View Poll Results: Cine merge in Sferturi?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Croatia

    7 70.00%
  • Danemarca

    3 30.00%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 86 of 86

Thread: Optimi: Croatia - Danemarca 1-1 (penalty 3-2)

  1. #85
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ma uit bre la PL, chiar daca nu o mai fac la fel de constiincios precum in trecut.
    Mi-e greu si sa-mi aduc acum aminte in mod argumentat care dintre cei doi a gafat sau a salvat echipa mai mult.
    Pot spune insa ca De Gea a avut sezonul asta poate cel mai bun sezon al lui si per total cred ca a stralucit mai mult decat Curtois.
    A crescut semnificativ fata de anii de inceput la Man U.

    Mi-aduc insa aminte ca in 2016/2017 Curtois a fost element de baza in castigarea titlului de catre Chelsea si a facut meciuri f bune.
    In sezonul recent incheiat nu-mi aduc aminte ca sa fi gresit grav in vreun meci, altfel nu am vazut prea mult Chelsea, o echipa ce nu mi-a placut niciodata prea tare.
    Si pot spune ca tot el a facut vreo doua sezoane senzationale la Atletico, imprumutat fiind de la Chelsea.

    Sunt doi portari care au multe chestii in comun, inclusiv trecutul pe la Atletico.
    Imi place Curtois insa, mi se pare mai constant, a performat la doua echipe de club din primera si Premier dar si la nationala.
    Poate nu la fel de vizibil ca De Gea dar conteaza si la ce echipa joci si cum esti promovat.
    Si inclusiv asta imi place: e un profesionist cotat excelent si asta fara sa fie un darling al presei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #86
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Elementul de baza a fost ca Chelsea nu a jucat in cupele europene, plus ca mercenarii au pus carca mai mult. Nu a fost darlingul presei ci... Intraba-l pe De Bruyne.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •