View Poll Results: Who will be the 2018 WTA Wimbledon Champion?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep :X

    5 62.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Petra Kvitova

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Serena Williams

    2 25.00%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Mihaela Buzarnescu

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    0 0%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 146

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Trista seara pt mine ca fan tenis
    Desi am destule motive de bucurie de la alte rezultate, fata asta are ceva ce imi spune ca va ajunge mai sus si azi era momentul ei.
    Da... si Ostapenko anu trecut tot de la set in spate in primul tur a trebuit sa revina la RG... Dar n-as fi vrut s-o vad campioana aici la Wimbly, adica biata Simo lupta un deceniu si asta sa i-o ia de sub nas de nicaieri!? Neah, cum sa-si permita!? Va mai avea sanse. Daca e casatorita are si alte... distractii, nu-i stres.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Am avut dreptate ce-am spus. Serena a invins-o la Roma pe Simona. Singura intalnire pe Zgura. Se poate verifica aici.

    http://www.wtatennis.com/headtohead

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Aia-i Wozniacki!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cel mai bine se poate verifica aici. Iar intalnirea a fost in semifinale, nu sferturi.

    https://www.flashscore.ro/meci/fgKtfXEa/#sumar-meci

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Mda, si a pierdut si rau... Ce sec e sa vezi Nr. 181 WTA - Nr. 1 WTA 6-3 6-0 pe suprafata lu Nr. 1 favorita si unde Nr. 181 n-are nici o treaba! S-a intamplat ceva acolo... a prins o zi mai slaba. Poate a servit dezastru si si-a pierdut increderea in lovituri, azi n-o vad pierzand niciodata la Serena pe zgura, nici inainte sa ia RG n-o vedeam, acu n-o vad sigur. Gata stiu, a dat-o pe cyclon, daca ma-ntelegi! Se-ntampla!


    Bravo Mariane, ai o memorie de elefant. Am stiut eu de cand te-am vazut acu un an si ceva p-aici mishunand in premiera ca ai sa fii o aditie de mare valoare a acestei sectiuni. Bravo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pai atunci cand a avut loc acel meci, Simona era cam nr. 75 mondial. Nu a fost o surpriza ca a pierdut in felul acesta atunci. Serena era intangibila la vremea respectiva. Era inceputul perioadei glorioase a Simonei. Avea 21 de ani. Nu avea niciun titlu WTA, avea doar 2 finale pierdute la Fes. Apoi in a doua parte a acelui an au urmat primele 6 trofee castigate din cariera ei, din 6 finale, terminand anul pe locul 11 WTA.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Asta stiu, eu ziceam de cum arata. Ca astia cu flashscore-ul nu lasa clasametul de-atunci ci cel de azi.
    A fost relevatia anului si-a castigat si Turneul Elitelor, nu?


    E bine ca-ncepem sa vorbim de ea, intram in febra primului ei meci pe iarba de anu ista, sa nu fie si unicul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Da, la Sofia, Turneul Campioanelor, cum se numea atunci. Parca a invins-o pe Stosur in finala.

    Bine ca a terminat Miky partida cu Sabalenka. Ca am vazut ca astia au intrerupt partidele la vreo 5 minute dupa meciul ei. Era nasol sa mai continue maine.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Da, maine doar la Simona tragem nadejde de izbanda. Monica, nu o vad sa faca mare branza cu Osaka. Si Ana Bogdan are meci greu, din ce stiu eu Arruabarena aia, joaca bine pe iarba.

    Aa. Era sa uit, se mai întrezaresc ceva sperante la Copil. Dar tare mie ca iar imi da motive '' sa-l laud''. Sper sa nu, ca asi vrea sa-l vad in turul doi cu Kyrgios. Sa vad un meci intre bombardieri.

  10. #52
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    wow...alexandra dulgheru si sorana cirstea in turul 2 !
    respect ptr Ruse si Buzarnescu de asemenea...

    pff..mare pacat ptr Ruse..atatea mingii de meci ratate...

    ps - Begu..inadmisibil...

    la fel si ptr lina lina svitolina
    Last edited by YoNuTzz; 3rd July 2018 at 02:48.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #53
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Numai o romanca putea pierde asa. Ireal frate. Svitolina și Stephens out din primul tur... meh.

  12. #54
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Chiar si dupa somn mi-e greu sa cred ca a pierdut ruse
    Btw..Sorana lucreaza cu Kim Clijsters si fostul antrenor al acesteia. Era momentul si sper sa o vad in top din nou.

  13. #55
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Elena Ruse asta e ruda cu Sorana Carstea sau ceva? Mi se pare ca seamana

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Alta fraiera, pe nume Ana Bogdan. A facut break la 4-4 in decisiv, a servit pentru meci, si apoi a pierdut cu 8-6. Ce sa le faci daca sunt slabe mental.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    DSC_1238.jpg

    Simona la 4k de la BBC. Wonderful.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Domle io am nevoie ca meciul asta sa se termine în vreo juma de ora. Ca tre sa mergem la pub. Se poate?

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Bun, deci Simona a trecut cu bine dupa euforia castigarii primului GS, astazi s-a miscat destul de bine. Sunt semne bune pe mai departe. Perspectiva este intarita si de eliminarea Kvitovei inca din primul tur. Drum mai neted catre semifinala pentru Simona acum. Doar Konta ar mai fi periculoasa acum. O poate intalni in optimi. Pentru sferturi au mai ramas Ostapenko si Sharapova. Hai Simo cu dubla RG/Wimbly.
    Last edited by marian buzoian; 3rd July 2018 at 22:45.

  18. #60
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pfft a pierdut Kvitova asta da surpriza.
    Avea 1.05 cota,mai pierde si cu 6-0 in setul 3...
    Macar Svitolina nu prea le are cu iarba,Stephens ii un monument de inconstanta.
    A iesit si Sharapova daca mai intereseaza pe cineva .
    Last edited by sannicola; 4th July 2018 at 00:06.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  19. #61
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Hai ca a ieșit și dopata, pardon, Masha. Frate, terenurile din acest an sunt jalnice. Doar 2 zile și pe multe dintre ele nu mai e iarba pe linia de fund. Se joaca pe pământ.

  20. #62
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    wow...svitolina, stephens, garcia, sharapova, kvitova, vandeweghe deja out !

    bouchard in turul 2 la fel si ostapenko !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #63
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ii bine pentru Halep .
    In a 2-a saptamana la fazele finale o sa fie un mixt de iarba si pamant in zona liniei de fund.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •