doua puncte de penalizare, i-ar fi depasit pe MacNamarra/Carpenter, un cuplu lipsit de relief.

    Unde au gasit Tarasova/Morozov piesele pe care patineaza? Cea de la scurt nu li se potriveste deloc, iar cea de la liber ma arunca in depresie. Pacat.

    Cain/Le Duc, o surpriza placuta. Mi se pare ca ea a patinat la individual cand era junioare.

  7. #7
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    2. Skate Canada International 2018
    Laval / CAN
    26.10.2018 - 28.10.2018
    website
    Pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate: aici

    Program (pentru Romania se adauga 7 ore)
    26/10
    Pairs SP 14:27
    Men SP 15:52
    Rhythm Dance 19:10
    Ladies SP 20:45

    27/10
    Pairs FS 13:27
    Men FS 15:02
    Free Dance 19:10
    Ladies FS 21:00

    28/10
    Gala 14:00

    Live:
    Match Arena: stream1;stream2;
    ISU skating channel
    QQ live
    Last edited by Tracoromana; 31st October 2018 at 21:42.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #8
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Rezultate Skate Canada
    A fost o competitie intensa. Trei dintre favoritii la podium au avut emotii dupa programul scurt. Shoma Uno a fost pe locu 2 la 7 puncte diferenta de Messing; Medvedeva a ratat combinatia si fost pe locul 7 ( a mai fost ea vreodata pe 7?); Gilles/Poirier au ratat si ei un element la care Pipper a cazut si au fost pe locul 6. Dar s-au concentrat la programele libere si s-au redresat: Evgenia si Shoma au fost pe locul 1 la programe libere, iar Pipper/Paul au luat si ei bronzul. Mi-au placut toti 3 foarte mult. Si din nou remarc muzica si coregrafiile lui Shoma, nu am citit cine e coregraful, dar sunt mereu pe gustul meu.
    Madison Hubbell /Zachary Donohue au punctat un nou World Record la Rhythm Dance cu un scor de 80.49. Ei sunt deja in finala GP avand 2 victorii. Victoria/Nikita au confirmat forma buna pe care au aratat-o la inceput de sezon si chiar i-au intrecut din nou pe Madison/Zachary la programul liber. Si imi place FD ul lui Pipper/Paul.
    La perechi Vanessa James / Morgan Cipres au fost foarte buni si au punctat 3 noi World Records pentru Pairs Short, Free, si Total. Iar Peng /Jin si Boikova/Koslovskii sunt preferatii mei asa ca m-am bucurat sa le revad programele. Si abia acum am aflat ca Tamara Moskvina este antrenoarea perechii ruse, asa ca se explica de ce mi-au cazut cu tronc.
    Mi-ar placea ca Vanessa/Morgan sa ia aurul la Europene. Ar putea, rezultatul fiind cel mai bun din sezon. Nu stiu insa daca nu cumva participa si Aljona/Bruno (le lipsesc aurul european din palmares), iar europenele fiind in Bielorusia perechile ruse vor capata aripi...

    Men
    1. Shoma Uno (JPN)
    2. Keegan Messing (CAN)
    3. Junhwan Cha (KOR)

    Ladies
    1. Elizaveta Tuktamysheva (RUS)
    2. Mako Yamashita (JPN)
    3. Evgenia Medvedeva (RUS)

    Pairs
    1.Vanessa James/Morgan Cipres (RUS)
    2.Cheng Peng/Yang Jin (CHN)
    3. Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro (CAN)

    Ice Dance
    1. Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA)
    2. Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov (RUS)
    3. Piper Gilles/Paul Poirier (CAN)

    Inregistrarile competitiei:
    https://www.eurovisionsports.tv/isu/...ing-ice-dance/
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    De data asta, Medvedeva mi-a placut foarte mult la programul liber. Are un LP de compozitie excelent, lucru pe care nu l-am remarcat la concursul anterior. Cred ca ea a facut diferenta, parca a fost o alta patinatoare la Skate Canada, foarte determinata si angajata in coregrafie. N-a luat un punctaj impresionant, asta pentru ca are niste deficiente tehnice pe care inainte arbitrii le-au trecut cu vederea, iar acum nu mai sunt dispusi sa o faca. Sa speram ca Orser va reusi sa repare ce e de reparat. La SP inca nu m-a convins, dar dupa ce niste ani de zile a proiectat imaginea fetei cuminti, este greu si pentru ea sa joace rolul seducatoarei.

    Am mai descoperit doua dansuri scurte care mi-au placut: Lauriaut/Le Gac si Smart/Diaz. Grozav look-ul Oliviei, si rochia si coafura, plus atitudinea semeata.

    FD-ul lui Gilles/Poirier este un omagiu adus mamei lui Piper care a murit asta vara.
    Scoptkova/Alleshin au fost foarte buni in prima jumatate a dansului scurt, apoi insa mi-au dat impresia can nu s-au desprins de juniorat. FD-ul nu a mers deloc.
    Nu stiu daca federatia canadiana va ajunge undeva cu Soucisse/Firus.
    Mai multe cupluri s-au apropiat periculos de mantinela, ceea ce ma face sa cred ca patinoarul e mai mic decat de obicei.

    Am numarat echipele care foarte probabil vor anunge in GPF si am anuns la cinci. Care va fi a sasea? Oricum, nu Chock/Bates pentru ca au sarit peste un GP si cu atat mai putin Weaver/Poje.

    James/Chipres sunt favoriti chiar la titlul mondial. Ce s-ar mai umfla Didier in pene daca Franta ar lua aurul si la perechi. Spun cei care-l cunosc ca atunci cand Franta pierde da vina pe patinatori, iar atunci cand castiga, sugereaza ca e meritul lui.

    Arbitrii inca nu si-au reglat tirul pe noul sistem de notare. Am vazut la un baiat - coreeanul daca nu ma insel (imi aduce aminte de Yuzuru ca stil si infatisare) -GOE de la - 1 la -5 pentru acelasi element.

  10. #10
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Am numarat echipele care foarte probabil vor anunge in GPF si am anuns la cinci. Care va fi a sasea? Oricum, nu Chock/Bates pentru ca au sarit peste un GP si cu atat mai putin Weaver/Poje.
    E posibil sa fie Tiffani ZAGORSKI /Jonathan GUERREIRO. Au deja 11p, iar la NHK participa doar Papadakis/Cizeron dintre favoriti, asa ca au terenul liber pntru 1 argint si 13p.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Mi-am dat seama dupa ce am postat ca nu i-am luat in calcul pe Guinard/Fabbri. Ei au ocupat deja un loc doi, iar urmatorul GP al lor este cel din Finlanda unde ii au in fata doar pe Stepanova/Bukin, deci un nou loc doi le este perfect la indemana. S-ar putea ca Gilles/Poirier sa rateze Finala pentru ca merg la Trofeul Frantei la care participa si Sinitsina/Katsalapov, nu doar Papa/Ciz. Presupun ca fed. canadiana nu s-a asteptat ca S/K sa mearga atat de bine, altfel ar fi facut o alegere mai lipsita de riscuri pentru G/P. Singura sansa a lui G/P este sa iasa pe doi in Franta. Poate ii mai ajuta si arbitrii daca patineaza bine ca sa fie si un cuplu canadian in Finala pt. ca S/K s-ar califica si cu locul trei datorita scorului total mai mare decat al lui Zagorski/Guerrero. Asa s-ar impaca si capra si varza.

    Ramanand la dans, l-am vazut pe Scott Moir conducand un antrenament pentru muchii cu echipele lui Dubreuil/Lauzon. Nu stiu daca s-a nimerit sa fie acolo in ziua respectiva sau chiar a devenit preparator oficial, insa antrenoratul mi s-ar parea pasul urmatorul cel mai logic pentru el.

  12. #12
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Deocamdata am vazut doar Lp-ul lui James/Cipres si m-am bocit......tare frumoasa intrare in sezonul asta pt mine
    Acum ma pun sa vad restul.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #13
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Nu sunt si nu cred ca voi deveni un fan a lui Shoma, dar baiatul asta are patinaj in vene.....nu inteleg comentariile peste care am dat ( nu aici, evident) ale unor oameni suparati ca baietelul canadian, Messing nu a castigat....si in ziua lui cea mai proasta Shoma are mai mult talent 9 daca ar avea si pesonalitate si 2 cm in plus la dimensiunea trunchiului as putea chiar deveni adepta).
    Interesant copilutul corean, dar oare cine a ales acea teribila combinatie de melodii pt el??? Am simtit nevoia sa dau pe mute.
    jason Brown s-a tuns.....in sfarsit nu ma mai scoate din minti fata lui.
    Samarin arata frumos pe gheata....dar ar necesitata un pic mai multa flexibilitate...imi creaza senzatia ca nu stie ca are un pic mai mult corp de folosit si ii da mereu usor pe minus....si nu prea inteleg nici costumul.....
    Cine e Nam NGUYEN si eu de ce nu am stiut de el pana acum? Tare mult mi-a placut baiatul!!!
    oare nu vrea un antrenor bun sa il ia pe Daniel SAMOHIN? Mie imi pare ca are potential baiatul, dar deocamdata nu e materializat.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #14
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    how did I miss Kevin Aymoz so far? I am totally in love with his programs!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #15
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    @Irina
    Nam Nguyen a fost campion de juniori cu vreo 3-4 ani in urma si se antrena cu Brian Orser. Apoi la seniorat a plecat de la el si a intrat intr-un con de umbra vreo 2-3 ani cred. Nu a fost in echipa olimpica a Canadei. Anul asta se pare ca muzica La La Land si coregrafia lui Kurt Browning l-au stimulat.
    Kevin Aymoz e in primul an de seniorat si se antreneaza cu John Zimmerman & Silvia Fontana.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #16
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    3. Helsinki 2018
    Helsinki / FIN
    02.11.2018 - 04.11.2018
    Website
    Pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate: aici

    Program (Romania are aceeasi ora cu Finlanda)
    2/11
    Pairs SP 15:00
    Ladies SP 16:54
    Rhythm Dance 18:47

    3/11
    Men SP 12:45
    Pairs FS 14:37
    Ladies FS 17:30
    Free Dance 19:40

    4/11
    Men FS 14:00
    Gala 17:30

    Live:
    Match Arena: stream1;stream2;
    British Eurosport 2: stream1;stream2
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    FS live: https://www.youtube.com/channel/UCJq...LcCe4AMdQtcdeA
    ISU skating channel: https://www.eurovisionsports.tv/isu/...ing-ice-dance/
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #17
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    TV Eurosport 2 transmite live aproape toata competitia de la Helsinki.

    Program TV Eurosport: https://www.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #18
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    @Irina
    Nam Nguyen a fost campion de juniori cu vreo 3-4 ani in urma si se antrena cu Brian Orser. Apoi la seniorat a plecat de la el si a intrat intr-un con de umbra vreo 2-3 ani cred. Nu a fost in echipa olimpica a Canadei. Anul asta se pare ca muzica La La Land si coregrafia lui Kurt Browning l-au stimulat.
    Kevin Aymoz e in primul an de seniorat si se antreneaza cu John Zimmerman & Silvia Fontana.
    Hmm...pacat ca nu a ramas cu Brian Orser.....omul pare a sti sa lase patinatorii sa isi pastreze personalitatea dar sa le accentueze calitatile. Eu una ii tin pumnii sezonul asta.
    Parca ma simt mai stimulata de sezonul asta decat de cele din ultimii 2-3 ani.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  19. #19
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Oare de ce nu gasesc vid cu LP-ul lui Yuzuru de la Helsinki? Am gasit insa de descarcat pe fsvids. Mi s-a parut mie sau la LP a avut combo de quad cu 3 axel? In rest coregrafia de la LP mie mi s-a cam parut asa un fel de mix and match din ce am tot vazut la el. Dar na, Yuzuru pt mine e superb si cand nu ma da pe spate muzica sau coregrafia.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #20
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Ai dreptate in legatura cu FS -ul lui Yuzuru, dar este regele. Ma mir ca l-ai gasit pe fsvids. Asa de repede? De obicei trecea ceva timp...Da, a sarit 4T+3A la minutul 3:00.
    Yuzuru la Helsinki - comentariu BESP:
    SP: https://www.youtube.com/watch?v=CXmTEd-B7-M
    FS: https://www.youtube.com/watch?v=LRuMVMPuoZ4


    Mie mi-a placut duelul Stepanova/Bukin si Guignard/Fabri. Im plac ambele cupluri dar parca in confruntare directa Stepanova/Bukin au fost mai spectaculosi si au castigat pe drept. Cornel Gheorghe spunea bine ca cei doi se cunosc foarte bine, se completeaza reciproc si parca nu fac niciun efort, nici macar la ridicari. Programele totusi nu mi-au placut asa de mult ca cele de anul trecut.
    RD: https://www.youtube.com/watch?v=yXWJ7X7AapE
    FD: https://www.youtube.com/watch?v=hdSvigFgqU0


    Alte videoclipuri:
    https://www.youtube.com/results?sear...rand+prix+2018

    Inregistrarea competitiei (fara comentariu):
    https://www.eurovisionsports.tv/isu/...ing-ice-dance/
    Last edited by Tracoromana; 6th November 2018 at 09:18.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Cu doua locuri doi la GP, Brezina este deja calificat la GPF. Baiatul asta traieste o a doua tinerete. Cel mai mult mi-au placut programele lui Boyang. Sper sa le vad mai bine patinate.

    Nici Carreira/Ponomarenko nu au facut vreo bresa la debutul in circuitul senior. Christina in special a patinat neglijent.

    Foarte dragut cuplul Turkkila/Versluis. Cine a avut ideea sa o reorienteze pe Julia spre dans a fost foarte inspirat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •