Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Grand Prix 2018

  1. #22
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Papadakis/Cizeron s-au retras de la NHK datorita unor accidentari!! Pacat. Mi-era dor sa-i vad si eram curioasa cum au abordat ei tango-ul. Poate la internationaux de France ....

    Alte retrageri:
    - Gabrielle Daleman CAN, Xiangning Li CHN, Dabin Choi KOR, Elena Radionova RUS; Inlocuitori: Kailani CRAINE AUS, Mae Berenice MEITE FRA, Eunsoo LIM KOR, Alena Leonova RUS.
    - Sui/Han CHN, Annika Hocke/Ruben Blommaert GER; Inlocuitori: Laura BARQUERO / Aritz MAESTU ESP, Audrey LU/Nisha MITROFANOV, USA.
    - Muramoto/Reed JPN; Inlocuitori Lilah FEAR / Lewis GIBSON GBR

    4. NHK Trophy 2018
    Hiroshima / JPN
    09.11.2018 - 11.11.2018
    website
    pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate:aici

    Program ( pentru Romania se scad 7 ore)
    9/11
    Pairs SP 14:20
    Ladies SP 16:10
    Men SP 19:05

    10/11
    Rhythm Dance 12:45
    Pairs FS 14:35
    Ladies FS 16:40
    Men FS 19:30

    11/11
    Free Dance 11:30
    Gala 15:05


    Live:
    NHKG: https://mov3.co/en/nhk/
    Match Arena: stream1; stream2;
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    FS live: https://www.youtube.com/channel/UCJq...LcCe4AMdQtcdeA
    ISU skating channel:https://www.eurovisionsports.tv/isu/...ing-ice-dance/
    Last edited by Tracoromana; 9th November 2018 at 08:14.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #23
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Eunsoo Lim KOR, NHK 2018.

    - SP: "Somewhere In Time"

    - Gif, Sursa: chibihao
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    M-a luat prin surprindere cuplul Lila Fear/Lewis Gibson din Marea Britanie. I-am urmarit cand am vazut ca s-au clasat pe doi la liber, iar eu nici nu auzisem de ei. Au skating skills excelente, viteza foarte buna si multa usurinta, iar baiatul se misca si arata ca un dansator profesionist. Le mai trebuie slefuire. Greu de spus ce sunt Fear si Gibson la origini. Ea s-a nascut in SUA, dar orasul de domiciliu este London - Canada. El s-a nascut in Scotia, dar locuieste tot la London, adica zona unde s-au nascut si au crescut Virtue/Moir. Totusi, F/G reprezinta Marea Britanie. As trage concluzie ca au deja cetatenie britanica.

    Probabil ca Papadakis/Cizeron nu se mai pot califica in Finala de Grand Prix cu o singura participare. Nu ca ar conta prea mult pentru ei care au deja titlul de GPF, dar asta inseamna ca vom avea o Finala fara vedete sau cupluri consacrate.

  4. #25
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    La NHK a fost cea mai puternica batalie ale fetelor pentru podium, cu cele mai mari punctaje din tot acest sezon. Felictari in primul rand celor 3 medaliate (ce punctaje!!), dar nu in ultimul rand celor de pe locul 4,5 si chiar si 6,7. A fost o competitie superba. Rika Kihira a fost grozava. In programul liber ea a obtinut cel mai mare scor tehnic din istoria competitiilor de senioare (87.17). Ea a sarit 8 triple inclusiv de 2 ori 3A, toate aterizate si cu GOE pozitiv.. Si este prima patinatoare care sare combinatia 3A+3T la Grand Prix. Mi-ar fi placut sa faca un record mondial.
    Eu zic ca viitorul a inceput aici la NHK cu batalia 3A dintre Kihira si Tuktanysheva; fiindca va veni "next generation'' adica celelalte junioarele din Rusia cu quadruplele si combinatiile lor , inclusiv coreeanca Young You care antreneaza 4L si vom avea concursuri feminine la alt nivel. .

    1. Rika KIHIRA JPN 224.31
    2. Satoko MIYAHARA JPN 219.47
    3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS 219.02
    4. Mai MIHARA JPN 204.20
    5. Mariah BELL USA 198.96
    6. Eunsoo LIM KOR 196.31
    7. Alena LEONOVA RUS 194.15

    La dansuri, cele 15 puncte ale lui Kaitlin HAWAYEK/Jean-Luc BAKER le da cea mai mare sansa sa se califice in finala chiar daca termina pe locul 5 in Franta; pentru ca locul 1 de la NHK le da o prioritate fata de altii cu acelasi nr de puncte. Posibil de asemenea sa se califice si Zahorski/Guerreiro, au deja 24 puncte. Daca nu sunt surprize, Gilles/Poirier nu se califica decat daca eventual nu participa Papadakis/Cizeron.
    La baieti, era de asteptat sa castige Shoma, dar bravo "tanarului" Voronov si a bobocului Matteo Rizzo.
    Last edited by Tracoromana; 13th November 2018 at 15:38.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #26
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Info Rostelecom
    - La fete s-au retras Nicole Schott GER, Karen Chen USA si Wakaba Higuchi JPN. Aceasta din urma a fost inlocuita cu Yuna Shiraiwa JPN.
    Si suntem curiosi sa o revedem pe Gracie Gold.
    - La baieti s-au retras Maurizio Zandron ITA si Alexey Erokhov RUS si au fost inlocuiti cu Brendan Kerry AUS si Andrei Lazukin RUS. Iar in locul regretatului Denis Ten a fost nominalizat Yulian Yee MAS.
    - La dansuri s-au retras Madison Chock/Evan Bates USA, Tina Garabedian/Simon Proulx-Senecal ARM si Muramoto/Reed JPN; au fost inlocuiti cu Allison Reed/Saulius Ambrulevicius LTU si Komatsubara/Koleto JPN.


    5. Rostelecom Cup 2018
    Moscow / RUS
    16.11.2018 - 18.11.2018
    pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate: aici

    Program ( pentru Romania se scade 1 ora)
    16/11
    Men SP 14:00
    Rhythm Dance 16:00
    Pairs SP 18:30
    Ladies SP 20:00

    17/11
    Men FS 13:30
    Free Dance 15:40
    Pairs FS 17:30
    Ladies FS 19:10

    18/11
    Medal Ceremonies 14:00
    Gala 15:00

    Live:
    Match Arena: stream1; stream2;
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    ISU skating channel:https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/

    Program Eurosport: https://www.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    Last edited by Tracoromana; 14th November 2018 at 10:03.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #27
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Sunt ceva retrageri de la Gp-uri....sper sa nu fie accidentari serioase!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #28
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Ai dreptate in legatura cu FS -ul lui Yuzuru, dar este regele. Ma mir ca l-ai gasit pe fsvids. Asa de repede? De obicei trecea ceva timp...Da, a sarit 4T+3A la minutul 3:00.
    Si eu eram sceptica ca o sa-l gasesc asa repede.....nici nu stiu de unde era luat, ca era o inregistrare fara niciun comentariu, de asta eram in dubii daca a fost quad cu 3 axel.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sau cine a determinat-o pe Gracie Gold sa intre in gura lupului, ca altfel nu pot sa descriu aparitia ei de la Rostelecom. Este complet iesita din forma si mi s-a parut apatica.

    Ramanand la fete, ma gandeam ca biata Medvedeva nu trebuie sa-si faca griji doar in privinta Zagitovei, ci si a lui Rika Kihira. Mai ales Kihira care la NHK a luat un scor tehnic de baiat.

  9. #30
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Mi-a parut rau de Gracie; nu a fost de loc o idee buna sa participe la un Grand Prix complet iesita din forma. Nu a ajutat-o cu nimic. Antrenorii care stateau langa ea la kiss& cry aveau o o atittudine de parca nu s-ar fi asteptat la asa un dezastru. Pe de alta parte este adulta, stie ce poate si ce nu in raport cu celelalte si daca nu vroia nu venea.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #31
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    La etapa din Franta s-au retras: Chafik Besseghier FRA, Carolina Kostner ITA, Esbrat/Novoselov FRA, Seguin/Bilodeau CAN, si Yu/Zhang CHN. In locul lor au fost nominalizati: Alexia Paganini SUI, Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER, Audrey LU / Misha MITROFANOV USA.

    6. Internationaux de France
    Grenoble / FRA
    23.11.2018 - 25.11.2018
    website
    pagina ISU

    Participanti: link

    Rezultate: aici

    Program ( pentru Romania se adauga 1 ora)
    23/11
    Men SP 15:00
    Rhythm Dance 16:55
    Ladies SP 18:35
    Pairs SP 20:30

    24/11
    Men FS 13:50
    Free Dance 16:05
    Ladies FS 19:00
    Pairs FS 21:10

    25/11
    Gala 14:30

    Live:
    Match Arena: stream1; stream2;
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    ISU skating channel: https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/

    Program Eurosport: https://www.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #32
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    La Internationaux de France cu ceva emotii au castigat favoritii.
    Bineinteles, cel mai clar au castigat - Papadakis/Cizeron care au obtinut un scor astronomic in raport cu toti dansatorii din sezon. La PCS maximele sunt 40 la RD si 60 la FD si ei sunt foarte aproape de maxim. Si daca isi mai ridica la tehnic cateva nivele vor fi maximi la toate capitolele si evident, de nebatut.
    - Gabriella Papadakis & Guillaume Cizeron FRA RD: https://www.youtube.com/watch?v=UxQI9YC-_9E
    - Gabriella Papadakis & Guillaume Cizeron FRA FD 2018: https://www.youtube.com/watch?v=c7Xeo1kyIN4
    Vad ca tot ce este pe muzica "Oblivion" de Astor Piazzolla dispare repede; avea atat Daisuke cat si Akiko Suzuki programe de gala superbe pe muzica asta care au rezistat pe youtube 24 ore si pe care care nu le-am mai gasit. Ma astept sa dispara si RD-ul de mai sus.

    Imi pare rau de Medvedeva, dar cred ca la ea e ceva la nivel mental, pentru ca altfel are toate datele sa reuseasca. Poate doar greutatea a crescut fata de cum era. Sper sa aiba rabdare si sa ramana la Orser, pentru ca orice alta varianta ar fi sfarsitul celebritatii. Imi place ca Orser a gasit pentru Jason Brown formula ce i se potriveste-manusa si s-au vazut rezultatele.

    Prima parte a sezonului aproape s-a terminat; mai este doar finala GPF. Starurile au confirmat in cea mai mare parte. Dar de ex. Kolyada nu este nici macar rezerva. Iar la perechi cel mai aproape de calificare dintre rusii tineri au fost Boikova/Kozlovskii, dar dupa etapa din Franta nu sunt nici macar printre rezerve.
    Competitia asta pe puncte si nu pe scoruri are dezavantajele ei pentru unii, pentru ca depinde de ceilalti competitori si de schimbarile care se fac pe parcurs. De ex. daca Papadakis Cizeron ar fi participat la NHK, Hawayek/Baker ar fi fost pe locul 2 si Zahorski/Guerreiro pe 3. In aceasta situatie s-ar fi calificat Hawayek/Baker (13+9) si Sara Hurtado/Kirill Khaliavin (13+9), iar Zahorski/Guerreiro (11+11) nu s-ar fi calificat. Deci iata, o singura absenta da peste cap o parte din clasament. Dar Zahorski/Guerreiro sunt in general norocosi, am vazut asta si cu participarea lor la Olimpiada. In schimb Pipper/Paul sunt ghinionisti. Desi au scoruri mai mari decat cei mentionati mai sus, au nimerit mereu in compania unor concurenti foarte buni.

    Finalistii si rezervele pentru GPF 2018 sunt:

    Masculin:
    Q1. Yuzuru Hanyu JPN - 30
    Q2. Shoma Uno JPN - 30
    Q3. Nathan Chen USA - 30
    Q4. Michal Brezina CZE - 26
    Q5. Sergei Voronov RUS - 24
    Q6. Junhwan Cha KOR - 22
    ---------------------------------------
    R1. Keegan Messing CAN - 20
    R2. Alexander Samarin RUS - 20
    R3. Matteo Rizzo ITA - 20

    Feminin:
    Q1. Alina Zagitova RUS - 30
    Q2. Rika Kihira JPN - 30
    Q3. Satoko Miyahara JPN - 28
    Q4. Elizaveta Tuktamysheva RUS - 26
    Q5. Kaori Sakamoto JPN - 24
    Q6. Sofia Samodurova RUS -24
    -------------------------------------------
    R1. Mai Mihara JPN - 22
    R2. Stanislava Konstantinova RUS - 20
    R3. Evgenia Medvedeva RUS - 20

    Perechi:
    Q1. Vanessa James/Morgan Cipres FRA - 30
    Q2. Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov RUS - 30
    Q3. Natalia Zabiiako/Alexander Enbert RUS - 30
    Q4. Cheng Peng/Yang Jin CHN - 26
    Q5. Nicole Della Monica/Matteo Guarise ITA - 26
    Q6. Daria Pavliuchenko/Denis Khodykin RUS - 22
    -------------------------------------------------------
    R1. Alisa Efimova/Alexander Korovin RUS - 20
    R2. Tarah Kayne/Danny O'Shea USA - 20
    R3. Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro CAN - 20

    Dansuri:
    Q1. Madison Hubbell/Zachary Donohue USA - 30
    Q2. Alexandra Stepanova/Ivan Bukin RUS - 30
    Q3. Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov RUS - 26
    Q4. Charlene Guignard/Marco Fabbri ITA - 26
    Q5. Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker USA - 24
    Q6. Tiffani Zagorski/Jonathan Guerreiro RUS - 24
    ---------------------------------------------------------
    R1. Sara Hurtado/Kirill Khaliavin ESP - 22
    R2. Piper Gilles/Paul Poirier CAN - 22
    R3. Lorraine McNamara/Quinn Carpenter USA - 20
    Last edited by Tracoromana; 25th November 2018 at 22:40.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Trofeul Frantei este prima competitie din sezon pe care am urmarit-o la televizor - nu in totalitate, dar o buna parte - si trebuie sa spun ca a fost foarte reconfortant sa ascult comentariul lui Cornel Gheorghe chiar daca l-a botezat pe Katsalapov ori de cate ori i-a pronuntat numele si chiar daca e certat rau de tot cu limba franceza. Cornel vorbeste atat cat trebuie sa vorbeasca si spune doar ce trebuie sa spuna. Ma bucur ca a fost singur la microfon.

    Tangoul lui Papadakis/Cizeron nu e deosebit de spectaculos, dar l-au patinat foarte frumos, foarte fluid, elegant si relaxat. Ma asteptam sa-mi placa FD-ul mai mult decat dansul scurt, dar de data asta a fost pe dos. Ma mai asteptam sa abordeze un stil diferit in acest sezon, dar am impresia ca nici nu sunt incurajati sa o faca, pe principiul If it ain't broken, why fix it.

    Oricum, este probabil demoralizant pentru celelalte cupluri sa fie intrecute la o asemenea diferenta, diferenta de grupa valorica, practic.

    Am inteles panica din ochii Medvedevei, nu e obisnuita cu momentele prin care a trecut in acest sezon. Orser parea suparat in K&C, iar Tracy Wilson parea ingrijorata pentru eleva ei. Ce sa-i faci, ani de zile Evgenia a fost rasplatita de arbitri pentru constanta uluitoare la sarituri, trecandu-i cu vederea deficientele tehnice si calitatea modesta a SS-urilor, iar acum cand nu mai e o favorita, o pedepsesc pentru toate chiar daca acum alunecarea si viteza ei sunt mai bune decat in trecut. Asta a remarcat si Tarasova si sunt de acord. SP-ul e o alegere gresita pentru ea, stilul acela jucaus si flirtos i s-ar fi potrivit Radionovei sau lui Osmond. Sper totusi sa nu cada psihic si sa lupte pana la capat. Nu va fi usor pentru ca nu se poate astepta la vreo sustinere din partea federatiei. Atata timp cat Rusia are alte fete valoroase, federatiei nu-i pasa ce se intampla cu Evgenia, mai ales ca acasa e probabil socotita o dezertoare.

    Patinatoarele japoneze din noua generatie sunt foarte semanatoare ca stil. Micile printese gratioase cu rochite vaporoase. Mie Honda mi-a placut cel mai mult, dar Kihira e pericol public, castiga chiar daca nu merge la maximum.

    Unde au disparut cvacruplele lui Boyang Jin?

    Ca ultim cuvant, cred ca Flavia ne va spune ce patinatori s-au calificat in Finala. Doar asa, din memorie, am impresia ca din Canada nu s-a calificat nimeni la nici o proba. Daca am creptate, ce cadere. O adevarata prabusire fata de trecut.

  13. #34
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic
    Ca ultim cuvant, cred ca Flavia ne va spune ce patinatori s-au calificat in Finala. Doar asa, din memorie, am impresia ca din Canada nu s-a calificat nimeni la nici o proba. Daca am creptate, ce cadere. O adevarata prabusire fata de trecut.
    Daca te uiti cu un post mai sus...... acolo-s finalistii! Si rezervele. Si intr-adevar nu sunt din Canada doar cateva rezerve, acuma am vazut si eu.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #35
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Grand Prix Final 2018/19
    Vancouver / CAN
    06.12.2018 - 09.12.2018
    website
    pagina ISU

    Participanti:

    Rezultate: aici

    Program (pentru Romania se adauga 10 ore)

    6/12
    14:00 Junior Rhythm Dance
    15:20 Junior Men SP
    16:20 Junior Pairs SP
    17:40 Junior Ladies SP
    19:45 Senior Men SP
    21:00 Senior Ladies SP

    7/12
    15:45 Junior Free Dance
    17:00 Junior Men FS
    19:00 Senior Rhythm Dance
    20:20 Senior Pairs SP
    21:30 Senior Men FS

    8/12
    13:55 Senior Ladies FS
    15:15 Junior Ladies FS
    16:30 Junior Pairs FS
    19:00 Senior Free Dance
    20:20 Senior Pairs FS

    9/12
    14:00 Gala

    Livestream pentru juniori
    ISU Junior Grand Prix Youtube: https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011
    Match Arena: stream1; stream2;

    Livestream pentru seniori
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    ISU skating channel (in anumite tari): https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/
    Match Arena: stream1; stream2;


    Program Eurosport 2:https://www.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #36
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Despre GPF ....

    Rezultate

    • Seniori - 1: Nathan Chen (USA), 2: Shoma Uno (USA), 3: Junhwan Cha (KOR)

    • Senioare - 1: Rika Kihira (JPN), 2: Alina Zagitova (RUS), 3: Elizaveta Tuktamysheva (RUS). Rika Kihira a inregistrat un nou record mondial la SP

    • Perechi - 1: Vanessa James/Morgan Cipres (FRA), 2: Cheng Peng/Yang Jin (CHN), 3: Evgenia Tarasova/Vladimir Morosov (RUS). James/Cipres au inregistrat un nou record mondial la FS.

    • Dansuri - 1: Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA), 2: Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov (RUS), 3: Charlene Guignard/Marco Fabbri (ITA)


    Cand concurentii se compara direct parca altfel se vad lucrurile. La fete a fost o lupta ruso-japoneza si nu sunt multe de spus la scoruri, doar ca Rika Kihira a realizat un record mondial la SP si ca este prima castigatoare de GPF din Japonia dupa cativa ani de cand castiga Mao Asada. Personal, prin comparatie, mi s-au parut mai bune programele japonezelor, mai atent alese, mai classy, cu muzica mai buna. Fetele lui Mishin au o tehnica foarte buna, Liza a avut cea mai mare valoare de baza a elementelor tehnice, dar nu sunt foarte atenti la imbunatatirea componentelor; sunt cel mai mici. In plus muzica aleasa nu mi-a placut. Zagitova este buna, dar in programele ei nu a stralucit. Programul meu preferat a fost programul liber al lui lui Satoko Miyahara.
    La dansuri au inceput sa-mi placa programele Sinitsina/Katsalapov. In plus ei au avut cel mai bun continut tehnic din concurs. M-am bucurat pentru Guignard/Fabri, mi-a parut rau pentru Stepanova/Bukin - au facut cateva greseli care costa la acest nivel.
    La perechi podiumul a fost pe gustul meu. Le-am tinut pumnii francezilor si ma bucur pentru ei. La baieti Shoma Uno a ramas eternul secund, dar la componente este cel mai bun, a ramas artistul competitiei masculine.


    inregistrari ale concursului: https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/
    videoclipuri: https://www.youtube.com/channel/UCww...KFSgTMXbOq51YQ
    Last edited by Tracoromana; 15th December 2018 at 11:32.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Shoma pare abonat la locul doi in competitiile cele mai importante. Chiar si in absenta lui Yuzuru, trebuie sa-i stea cineva in cale. Dar poate va veni si ziua unei mari victorii pentru el, timpul nu-i pierdut.

    A fost o surpriza sa-i vad pe Stepanova/Bukin fara medalie. Ma asteptam sa lupte pentru aur impotriva lui Hubbell/Donohue.

    Marea surpriza a sezonului pentru mine se numeste Sinitsina/Katsalapov. In sezonul trecut au evoluat atat de slab incat lumea le-a sugerat sa se retraga complet din patinajul de concurs si uite ce reviriment. Nu stiu cu ce i-a amenintat sau i-a mituit Julin, dar stiu ca a functionat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •