View Poll Results: Cine merge in Sferturi?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Spania

    8 80.00%
  • Rusia

    2 20.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 53 of 53

Thread: Optimi: Spania - Rusia 1-1 (penalty 3-4)

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    2/3 etape jucate. In mare stiai echipele din fiecare parte a tabloului.

    Ca putea fi Portugalia si nu Spania, sigur. Dar nu cred ca-si imagina nimeni ca Spania sa nu bata Marocul(conditia ca Spania sa castige sigur grupa), etc. Si oricum, si cu Portugalia era infinit mai usor drumul decat in partea cealalta a tabloului.
    La fel cu Franta, Brazilia, Belgia. Astea erau peste 90% sigur, poate un procentaj mai mic la belgieni dar daca e sa joci un pronostic, cred ca si ei ii luau pe belgieni peste englezi la meciul direct, chiar si fara acel presupus meci lasat de englezi. Plus Germania cum am zis, cred ca 95% din noi toti ne asteptam sa bata Coreea si sa prinda acel loc 2 care i-ar fi aruncat in aceeasi parte cu echipele mentionate mai sus.

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    he, he, cine a crezut ca partida de azi va fi o misiune imposibilã pentru Rusia s-a cam inselat. app, cat a fost cota la pariuri?

  3. #45
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0

  4. #46
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Din statistica: Sergio Ramos si Jordi Alba au avut tot atata posesie cat intreaga echipa a Rusiei, si au pasat cu 10% mai mult decat toti rusii.

  5. #47
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    totul a plecat de la datul afara al antrenorului cu 1 zi inainte de mondial si apoi pus un antrenor amator...

    oribil si cu iran si cu maroc si cu russia...

    plecare meritata acasa...nu se poate sa ai draq 90% posesie si si sa nu ai ocazii...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Nu e nimic nou. Se stie ca Spania la capitolul posesie este in fata indiferent de situatii, jucatori, adversari etc ...
    Ce ma mira e ca nu mai transforma in goluri. Si asta de 4 ani deja
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Ok, acum ca am scapat de los cocalares, rusii au sanse bune de semi-finala cel putin. Croatii au rupt in grupe, dar parca mereu s-au inecat la mal cand le-a fost lumea mai draga.
    Sunt peste rusi ca valoare si joc, dar nu-s 100% convins ca trec mai departe din sferturi.


    Slaba rau partea asta de tablou, Anglia are sanse de finala daca trece de Columbia.

    presimt ca ii scoate danemarca la penalty-uri...vedem..

    ar fi trist - Danemarca - Russia sfert...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #50
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Rusia pe teren propiu , incurajata frenetic din tribune reuseste sa invinga Spania la penalty-uri ! Ce reflexe a avut Akinfeev !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #51
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Tocmai ce-am vazut un interviu cu Cherchesov: "Stiam ca Spania o sa aiba posesia indiferent de ce-am face, de aceea ne-am retras in aparare. Nu ne asteptam la penalty-uri, nici nu ne-am antrenat pentru asta."

  10. #52
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Spania plateste tribut faptului ca nu i-a convocat pe Fabregas ,Mata,Fernando Torres ,Callejon , adica jucatori in forma , a caror clarviziune ar fi putut sparge lacatul defensiv rus
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Daca se zvoneste ca englezii au trantit meciul cu Belgia, de rusnaci sunt 100% sigur cu Uruguay. Ala a fost pe fata, nici macar nu s-au ascuns.

    Adica plm, Spania cu scandalurile si umbra a trecutului, Croatia si Anglia/Columbia.....sau Portugalia, Franta, Brazilia/Belgia. Plus ca nemtii nu jucasera inca, si din cate stiau ei, probabil credeau ca se califica, din start fiind si ei in partea asta pentru ca era ff probabil un loc 2 daca se calificau.

    Oare ce traseu preferi?
    Rusii au fost bucurosi sa castige 2 meciuri lejer in grupe si sa se califice in optimi. Englezii, in schimb, au declarat in ultimele 2-3 zile inainte de meciul cu Belgia ca vor juca sa ajunga pe partea aia de tablou. Sa vedem daca vor avea succes cu o asemenea aroganta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •