View Poll Results: Who will be the 2018 WTA Wimbledon Champion?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep :X

    5 62.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Petra Kvitova

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Serena Williams

    2 25.00%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Mihaela Buzarnescu

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    0 0%
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 146

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #22
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    3 MP off
    Oricum nu ma asteptam sa joace asa de bine cu Aga.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    A 4-a minge de meci, Ruse aclama tribunele sa fie alaturi de ea!
    Ei, asta n-a mai fost ratata, a fost salvata de Aga.


    Excelent punct, a 5-a minge de meci, daca nici acum atunci tre sa-ti dai demisia!


    2nd... mare presiune!! Retur excelent salvat inextremis de Aga si apoi retarzie totala, ratare mare...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Meh are 5 deja...
    Daca scapa Aga de aici va castiga parca vad cu 7-5.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Daca scapa... da. Desi a salvat setul asta un game cu 8 duble greseli! Cand faci asa cefva, orice e posibil.
    Pana una alta mai salveaza o minge de 5-5, a 2-a... iar DEUCE!


    Fabulos punct iar, a 6-a minge de meci! Ar fi cazu da-o naibii de treaba!


    2nd iar... nu mai scapa Aga acum, simt! Bai dar cum sa dai 2nd un metru afara in lateral!?


    Va pierde meciul cum ai zis Sannicolule. Nu se poate pe 2nd atat de banal in centru la al 6-lea MP sa-l dai 1m afara in lateral!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pe dracu a dat din retur ca disperata
    Lipsa de experienta deh.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Intre timp T. Maria face 3-0 in decisiv cu Svito-tembelina.
    N-are treaba fata asta cu iarba, orice mi-ati zice.
    Bine, cu GS-urile n-are treaba in general, dar mai ales cu Wimbledonul.
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Pe dracu a dat din retur ca disperata
    Lipsa de experienta deh.
    Si totusi 30-0, sansa ei sa faca un game usor acum. Doar asa mai poate pastra o sansa f buna!


    Degeaba.... praf, 4p la rand pierdute. Asta e, acolo si-a ratat meciul in game-ul anterior.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Neah ii gata cum ziceam.
    Break Aga de la 0-30.
    Pacat de cele 6 MP pierdute.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Da....


    Macar Svito-muciolina face 0-4 in decisiv cu T. Maria. Cu ceva tot ne alegem din de-ale stupizei in seara asta.


    0-5! Cat de penibila sa fii sa te bata o jucatoare care joaca aproape doar slice de pe ambele parti!?
    Halep niciodata n-ar pierde la o asemenea jucatoare, nici pe iarba, nici trezita la 4 dimineata din somn!
    Last edited by Johnny D; 3rd July 2018 at 00:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Da, clar lipsa de experienta in momentele importante isi spune cuvantul la ea. Exuberanta ei din joc seamana cu cea a lui Ostapenko. Mare pacat sa ratezi 6 mingi de meci. Ce pacat. Am fi avut 4/5 jucatoare ce au evoluat azi, calificate in turul doi.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Miki Dynamite are meci usor in turul 2, meritat dupa ce-a reusit azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Johnny D;4435903]Hai ca stii si tu Mariane ca Blegu e antiiarba inascuta!

    Asta nu scuza cu nimic evolutia ei jalnica. A jucat cu nr. 204 mondial, nici macar cu una din prima suta. Si a pierdut lamentabil, dublu 6-2. Nici macar o minge de break sa nu ai cu nr. 204 WTA. Ar trebui sa intre in pamant de rusine.
    Last edited by marian buzoian; 3rd July 2018 at 01:10.

  12. #33
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Plang eu de ciuda...

    Nu de alta, dar iarba i se potrivea si ar fi avut si alte sanse.

    Sper sa nu se piarda in infrangerea asta.

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Asta nu scuza cu nimic evolutia ei jalnica. A jucat cu nr. 204 mondial, nici macar cu una din prima suta. Si a pierdut lamentabil, dublu 6-2. Nici macar o minge de meci sa nu ai cu nr. 204 WTA. Ar trebui sa intre in pamant de rusine.
    Daca nu stie, nu stie. Miki va da de pamant cu aia, nu-i problema. Mai bine asa decat sa dea cu Blegu, nu? Cu aia sau cu Sorana are? Ca stiu ca ar fi trebuit sa se intalneasca cu ceva romanca in turul 2...


    Pana una alta monstrul mai zvacneste o data din mecla aia de speriat vagoane si se apropie de la 1-5 la 4-5! Dar sincer nu cred ca Miki va mai rata si acum serva pentru meci!


    Svito-rushinila!

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Plang eu de ciuda...

    Nu de alta, dar iarba i se potrivea si ar fi avut si alte sanse.

    Sper sa nu se piarda in infrangerea asta.
    Lasa ca mai bine asa decat sa ajunga in finala de la Wimbledon si sa vina cineva si sa ne spuna ca ii e rusine cu ea! Ce zici?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Miki inchide, expected!
    Cat imi place cum le da la toti peste nas si afirma clar ca ea e jucatoarea nr. 2 a Romaniei, nu e loc de interpretari! Saracacianu ala de e capitan nejucator ar fi bine sa se conforme, Miki ca si Simonica e o ALL SURFACE PLAYER! Sa nu mai vad pe alta in locul ei pe teren! ATAT!




    Bah... io iarasi ca la RG ma bucur ca Miki e pe partea opusa lu Halep de tablou, ca mi-e frica de ea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Acum Miki are o problema serioasa... Nu mai are cum s-o bata iar pe Svitolina.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nici o problema, acolo e Caro sa-i tina locul!
    Are destule pe partea asta, Serena, Venus, Girogi, Mladenovic, Aga, revansa cu Keys... take your pick!


    Nu mai vreau s-o vad pe terenuri fara hawke-eye totusi, prea o chinuie mingile alea la limita pe care nu le poate contesta, mai ales in seturile decisive. Si-a castigat dreptul sa joace pe terenuri cu hawke-eye!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Da bre, dar pe-astea nu le bate...

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pe Aga o bate, iti dau scris. Ruse a fost zapacita rau la acele mingi de meci altfel o scotea de azi.


    Turul urmator se mai relaxeaza si ea un pic, pe urma din turul capilor de serie tre s-o puna pe terenuri bune-hawke-eye.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Sper sa nu o afecteze prea tare infrangerea asta pe Ruse. Are talent destul. Chiar ma gandeam ca aceasta victorie iar deschide larg portile spre marea performanta, si mi-am adus aminte ca si Simona si-a deschis drumul succesului tot de la o victorie cu Radwanska. Poate va mai amintiti, se intampla in mai 2013 la Roma. Simona venise din calificari, o invingea in primul tur pe Hantuchova, apoi in turul doi a invins-o pe Radwanska, tot asa dupa un meci lung, de trei seturi, cu revenire de la 0-1. Atunci a pierdut la Serena, in sferturi mi se pare. Si de atunci a urmat cariera fulminanta pe care o stim. Deci scanteia a fost victoria la Radwanska, care era atunci nr. 2 sau 3 mondial.
    Acum la meciul lui Gabi am facut conexiunea cu Simona.

    Organizatorii de la Bucuresti cam ar trebui acum sa-i dea si ei un WC. Sa nu mai faca ca anul trecut cu Miky.

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-a jucat niciodata cu Serena pe zgura. Ar fi avut doar victorii, mi-as fi amintit!


    Am impresia ca Ruse pe zgura n-are nici o treaba, asa se-ntampla cu astea de iarba de obicei. Deci n-ar fi de suparare daca nu i-ar da WC insa ar merita, cui sa-i tot dai? Ce nu-mi place la ea e c-a fentat arbitrul, nici prin cap nu i-a trecut aluia ca Ruse e missis nu miss, cica e casatorita din adolescenta, WTF? Ne-am intors in evul mediu!? Pai bai frate, eu am inteles ca esti nesatula dar mai si da-o naibii de treaba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Trista seara pt mine ca fan tenis
    Desi am destule motive de bucurie de la alte rezultate, fata asta are ceva ce imi spune ca va ajunge mai sus si azi era momentul ei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •