View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Germania

    11 91.67%
  • Mexic

    7 58.33%
  • Suedia

    4 33.33%
  • Coreea

    1 8.33%
Multiple Choice Poll.
Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 189

Thread: Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea

  1. #106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Pai au jucat prost in primul meci si nu meritau sa piarda chiar si asa, insa azi a fost altfel, au facut un meci bun dar au avut un ghinion iesit din comun pana in minutu 95! La coreeni de la 4 in sus, putina destindere si pe urma vor arma toate tunurile si tot moralul renascut pe adversarul din prima faza eliminatorie. Daca as alege un adversar ce n-as vrea sa-l am acum dupa ce s-au incheiat aproape 2 faze a meciurilor de grupa, ala Germania e. Boateng a fost excelent, zici c-a fost mijlocas ofensiv, va reveni cu Brazilia/Elvetia, la fix.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #107
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Kroos e world class. Dar Germania tot nu are echipa anul asta de luptat pentru trofeu.

  3. #108
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Muller nici macar in lot nu are loc. E complet iesit din forma
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Si tot ar fi mai bun varf impins in locul panaramei aleia de Werner care nici nu stie da-n minge. De eram io antrenor aici, Werner ala nici un minut nu pupa. Muller asa spalacit cum e, stie da macar in minge.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Sper sa scap de Suedia.
    Mi-a scos Italia .
    I-am trecut pe lista neagră .

  6. #111
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Frumos meci.
    Fantastic golul victoriei, cred ca suedezii din zid vor visa mult faza asta, daca iaseau mai repede pe minge ii blocau sutul.
    Nemtii nu au varf, Werner e slab, Mario nici el nu prea mai merge.

    Grupa e inca dificila, practic trei echipe pot face 6 puncte, nemtii trebuie sa traga cu Coreea, suedezii sa bata Mexicul, mexicanii sunt singurii care stau mai linistiti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Sper sa scap de Suedia.
    Mi-a scos Italia .
    I-am trecut pe lista neagră .
    Ar fi pacat sa-i scoata pe mexicani dupa ce acestia au facut 2 meciuri f bune.
    Insa sunt instare sa se cace pe ei mexicanii, aici e problema. Si suedezii vor ataca cu malacii lor la cap ca au nevoie de victorie si ajunge un cap bun si... pwla. Va fi un meci de viata sau moarte ala pt ambele echipe.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Grupa e inca dificila, practic trei echipe pot face 6 puncte, nemtii trebuie sa traga cu Coreea, suedezii sa bata Mexicul, mexicanii sunt singurii care stau mai linistiti.
    Nup. Nemtii vor da de la 3 in sus = se califica sigur. Asta obliga Mexicul la a nu pierde si Suedia la victorie.
    Va fi mare presiune pe cele 2 echipe, nu e vorba de primul loc aici care oricum aia care se califica il obtine, ci de calificare in sine!!!! Foarte mare presiune pe meciul asta pt mexicani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    . Muller asa spalacit cum e, stie da macar in minge.
    La antrenament ...
    In meci nimic nu face, se chinuie sa nu piarda mingea si incearca sa nu o dea la adversar. Zici ca e Alibec

    Grupa asta se va termina cu trei echipe la 6 pct si se poate orice. Germania inca nu e calificata si nici Mexic. Suedia va castiga cu Mexic la scor.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    La antrenament ...
    In meci nimic nu face, se chinuie sa nu piarda mingea si incearca sa nu o dea la adversar. Zici ca e Alibec
    Pai n-a avut nici o sansa sa dea sut pe poarta ca rahatul ala de Werner care da-n portar singur cu portaru in debut de meci cu Mexic si azi ai vazut ce carpa a fost, semilufturi de toata jena! Muller doar una de are din aia o baga-n poarta! Ozil iarasi nici o sansa sa suteze in meciul cu Mexic si pt asta a fost scos din echipa azi... plm. Daca nu-l joci in locul lui Wegner pe Muller, nu-nteleg cum poti sa-l joci in locul lui Ozil, vorba ta!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Grupa asta se va termina cu trei echipe la 6 pct si se poate orice. Germania inca nu e calificata si nici Mexic. Suedia va castiga cu Mexic la scor.
    Atunci imi pare rau sa-ti spun ca tocmai ai eliminat Mexicul. Si Germania castiga grupa.
    Mai mare scor decat va face Germania cu Corea n-are cum face Suedia, prea malaci, se vor apara daca conduc si pe contra nu cred ca vor marca prea multe, maxim 1 gol. Se vor teme prea mult sa nu piarda victoria, singurul rezultat care-i califica sa joace prea relaxat pe contra-atac.
    Last edited by Johnny D; 23rd June 2018 at 23:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    Atunci imi pare rau sa-ti spun ca tocmai ai eliminat Mexicul. Si Germania castiga grupa.
    De acord dar nu inteleg de ce Germania castiga grupa. Germania castiga daca si ea bate la scor Coreea si scor mai detasat decat Suedia.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Tocmai ti-am explicat ca asta se va intampla, de la 3 in sus le da, 3-0, 4-0, 5-0, ca e nevoie si astia relaxati acum vor da ca-n caini in coreeni. Dupa echipa asta de malaci in care ai avut ocazii peste ocazii din centrari, plm... pe pishpireii aia ii ucid cu centrarile, ii vor nimici!!! Si fix asa-i vor bate si pe brazilieni daca va fi nevoie, stau clar mai bine fizic decat brazilienii. De moral, nu mai zic. Brazilienii vor veni cu un mini-complex dupa acel 1-7 si-o dorinta de revansa... vor exploata ca la poker germanii treaba asta, abia asteapta. Nu le recomand deloc brazilienilor sa dea de germani, absolut deloc.
    Last edited by Johnny D; 23rd June 2018 at 23:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Stiu ca editezi cand iti dai seama ca ai scris prostii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Pai n-am sters, am adaugat. Pe asta cum ti-o explici?


    Mai degraba Franta ar putea scoate Germania decat Brazilia, desi germanii nu-si vor pierde capul cu copilarii din astea de revansa dupa meciul din Franta pe care daca-l castigau, europeanu era al lor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #119
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    si da...Timo Werner - atacantul titular al Germaniei...asta spune cam tot...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Nu ma deranjeaza sa fie si Strula Caciula, insa sa stie da-n minge din fata portii daca tot este nr. 9.
    Mai bun a fost ca extrema, a driblat ceva-n stanga acolo si-a scos mingea in careu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #121
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Una peste alta sa revenim la jocul Germaniei.
    Sincer confirma legenda si anume ca nu se stie cu ei pana in ultima secunda. Pt mine personal nu e nimic nou deoarece am trait sa vad meciuri legendare mai ales cel din 1982 cu Franta in semi CM exemplu. Normal ca jucatorii astia au o incredere in ei infinita. Moralul e beton. Joci in zece si reusesti sa castigi meciul totusi in ultima secunda, jos palaria, mai ales contra unei echipe ca Suedia. Nu cred ca au echivalent in lume la capitolul incredere ceea ce le asigura un avantaj in fiecare meci indiferent de adversar si asta din primul minut. Ai impresia ca Germania cand pierde este de fiecare data un accident. Este programata sa castige mereu.
    Deci jocul?
    Echipa joaca o schema pusa la punct in detaliu cu pase in triunghi, jucatori plasati pe toata largimea terenului, ai impresia ca sunt in superioritate numerica. Sut de la distanta sistematic cand sunt in pozitie la 20 metri indiferent de jucator. Toti stiu sa traga
    Au o schema pregatita la fiecare lovitura libera indiferent de pozitie, distanta etc ...
    O mica problema mare parca am vazut la ei in astea doua meciuri. Ca de obicei domina si se plaseaza avansat peste adversar dar acum parca exagereaza. Lasa prea mult spatiu in spate si fundasii se trezesc singuri contra atacantilor adversi prea departe de poarta lor si sunt depasiti in viteza pe contraatac. In plus joaca doar cu trei fundasi deci 3 vs 3 pe contra se pun in pericol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #122
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De acord dar nu inteleg de ce Germania castiga grupa. Germania castiga daca si ea bate la scor Coreea si scor mai detasat decat Suedia.
    easy...daca Suedia bate Mexic, Germania castiga grupa...deoarece vor rupe pe Korea...probabil 3-0 ; 4-0

    ar fi pacat ptr Mexic sa fie eliminati cu 6/6 in primele 2 meciuri...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,884
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    O mica problema mare parca am vazut la ei in astea doua meciuri. Ca de obicei domina si se plaseaza avansat peste adversar dar acum parca exagereaza. Lasa prea mult spatiu in spate si fundasii se trezesc singuri contra atacantilor adversi prea departe de poarta lor si sunt depasiti in viteza pe contraatac. In plus joaca doar cu trei fundasi deci 3 vs 3 pe contra se pun in pericol.
    Pai cand joci cu malaci antifotbal, normal ca risti si ai nevoie disperata de victorie!
    Tu crezi ca vor mai juca asa vreodata daca nu sunt in spate pe tabela?

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ar fi pacat ptr Mexic sa fie eliminati cu 6/6 in primele 2 meciuri...
    Daca ii bat malaci antifotbal e doar vina lor. Trebuie sa joace la fel cum au facut-o cu Germania.
    Daca vor apara egalul fara sa atace rapid pe contra-atac, e foarte posibil sa plece acasa.


    A nu se confunda cu Italia, aia nici macar malaci nu-s, sunt un fel de antifotbalisti-antifotbal, deci malaci-antifotbal s-au calificat pe merit si clar superiori italienilor, fara discutie. Eu m-am si bucurat de la tragerea la sorti si-am si zis ca-i vor elimina pe italieni ca sunt cei mai penibili din Europa, am fost singurul si-am nimerit-o perfect. Suedia e echipa serioasa, zic eu ca-s antifotbal dar nu e chiar asa, asa arata doar e comparativ cu Germania, DECI DOAR IN SEARA ASTA, iar Mexic nu e Germania, sa ne-ntelegem.
    Last edited by Johnny D; 24th June 2018 at 00:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #124
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai cand joci cu malaci antifotbal, normal ca risti si ai nevoie disperata de victorie!
    Tu crezi ca vor mai juca asa vreodata daca nu sunt in spate pe tabela?
    .
    Germania a jucat asa din primul minut din primul meci. Deci nu erau in situatie disperata ci chiar incercau sa isi puna la punct tactica asta pregatita serios.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #125
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Una peste alta sa revenim la jocul Germaniei.
    Sincer confirma legenda si anume ca nu se stie cu ei pana in ultima secunda. Pt mine personal nu e nimic nou deoarece am trait sa vad meciuri legendare mai ales cel din 1982 cu Franta in semi CM exemplu. Normal ca jucatorii astia au o incredere in ei infinita. Moralul e beton. Joci in zece si reusesti sa castigi meciul totusi in ultima secunda, jos palaria, mai ales contra unei echipe ca Suedia. Nu cred ca au echivalent in lume la capitolul incredere ceea ce le asigura un avantaj in fiecare meci indiferent de adversar si asta din primul minut. Ai impresia ca Germania cand pierde este de fiecare data un accident. Este programata sa castige mereu.
    Deci jocul?
    Echipa joaca o schema pusa la punct in detaliu cu pase in triunghi, jucatori plasati pe toata largimea terenului, ai impresia ca sunt in superioritate numerica. Sut de la distanta sistematic cand sunt in pozitie la 20 metri indiferent de jucator. Toti stiu sa traga
    Au o schema pregatita la fiecare lovitura libera indiferent de pozitie, distanta etc ...
    O mica problema mare parca am vazut la ei in astea doua meciuri. Ca de obicei domina si se plaseaza avansat peste adversar dar acum parca exagereaza. Lasa prea mult spatiu in spate si fundasii se trezesc singuri contra atacantilor adversi prea departe de poarta lor si sunt depasiti in viteza pe contraatac. In plus joaca doar cu trei fundasi deci 3 vs 3 pe contra se pun in pericol.
    Uau unul dintre cele mai lungi comentarii ale lui dlp

    Germania nu are mijlocasi percutanti,singuru sut notabil din afara careului a fost a rezervei Iulian Brandt pe finalui partidei.Kross a dar primul gol la nationala din ce stiu.
    Germania nu are varfuri percutante singurul care ar putea juca intr-un fel varf este Muller.

    Ce poate Germania:sa aduca mingea pe scheme bine lucrate in careu din margine sau in fata careului insa nu exista jucatorii care sa faca o fenta sa suteze sau sa intre in careu.
    Singurul care poate percuta era Gotze.Practic Germania joaca fara varfuri,pentru meciuri cu miza trebuie varf cand vii cu Mario Gomez este greu sa emiti pretentii.

    Astazi o echipa de contraatac de la 3 in sus ar fi dat Germaniei,din cauza asta sa vina o Brazilie sa vedeti mai corect jocul.
    Stiti bine ca tin cu Germania totusi se vede de la o posta ca nu au varf,mijlocas nr 10 si gen Kross fara atitudine,fatul ca a dat gol
    acopera lipsa lui de atitudine....
    Last edited by iulian_1976; 24th June 2018 at 00:43.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #126
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu o sa fiu scurt. Suedezii prabusiti pe teren mi-au adus aminte de Rapid 2006
    Fenomenal golul lui Kross! Ma bucur sa vad momente memorabile. Ar fi cam doua pana acum, acest gol de la ultima faza si meciul Spania-Portugalia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •