View Poll Results: Cine va fi campioana la Roland Garros 2018?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    5 45.45%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Maria Sharapova

    2 18.18%
  • Garbine Muguruza

    2 18.18%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    2 18.18%
Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 366

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros

  1. #22
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Bun inceput are .
    Hai ca a evitat un bagel .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Antrenorul vad ca a mers la vestiare si i-a spus cum sa joace, simplu: cu top spin, chiar si mai mult top spin, mingi inalte! Riske va gresi in cele din urma daca alternezi putin si dai si mingi inalte nu doar cu agresivitate, atat timp cat nu sunt scurte. Antrenor mare Cahill.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Si va fi set decisiv! Meci intens pt Halep dar sa speram ca va trece de el, va juca la fel si-n decisiv ca-n acest set 2 si sansele sunt de partea ei! Desi are 2 meciuri la rand, azi avand meci intens, e bine ca seturile sunt scurte si meciul e devreme in zi, maine probabil va fi seara, se poate trece peste. Totul e sa supravietuiasca azi, sa joace la fel in continuare inca 30 de minute si-l va castiga.
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Bun inceput are .
    Hai ca a evitat un bagel .
    Dar Riske n-are acelasi noroc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Nu cred ca va juca maine ... se anunta 80% ploi pentru joi

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Sa castige doar azi, si mai vedem noi cand joaca si cum.





    LE: Excelente primele 2 game-uri, 2-0 cu Simo jucand la fel, intr-un ritm infernal!
    Daca-si mai face o data serva si face 3-0, e aproape de meci 95%. 4-0 ar fi meci 99.99%.
    Fantastic ce nivel de tenis are acum 3-0, asta e nivelul top-spin agresiv cu intrare sub minge, nu prin minge! Daca intrii sub minge, sansele sa ratezi fileul sunt foarte mari si astfel sa-ti exasperezi adversarul, fie el si in mare forma. Aici joci cu nr. 1 WTA, principala favorita de la RG pe suprafata ei, nu mai conteaza ce joci tu daca ea joaca optim, n-ai nici o sansa!





    Dupa ce mi-a tras-o Ostapenko la 50 de mil, mi-am aruncat toti banii ce i-am mai avut alaltaieri si Halep mi-era ultimu meci la 27 mil. Never in doubt! Daca stateam la 50 mil pe ea cu 9 in buzunar puneam contra, asa cand stau la 27 cu 0 in buzunar, nu mai sunt bani de asa ceva, era prea clar meciul!
    Last edited by Johnny D; 30th May 2018 at 13:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Meci scurt azi pt Halep, chiar daca de 3 seturi.

    Buzarnescu s-a calificat lejer, a avut si adversar accesibil iar Dulgheru e pe cale sa iasa azi de ziua ei, dar a avut si ghinion, Kontaveit e una din cele mai bune 10 jucatoare din WTA fara doar si poate pe zgura, e greu s-o bati, chiar si asa Alexandra moare cu ea de gat, e de apreciat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pentru Buzarnescu urmeaza acum un meci infernal, cu Svitolina. Greu sa mai treaca. Cu orice alt adversar ar mai fi putut avansa, asa cred ca se opreste in turul trei.

  8. #29
    junior
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Pentru Buzarnescu urmeaza acum un meci infernal, cu Svitolina. Greu sa mai treaca. Cu orice alt adversar ar mai fi putut avansa, asa cred ca se opreste in turul trei.
    A batut-o pe Ostapenko la Doha, cred ca poate s-o bata si pe Svitolina

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    De putut, se poate, are un joc f f bun. Daca prinde o zi buna poate bate pe oricine.
    Singurul lucru la care nu exceleaza e apararea pe rever, daca avem noroc insa Svitolina nu-si va face temele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    a spulberat-o Simonetta pe Riske incepand din setul 2 , asa trebuie jucat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    A pleznit-o usor peste fundic la cabine dupa primul set Cahill, si si-a revenit imediat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A pleznit-o usor peste fundic la cabine dupa primul set Cahill, si si-a revenit imediat!
    de-ar fi fost doar atat , da poate a fost si altceva ))))))))))))))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #34
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Se anunță ploi mâine și vineri. Amărâții ăștia încă nu au pus un acoperiș. Altfel, Serena pleacă acasă dacă joaca mâine. Barty dacă nu se pierde și își face jocul, o elimina pe Serena.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Uite cine stie tenis. Eu ce tot ziceam?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Cam nasol c-au pus-o pe Halep sa joace in mijlocul zilei cand e soarele mai torid! Ma asteptam sa joace mai inspre seara dupa ce e obligata sa joace azi al 2-lea meci la rand in tot atatea zile, insa daca ma gandesc mai bine organizatorii n-au riscat s-o puna sa joace 3 zile la rand daca i s-ar intrerupe meciul in caz de ploaie, asadar probabil ca e mai bine asa, luand in considerare toate cele.


    Ana Bogdan azi cota de 5 mi se pare buna de tot, Kerber pare ca joaca cat de cat bine pe zgura in ultima vreme dar totusi nu e menita sa joace pe suprafata asta, oricat ai forta, stilul ei si-a lu Wozniacki nu merge cu zgura daca nu pot lovi tare in minge. Cred ca merita incercat meciul ala pe romanca, eu am incercat.
    Last edited by Johnny D; 31st May 2018 at 14:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Sharapova ca de obicei cu luptele ei in meciuri mediocre tot reuseste sa le castige intr-un final, Simonica insa cum era de asteptat o trimite inapoi in oras rapid azi pe Townsend si acum pauza de o zi va fi foarte binevenita fara osteneala prea mare chiar daca a jucat 2 meciuri la rand. Poate aborda meciul de sambata si a 2-a saptamana cu un maxim in ceea ce priveste acuitatea fizica, vom vedea insa la ce parametrii sta cu cea mentala in saptamana a 2-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Ce ma enerveaza la culme e ca pe Halep n-au dat-o nici macar un meci din astea doua la televizor pe Eurosport HD, cel cu comentariu in engleza. Zici ca e ciuri-buri-n plm asa o trateaza, si tot felul de panarame le-ai vazut cu ambele meciuri sau minim unul! De un sut serios in coaie au nevoie astia de programeaza transmisiile, ce plm tre sa-l vad pe Nadal cum ii casapeste pe toti kktii tur dupa tur de la cap la coada in loc sa dea macar un set decisiv (2) si la Halep, maca-v-ar viermii de dobit.oci imputiti de francezi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1

    Ce ai cu francezii de ii confunzi cu Eurosport numai tu stii.
    Francezii au pus-o pe central. Ce vrei sa faca mai mult?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #40
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca nu am vazut niciun articol despre victoria Simonei de ieri pe site-ul RG. Este principala favorita (macar "pe hartie") totusi! Chiar daca si ea casapeste amarastence ca si Rafa tot era corect sa se scrie ceva!

    Apropos de asta, au cel mai mizerabil site si cea mai mizerabila aplicatie posibila la RG anul asta
    Cred ca s-au dat "cocosi" ca ei sunt francezi asi in soft si au scris aplicatiile astea in Franta... sunt VARZA!
    Vai de capul lor...

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Pai Nadal joaca 2 ore, nu e normal sa o arate si pe ea juma de ora din alea 2?


    Cum ti-am promis asa si e, Nadal joaca la fel, adica bine nu slab cum numa dracu stie cum il vedeti voi, si-l sparge pe Pella, exact cum am pronosticat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    https://www.rolandgarros.com/fr-fr/a...-roland-garros

    Asta e articol de ieri deci se scrie de Halep inca inainte de turul doi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •