View Poll Results: Pronostic

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    1 14.29%
  • x

    3 42.86%
  • 2

    3 42.86%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 70 of 70

Thread: Etapa 2 Play off: CFR Cluj - FC Steaua 1-1

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu in eseu ci in transformare

    OT. Budescu e fotbalist
    Pardon, am dat si eu o indicatie pe masura echipei Frantei de rugby!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Ce urat a putut sa joace CFR Ma minunez si nu inteleg,in Europa luau 3 si gata.
    Steaua il face antrenor pa Dica,la finalul sezonului.

    Oare conteaza cine mai castiga titlul ?! Anul trecut Viitorul era parfum pe langa martoagele astea.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Conteaza! Impreuna spre a 3-a frustrare la rand a FCSB-istilor bogatani! Cum sa nu conteze!?


    Heil Talpan!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Meci dificil, mai ales daca privim prin prisma arbitrului care a fost delegat la aceasta partida. Derbedeul de Hategan ne-a dezavantajat in 90 la suta din meciurile in care ne-a arbitrat. Sper sa nu pierdem, in caz contrar de groasa rau.
    Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.

    Despre meci nu sunt prea multe de spus. O prima repriza in care Hategan si-a facut numarul, acordand un penalty absolut gratuit, toti fostii arbitrii spunand acelasi lucru - nu a fost 11 metri! Apoi, o a doua, in care Steaua a iesit la joc, a dominat, avand cateva situatii de a marca, reusit golul egalarii in min. 91, cand Hategan nu mai putea intoarce partida in favoarea CFR-ului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #68
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.

    Despre meci nu sunt prea multe de spus. O prima repriza in care Hategan si-a facut numarul, acordand un penalty absolut gratuit, toti fostii arbitrii spunand acelasi lucru - nu a fost 11 metri! Apoi, o a doua, in care Steaua a iesit la joc, a dominat, avand cateva situatii de a marca, reusit golul egalarii in min. 91, cand Hategan nu mai putea intoarce partida in favoarea CFR-ului.

    uitati va rog cum hotul striga hotii ! Dar despre penalty-ul clar neacordat CFR -ului in repriza secunda nu spune nimeni nimic , despre eliminarea gratuita a lui Petelu iarasi nimic !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #69
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Baga la dovleacul ala care nu-ti prea functioneaza cum ar trebui: cand greseti intentionat, asa cum a facut Hategan la penalty-ul inexistent din prima repriza, creezi un avantaj substantial echipei care luase doar 3 goluri pe teren propriu, al carui antrenor organizarea in aparare este dezideratul suprem, ca sa nu spun o religie. In acel moment Hotegan le crease clujenilor un avantaj substantial, echipa lui Petrescu avand spatii libere, asa cum s-a intamplat si la faza pe care tu ai mentionat-o. Baga la dovleac, echipa care este avantajata prima oara de arbitru, asa cum a facut Hotegan prin acordarea acelui penalty inexistent schimba in totalitatea desfasurarea partidei, echipa in avantaj avand posibilitatea sa se inchida si pe contraatac sa puncteze decisiv. Hotegan n-a crezut ca avantajul dat prin acordarea acelui penalty nu va fi decisiv, altfel, fara doar si poate acorda si acea lovitura de pedeapsa.
    Penteleu a fost eliminat absolut corect. De altfel, si Craciunescu la Digi, si Balaj la Dolce, si Porumboiu la sport.ro au spus ca eliminarea a fost corect acordata. In schimb, la eliminarea lui Pintili, cei trei au spus ca nu li s-a parut faultul atat de evident si de dur pt. a-l elimina pe Pintili. Cu siguranta, Hotegan a facut-o pt. ca a vazut ca Steaua cu un om in plus e mult prea periculoasa. Repet, Hotegan nu se astepta ca Steaua sa egaleze, altfel acorda si cea de-a 2-a lovitura de pedeapsa. Arbitrii gen Hotegan, sclavi la anumite echipe, in acest caz la CFR, stiu f. bine cum sa conduca un meci pt. ca cine trebuie sa se impuna s-o si faca.
    Last edited by Duba; 19th March 2018 at 19:39.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.
    Pacat ca nu v-a furat pana la capat nesimtitul, sa dea penalty-ul ala clar de 2-0, l-a dat doar pe ala neclar si-ati scapat ca prin urechile acului! Ai dracu, nu scapi de ei pana-n ultima etapa nici cum! Cati arbitrii mai trebuie sa fie platiti oare sa faca o treaba buna pana la capat, nu doar de jumatate!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •