View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Brazilia

    11 100.00%
  • Elvetia

    7 63.64%
  • Costa Rica

    0 0%
  • Serbia

    4 36.36%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 122

Thread: Grupa E: Brazilia, Elvetia, Costa Rica, Serbia

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Pt Elvetia e foarte complicat. Poate face surpriza asta seara desi nu cred dar meciul cu Serbia vineri e pe viata si pe moarte. Victorie sau eliminare. Apoi trebuie sa castige cu Costa Rica sperand ca Brazilia va juca serios ultimul meci.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    hopaaaa 1-1 Zuber
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    pfffffiuuu ... hai cu dus rece pe brazilieni
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Brazilienii sunt egalati. Si aici vine surpriza?

  5. #26
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    O faza fixa, in sfarsit un duel la cap in careu castigat, prima ocazie reala de gol si.... GOOLL ZUBER!

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    La CE 2016 Elvetia era la top joc aerian din faze fixe. O arma redutabila care azi confirma.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    meh si Brazilia pana acum..ultra-meh.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Elvetia e calificata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Deci nicio favorita la trofeu nu a castigat primul meci.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  10. #31
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Am zis ca o sa fie surprize, asa ca nu își au rost scenariile de genu x joaca cu y în optimi, sferturi. E doar primul meci, nu se pot trage concluzii.

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Deci nicio favorita la trofeu nu a castigat primul meci.
    Cum adica?
    Franta a castigat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Un egal norocos sau eroic, depinde cum privesti. Nu schimba cu nimic datele grupei: Elvetia trebuie sa castige cu Serbia, Brazilia cu Costa Rica.

    Singura mare favorita care a castigat e Franta... deci francezii sunt cei mai buni?

  13. #34
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cum adica?
    Franta a castigat
    Franta ar fi favorita cu alt antrenor.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  14. #35
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Eu as vrea sa-l vad pe Zidane la nationala Frantei.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Eu as vrea sa-l vad pe Zidane la nationala Frantei.
    Toata Franta il vrea pe Zidane acolo. Problema e ca Deschamps risca sa fie campion mondial editia asta

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Un egal norocos sau eroic,
    Nu.
    Un egal normal deoarece Brazilia nu stiu ce a jucat dupa ce a inscris apoi Elvetia a jucat fotbal serios pt a egala. Si a reusit.
    Pe final a fost o ciorba de fotbal propusa de Brazilia si o aparare organizata la elvetieni. Pana si Peru a jucat mai bine fata de Brazilia la final
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Spania si Portugalia - okay cu aparari slabute.
    Franta, Germania, Argentina si Brazilia - foarte slabe.
    sa le vedem pe Belgia si Anglia.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Anglia e printre favorite?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Brazilia si Argentina au intalnit echipe incomode ce lupta organizat si stau bine cu moralul.
    Am pariat pe egalul de azi si vedeam o victorie a Argentinei la lupta, 2-1.

    Iar Messi si Neymar au aratat ca nu prea sunt jucatori care sa care-n spate echipa.
    Neyamr cel putin mi s-a parut enervant de plin de el si de figuri.

    In schimb Ronaldo a aratat inca odata ca poate trage nationala dupa el.

    Nu cred ca Brazilia va avea probleme sa se califice mai departe si cu siguranta ca-si vor schimba abordarea in meciurile urmatoare.

    Pentru mine, marea supriza a fost infrangerea Germaniei de catre Mexic.
    Si am vazut o Germanie extrem de banala, vulnerabila si neputincioasa in a desface o aparare solida.
    Ozil a fost foarte slab, la fel si Kedira, creata in repriza a doua a fost parca pe Boateng ceea ce arata o echipa rupta, un mecanism cu probleme.
    cu siguranta ca meciurile urmatoare vor fi altfel, Germania ranita va fi precum un taur furios, dar cred ca anul asta nemtii iesi mai repede din carti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #40
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu sunt de acord. Neymar a fost anihilat perfect de Behrami. Cum a iesit Behrami, cum a inceput sa conteze si Neymar in jocul Braziliei.

  20. #41
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asa este, Behrami si Schar l-au anihilat foarte bine pe Neymar, destul de des prin faulturi.
    Insa nu mi s-a parut a avea ambitia si puterea de a trece peste asta prin abordarea unui joc colectiv sau prin ruperi de ritm.
    De ex putea sa faca un joc de demarcare bun astfel incat sa creeze culoare, putea sa inceapa sa dea drumul rapid la minge pentru a-i scoate rapid din joc pe cei ce-l marcau samd.
    Neymar mi se pare prea individualist, prea constient de faptul ca toata lumea si echipa trebuie sa-l vada pe el dar nu si invers. Si cred ca e inca destul de fragil pentru asta.
    Dar poate fi si din cauza urmarilor accidentarii, poate fi si o greseala tactica a lui nea Titi antrenorul.

    Apropo de anihilat, si Ronaldo este mereu sub marcaje stricte.
    Dar scapa de ele mult mai des schimband partea, ritmul, strategia de joc.
    Are un fizic aproape perfect pentru ca stie foarte bine ca in fotbalul modern ai nevoie de asa ceva iar combinatia tehnica de top-fizic foarte bun este letala.
    Si el e faultat dar stie sa le transforme in faulturi in pozitii bune si pe deasupra mai stie si sa le transforme-n gol.
    E un tip antipatic poate, dar cunoaste al naibii de bine fotbalul si este foarte eficient.
    Si cred ca spre deosebire de alte staruri pune foarte mult suflet si ambitie in fiecare joc.
    Iar chestia asta face diferenta.
    Lui Neymar inca ii mai trebuie timp sa se puna la punct fizic (a crescut mult de cand a venit la Barcelona) si sa invete sa joace pentru echipa.
    Cand va face asta va fi cu adevarat un jucator foarte mare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #42
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Neymar nu o sa aiba niciodata fizicul lui Ronaldo. Are deja 26 de ani si jumatate... cand sa-l mai faca, la 30?
    Din pacate pentru el, s-a ingropat mergand in Franta. Nu o sa reuseasca rezultate exceptionala in Europa cu PSG. Are doar un Champions League si o cupa a confederatiilor si viata trece repede pe langa el. Cupa Confederatiilor nu e mare scofala, dar altceva nu a castigat cu nationala asa ca am mentionat-o. Nu mai zic ca au jucat la Cupa Confederatiilor doar pentru ca au gazduit turneul.

    Pare genul de copil teribilist care nu se maturizeaza niciodata. E talentat, dar a ratat deja prea multe sanse si a facut prea multe alegeri gresite.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •