Results 1 to 4 of 4

Thread: Kamer Qaka

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

    Kamer Qaka

    Kamer Qaka este un fotbalist albanez nascut pe 11 aprilie 1995, la Pec. Acesta a emigrat in copilarie, alaturi de familie, in Norvegia si a inceput fotbalul la Academia celor de la Valerenga Oslo. In 2013 a fost transferat de Raufoss IL, la care a ramas pana in februarie 2014, cand a ajuns la Honefoss. Au urmat Sarprsborg 08 si Kristiansund BK, pentru ca in iulie 2017 sa se transfere gratuit la CSM Politehnica Iasi. In Copou, mijlocasul in varsta de 23 de ani a evoluat in 30 de partide oficiale in Liga 1 si in Cupa Romaniei, oferind doua pase de gol. De asemenea, a debutat pentru echipa nationala a Albaniei in 2017, avand, pana in prezent, doua meciuri internationale.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Mijlocasul albanez a semnat miercuri, 16 mai, un contract valabil pe 5 ani si se va alatura lotului nostru in luna iunie. Kamer va purta tricoul cu numarul 92.
    Sunt foarte fericit ca am semnat cu cel mai mare club din Romania. Sper din tot sufletul sa am evolutii bune si sa am parte, alaturi de noii mei colegi, de bucurii foarte mari si de cat mai multe trofee. Abia astept sa incepem pregatirea si sa joc primul meu meci in tricoul ros-albastru.
    Bine ai venit, Kamer Qaka!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Bine ai venit , Kamer !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Luceafarul ortodoxiei romanesti a ajuns la un acord cu Poli Iasi pentru transferul mijlocasului Kamer Qaka.
    Jucatorul albanez in varsta de 23 de ani revine la clubul de la care a fost transferat la finalul sezonului trecut, dupa ce a evoluat in 7 partide oficiale pentru ros-albastri.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •