Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 88

Thread: Liga 2 - sezon 2018/2019

  1. #64
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ce scoruri au fost in Liga 2. Petrolul 9-1, alte 2 de 6-0. Goluri peste goluri. Viata grea pentru Rapid.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Eh, va fi un sezon fascinant. Sper sa nu promoveze nici U Cluj sa avem o gramada de echipe de traditie! Cu care sa concuram in lupta dreapta si pe care sa le batem si sa le lasam iar in Liga a 3-a, pentru a 3-a oara, a 4-a oara, etc! Va fi o placere pentru noi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu mai bine stati voi vreo 2 sezoane in Liga 2?

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    N-auzi ca vine Ionita, jucator de CL? Spulberam tot!

    Eu am zis asta de acu vreo 2 luni, insa azi s-au pus bazele. Pancu dupa meci: "Vreau Ionita!", Ionita cand a auzit "Vreau Rapid!", ramane doar CFR sa mai si vrea, c-a dat acu vreo 16 luni peste 1 mil de euro pe el! Il vrea Craiova care va juca in Cupele Europene, dar Ionita se pisha pe Craiova lor, Rapidu din Liga a 2-a e de 10 ori mai apetisant! Asta inseamna sa fii rapidist, voi sau stelistii n-aveti asa ceva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pai stati cu tot cu Ionita, nu-i problema.

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Nu-l cunosti, nici o problema, ai sa-l cunosti la anul!
    Doar sa urmaresti Liga a 2-a ca e transmisa in full de Jiji TV, eu imi fac deja abonament!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Balaurul cu trei capete. La Rapid isi activeaza si capetele de rezerva.

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Da ce e asa de greu de promovat? Dinamo crezi ca n-ar promova?
    Noi suntem Rapid! Doar si numele si adversarii tremura in izmenele papucilor shosetati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu e floare la ureche in Liga 2. O sa vezi.

  10. #73
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La ce furtună are in spate Rapidul , plus buget cat toate ligile 3 si 4 la un loc, nu e nicio scofala ca au sarit parleazul din ligile cu agricultori si targoveti. Rapid va eruoe in stil Kaiserslautern, adica promovare si cupe europene, direct. Bine, ăia au luat direct titlul ca nou promovata, dar, vorba lu' Timache, sa nu exageram

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pariati pe Rapid, de azi va zic. W1 mereu cand joaca acasa - NU VOM PIERDE NICI UN MECI PE TEREN PROPRIU! Iar in deplasare, maxim 4!

    Oricum, desi o sa luam unul din primle 2 locuri, la noi si locu 3 e promovare!
    Ce sa ne faca noua alde Chiajne, Botosani, Iasiuri, targoveti, oltenitze si alte kkturi!? Noi si cand eram in faliment am terminat in Liga 1 pe 8, fara sa fie platiti jucatorii de 8 luni si-au mai si jucat un baraj inutil in care i-au spart pe Iasi! E greu cu rapidistii, talent, inima, sacrificiu, tot ce vrei! Nu e bine sa te pui cu noi!

    Si Ionita vrea sa vina neaparat, daca vine asta, spulberam tot.
    La Rapid joaca de 3 ori mai bine ca oriunde altundeva, inclusiv Astra! Aici e sangele lui, celulele-i vor fi de 3 ori revigorate o data sangele propriu curgandu-i din nou prin vene!
    Pacatul lui e ca e prea emotiv, prea umil, si la straini ii e putin teama sa aiba tupeu! Ei bine, cand imbraca tricoul Rapidului, aici el nu permite nimanui sa faca rau Rapidului, aici e ca un lup visiniu ce sfasie adversarul rau-voitor, aici emotia e ambitie si furie, nu e loc nici timp de tremurici! Te pui cu Rapid, te pui cu viata lui si te va sfasia ca pe castravete!
    Last edited by Johnny D; 13th May 2019 at 19:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Din gura e usor.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Din jejete si din suflet!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Se pare ca Ionita e aproape semnat cu Rapid, atat Pancu cat si Ionita isi doresc ca starul giulestian sa revina la echipa care l-a crescut, care l-a consacrat si pe care o are tatuata pe piept si in suflet! Craiova a vrut sa plateasca mai mult decat a platit CFR pe Ionita cand acesta juca foarte bine la Astra si anume 1 mil de euro plus Barbut si un alt jucator, dar transferul a picat, evident din dorinta jucatorului de-a nu ajunge acolo.

    In schimb el prefera sa mearga la Rapid pentru un salar de 10 mii de euro, foarte probabil mai mic decat ce-ar fi primit la Craiova, insa salar de echipa de play off de Liga 1 fara doar si poate, dar care va fi platit jumi-juma de cele 2 cluburi CFR-iste cu drept de cumparare daca Rapidul va promova la anul in Liga 1!

    Ce jucator de Liga a 2-a avem!

    Promovam fara doar si poate si scrasnetul dintilor adversarilor de traditie de la Per-Trolul, U Cluj, diferite cimisoare, Arad, Arges, Tg. Jiu si altii ca nu vor reusi promovarea din atatea incercari la care se va mai adauga una la anul, va fi placerea noastra, a rapidistilor!

    Sa nu mai vorbim ca dupa ce promovam, si Copos deja a promis ca se reintoarce la echipa!
    Last edited by Johnny D; 17th May 2019 at 18:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Abia astept sa-l vad jucand, ca nu l-am mai vazut de vreo 2 ani!
    Si unde, la iubirea noastra: la Rapid! Tzucu-i putzulica lui talentata!


    Discutie imaginara:
    Reporter: Mergi de la echipa campioana de 2 ori la rand la Rapid in Liga a 2-a?
    Ionita: Ma pish pe titlurile luate cu mercenarii aia, ma duc la o echipa adevarata!


    De fapt, hai sa ne delectam cu ce-a zis Ionita chiar in ziua cand Rapidul a promovat si CFR juca cel mai important meci al sezonului cu Craiova: Trebuie să mă antrenez în continuare și să demonstrez că merit să fiu în echipă. Nu am avut nicio discuție cu domnul Dan Petrescu. Avem un lot echilibrat și valoros, a fost decizia dânsului. Nu am decât să mă supun. Sper să câștigăm titlul în această seară. Îi felicit pe cei de la Rapid că au reușit să promoveze în Liga 2. Am auzit și eu de această posibilitate. M-aș întoarce la Rapid oricând. Îmi doresc să mă duc să-i ajut să promoveze în Liga 1. Pentru mine, Rapid este tot. Rapid este casa mea! Mi-aș dori să fac parte din proiect, să-mi închei cariera acolo. Aș vrea să scriu istorie acolo. Aș da oricând cele trei titluri pe care le am pentru a promova cu Rapidul. Atat.
    Last edited by Johnny D; 17th May 2019 at 19:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Chindia nu va mai juca la anul in Liga a 2-a, au promovat azi chiar daca matematic nu 100%!
    Bravo Viorica Moldovan si la mai mare la anul in Liga 1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Fantastic meciul asta intre Clinceni si Arges, au tras argesenii de acel 1-0 cum au putut, desi fara obiectiv. Sigur au fost platiti de Per-Trolul sau/si U Cluj, insa Clinceniul a intors in ultimele 10 minute cu gol in prelungiri! Memel Stoica si Argaseala din tribuna s-au bucurat si ei deoarece pana la urma e o promovare a unei echipe care a jucat fotbal!



    In plus, nu voiam Rapidul sa joace cu Clinceni, auzi tu... mai bine Per-Trolul si U Cluj, avem ce bate de aia, c-au nume si brand, avem ce calca in picioare la anul! Clinceni nu-mi spune nimic, dar nu e vreo problema ca tot Clinceniul spune acum: Liga 1!



    Nici nu vreau sa-mi imaginez ce tragedie si inmormantare in serie e prin Ploiesti si prin Cluj la ora asta! Ba vreau! CFR Cluj in premiera dupa 30 de ani prima echipa in afara de Steaua care isi apara titlul, pe cand colo U Cluj tot pielea pwlii de Liga a 2-a!
    Last edited by Johnny D; 24th May 2019 at 21:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Inca o echipa de traditie in Liga 1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #82
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In orice caz, am vazut un fotbal de traditie la Clinceni Normal ca nu ne mai deranjeaza mizeria ascunsa sub pres de catre gunoaiele de la stână, toata lumea stie de ce si pt cine a fost scoasa din cur aceasta echipa de gura șanțului. Insa noi aici vorbim despre fotbal si Clinceni l-a jucat cel mai bine. Manageri veniti din iarba, ca Sabau si Cr Vlad, cu cele mai mari bugete, au dat un chix lamentabil si se bat ca prostii pt locul 3, cand echipele, publicul, infrastructura lor erau de prima liga. Ne lamurim inca o data cu acesti oameni de fotbal, ce le poate pielea. Fix o pulă!

  20. #83
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Acum vad ca din toate orasele si satele prezente anul asta in divizia B, Clinceni e singurul unde n-am fost niciodata. A trebuit sa dau pe google maps ca sa vad pe unde vine.

  21. #84
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    O sa avem la anul în liga 1 niște derbyuri de tradiție, Clinceni vs Voluntari, Chindia va Călărași...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •