Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 88

Thread: Liga 2 - sezon 2018/2019

  1. #43
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Adevarul ca la cate favorite are trebuie sa dea cu banul ca sa aleaga cu cine tine
    hai bai ca nu-s chiar asa de multe...Inter,Koln,Bayern,Fiorentina,St Etienne,Nottingham si toate echipele banatene...si in afara de Inter si Bayern,toate sunt slabe...
    Last edited by cip; 26th October 2018 at 17:09.
    granita la Orsova!

  2. #44
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Clasament dupa etapa 14:

    1. Chindia Târgoviste 32
    2. Academica Clinceni 30
    3. Sportul Snagov 30
    4. Petrolul Ploiesti 29
    5. FC Arges 28
    6. AS FC Universitatea Cluj 27
    7. CS Mioveni 26
    8. UTA Arad 23
    9. Pandurii Târgu Jiu 21
    10. ACS Energeticianul 21
    11. ASU Politehnica Timisoara 20
    12. Metaloglobus Bucuresti 17
    13. Daco-Getica Bucuresti 15
    14. Luceafărul Oradea 15
    15. SSC Farul Constanta 13
    16. Ripensia Timisoara 13
    17. Aerostar Bacău 12
    18. CS Balotesti 11
    19. ACS Poli Timisoara 5
    20. Dacia Unirea Brăila 5

  3. #45
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Domnița Ripi si generalissimul Robu merg braț la braț in regionalliga, demonstrand inca o data ca familia traditionala cimisana respecta constitutia in heterosexualitatea ei

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Plicticosenie parca fara Rapid. Schimbam la anul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce gol a dat prostul ala de la Per-trolul! Lob din unghi din foarfeca, nici Messi n-ar incerca asa ceva, doar prostii astia de la noi incearca de vreo 100 de ori pe sezon mai toti. Dintre toti, la unu tot ii mai iese o data la 4-5 ani!

    PS: Farul se agata cu dintii sa joace cu Rapidul anul viitor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ai luat la pariuri pe baietii prof Zlobontz? E o mutare atat de naiva si stupida a lui Sabau, incat aducerea lui Daum pare lucratura de Sampion Lig.

    Asea, sa vedem ce mai fac echipele mele Bratu in grafic pt serie C, Doamne-ajuta! Poli Acs e oale si ulcele, pot inceape babele cu praznicele de peste an. Adevarata Policlinica e in cofa, la un punct de derby-ul cu echipa R. Totusi, in spiritul adevarului, echipa a jucat fotbal etapa trecuta, iar la Mioveni, numai trufia banațana a facut sa plece cu 0 in traista. Daca eram banațan nici eu nu ma coboram la mintea miticilor, sa trec cu mingea dincolo de linia portii. Nu, le aratam ca suntem superiori, le dam cand si daca vrem noi, apoi facem calea-ntoarsa, cu fruncile curate. Ripi e strong, domina cu autoritate plutonul celor cu rupere de falus, face minuni prof Pelici

  7. #49
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Prostul ala de la Petrolul este dinamovist si nu e prima data cand inscrie asemenea goluri. Spre deosebire de Ionita ala.

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daco-Getica din Colentina dășchide scorul in capitala Banatului, aruncand Policlinica sub linia adevarului. Moment antologic, imortalizat in direct de cunoscatori, parca revad scufundarea cuirasatului Tirpitz, in fiordurile Norvegiei

  9. #51
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    I-a rezolvat Pisica pe ăștia de la U...

  10. #52
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce vina are Lobont ca bolovanii aia de jucători au luat rosu doua meciuri la rand acasă? E clar ca Lobont nu are experienta și nu trebuia adus, dar nu poți da vina pe el după meciurile astea.

  11. #53
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Au banii și posibilitatea sa aducă un antrenor capabil iar ei au ales un începător în domeniu. Tot respectul pentru cariera lui de jucător, cu el în poartă am luat titlul în 2007, dar nu îl văd în stare sa ii ajute pe studenți în momentul ăsta.

  12. #54
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Echipa asta rupea pe vremea lui Mircea Cojocaru. Am vazut un meci U Cluj - Astra 3-4, parca se juca pe Emirates. Pot juca ofensiv, la subordonare , au postav de biliard pe jos, terenul larg (pt benzi, ca la Barsa), public ok pt div B etc. Si vii tu Lobont, cu fesul ala tras pe ochi, de hipster oligofren, mestecand ciunga si debitand toate tampeniile, si imbacsesti tot jocul. Nu e de acuzat scoala italiana, ati vazut ce face Bergodi la Voluntari. In schimb basinosii astia care au terminat la seral, care au stat de pomana 5 ani prin vestiare si acum se cred Sarri si Ancelotti, sunt niste mizerabili. Auzi, ba, el se compara cu Sarri, ca si aluia i se cere demisia Du-te-n... Lobonte, stai pe locul antrenorului cu care U Cluj va promova en fanfare: Cl Niculescu

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Deja ne-am saturat de Liga a 3-a, 10-1 penultima etapa, acu 7-0... vrem o data sa avem ceva opozitie, hai cu Per-trolul, Arges si alte victime din astea de mai sus!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Clinceniu e ca si promovata, echipele de traditie mai au un loc doar.
    Las' ca-cadeti voi pe mana Rapidului la anul care tot promovare va da de mancat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Per-trolul saracu isi ia adio de la promovare inca de azi. Abia astept derby-urile cu ei de la anu in care vor realiza inca o data ca n-au sanse la promovare, va fi misto sa le taiem iar macaroana! Abia astept sa batem Petrolu si Faru, poate chiar U Cluj, echipe pentru care n-am nici un fel de iubire, deloc.

    Faru doar ce-a futut pe Progresu anu trecut, abia asteptam sa-i futem noi in retur!
    Vai cat musteste razbunarea-n mine, fratele mai mic Progresul va fi razbunat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Hai ca intra Clinceni. O sa fie liga comunelor sezonul viitor în liga 1.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu sper sa intre si Chindia Targoviste, ca acolo e Moldovean al nostru!
    Si astfel la anu am avea mai multe echipe de traditie in a 2-a decat in prima liga!


    Fii atent: U Cluj, Petrolul, Arges, UTA, Rapid, Pandurii, Farul, Otelul, o gramada de Timisoare si cine stie mai cine, poate Ceahlaul si Craiova cea adevarata, U Craiova!


    Mai lipseste Steaua, dar asta nu se va putea pana cel mai devreme peste 2 ani!


    De cele 2 echipe din prima liga ce vor veni si care nu-s de traditie, evident, n-am treaba, le vor eviscera atat echipele din prima liga cat si cele de traditie din liga a 2-a ca pe peste. Rapidul sigur ia minim 3 jucatori de la ele, ce-au mai bun. Decat sa mergi la carpe din alea ca si Botosani, Chiajna sau mai stiu io ce, sa te tot bati pt salvare in prima liga, Rapidul e un prospect mult mai atractiv! Dar tre sa fii bun sa meriti!
    Last edited by Johnny D; 14th April 2019 at 19:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cu presiune pe ea ca Chindia a batut acasa pe liderul Clinceni si s-a distantat de locul 3, U Cluj ia gol in minutu 98 si pierde acasa cu 2-3 in fata uneia din Timisoare care va juca cu Rapidul la anu, deoarece de la baraj nu promovezi niciodata. Ce fericire pe cimishoreni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Per-Trolul! Ne vedem peste cateva luni, cand ti-o dam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Suntem ca si promovati matematic in Liga a 2-a dupa ce noi am batut iara si aia de pe 2 au pierdut, nici nu stiu cine sunt si nici nu conteaza. Ce conteaza e ca avem un jucator excelent pe nume Hlistei! Nici in Liga 1 nu stiu daca gasesti asa ceva, nu stiu cum de nu e la nationala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Burleanu ne medaliaza la promovare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •