View Poll Results: Who will be the 2018 Wimbledon Champion?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Roger Federer

    6 85.71%
  • Novak Djokovic

    0 0%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Juan Martin del Potro

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • Kevin Anderson

    0 0%
  • John Isner

    0 0%
  • Nick Kyrgios

    0 0%
  • Andy Murray

    1 14.29%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Sam Querrey

    0 0%
  • Marius Copil

    0 0%
  • Altul - nominalizati-l

    0 0%
Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 190 to 210 of 348

Thread: ATP Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #190
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Sa ne bucuram de Nadal, Federer, Djokovic si Murray cat ii mai avem, ca urmeaza era lunganilor serv-boti uni-dimensionali, cica se joaca finala baietilor la ora asta, care se tot joaca si ea 7-6 6-7 16-15 la ora asta... Dupa cea mai spectaculoasa era din istorie, urmeaza probabil cea mai de kkt. Ca si in pilda aia cu 7 ani de belsug si pe urma 7 de foamete. Figures.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #191
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Au fost cateva schimburi frumoase de mingi in astea 92 de game-uri... cateva.
    Hei, am ajuns la jumatatea nr. de game-uri de la Isner-Mahut.

  3. #192
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    dar n-am inteles care e faza cu durata primei semifinale. De ce sa dureze pana maine ?
    Acum e mai clar?

  4. #193
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Tocmai am aflat de ce Nadal - Djokovic e imposibil sa se termine azi, fie si cu acoperisul tras.
    Consiliul local al Londrei a decis sa nu se joaca peste ora 11 locala, aia cred ca-i 12 la noi, pentru ca tramvaiele functioneaza doar pana la 12 si n-ai cum sa duci masa asta de oameni la casele lor pe urma.
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Acum e mai clar?
    Ar cam trebui sa fie clar acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #194
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Acum e mai clar?
    Pai tot nu e, ca ai spus-o de parca ti-ai dori sa se termine maine ca si cum asta ar fi in favoarea lui Nadal si asta nu am inteles.

  6. #195
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Parca vad ca ailalta semi se termina curat in trei seturi si vreo doua ore...
    Isner intra si in top ten ai asilor si cu meciul asta. Lui Anderson ii mai trebuie 12 asi pentru asta.

  7. #196
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce nelamuriri tot ai a lu Lala Lilu! Oricum finala e Nadal - Djokovic, tre sa te gandesti cum sa-l bati pe Djokovic, si parerea mea e ca maine ai o sansa mai buna decat azi cu acoperisul tras care clar il avantajeaza pe sarb! Finala propriu-zisa nu exista, se joaca pe degeaba, cine castiga meciul asta dintre iberic si sarb ridica si trofeul, astia de mai joaca acuma nu stiu cate ore, or sa fie morti vreo 3 zile la rand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #197
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Sper sa termine pana duminica. Avem o finala CM fotbal totusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #198
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Tot turneul sau meciul asta?


    Meciul pana duminica se termina sigur, daca mai joaca si maine 6 ore cad lati morti amandoi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #199
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Crezi?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #200
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai am aflat de ce Nadal - Djokovic e imposibil sa se termine azi, fie si cu acoperisul tras.
    Consiliul local al Londrei a decis sa nu se joaca peste ora 11 locala, aia cred ca-i 12 la noi, pentru ca tramvaiele functioneaza doar pana la 12 si n-ai cum sa duci masa asta de oameni la casele lor pe urma.

    Ar cam trebui sa fie clar acum.
    Inseamna ora 1 la noi, nu 12. Deci ar mai avea timp Djokovic cu Nadal, daca meciul este scurt.

  12. #201
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Pai a trecut deja aproape juma de ora de cand am scris chestia aia, mai trece juma de ora si nimic nu s-a schimbat! Ce s-a schimbat e doar ca-n loc de 30-30, se poate termina chiar 50-50 ziua de azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #202
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sa va mai zic ca Isner a devenit primul jucator cu doua din cele mai lungi cinci meciuri din istorie?

    Breeaaak Andersooon!
    Last edited by JJ; 13th July 2018 at 21:42.

  14. #203
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nadal are o sansa mai buna maine cu Djokovic, normal ca o zi de odihna in plus e aur.

    Si evident castigatorul din prima seimfinala are sanse minime sa mai conteze in finala.

  15. #204
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Isner e și bolovan. Nu a avut nicio minge de break setul asta, dar nici nu schimba ceva în joc. Greu de crezut ca va câștiga. Anderson face 0-30 și atât. Tot el trebuie sa facă break ul.

  16. #205
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Sa va mai zic ca Isner a devenit primul jucator cu doua din cele mai lungi cinci meciuri din istorie?
    Pai daca Federer are de 2 ori 34 de seturi la rand record absolut, Isner de ce n-ar avea si el ambele cele mai lungi meciuri din istorie?


    Anderson cade pe spate si tot face punct, are cred al 5-lea 0-30 pe serva lu Isner din setul decisiv!
    Si acum are si 0-40 beneficiind in premiera de serva 2 a lu Isner la 0-30! Acum ori niciodata!
    Last edited by Johnny D; 13th July 2018 at 21:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #206
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Dacă nici acum...

  18. #207
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Break. Castiga meciul Anderson! A fost clar mai bun in decisivul asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #208
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    În sfârșit, era clar mai bun Anderson. Să-i dea cupa de finalist și sa plece acasă. Sa înceapă finala, se joaca indoor.

  20. #209
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cica se trage acoperisul si urmeaza Djokovic-Nadal.

  21. #210
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Si Anderson e in finala! Dupa 99 de game-uri si 6 ore 35 de minute!
    Al treilea cel mai lung meci de simplu din istorie! Isner nici macar nu-si mai putea misca picioarele ultimele 10-15 game-uri.

    O statistica interesanta pentru finala: Anderson a avut doar 24 de nefortate. Nadal a avut 34 in sferturi.

    Si acum vreo patru ore am zis sa dau un pic pe tenis, sa-i vad si pe astia doi cum joaca.
    Last edited by JJ; 13th July 2018 at 21:57.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •