View Poll Results: Cine va fi campioana la Roland Garros 2018?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    5 45.45%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Maria Sharapova

    2 18.18%
  • Garbine Muguruza

    2 18.18%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    2 18.18%
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 366

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu e ziua ta. Nici nu prea aveai meciuri de 1,01 sa le bifezi pe bilet, a trebuit sa risti si asta nu te avantajeaza deloc
    Hai sa-ti spun ce mi s-a intamplat ieri, am avut 3 bilete cu castig eventual, unu cu 1500, unu cu 1350 si unu cu 1000, toate Goffin, a batut. Apoi alea cu 1350 si 1000 mai aveam Anglia fara egal si Germania, si gunoaiele alea imputite si nenorocite de germani blatisti nenorociti cu mafia pariurilor conduc 1-0 la pauza si pierd 1-2 cu Austria, singura echipa pe care-n ultimele 5 meciuri au batut-o la scor pe unde-au prins-o, daca faceau egal luam 2000 ca aveam fara egal. Si germanii astia imputiti in ultimele 6 meciuri au 4 egaluri si 2 infrangeri, chiar ma gandeam ca le e rusine sa mai mearga la fel dar n-au nici un fel de rusine, absolut deloc. Niste blatisti imputiti de n-ai mai vazut.

    Azi am scos aia 1500 si am mai pariat 1000. 400 din aia deja pierduti pe set Kotavenit, nici macar set carpa aia n-a fost instare sa-mi ia, n-a jucat nimic dupa cum ai vazut. 500 pierduti pe alea 3 Kontavenit, Nishikori si Buzarnescu. 200 sa zicem c-aveam si set Kontaveit si Buzarnescu, aia erau deja dusi in pwla cu satelitu demult Si ce-a mai ramas? 1400 din care 700 i-am pus pe Zverev, Djokovic, Goffin, Halep, Muguruza si Nadal sa iau 2000, cu astea aproape mi-as scoate parleala. Si mai am Williams/Williams, Kasatkina si Mahut/Herbert in biete cu alea 6 meciuri mentionate mai sus plus cate unu din astea, iti dai seama ca nu le-am pus solo, le-am pus cate unu din astea plus 5 din alea sigure (mai putin Zverev care l-am scos ca era singuru ce parea ca s-ar putea sa nu iasa). Deci am 2700 daca-mi ies astea 5, dar imi tre sa fac draculuiu si ceva profit dupa ghinionu pwlii care l-am avut in ultimele zile inceput de la Ostapenko lu Cristos pe care am pierdut 50 de milioane ca n-a fost instare sa joace nimic c-o jucatoare ce intra in RG cu 5 infrangeri pe zgura la rand!


    Mai am asa:
    1. alea 6 meciuri boldate = 2000 lei.
    2. alea 6 fara Zverev + Williams/Wiliams = 700 lei.
    3. alea 6 fara Zverev + Mahut/Herbert = 700 lei.
    4. alea 6 fara Zverev + Kasatkina = 700 lei.
    astea se termina maine.
    Azi pot inca scoate 1000 cu:
    5. Djokovic, Goffin, set Nishikori - iesit, set Kasatkina, Rapid fara egal, Spania fara egal, Olanda la darts - iesit, si Zverev - iesit. Daca nu ies astea... nasol.


    Deja surorile pwlii s-au kkt pe ele, inca unu taiat de pe lista!
    Mai bine nu puneam nici o cota mare si puneam toti banii pe alea 6 meciuri boldate, dar daca sunt prost, sunt prost! Mi-a fost frica de Zverev si am zis sa diversific, am diversificat-o-n pwla ca toti se kk pe ei in afara de Herbert/Mahut.
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2018 at 19:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ai luat numai crema, trebuie sa iasa. Te astept sa le pui verzi mai incolo
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pai cu crema aia abia-mi scot banii pariati! Am pariat 2500 si scot 2700!
    Mi-ar mai trebui si mia de azi macar cu Kasatkina set si apoi si castigatoare pentru maine sa mai iau 1700 daca Williamsurile s-au kkt pe ele. Asa a fost toata saptamana, cand sa fac profit, m-a futut unu la margine ca Germania ieri la 2000 daca scotea macar egal, si le-am rupt si aruncat de nervi, abia daca am facut un mic profit si n-am mai postat nimic, asa a fost zi de zi la RG-ul asta.


    Revin surorile pwlii de la 4-6(0-4) si 3-5, ca si orice negru handicapat in stil Monfils, trebuie sa nu joci nimic pana cand adversarul e la un game de meci si esti cu spatele la zid, apoi daca te-ajuta Dumnezeu revii, daca nu, te-ai ingropat! De ce sa joci dracului bine din startul setului cand poti juca doar cand esti pe buza prapastiei? Ca nu e asa spectaculos, normal!
    Dar s-au kkt pe ele total in decisiv dupa ce-au ratat 2bp in primul game. 0-4 iar ca-n primu set. Asa se-ntampla uneori daca nu joci nimic in debut de seturi, nu merge faza cu revenitu la infinit.
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2018 at 19:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Kasatkina incepe cu break iar apoi pe propriul serviciu face 3 duble greseli la rand si o nefortata si gata rebreakul. Am impresia ca are o accidentare la brat si nu poate servi chiar bine. Asta ar fi norocul danezei. Doar cu bulan poate merge mai departe daneza. Si ce joc frumos de teren are Kasatkina. O domina din teren pe Wozniacki.

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    7-6 primul set Kasatkina, insa trebuie remarcat ce aparare de fier are Wozniacki. Kasatkina a jucat nemaipomenit, a atacat, a avut initiativa, insa daneza s-a aparat nemaipomenit si trimite crosuri incredibile. Foarte frumos meciul. Sper sa iasa daneza ca este periculoasa rau, la cum o vad astazi. Si Kasatkina o pune bine la incercare.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    La 3-3 in setul secund partida este intrerupta din cauza intunericului. Avantaj pentru daneza, are timp sa-si revina. Ea cerea intreruperea inca de la inceputul setului secund. Este rau si pentru Simona. Ea va juca prima partida la ora 12 si apoi dupa ce se va termina partida Simonei va continua si partida Kasatkina-Wozniacki, pe acelasi teren. Simona va juca cu presiune. Altfel era daca partida se termina si Simona stia rezultatul. Mai ales daca daneza ar fi pierdut. Simona juca si ea relaxata. Macar daca ar fi fost programata mai intai continuarea si apoi partida Simonei. Cam ciudata situatia.

  7. #91
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu vad absolut nici o legatura intre meciul Simonei si cel al Kasatkinei.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce se intampla cu tine Johnny, de nu mai zici nimic? Cumva esti suparat ca nu ti-au iesit pariurile? Tu erai cel mai atent si raspundeai imediat la postari, acum vad ca nu mai ai nicio reactie. Sau poate astepti meciul Simonei si revii dupa.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Am dat faliment ieri... mi-a mai ramas doar maruntis, insa nici n-am avut ce comenta p-aici. Adevaru e ca dupa ce Guffy m-a ucis ieri la 2500 de lei pariati si vreo 5000 castigati azi (mai aveam Halep, Nadal si Muguruza - si Kasatkina cu set la 1000 si meci la 700 din aia 5000), nu mai aveam chef de tenis, desi saracu nu e vina lui, cand te doare mana si umaru, nu mai poti juca asa cum trebuie.

    Am pariat azi iar pe Kasatkina... cum sa-i dai 1.50 la scoru asta!? Esti dement!? PLM...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Keys si Stephens nu au nicio treaba cu zgura, norocul lor a fost adversarele sub orice critica.

    Kasatkina o scoate pe Wozniaki, intreruperea nu e nicidecum in favoarea danezei care nu va avea sansa sa isi termine fizic adversara. Numai o zi extrem de proasta a Dariei ar putea fi problema. Si ce bine s-au aliniat astrele pentru ea cu toate jucatoarele cu sanse la titlu pe cealta jumatate de tablou: Serena, Sharapova, Halep si Muguruza (favorita la finala as zice).

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Eu pe Halep o vad favorita, imi pare ca stilul ei i se potriveste mai bine impotriva Muguruzei decat impotriva Sharapovei sau Serenei. Desi la Serena ar fi f curios ca n-au jucat niciodata pe zgura, Halep ar putea s-o sparga dar la fel de bine si Serena ar putea rupe cu returu, nu vreau sa aflu cum sta treaba exact fix intr-o semifinala de RG cand in finala vei avea adversar pe care l-ai casapit de multe ori inainte si extrem de accesibil. Ideea e ca Halep ar juca cu Muguruza dupa ce aceasta a avut un meci foarte greu, deci are prima sansa, iar daca ar fi sa joace cu Serena sau Sharapova, ar juca cu una din ele dupa ce aceasta ar avea 2 meciuri foarte grele consecutive si cu al 3-lea in prospect, altfel spus Halep iar clar prima sansa.
    Last edited by Johnny D; 4th June 2018 at 12:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mai intai sa treaca Simona de Mertens, nu stii niciodata cand iti face o "surpriza" conationala noastra. Din pacate nici Buzarnescu nu e mai breaza; ma gandeam ca la varsta ei nu mai are timp sa faca pe ea dar se pare ca gena romaneasca e mult prea puternica

  13. #97
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Azi va ploua deci o sa fie complicat pt toata lumea

  14. #98
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Simona trece rapid de Mertens, ceea ce cred ca ii va oferi un avantaj in meciul urmator.
    Probabil Kerber-Garcia va fi un meci lung; oricare dintre cele doua va fi o adversara redutabila dar nu de speriat pe zgura pentru Halep.

  15. #99
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Simona a jucat foarte concentrate astazi si a aratat ca nu aici vrea sa se opreasca.
    Mental e foarte bine, nivelul jocului insa se mai poate ridica. Si va fi nevoie de asta in urmatorul meci: Kerber sau Garcia in sferturi.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    426
    Reputatie
    1
    Serena sa retras din cauza la o accidentare. Sper sa scapam mai repede de Serena care domina de 20 de ani tenisul.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Personal nu prea-mi convine, speram sa se oboseasca una pe alta, acuma Masha ii da cu terenul in cap Muguruzei si vine iar cu o falca in cer si una-n pamant dupa Simonica!



    Este posibil ca si Serena sa fi facut pe ea de frica, cand a vazut cum a spart-o Masha pe Pliskive bune, a luat terenul cu zgura si i l-a batut de cap de la break in spate. Si cum e ea mandra ca are doar victorii la rand cu Sharapova, evient daca nu e 100%, nu vrea sa-si strice recordul, sa-i dea moral prea mare Shrapovei pentru urmatoarele partide dintre ele, s-o coste alte GS-uri. Shmecherie, shmecherie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #102
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Serena out de la RG ceea ce inseamna ca Muguruza va avea o misiune mai grea in sferturi (presupunand ca trece azi, ceea ce e de asteptat)!
    O avea o mica jena la pectoral americanca dar cu siguranta ar fi avut o mare jena sa ia bataie de la Sharapova
    Pesemne stia ca nu are nicio sansa in fata rusoaicei pe zgura si cu nivelul actual de joc.

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    In fine eu si Cristi suntem de acord la ceva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ce batuta-i da Kerber!

    ._.

    In conditiile astea Simonica va trebui sa fie atenta la nefortate, atac in conditii de siguranta cu mult top spin - s-ar putea sa fie o lupta aspra aproape ca la AO!!! Mare grija, nu e voie sa depaseasca 2 ore, urmeaza Sharapova!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    pff...chiar voiam sa vad sharapova - serena...

    de asemenea nu ma asteptam ca garcia sa isi ia omor de la angie.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •