View Poll Results: Cine va fi campioana la Roland Garros 2018?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    5 45.45%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Maria Sharapova

    2 18.18%
  • Garbine Muguruza

    2 18.18%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    2 18.18%
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 366

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    kVITOva - kont(r)aVITEI - iti zicea totul in denumire cine va castiga!
    Kontaveit asa cum ii zice is numele e punctul nevralgic al vitei asteia cu urlet de scafandru impuscat, si face 5-3 de la minge de 1-4 si dublu break pt Vita rapusa!



    Dincolo Muguruza face quick work din Stosur, daca te uiti la H2H ziceai: expected. Pariu la sigur.





    LE: 7-6 KontraVITEI asteia insuportabile!
    Ar fi luat setul 6-3 lejereanu daca n-ar fi facut 2 duble la rand la 5-3 30-15.
    Last edited by Johnny D; 2nd June 2018 at 13:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    La cererea publicului spectator, pardon, parior, copiez aici pronosticul meu pentru RG postat initial pe thread-ul WTA:

    Totusi, daca vrea sa castige RG [Halep] trebuie sa atinga varful de forma atunci. Mai are timp, dar sunt de acord ca nu e principala favorita. Adevarul e ca nu exista o principala favorita anul asta. Eu as paria pe Kasatkina.

    Si ca sa lamuresc si tiparul postarilor mele, nu am timp sa urmaresc decat meciurile care ma intereseaza si prefer sa nu comentez bazat pe livescore. WTA nu ma prea tenteaza, “spectacolul” e in continuare oferit mai degraba de lipsa de valoare reala.
    Last edited by Cristi; 2nd June 2018 at 14:54.

  3. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Sharapova nu a pierdut timpul

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Meciurile Kasatkinei sunt de livescore mon ami, jucatoarele adevarate sunt date la TV!


    Sharapova is scarry strong, daca nici acuma n-o bate pe Serena... e proasta rau. Partea aiurea e ca tre sa tinem cu Serena, Halep are sanse reduse cu rusoaica, cu Serena i-ar fi mai simplu zic eu.


    Cu alte cuvinte complexul Mashei la Serena ar putea-o salva pe Simonica noastra!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Pe Sharapova tocmai a batut-o la Madrid parca

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mutua madrilena primeste o replica taioasa -dar insuficienta pt surpriza din partea lui Petkovic. Daca le mai scoate Miky pe Wozniaki, Buburuza si Sharapova, cred ca Simona are prima sansa. Daca nu se accidenteaza

  7. #70
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mai e si randul altora sa se accidenteze, nu doar al Simonei, vezi Petkovic azi. Buba la cap a Simonei e problema, nu altceva.

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    A gresit Begu in meciul asta cat pt un sezon intreg

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Simonica azi a avut un prim set f greu dar multumita accidentarii germancei a terminat meciul foarte lejer. M-a impresionat Petkovic la final cand s-a dus la Halep si i-a spus pe romaneste un impresionant "Multumesc!", ar fi fost ceva sa zica si Simonica "Danke Schoen!".
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe Sharapova tocmai a batut-o la Madrid parca
    Aia a fost exceptia exceptiilor, Sharapova a jucat la 80% si ea la 100%, aici e mult mai mare presiunea pe Halep si mai mica pe Sharapova, aici a batut-o in finala ruinandu-i visul de RG lu Halep chiar la prima finala jucata, cea in care joci cel mai liber posibil. Acum presiunea ar fi incredibila intr-o semifinala, aproape la fel de mare ca in finala si nu e deloc de indicat sa o joace impotriva Sharapovei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce nivel de tenis are Sirina barbatina! o_o''
    Nici cu asta probabil n-ar fi de recomandat de jucat o semifinala!
    Sa speram ca o scoate Muguruza pe cea care castiga dintre cele 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Mai are turul urmator ceva mai lejer, cu Mertens. Apoi urmeaza sfertul cu Kerber/Garcia, semifinala cu Sharapova/Serena/Muguruza si speram finala cu Buzarnescu, de ce nu.
    Maine Miky are cu Keys. Daca trece ar urma Putyntseva/Strycova. Sansa buna de semifinala.

  12. #75
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Sharapova - Serena va fi interesant rau !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #76
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Foarte interesant, cel mai greu meci al Serenei in drumul spre titlu.

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Mai are turul urmator ceva mai lejer, cu Mertens. Apoi urmeaza sfertul cu Kerber/Garcia
    Nu e lejer cu Mertens, ambele meciuri au cam aceeasi dificultate.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Foarte interesant, cel mai greu meci al Serenei in drumul spre titlu.
    Fals. Sharapova n-a mai batut-o din 2004, de-atunci cred c-a batut-o de vreo 10 ori la rand.
    Atat cu Muguruza cat si cu Halep ii va fi mai greu. Daca ajunge acolo.

    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Maine Miky are cu Keys. Daca trece ar urma Putyntseva/Strycova. Sansa buna de semifinala.
    Cu Wozniacki teoretic ar fi cel mai usor meci in semifinala, dar practic s-ar juca pt finala... greu mental.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adica ce e greu mental, sa castigi o gramada de bani lovind cu racheta intr-o minge? Care racheta are oricum juma' de metru, nu ca pe vremea lu' Viziru, cand se juca cu paleta de pingpong. Pai atunci sa incerce sa faca o cota de 2 pe zi, ca aia sigur e mult mai dificil. Bai, baiatule , in fata asta s-au investit milioane, ea este un produs de laborator, nu e ajunsa acolo pe inima si munca de rob, cu rachete sh si cu suruburi in picioare, ca Micky Buzarnescu. Deci, hai sa terminam cu telenovela asta cu pisatul ochilor, ca nu tine. Ok, daca nu rezista mental, sa mai investeasca hagi si taxu inca 3 milioane intr-un psiholog de top si aia e. Care e problema?

    PS. Stiu ca vb de Miky, dar in general ce ai spus tu se aplica Halepovei E prea buna Miky la cate a tras pana acum. E fata de aur din filmul lui Eastwood, care Halep n-o sa fie niciodata. Bun, gata.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 3rd June 2018 at 11:59.
    n ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred c e suprarea unui om care n-a reușit s ne cumpere, așa cum a fcut-o cu alții

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Mihaela Buzarnescu a fost eliminata. Cred ca a fost coplesita de emotii. Nu a jucat nici la 50% din ce a jucat cu Svitolina. Si-a dat drumul la joc spre sfarsitul meciului, la 1-5 in setul doi. A recuperat un break, insa a fost prea tarziu sa mai intoarca soarta meciului. Nu a mai avut agresivitatea din meciul trecut. Keys a controlat schimburile, a avut initiativa mai tot timpul. A venit cu temele facute. A studiat-o bine pe Buzarnescu.

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Da, daca mai joaca cele 2 intr-un meci de WTA cu miza mult mai mica pe zgura, o sparge Mihaela. Halep daca va ajunge in finala va trebui sa-i multumeasca inzecit, Svitolina era singura cu lovituri ce pot rupe terenu de pe partea de jos a tabloului, deci practic singura cu care Halep daca face finala, ar fi putut depinde mai mult de jocul ei decat al sau! O veste foarte buna! Semifinala va fi meciul ala mare si greu pt Halep anu asta, daca ajunge acolo, binenteles.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    La fel ca Buzarnescu si Kontaveit. Pe cat de bine a jucat in meciul trecut cu Kvitova, pe atat de slab joaca astazi cu Stephens. Ce greseli usoare face. Daca trece astazi de Kasatkina, Wozniacki este ca si ajunsa in finala. Ce noroc pe daneza. Pe cea mai periculoasa de pe partea aceasta a scos-o Buzarnescu. La fel de bine poate fi si sansa Kasatkinei de a face finala. Sper sa profite. Ce frumoasa ar fi o finala Halep contra Kasatkina. Sper totusi sa o scoata pe Caro azi. Nu o vreau in finala.

  19. #82
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O finala de mare slem cu Kimiko Date ar fi cea mai buna tragere pt Simona. As merge x2, la siguranta. Depinde si de zgura lenta, verde sau rapida. Ma interesez sa vad care-i place Simonei. Cred ca aia pisata manual, cu pulbere fina, nu zgrunturoasa. Dar nici prea fina. Asa si asa, mai mult fina.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 3rd June 2018 at 17:37.
    n ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred c e suprarea unui om care n-a reușit s ne cumpere, așa cum a fcut-o cu alții

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0



    CAPITANEEEE! In semifinala, daca ajunge asa cum ar fi normal, are cu Serena, Sharapova sau Muguruza, asta e cert, nici nu e doar probabil, e sigur. Meciul ala e infernat, dar daca trece de el cu zi de repaus, de data asta ar fi si culmea sa nu ia GS-ul cand dincolo avem Kasa-cat-China sau Wozniacki ce e pe langa zgura!


    La Stephens sau Keys nici nu ma gandesc, daca alea fac finala e mare minune. Keys are complex la Halep, va juca catastrofal dupa returul Simonei sunt sigur, Stephens aia joaca bine doar daca joci tu varza ca si azi Kontaveit care dupa ce-a rupt-o pe Kvitova jucand impecabil, azi n-a jucat nici la 10% din acel meci, am impresia ca si tu de jucai, jucai mai bine!

    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    La fel ca Buzarnescu si Kontaveit.
    Am pariat cate 150-170 de lei pe Kotavenit, Buzarnescu si Nishikori si toate mi-au iesit pe dos. Daca la Nishikori se poate zice ca Thiem a facut un meci excelent, alealalte 2 s-au kkt pe ele intr-un hal mioritic clasic.


    Mai am cate 150-170 de lei pusi pe Kasatkina, Williams/Williams si Herbert/Mahut, poate ma salveaza astea, francezii sunt singurii pana acum care si-au respectat statutu, surorile barbat au fost conduse cu mingi de 0-5 in primul set, poftim!


    Daca si Kasatkina se kk pe ea, atunci sincer nu stiu ce sa mai fac... deja e culmea culmilor.
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2018 at 17:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e ziua ta. Nici nu prea aveai meciuri de 1,01 sa le bifezi pe bilet, a trebuit sa risti si asta nu te avantajeaza deloc
    n ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred c e suprarea unui om care n-a reușit s ne cumpere, așa cum a fcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •