View Poll Results: Cine va fi campioana la Roland Garros 2018?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    5 45.45%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Maria Sharapova

    2 18.18%
  • Garbine Muguruza

    2 18.18%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    2 18.18%
Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 366

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros

  1. #127
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Au fost cele mai bune pe jumatatea aia de tablou. Daca Ostapenko si Azarenka n-au avut benzina decat pentru primul tur, iar Kvitova si Svitolina au fost si ele eliminate prematur, ce vrei?
    Kasatkina asta pe care o vedeti voi noua mare vedeta a demonstrat cu Sloane ce poate.
    Halep a ajuns in top 20 la 22 de ani si tot atunci a castigat primul titlu WTA. Kasatkina a castigat primul titlu la 20 de ani si la 21 e in top 20. Nu stiu daca e o noua mare vedeta dar are un joc foarte bun mai ales pe zgura. Nu are mentalul necesar pentru titluri de GS deocamdata, atata tot a demonstrat cu Stephens.

  2. #128
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Ceea ce ma bucura cel mai mult pe partea asta de jos a tabloului este faptul ca a existat Buzarnescu ca sa o scoata pe Svitolina, si a existat si Kasatkina ca sa o scoata pe Wozniacki. Exact jucatoarele care ma interesau ca sa iasa cat mai repede din turneu. Ceea ce a urmat nu mai conteaza pe partea asta de jos, acum ne intereseaza partea de sus si speram sa ajunga Simonica noastra in finala. Va fi greu dar speram sa izbandeasca in vreun fel.
    Exact alea 2 (Svitolina si Wozniacki) vroiam si eu să iasă mai repede. (Plus Ostapenko, să n-o uit... A iesit din primul tur si, într-un an de zile, a "demonstrat" că titlul de anul trecut a fost un accident - cumplit pentru Simona Halep).

    Acum vreau să iasă Sharapova si Muguruza (si bineinteles Kerber, desi pe asta o simpatizez...).
    Asta presupune că Simona ajunge în finală, probabil su Stephens.. si sper ca Simona să ia odată trofeul ăla...
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  3. #129
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Halep va avea viata grea. Mai grea decat anul trecut. In primul rand mi se pare ca nivelul ei e mai slab acum. In plus va avea doua adversare crunte: Kerber dupa care Sharapova/Muguruza. Si daca prin nu stiu ce eforturi si inspiratii genialisime reuseste sa le invinga va ajunge in finala stoarsa de orice energie cum tot pateste in ultimul timp. Dar mi-ar placea sa vad ca se bate si nu mai face figurile de la Roma.

  4. #130
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Halep va avea viata grea. Mai grea decat anul trecut. In primul rand mi se pare ca nivelul ei e mai slab acum. In plus va avea doua adversare crunte: Kerber dupa care Sharapova/Muguruza. Si daca prin nu stiu ce eforturi si inspiratii genialisime reuseste sa le invinga va ajunge in finala stoarsa de orice energie cum tot pateste in ultimul timp. Dar mi-ar placea sa vad ca se bate si nu mai face figurile de la Roma.
    nu.
    daca halep cumva trece si de kerber, si de muguruza / sharapova, va avea finala lejera cu stevens / keys, in opinia mea...
    dar e criminal traseul de sus...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Ceea ce ma bucura cel mai mult pe partea asta de jos a tabloului este faptul ca a existat Buzarnescu ca sa o scoata pe Svitolina, si a existat si Kasatkina ca sa o scoata pe Wozniacki. Exact jucatoarele care ma interesau ca sa iasa cat mai repede din turneu. Ceea ce a urmat nu mai conteaza pe partea asta de jos, acum ne intereseaza partea de sus si speram sa ajunga Simonica noastra in finala. Va fi greu dar speram sa izbandeasca in vreun fel.
    Daca nu trece de Kerber care in ciuda faptului ca scoate 200 de mii de mingi, nu are deloc spin sau forta in executie, necesare castigarii meciurilor mari pe zgura, doar daca esti tampit si faci nefortate, nu intrii sub minge si dai de lateral in fileu poti sa pierzi.

    Chiken in Nato de exemplu asa neasteptat cum e el, are peste 3 mii de rotatii in lovitura pe rever, spin foarte agresiv, asta l-a ajutat, de fapt a chiar fost elementul decisiv in alternanta stanga-dreapta (si lunguri de linie spulberatoare din pozitii grele) ce pe zgura e cea mai vitala si l-a facut sa castige meciurile stranse cu adversari ce ori nu erau zguristi, ori nu erau la maxim.

    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Si daca prin nu stiu ce eforturi si inspiratii genialisime reuseste sa le invinga va ajunge in finala stoarsa de orice energie cum tot pateste in ultimul timp. Dar mi-ar placea sa vad ca se bate si nu mai face figurile de la Roma.
    La Roma a jucat imediat urmatoarea zi, aici are zi de pauza. In plus importanta turneului e cu totul alta, figuratie nu va face sigur.

    Cu Keys da, aia are complex mental atat in finalele de GS cat si in meciurile cu jucatoare foarte bune la retur dar cu precadere in meciurile cu Halep = exista un singur deznodamant! Insa Stephens va juca absolut fara presiune, zgura nu e punctul ei forte si-n plus e si castigatoare de GS, si are un stil sadistic, poate sa se apere foarte bine dar poate si accelera cand nu te astepti! Pentru noi ar fi mult mai bine daca ar juca cu Keys care o data ce-si simte serva inutila face nefortate cu zecile, iar daca schimbi directia si nu ajunge sa se aseze la minge perfect, o da-n plop - varza pe aparare, nu stie lovi defensiv si nici nu vrea ca e constienta ca nu poate si-n plus nu stie lovi nici din mingile cu spin, unde mai pui ca are si finala pierduta si sechele mentale in meciurile mari. Halep i-ar si preda shtafeta cu 2 finale jucate si 2 pierdute asa cum Wozniacki i-a predat-o la AO, ar fi doar normal. Insa e greu pt Keys sa faca finala si chiar si mai greu pt Halep, pentru noi ar fi de vis insa sa se-ntample asta. O finala pe care eu nu cred c-o sa mai prinda Simona vreodata, ar avea toate atuurile de partea ei sa ia primul GS. Greu de crezut ca scenariul asta se va intampla totusi, e prea ghinionista.

    Bine, si cu Stephens e mare favorita, un adversar clar mai accesibil decat ce-a fost Ostapenko anu trecut, insa nu mai e sigura de victorie acolo.
    Last edited by Johnny D; 6th June 2018 at 07:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Kerber nu e asa bună pe zgura, nu vad cum sa piardă Halep azi. Probleme mari vor fi în semifinale.

  7. #133
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cu Halep mereu ti-e frica iar nemtoaica e pe ansamblu mult mai puternica mental.

  8. #134
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Foarte slab inceput a Simonei. Sper sa se trezeasca cat nu e tarziu

    LE: S-a trezit dar insuficient
    Last edited by mvictor80; 6th June 2018 at 16:09.

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Halep a facut enorm de multe greseli in primul set, mai ales in tiebreak. A luptat sa duca meciul in tiebreak, si acolo a dat cu piciorul. Kerber nu a surprins cu nimic in acest prim set. Halep se bate singura.

  10. #136
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    hai ca totusi de la 0-4 sa ajungi in tie-break nu e putin lucru , mai ales in fata lui Kerber
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    hai ca totusi de la 0-4 sa ajungi in tie-break nu e putin lucru , mai ales in fata lui Kerber
    Mai rau i-a daunat. Tot set pierdut inseamna, si pe deasupra a acumulat si oboseala in plus. Asa pierdea lejer si incepea setul doi mai odihnita.

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Unde o fi Johnny de nu mai zice el nimic?
    Asteapta sa revina Simona si apoi cred ca apare si el cu laudele.

  13. #139
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Mai rau i-a daunat. Tot set pierdut inseamna, si pe deasupra a acumulat si oboseala in plus. Asa pierdea lejer si incepea setul doi mai odihnita.
    Nu-i chiar asa, caci o obseste si pe Kerber iar cel mai imporant e ca lupta

    Sa vezi cum ii coace un covrig lui Kerber in setul 2

  14. #140
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    frumos primul set intre angie si simona..

    btw - ce total distruction si-a luat sharapova de la buburuza !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #141
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    A spart-o Muguruza pe Sharapova. Simona daca va castiga azi, noi speram ca asa va fi pana la urma, va veni super obosita maine dupa meciul de azi si cred ca aceeasi soarta ca a rusoaicei va avea. Clar acum ca iberica e principala favorita la trofeu. Si cred ca in mare masura va lua trofeul fara set pierdut.

  16. #142
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    WTF! 3 mingi de set ratate de Simona! Trebuie sa inchida setul cat mai repede

    LE: Noroc de dubla lui Kerber

  17. #143
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Acum e important sa intre cu prima serva castigata, ca n-a condus niciodata cand a servit prima, doar in primul set a servit prima dar saracutza n-a reusit sa-si castige niciodata serva la egalitate! Ce-i drept, egalitate in primul set fu doar la 0-0 si 5-5.


    Tocmai a castigat-o, inceput f bun de set decisiv!
    Ar fi bine sa-nchida meciul asta in juma de ora, sa dureze tot meciul doar putin peste 2 ore.


    Primul punct excelent, daca face acuma break si tine de serva pt 3-0, totul e brici!
    Al 2-lea punct si mai bun, defensiva fantastica de pe tusele germancei, 0-30!
    Punctul 3, mega-bengos, ce sa mai, 0-40, va fi break. Daca tine de serva pt 3-0 e 85% meci! Game perfect, retur de rever si finish cu dreapta superb, 2-0.



    Hai cu 3-0 si am rapus sexo-mostruletzul german!
    Era greu de crezut ca sexo-monstruletzul nu va face si el un game grozav din 3 jucate in debut de decisiv, 2-1. Meciul e in continuare foarte greu.
    Last edited by Johnny D; 6th June 2018 at 16:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #144
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Iar Kerber si-a amintit ca poate lua time-out medical

  19. #145
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Dar Simonica continua cu tenisul foarte bun, 3 puncte excelente ale ambelor jucatoare de la reluare din care Simonica iese mai bine 15-30, haide Simo ca se poate inca un break, o tinere de serva si la 4-1 e ca si meci!

    Inca un punct superb Simonica 15-40! Asta e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    4-1! De-aici... doar o catastrofa mai poate intoarce meciul!



    Pacat de-acel inceput cu 0-4, daca scoti din calcul acel ciudat inceput, ai 3 seturi castigate usor de Halep, 3-0 scurt, ca la baieti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ai 3 seturi castigate usor de Halep, 3-0 scurt, ca la baieti!
    Stai putin, mai sunt 2 game-uri de castigat si e 15:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •