View Poll Results: Who will be the 2018 Wimbledon Champion?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Roger Federer

    6 85.71%
  • Novak Djokovic

    0 0%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Juan Martin del Potro

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • Kevin Anderson

    0 0%
  • John Isner

    0 0%
  • Nick Kyrgios

    0 0%
  • Andy Murray

    1 14.29%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Sam Querrey

    0 0%
  • Marius Copil

    0 0%
  • Altul - nominalizati-l

    0 0%
Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 348

Thread: ATP Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #64
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bun, deci cum ziceam, ajutat de intrerupere Del Potro trece de Simon si urmeaza Nadal.

    Ce ne asteapta maine:

    Federer vs Anderson: foarte posibil ca elvetianul sa piarda macar un set la tiebreak, dar greu de crezut ca sud-africanul poate invinge. Totusi, cum spuneam, o zi mai proasta a lui Roger se poate intampla oricand si cu un "serve bot" pe iarba asta poate deveni o mare problema.

    Raonic vs Isner: Castiga cine serveste mai bine. Greu de dat un pronostic, Milos e mai bun pe iarba dar nu stiu daca si-a revenit complet dupa accidentare.

    Djokovic vs Nishikori: sarbul e mare favorit, dar nu cred ca este inca acolo unde trebuie cu increderea si il poate astepta un meci greu - asta daca japonezul mai face fata fizic. Imi e greu sa dau un pronostic, depinde de resursele fizice ale lui Kei.

    Nadal vs Del Potro: Ma astept din nou la un prim set foarte disputat, pe care de data asta il poate castiga argentinianul (depinde cum va reusi sa serveasca). Totusi imi e greu sa cred ca JM se poate "tine" dupa Rafa un meci intreg, asa ca probabil spaniolul va trece mai departe in 4 seturi. Delpo a avut nevoie de o pauza sa il bata pe Simon, ori Nadal e mai bun practic la orice capitol decat francezul. Pot fi si 3 seturi scurte maine daca argentinianul nu reuseste sa se recupereze complet dupa meciul cu Gilles.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Federer vs Anderson: foarte posibil ca elvetianul sa piarda macar un set la tiebreak, dar greu de crezut ca sud-africanul poate invinge. Totusi, cum spuneam, o zi mai proasta a lui Roger se poate intampla oricand si cu un "serve bot" pe iarba asta poate deveni o mare problema.
    Gandesti prea mult din perspectiva lu Nadal. N-ai auzit ce-a zis azi Mats?
    Serve-botii liniari sunt felul preferat de mancare a lui King Roge!
    Doar pt ca Nadal are cele mai mari probleme cu ei pe iarba mai ales, nu-nseamna ca se-aplica si regelui.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Raonic vs Isner: Castiga cine serveste mai bine. Greu de dat un pronostic, Milos e mai bun pe iarba dar nu stiu daca si-a revenit complet dupa accidentare.
    Ti-l dau eu: cel putin un tiebreak! Cred c-are cota 1.01!
    Sa nu uitam de scorurile de baseball trase la indigo ale baseball-istului Raonic de acu cateva zile 7-4*3!
    Acum mizez pe un 12-10*3 tot pentru baseball-ist!

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Djokovic vs Nishikori: sarbul e mare favorit, dar nu cred ca este inca acolo unde trebuie cu increderea si il poate astepta un meci greu - asta daca japonezul mai face fata fizic. Imi e greu sa dau un pronostic, depinde de resursele fizice ale lui Kei.
    L-a distrus pe unde l-a prins sarbul pe nipon. Nici acum nu va fi vreo exceptie, joaca bine niponul dar iarba nu e tocmai suprafata lui cea mai tare. Mai greu i-ar fi fost sarbului cu Karagyos dar Karagyos in stilul sau clasic si personal pierzand toate meciurile cu Nikushor a uitat ca iarba e suprafata lui si-a ramas complexat jucand foarte prost si pierzand lamentabil dand din cap a lehamite ca un Danddy-man tot meciul. Meci de nereamintit, de scos din istoria Winbledonului si introdus in Losebledon. Djokovic lejer aici, maxim 4 seturi.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Nadal vs Del Potro: Ma astept din nou la un prim set foarte disputat, pe care de data asta il poate castiga argentinianul (depinde cum va reusi sa serveasca). Totusi imi e greu sa cred ca JM se poate "tine" dupa Rafa un meci intreg, asa ca probabil spaniolul va trece mai departe in 4 seturi. Delpo a avut nevoie de o pauza sa il bata pe Simon, ori Nadal e mai bun practic la orice capitol decat francezul. Pot fi si 3 seturi scurte maine daca argentinianul nu reuseste sa se recupereze complet dupa meciul cu Gilles.
    Meciul vedeta! Atat. Si eu mizez tot pe ibericul taurash manacorian de iarba, dar... admit ca Del Potro face pe dracu-n patru cand da de titani in GS/CD, vrea sa arate si el ca poate asa nivel! Ar putea fi meci greu! Daca ia Delpo primu set Cristi, vor fi emotii ca atunci Nadal tre sa se tina dupa el, nu invers!
    Insa avand in vedere meciul cu Simon, Nadal poate intoarce chiar de la 0-2, cum ar fi intors si anu trecut cu Muller si mi-ar fi adus mie banul gros daca nu ne futea si pe mine si pe Nadal arbitrul ala orb imputit!


    Dar, acesta e meciul de vazut! Dintre toate, iese in evidenta! Singurul intre 2 campioni de GS!
    Last edited by Johnny D; 10th July 2018 at 22:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Del Potro nu are jocul cu care sa il bage in criza de timp si idei pe Nadal sau sa il frustreze. Nici macar nu serveste chiar asa de nereturnat plus ca nu prea vine la fileu. Poate sa joace prea bine macar un set pe care sa il si castige prin forta bruta, dar Rafa nici macar nu trebuie sa ia primul set, trebuie doar sa il stoarca bine pe argentinian. Ma indoiesc ca l-ar impresiona pierderea unui set la Delpo pe spaniol, poate mai rau l-ar indarji. Sigur, asta presupunand ca sunt ambii in forma maine.

    De altfel:
    1. Del Potro are rezultate relativ slabe in GS, mai putin USO 2009
    2. Argentinianul l-a batut pe Rafa doar cand spaniolul juca slab (2009, pe final de sezon in 2013 si la olimpiada din 2016 dupa accidentare si terminat de programul infernal al turneului)
    3. Singura victorie in GS a lui JM cu Nadal a venit la USO 2009, momentul de gratie al primului si un an groaznic al celui de-al doilea

    Oricum cam toti au dat ca pronostic Rafa in 4.

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Dar pe iarba nu s-au mai intalnit! Aici efectul lui Nadal e cel mai putin deranjant pt argentinian!
    Eu nu vorbesc doar din meciurile directe cu Nadal, in general in meciuri 3/5 cu titanii, omu joaca bine de tot.
    Problema lui e ca are prea putine din alea fata de cate ar fi trebuit sa aiba la valoarea lui.


    Asa e senzatia mea, ca maine Delpo va fi foarte periculos! Nadal tre sa joace brici sa nu-i dea sanse!
    Pronosticul meu e Nadal in 5 seturi, cu set decisiv lung, ca si anul trecut. Doar ca acu nu-l mai fura arbitrul.
    Oricum de pariat pariez pe toti favoritii mai putin Raonic unde pun tiebreak, as vrea sa bata mai usor.
    Insa Del Potro nu e pielea pwlii cum cred multi, sau cum s-a intamplat sa fie cu Simon unde nu cred ca s-a concentrat el prea bine tocmai din cauza adversarului ce nu impune respect. Maine il vom vedea pe Del Potro!
    Last edited by Johnny D; 10th July 2018 at 23:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Rafa l-a batut pe Delpo la Queen’s in 2007 (2 seturi) si Wimbledon in 2011 (4 seturi - R4).

    Del Potro nu reactioneaza bine cand ii vin prea multe mingi inapoi. De aia am pronosticat ca va avea probleme cu Simon, doar ca francezul nu mai este psihic ce era si a jucat foarte bine cu cutitul la os dar lamentabil cu break in fata (fix cum ii place lui Johnny). Cu Rafa asta e o problema aproape insurmontabila, pe cand cu Federer se simte mult mai bine.

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    In general da, joaca mai bine cu Federer. Dar ceva-mi spune ca maine va juca bine si va fi greu de trait cu el.
    E totusi un sfert de finala, nu R4 sau Queens... Ai de jucat cu Nadal, Djokovic, Federer, in ordinea asta!
    Ce sa zic... Succes! Daca-i bate pe toti 3 cred ca plangoceste vreo juma de ora pe teren!


    Il scoala pe Eddy din morti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Predictia mea este ca Roger nu va castiga wimbledonul daca va juca cu Novak finala.

    Ce mi-as dori eu e almost imposible.. Rafa for the win )))

  8. #71
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Anderson si-a pus chilotii maro azi. Isi pierde serviciul in debutul meciului, apoi ii face break lui Federer in setul 2 si il pierde (si evident se duce si setul). Cred ca nu mai poate spera decat la inca un tiebreak (pierdut).

    Nishikori ii ia set lui Djokovic, sa vedem cat combustibil mai are.

  9. #72
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Anderson for the win!!!
    25-23 în setul 5 pentru el .

  10. #73
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    A luat Anderson set :O Cred ca i l-a dat Federer ca sa nu ajunga fara set pierdut in semifinala

    Altfel, Djokovic aproape sa castige, pare-se ca atat a putut Nishikori.

  11. #74
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    ) 55-53 intins pe trei zile

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    E doar vina ta Cristi, ai cobit.


    Si n-a reusit sa-si imbunatateasca recordul de 34 de seturi la rand la Wimbledon, dar intr-un fel suna mai misto: a reusit acest record chiar de 2 ori!

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Anderson for the win!!!
    25-23 în setul 5 pentru el .
    ) 55-53 intins pe trei zile


    Ce-s astea? Scoruri la meciul Raonic - Isner? Tosheposibil!
    Aici se termina-n 4 ca la Djokovic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Hopa break pentru Kevin!!
    Sper ca nu se caca pe el acuma.
    Sa avem decisiv zic eu!!!!
    Asa sa curga asiiiiiiiiii
    5-3 bam bam.
    Johnny D incepe sa transpire incet,incet .
    Last edited by sannicola; 11th July 2018 at 18:57.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Anderson si-a pus chilotii maro azi.
    Doar pt c-ai cobit!

    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Johnny D incepe sa transpire incet,incet .
    Face Federer break rapid in decisiv si terminam cu balul asta care trebuia terminat demult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Daca Isner cu Raonic joaca dupa partida asta nu termina azi ca ii prinde intunericu .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Deci a stiut Federer ce face, divide and conquer!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Lasa ca a sangerat oricum nitzel Fed azi, oponentul urmator va intra cu si mai multa incredere.
    Asta daca nu il scoate Anderson, deja Roger are nervi, sunt convins!

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Urmatorul oponent intra dupa 2 zile de meci, nici o sansa!
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Asta daca nu il scoate Anderson, deja Roger are nervi, sunt convins!
    Yes but this is a steady as she goes. Anderson n-o sa poata servi sa ramana in meci la nesfarsit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Asta e pb jucatorilor fara experienta.. Se ineaca la mal.. Simt ca au potential, dar nu reusesc sa duca pana la sfarsit. Asa a facut si Gabi Ruse cu Radwanska.

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu e chiar asa, acolo a fost intr-adevar clacaj clar la mingi de meci, aici in ATP e putin altfel, conteaza f mult cine serveste primul in setul decisiv. Presiunea e mai mare pe cel care serveste sa nu piarda totul.



    Edit: Ce era sa si-o ia Kevin aici de la 40-0, Federer 4p la rand dar a prins serva in tusa la T si s-a salvat!
    Last edited by Johnny D; 11th July 2018 at 19:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    A scapat acolo, dar de-acu inainte incepe cu "ZA PRESHUR"!
    Acu sa-l vedem pe gascanu de 2 metrii cu cap de matura!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •