Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 65

Thread: Reported Post by Doctor_Satan

  1. #43
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am impresia ca nu cunosti definitia termenului ipocrizie. Eu am zis "AM PRINCIPIUL", daca intelegi limba romana
    Si, conform acelui principiu, pulica da dovada de prost simt pentru ca ataca si jigneste userii pe thread-uri unde ei nu au postat

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Repet, nu tre sa te raportezi la comportamentul altuia ci la propria ta principialitate in propriul comportament, eu asa fac, voi faceti cum va taie capu.
    Principiile noastre nu corespund, asa cum nici pulica sau Liviu nu-ti impartasesc acest principiu.
    Si daca asta se aplica doar tie si noi sa facem cum ne taie capul, de ce ne mustrezi pentru ce facem? Hotaraste-te odata!

    *********************************************

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    nu vorbesc in numele nimanui, nu sunt purtator de cuvant
    Iar dai cu bata-n balta

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    El numeste pe toata lumea ticalos, e modul sau de-a-ti spune "keep away".
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Dr. Satan, am impresia ca tu ai probleme de-a judeca realitatea si bunul simt. Hai sa-ti explic o data pt totdeauna sa-ntelegi ce s-a intamplat acu un an sau doi sau cand naiba ca te vad mereu judecand prost. Sa-ti dau informatia corecta ca sa-ti rectifici judecata. Eu nu ti-am promis atunci ca Paul te va lasa-n pace, eu am incercat sa fac pace intre voi 2 prin faptul ca v-am transmis la ambii ce e mai bine de facut. ATAT! Daca tu ai respectat si Paul nu, e fix problema voastra, nu poti spune ca facatorul de pace e responsabil pentru ca una din parti nu si-a respectat tratatul. Eu am vrut sa iasa bine si toata lumea sa se ignore dar n-a iesit, asta este. Si iti mai zic o data, eu nu vorbesc in numele lui Paul, doar in numele meu, ce scot pe litere e pererea mea, nu parerea lui Paul. Ca sa fie inteles o data pentru totdeauna! Sper.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si, conform acelui principiu, pulica da dovada de prost simt pentru ca ataca si jigneste userii pe thread-uri unde ei nu au postat
    El are alte treburi cred, nu acest principiu al meu. Nu judec lumea functie de principiul meu, doar pe mine ma judec functie de el. Cert e ca atat in cazul meu cat si in cazul lumii sunt circumstante specifice si speciale de care unii oameni tin cont, majoritatea insa nu si toleranta este mica sau spre zero cum e in cazul lui Paul. Inca o data spun, fiecare face fix cum il taie capul, suntem liberi sa facem ce vrem.
    Last edited by Johnny D; 18th June 2018 at 11:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si iti mai zic o data, eu nu vorbesc in numele lui Paul, doar in numele meu, ce scot pe litere e pererea mea, nu parerea lui Paul. Ca sa fie inteles o data pentru totdeauna! Sper.
    Io cand zic ca asta e in groapa si sapa in continuare...
    Stai asa ca inca nu apucase sa citeasca postarea mea
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Nu vorbeam cu tine, vorbeam cu Dr. Satan. Mai tre sa-ti cresti putin IQ-ul am impresia sa-ti dai seama cine cui se adreseaza intr-o discutie!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Principiile noastre nu corespund, asa cum nici pulica sau Liviu nu-ti impartasesc acest principiu.
    Si daca asta se aplica doar tie si noi sa facem cum ne taie capul, de ce ne mustrezi pentru ce facem? Hotaraste-te odata!
    Nu e vorba de-a mustra ci de-ati spune punctul de vedere. Nimeni nu opreste pe nimeni sa-si exercite acest drept.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Iar dai cu bata-n balta
    Multe retii tu! Am facut si eu o usoara glumitza combinata cu realitatea, dar iarasi e opinia mea despre Paul, nu am vorbit in numele lui. Nu-nteleg de ce e atat de greu de priceput diferenta! Sa-ti desenez in catia sau autocad sau ce dracu sa fac sa-ntelegi?
    Last edited by Johnny D; 18th June 2018 at 12:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu judec lumea functie de principiul meu, doar pe mine ma judec functie de el. Cert e ca atat in cazul meu cat si in cazul lumii sunt circumstante specifice si speciale de care unii oameni tin cont, majoritatea insa nu si toleranta este mica sau spre zero cum e in cazul lui Paul. Inca o data spun, fiecare face fix cum il taie capul, suntem liberi sa facem ce vrem.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu mi se pare normal sa jignesti pe cineva unde el n-a postat.
    Daca vrei sa intorci jignirea fa-o la locul intamplarii macar, altfel e de foarte prost simt.

    Eu sunt de principiul ca fiecare subiect/thread se considera separat si total imaculat.
    Atat timp cat nu s-au produs incidente pe subiectul/thread-ul respectiv, toti suntem datori sa ne comportam decent acolo.

    Si de principiul asta mi se leaga urmatorul: nu trebuie sa urmaresti un user pe unde umbla el, indiferent de ce dispute ai trebuie pastrate la locul disputei, daca-l vezi prin alta parte unde nu sunt conflicte, trebuie sa-l tratezi ca pe oricine altcineva.
    Ionelule, iarta-ma, dar asa cum am invatat eu limba romana la scoala, in postarea de mai sus parea ca ne dai directive: "fa-o", "trebuie", "toti suntem datori", etc. Tu cum reusesti sa te contrazici complet din 10 in 10 minute?
    Si cand spui "toti suntem datori", ma simt si eu inclus, desi tu zici ca te adresai strict lu' Satana

    Asta sapa in continuare si pun pariu ca nu se lasa
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Pai vorbeam de noi toti, nu doar de voi. Prin faptul ca vorbeam, imi exercitam dreptul la opinie, asta e opinia mea despre noi toti, despre comportamentul pe forum in general. Nu pricepi diferenta intre directive si opinie vad ca. Diferenta e simpla, daca eu sunt seful, sunt directive, daca nu, e opinie. Nu scrie asta in niciun IQ test asa-i? Prin urmare e complicat de-nteles!


    Eu sunt seful!? Sa-i zica cineva lu Delaparis ca n-a inteles nimic!


    Daca v-am inclus pe toti la principiul meu imi cer scuze, am avut pretentii prea mari de la niste involuati.
    Insa principiul decentei e cam similar cu principiul meu si ar trebui fiecare dintre noi sa-l aiba, intr-o forma sau alta.
    Last edited by Johnny D; 18th June 2018 at 12:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu vorbeam cu tine, vorbeam cu Dr. Satan. Mai tre sa-ti cresti putin IQ-ul am impresia sa-ti dai seama cine cui se adreseaza intr-o discutie!
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai vorbeam de noi toti, nu doar de voi.
    Iar
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    In primul quote s-a discutat despre faptul ca nu vorbesc in numele lui Paul, acolo m-am adresat lui Dr. Satan.
    In al 2-lea quote era vorba de raspunsul la postul tau, cel de imediat inaintea acestuia.

    IQ difficulties.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    In primul quote s-a discutat despre faptul ca nu vorbesc in numele lui Paul, acolo m-am adresat lui Dr. Satan.
    Nu conteaza cui te-ai adresat. Afirmatia era falsa si asta am evidentiat.
    Daca spui ca Soarele orbiteaza in jurul pamantului si eu intervin spunand ca-i invers, tu vii si spui "pai nu vorbeam cu tine, vorbeam cu ala de langa tine". Ce relevanta are cui te adresai?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Tu esti tut, zau asa. Nu ai demonstrat nimic, afirmatia aia e complet adevarata, da-ti pace IQ-ului tau putin c-are nevoie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mereu vorbesti in numele lui, o faci de cativa ani. Ti-a intrat in reflex incat nici nu constientizezi ca o faci.
    Mereu ne spui ce vrea, ce are nevoie. Tu ai inceput sa ne spui ca thread-ul ala e casa lui, iar pulica a adoptat notiunea.

    Nu numai ca vorbesti in numele lui, dar notiunile pe care le propui il influenteaza si le urmeaza.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #54
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    lordliviu este out, paul si timache asijderea, nu inteleg de ce va dati cu tesla-n oo?
    uitai, de la johnny zicere, ar mai fi gasca lui marius/ziare.com ...

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mereu vorbesti in numele lui, o faci de cativa ani. Ti-a intrat in reflex incat nici nu constientizezi ca o faci.
    Mereu ne spui ce vrea, ce are nevoie. Tu ai inceput sa ne spui ca thread-ul ala e casa lui, iar pulica a adoptat notiunea.

    Nu numai ca vorbesti in numele lui, dar notiunile pe care le propui il influenteaza si le urmeaza.
    Il influenteaza pt ca e un om care ca orice alti oameni are nevoie de prieteni de incredere si care sa-l aprecieze.
    Asa cum si tu si ceilalti il influentati sa se comporte nasol prin agasare continua si repetata des.
    Dar asta nu inseamna ca vorbesc in numele lui doar ca stiu despre ce vorbesc.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    lordliviu este out, paul si timache asijderea, nu inteleg de ce va dati cu tesla-n oo?
    Gashca a reusit sa-si bata joc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    lordliviu este out, paul si timache asijderea, nu inteleg de ce va dati cu tesla-n oo?
    Rezultatele sunt exceptionale, fara indoiala, dar mai avem Ionelu' si parisele pe lista
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Si pe urma ce faceti? Va stergeti cu el la tzur forum?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dupa aia, revirimentu'!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Fight the power, ha?

    Reviriment, nereviriment, everyone will fight you then!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Everyone... ma rog, cine a mai ramas
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #61
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am impresia ca nu cunosti definitia termenului ipocrizie. Eu am zis "AM PRINCIPIUL", daca intelegi limba romana si conjugarea verbului, asta se refera la mine si prin extrapolare la tine daca vrei treaba asta, daca nu, treaba ta. Ce face Paul n-ar trebui sa-ti dicteze tie principialitatea, cum nu mi-o dicteaza nici mie, n-am vorbit in numele lui acum, nici anu asta, si nici n-o sa mai vorbesc. Eu vorbesc in numele meu si opinez dupa cum cred eu, nu vorbesc in numele nimanui, nu sunt purtator de cuvant.
    Vad ca-i greu cu tine si trebuie sa-ti desenez.
    Esti ipocrit pentru ca de la mine ai pretentia sa nu-l mentionez pe Paul cand nu discut cu el, dar lui nu i-ai cerut niciodata asta.
    Acum ai inteles? Nu cred.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Continua sa-i raspunzi dar unde se cuvine, ca si-asa cred ca sunt prea multe thread-uri din astea murdarite de-acest "se cuvine", ca sa mai facem si epidemie de el. Daca Paul e pacinetul 0, nu te pune nimeni sa duci si tu boala unde el n-o duce, ba chiar e recomandat s-o lasi acolo si sa fii curat in thread-urile neinfectate.
    Cum ti-am mai spus si mai sus. Nu postez dupa regulile tale pe care Paul nu le respecta.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acolo unde s-a iscat problema, da. Asta am zis-o deja, nu stiu de ce ma-ntrebi fix ce-am zis in ultimul post.


    Repet, nu tre sa te raportezi la comportamentul altuia ci la propria ta principialitate in propriul comportament, eu asa fac, voi faceti cum va taie capu.
    Eu mi-am respectat principiile si lui Paul i-am trecut cu vederea jignirile vreme de 7 ani.
    Acum a venit vremea sa-mi schimb comportamentul fata de el, pentru ca a sarit deja mii de kilometri de cai.
    M-a atacat personal de prea multe ori si de prea multe ori mi-a inclus mama in jigniri.
    Sa vezi de acum ce combinatii fac intre el si maica-sa. Si fara sa-l jignesc, asa cum face el.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Dr. Satan Razbunatorul! Lasa combinatiile, fii omul mai bun, mai mare, mai matur si lasa prostiile. Sfat ca de la om de bine la alt om de bine.
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vad ca-i greu cu tine si trebuie sa-ti desenez.
    Esti ipocrit pentru ca de la mine ai pretentia sa nu-l mentionez pe Paul cand nu discut cu el, dar lui nu i-ai cerut niciodata asta.
    Acum ai inteles? Nu cred.
    Atunci ai memorie scurta, ti-am trimis si mesaj privat in care ti-am zis ca am vorbit cu el si i-am spus sa te lase-n pace.
    Dar... am mai zis io, o data ce i se pune lu Paul pata pe cineva... m-am lamurit, cred ca te-ai lamurit si tu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Prin pasivitate nu-i demonstrezi prostului ca esti mai bun daca el tot nu pricepe, ci ii dai ocazia sa persiste in prostie.
    Daca-i raspunzi cu aceeasi moneda, prostul care are un dram de creier pricepe ca-i gresit ce face.
    Dar, daca este senzational de prost, nu pricepe nici atunci. Spre exemplu, tim n-a priceput nici pana acum.

    Si nu-i nici o razbunare. I-am dat ocazia vreme de 7 ani sa realizeze ca-i prost.
    De acum, de fiecare data cand discuta cu mine, ii voi explica acest lucru.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •