View Poll Results: FCSB - Viitorul

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    5 62.50%
  • X

    3 37.50%
  • 2

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 38

Thread: Etapa 1 Play-Off: FCSB - Viitorul 2-1

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Etapa 1 Play-Off: FCSB - Viitorul 2-1

    Duminica, 11 martie, ora 20.45.
    Last edited by Leo; 1st March 2018 at 17:12.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Egal.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    zwei!

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ain't that the dream!?


    Sunt mai cu picioarele pe pamant, sper la un X pe care-l si votez!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Arbitrul partidei: Istvan Kovacs.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    zwei!
    Adica doi dar nu votez ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Unguru' la nevoie se cunoaste.
    Cam de cate ori a fost nevoie, Kovacs a tras cu bozgorii lui. Ba cu ASA, ba cu CFR.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Daca ar fi dupa mine mi-as dori ca Viitorul sa castige si sa termine play-off macar pe 2 la sfarsit

    Clasamentul: 1.Craiova.2.Viitorul 3.CFR
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ma ce naiba, e teatru cat casa aici la meciul asta. Regele trebuie sa plateasca cumva milioanele alea de euro primite de la cioban pe falsitatile alea de fotbalisti.

  10. #10
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    In cazul ca scoate egal sau victorie Viitorul ce explicatii mai ai ?!

    O sa vedem peste 2-3 ani cum este cu falsitatile.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mai, Claudiule, poate ma ajuti si pe mine sa inteleg cum rationalizezi tu.

    1. Am pierdut titlul sezonul trecut in fata Viitorului. Daca voiau sa ne ajute, de ce nu au facut-o atunci?

    2. Coman, Nedelcu, Benzar, Tanase, in total 8.7 mil euro in ultimele doua sezoane platite catre Viitorul.
    Adica, dupa tine, Becali a platit 9 mil euro pentru 6 puncte in play-off nestiind macar daca Viitorul o sa prinda play-off-ul?

    3. Daca sunt falsitati si tranzactia era de fapt pentru puncte, atunci de ce se insista cu ei titulari?

    La cum vad eu lucrurile, nimeni nu ar plati 9 mil euro pentru cateva puncte de care nici macar nu ar fi siguri, jucatorii aia nu ar fi fost titulari la Steaua si am fi avut rezultate cu mult mai bune contra Viitorului daca era cum spui tu. Adevarul este ca in ultimele doua sezoane avem 3 victorii, un egal si doua infrangeri cu Viitorul.


    Benzar si Tanase au meritat banii care s-au platit pentru ei. Coman are 19 ani si are timp sa demonstreze, iar la Nedelcu inca nu ma pronunt. Nu ca nu ar fi bun, dar inca nu pot sa spun ca a meritat 2 mil euro cat s-a platit pentru el. Iancu a fost teapa, dar cu Tosca s-a facut profit.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #12
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In cazul ca scoate egal sau victorie Viitorul ce explicatii mai ai ?!

    O sa vedem peste 2-3 ani cum este cu falsitatile.
    Pai am vazut in sezonul regulat, cand Eric nu stia ca nu are voie sa marcheze si l-au schimbat repede

    Parerea mea e ca doar Razvan Marin e meserias, dintre jucatorii scosi de Hagi. Deocamdata doar el confirma , si o face intr-un campionat unde se mai joaca si fotbal, nu circul de la noi.

  13. #13
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mai, Claudiule, poate ma ajuti si pe mine sa inteleg cum rationalizezi tu.

    1. Am pierdut titlul sezonul trecut in fata Viitorului. Daca voiau sa ne ajute, de ce nu au facut-o atunci?

    2. Coman, Nedelcu, Benzar, Tanase, in total 8.7 mil euro in ultimele doua sezoane platite catre Viitorul.
    Adica, dupa tine, Becali a platit 9 mil euro pentru 6 puncte in play-off nestiind macar daca Viitorul o sa prinda play-off-ul?

    3. Daca sunt falsitati si tranzactia era de fapt pentru puncte, atunci de ce se insista cu ei titulari?

    La cum vad eu lucrurile, nimeni nu ar plati 9 mil euro pentru cateva puncte de care nici macar nu ar fi siguri, jucatorii aia nu ar fi fost titulari la Steaua si am fi avut rezultate cu mult mai bune contra Viitorului daca era cum spui tu. Adevarul este ca in ultimele doua sezoane avem 3 victorii, un egal si doua infrangeri cu Viitorul.


    Benzar si Tanase au meritat banii care s-au platit pentru ei. Coman are 19 ani si are timp sa demonstreze, iar la Nedelcu inca nu ma pronunt. Nu ca nu ar fi bun, dar inca nu pot sa spun ca a meritat 2 mil euro cat s-a platit pentru el. Iancu a fost teapa, dar cu Tosca s-a facut profit.
    Bun, sa le luam pe rand

    1. Anul trecut s-a luptat direct la titlu Viitorul, era sansa lui Hagi sa iasa campion.

    2. Afacerea totala de 9 milioane de euro e buna pentru rege. Daca ii luam pe rand pe astia Hagi a facut super profit:
    - Nedelcu e de sticla, avea potential dar se accidenteaza cam din 2 in 2 meciuri sau il scoate ciobanul la pauza ca e depasit total
    - de Coman se stie ca e prieten foarte bun cu paharul si cu tigarile, nu scoti tigania din om niciodata. De treburile astea stiu de la cineva care are copilul acolo la Academie, Hagi s-a bucurat ca a scapat de el.
    - Tanase inca are 45 de kg cu tot cu haine, baiatul ala nu mai progreseaza niciodata.
    - Benzar e ok, nu am comentarii.

    3. Cred ca am mai zic, eu recunosc cand Dinamo are amicale (cum sunt meciurile cu Voluntariul - pe linie de partid) dar ar trebui sa fiti si voi mai putin subiectivi si sa analizati si altfel unele meciuri

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Unguru' la nevoie se cunoaste.
    Cam de cate ori a fost nevoie, Kovacs a tras cu bozgorii lui. Ba cu ASA, ba cu CFR.
    Am stiut eu de ce votez "X"!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Echipele probabile:

    Steaua: Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa (Gaman), Momcilovic - Pintilii, Nedelcu - Man, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere
    Antrenor: Nicolae Dica

    Viitorul: Cojocaru - Mladen, Hodorogea, Tiru, De Nooijer - Cicaldau, T. Baluta, Ganea - I. Hagi, Chitu, Vina
    Manager tehnic: Gica Hagi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Parerea mea e ca doar Razvan Marin e meserias, dintre jucatorii scosi de Hagi.
    Da' bravo ma, academia lu' Hagi exista de cativa ani. Vrei sa aiba deja jucatori la Real Madrid?
    Jucatorii produsi de academie sunt inca tineri, au timp sa confirme.

    Pe langa Razvan Marin, ar mai fi un Benzar, Balasa, Tiru, Ianis, Tanase, care mie imi plac.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    3. Cred ca am mai zic, eu recunosc cand Dinamo are amicale (cum sunt meciurile cu Voluntariul - pe linie de partid) dar ar trebui sa fiti si voi mai putin subiectivi si sa analizati si altfel unele meciuri
    La punctul 3 nu ai inteles ce spuneam.
    Becali a platit 9 mil pe jucatorii aia pentru ca-i crede cu adevarat buni, de aceea se insista cu ei titulari.
    Daca tranzactia era bani-puncte, Becali nu avea de ce sa creada in jucatorii aia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #17
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acum cred ca stim toti cat fotbal stie ciobanul, parca i-a pus clauza de 100 de milioane lui Mbappe vedem diseara dupa meci si mai povestim.

  18. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cata liniste pe aici, nici musca nu se aude.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce-nseamna un Budescu la casa omului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Minutul de geniu al Budescului. Iaca 1-0.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    2-0 I-au spart, credeam ca are sa fie mai greu dar Budescu poate face lucrurile sa para usoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •