View Poll Results: Cine va fi campioana la Roland Garros 2018?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    5 45.45%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Maria Sharapova

    2 18.18%
  • Garbine Muguruza

    2 18.18%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    2 18.18%
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 358 to 366 of 366

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros

  1. #358
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #359
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Problema e ca, fie halepisti de conjunctură, fie eterni lingăi libidinosi, habarnisti care apar din scorburi cand mai urcă vreun român pe podium, ati preferat sa va razboiti cu inamici imaginari, in loc sa vedeti, in plm, cine se pișă pe noi ca nație de ani de zile. Atata va intreb, Ioane : v-ati pus tricolorul magrebian la avatar si-n dimineața asta?
    Eu nu-nteleg ce probleme ai tu! Sanatos sa fii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #360
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu tine, niciuna

    Am zis asa pt ca primele cuvinte ale majoritatii halepiste au fost: a inchis gura nu stiu cui, a demonstrat nu stiu ce etc. Simona a facut ce trebuia sa faca un sportiv de valoarea ei si atat. Una e sa comentezi ca joaca prost cand joaca prost, alta e s-o faci tiganca. Deci, va invit sa fiti la fel de vocali si cu haterii reali, nu doar cu cei imaginari
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #361
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mi-e greu sa cred ca exista hateri reali ai Simonei in Romania. Nici macar Banciu nu e. Poate Sorana Carstea, mai stii?

  5. #362
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Buna asta, Cristi!

  6. #363
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cu tine, niciuna

    Am zis asa pt ca primele cuvinte ale majoritatii halepiste au fost: a inchis gura nu stiu cui, a demonstrat nu stiu ce etc. Simona a facut ce trebuia sa faca un sportiv de valoarea ei si atat. Una e sa comentezi ca joaca prost cand joaca prost, alta e s-o faci tiganca. Deci, va invit sa fiti la fel de vocali si cu haterii reali, nu doar cu cei imaginari
    Eu nu fac parte din majoritatea halepista. Traznitii care n-au habar de tenis nu ma intereseaza, adica majoritatea halepista.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #364
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Vreau doar sa subliniez faptul ca foarte multa lume a felicitat-o pe Simona pe twitter pentru victorie.

    Vorbesc de jucatoarele WTA(multe din fruntea sportului) dar si de jucatorii ATP(putini cati au fost) plus persoanele care au legatura cu sportul.

    Totusi n-a primit tweet de felicitare de la Sharapova.

    A primit in schimb de la Svitolina, Pliskova, Kvitova, Mladenovic, Vesnina, Gorgeous(cum ar trebui sa fie numele real) plus multe altele.

    As vrea sa o mentionez pe Kvitova care e o persoana cu foarte mult bun simt la fel ca Simona. Si la fel de placuta de jucatoare in vestiar.

    Serena nu da tweet-uri dar i-a dat mesaj lu' Cahill ca avea numarul lui si nu pe al Simonei.

    Totusi n-a primit tweet de la Sugarpova sau de la Sori.

    Practic un GS ratat.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #365
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cea mai frumoasa felicitare pe care a primit-o a fost de departe cea de la Andrea Petkovic. O adevarata sportiva, un adevarat caracter. O felicitare emotionanta. Jos palaria in fata ei.

    https://sport.hotnews.ro/stiri-rolan...-cuvintele.htm

    La fel, dupa ce a jucat in turul trei impotriva Simonei, a declarat ca Simona este o sportiva extraordinara si ca-i place mult sa joace impotriva ei.

    http://evz.ro/reactie-socanta-petkovic-halep.html

    Ce caracter frumos poate avea aceasta jucatoare. Multe jucatoare ar trebui sa urmeze exemplul ei si sa dea dovada de foarte mult fair play.

  9. #366
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Corect Mariane, mai ales dupa ce-a pierdut si acum la RG in fata Simonei 2-0, si in SF de RG 2014 tot 2-0 plangand in hohote la final!
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Gorgeous(cum ar trebui sa fie numele real) plus multe altele.
    Finally someone that understands me!
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    As vrea sa o mentionez pe Kvitova care e o persoana cu foarte mult bun simt la fel ca Simona.
    Deci total opusul fata de teren cu ragetele alea de vaca turbata. Un fel de Nadal feminim.
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Totusi n-a primit tweet de la Sugarpova sau de la Sori.
    Ce mult o afecteaza! Biata Simonica...
    Aproape atat de mult cat au afectat-o aia de-au hulit-o pe Firea, sau cei care au confundat adresa hulelor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •