View Poll Results: Who will be the 2018 WTA Wimbledon Champion?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep :X

    5 62.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Petra Kvitova

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Serena Williams

    2 25.00%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Mihaela Buzarnescu

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    0 0%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 146

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    kVITOva si Sharapova out, cele mai nasoale de pe partea asta! Avantaj Halep.

    Stai un pic... Sharapova a iesit!? Pai cum dracu, la set si 4-1 am si oprit televizoru si m-am bagat la film, la "Joe" zicand ca-i gata!
    Iar acu vad c-a avut set si 5-2 si de-acolo a pierdut!? PLM, de ce n-am urmarit pana la capat oare!?

    Am vazut ceva dinainte, Diatchenko asta e f periculoasa, bine ca n-a cazut cu Halep. Parea cazuta mental dupa pierderea primului set dar se pare ca s-a regasit la timp sa-si mai dea o sansa, chiar cu spatele la zid. Si ce sansa! Iar Masha servise mai bine in setul 2 decat in primul... aproape incredibil.

    Na asta-i un meci de revazut de la 6-7 2-5...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Miky, îi arată lui Begu ce trebuie sa faci cand joci cu nr. 204 WTA.

  3. #66
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mai usor cu Begu, ca il treziti pe mosneagul ala cu parul sur, care doarme langa sportive, pe scaunelul lui de plastic, la meciurile nationalei de tenis. De fapt, el acum se ocupa de golf (?) la clubul Stejarii, nu stiu de ce-l mai deranjeaza astia cu tenisul.

    Pacat ca n-ati prins meciurile alea de cupa Davis, cu Marcu, Segarceanu si Cosac. Plangea zgura sub ei, pe cuvantul meu...

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Praf si Carstea asta. Castigi primul set clar si apoi pierzi meciul. Si odata cu ea pierd si eu biletul. Pariasem pe ea. Eu nu pot sa le inteleg pe-astea. O bati pe Rybarikova in primul tur, si apoi pierzi la Balena asta de pe locul 120 mondial. Aiurea de tot.

    Vad ca aia abia se misca pe teren, e bandajata la genunchi, parca si schioapata, cred ca e putin accidentata.
    A jucat si calificari. Carstea esti varza si tu, dupa Begu, daca ai pierdut in conditiile astea. Arata ca victoria la Rybarikova a fost o intamplare.

    Cum de s-o fi inhamat Kim Clijsters sa te antreneze. N-are ce antrena la tine. Pe calul batran nu-l mai inveti la caruta, asta se stie dinainte.
    Last edited by marian buzoian; 4th July 2018 at 16:24.

  5. #68
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Carstea e eterna prostanaca a tenisului romanesc feminin. Vesnic nemultumita ca e marginalizata, cand de fapt ar trebui sa fie multumita ca e lasata sa respire acelasi aer cu jucatoarele de tenis, la convocarile nationalei.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Corect ai zis.

  7. #70
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pacat ca n-ati prins meciurile alea de cupa Davis, cu Marcu, Segarceanu si Cosac. Plangea zgura sub ei, pe cuvantul meu...
    Oooo, ba le-am prins din pacate

  8. #71
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Eram sigur ca iese Sorana. Trăiește din victorii din astea întâmplătoare. Revenind la lucruri mai serioase, Wozniacki e la un pas de eliminare. Foarte multe surprize deja.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    426
    Reputatie
    1
    Aga eliminata de Safarova si urmeaza wozniacki . In prima saptamana trebuie sa iasa jucatoarele defensive inclusiv Halep. Ea are nevoie de odihna dupa succesul extraordinar de la Rg . Din cele eliminate imi pare rau doar de Kvitova .

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Praf si Carstea asta. Castigi primul set clar si apoi pierzi meciul. Si odata cu ea pierd si eu biletul. Pariasem pe ea. Eu nu pot sa le inteleg pe-astea. O bati pe Rybarikova in primul tur, si apoi pierzi la Balena asta de pe locul 120 mondial. Aiurea de tot.
    Tot mai bine decat sa pierzi pe Wozniacki ca mine, cota 1.13.
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Vad ca aia abia se misca pe teren, e bandajata la genunchi, parca si schioapata, cred ca e putin accidentata.
    A jucat si calificari. Carstea esti varza si tu, dupa Begu, daca ai pierdut in conditiile astea. Arata ca victoria la Rybarikova a fost o intamplare.
    Pai nu stii povestea ei? "Toata lumea stie ca eu pot sa bat pe oricine!" si la fel mai stie toata lumea ca poti sa pierzi cu oricine.
    Quote Originally Posted by Tudor11 View Post
    Aga eliminata de Safarova si urmeaza wozniacki . In prima saptamana trebuie sa iasa jucatoarele defensive inclusiv Halep. Ea are nevoie de odihna dupa succesul extraordinar de la Rg . Din cele eliminate imi pare rau doar de Kvitova .
    Simonica a avut deocamdata noroc ca n-a dat de Safarove, Makarove, Diacenkuri... astea bum-bum, si in turu 2 da de una accesibila.
    Simonica daca ajunge in turul 4 - saptamana 2, devine foarte periculoasa, presiunea va fi extrem de mare pe adversarele ei.
    Poate in fine dupa acest RG unde si-a intors soarta de la set si 0-2 in spate in finala, norocul sa-si fi intors fata catre ea cu totul!

    Practic azi are meci la indemana, meciul greu pt Simonica e sambata, daca trece de el.... va fi greu de oprit!
    Ce pauza? La fete se joaca 2/3 o data la 2 zile iar meciurile pe iarba sunt cele mai scurte din tenis. Dupa cele 3 saptamani pauza de la RG e numai bine. Simonica are nevoie doar de acomodare, azi are iarasi sansa sa se acomodeze si mai bine pt meciul de sambata, si daca trece de el. Atunci sa vezi!

    Problema se pune pe anul viitor la sezonul de zgura, daca ai jucat doar 4 turnee si la primele 2 ai fost eliminat relativ rapid, iar la Roma si RG ai jucat finalele si deja ai probleme fizce, inseamna ca trebuie restructurat putin sezonul viitor. Ar trebui sarit peste Stuttgart si jucat doar la Madrid si Roma cele 2 Mandatory inainte de RG. Avand in vedere ca daca la unu faci finala la Roma, RG-ul deja e oarecum in pericol sa nu-l duci fizic, eu zic ca e suficient sa te pregatesti doar de RG in cele 2 Mandatory. La nivelul la care ea a ajuns doar GS-urile conteaza, restul trebuind sa constituie un model de pregatire doar.

    Cel mai bun exemplu de cum sa nu faci anul asta e dat de Kvitova care a luat 2 turnee pe zgura inainte de RG si al RG a pierdut in primul sau al 2-lea tur, la fel inainte de Wimbledon a luat turneu pe iarba si la Wimbledon a pierdut in primul tur. La Simona e vorba de dozarea efortului ca ea nu poate fi ca Kvitova praf cand te astepti mai putin, daca e fizic 100% e greu de batut chiar si pe iarba. Iar pe zgura un meci cu ea e infernal.

    Cu Arruabarena/Hsieh ar avea sambata meciul, clar la indemana, Arruabarrena n-are nici o treaba cu iarba iar Hsieh care probabil o va bate azi pe Arruabarrena e o jucatoare manace dar cu d-astea Halep se descurca relativ ok, chiar daca pe iarba sunt avantajate.

    Apoi primul meci saptamana viitoare l-ar avea deja-n turu 4 cu Konta, dar am zis ca deja daca ajunge in turul 4, presiunea va fi pe advesare si asa va fi, Konta nici nu e in forma si deja fiind intr-o faza mai avansata de care n-a prea trecut intr-un GS si cu publicul care desi va fi de partea ei, va adauga la presiune, sincer, e un meci chiar fezabil pt Halep. Iar in sferturi de finala Simoa a scapat de Kvitova, si toate jucatoarele vor fi sub mare presiune in sferturi-semifinala-finala, mai putin Halep care a castigat RG-ul si aici joaca doar pt bonus!

    Ce-i drept semifinalele si finala vor fi grele, in semifinala o asteapta Kerber sau Muguruza, dar va fi favorita in ambele, ca le-a cam batut si la RG si AO si pe unde a fost nevoie daca meciul a fost de GS.
    Last edited by Johnny D; 5th July 2018 at 08:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Konta parca a scos-o acum un an.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Momentul perfect pentru revansa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Adio revansa, a iesit si Konta.
    Halep are cu jucatoarele din Asia la rand.
    Nara,Zheng si urmeaza Hseih.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asta nu-i o veste tocmai grozava, Cibulkova e o jucatoare cu care nu prea-i convine sa joace Simonei, e agresiva din orice minge si ajunge bine la mingile jucate de Halep. Are 2-4 la directe cu ea si singurele 2 victorii sunt pe zgura. S-au mai schimbat ceva datele problemei fata de ultima data de cand s-au intalnit dar cel mai nasol meci pierdut 3-6 0-6 fu chiar pe iarba in 2011 in fata Cibulkovei. Nu e ierbista nici Cibulkova dar meciul nu e usor deloc, parca as fi preferat-o pe Konta. Vom vedea ce va fi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa ajunga Halep si Cibulkova sa se intalneasca mai intai. Simona inca nu imi inspira incredere, iar ailalta pare cam afectata de accidentari.

  16. #79
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    deci nu imi vine sa cred ca a iesit si Buburuza...

    wtf is happening
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eh, eu sincer ma asteptam pe undeva. Chiar daca a castigat Wimbledonul, nu e ierbista, am zis-o si anul trecut. A profitat de un nr. de circumstante care i s-au pus in cale, daca Muguruza a facut-o, de ce nu ar putea si Halep? Pentru Simonica ar fi si mai tare sa reuseasca dubla RG-Wimbledon, cea mai grea dubla din tenisul mondial, ar arunca-o peste Muguruza in clasamentul all time, si totul in putin peste o luna.

    Am pierdut doar pe Cilic ieri, golan imputit, sa te bata un afon al ierbii de la 2-0...
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Sa ajunga Halep si Cibulkova sa se intalneasca mai intai. Simona inca nu imi inspira incredere, iar ailalta pare cam afectata de accidentari.
    Daca de Cibi sper sa ai dreptate, Simonica poate avea un antrenament bun de tot cu Hsieh, aia joaca pe tot terenul si daca esti solid la cap, te poate antrena bine de tot. Eu zic ca n-o scoate Hsieh, e o rusine sa te scoata baba aia, chiar cand joaca bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Simona iese la Hsieh. O sa câștige Serena probabil.

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Taci acolo! Nu iese nici o Simona saptamana asta!


    Asta e ca aia cu maxim 5 game-uri cu Muguruza, fix 5 a luat Muguruza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Muguruza are probleme la mansarda, altfel nu ar avea adversara in circuit. Sunt sigur ca o sa mai castige cel putin 2-3 GS in cariera.

  21. #84
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Pai "mansarda" e practic cel mai important lucru, mai ales intr-un turneu de GS unde trebuie sa castigi 7 meciuri la rand.
    Dar da, ca potential Muguruza este posibil peste toate celelalte (in afara de Serena), mai putin pe zgura totusi (asta desi a castigat RG).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •