Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 294

Thread: Bani pe jos

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Bani pe jos

    Doar meciurile cele mai sigure si cu cote decente.

    Incep eu: Lazio sa se califice azi in meciul cu FCSB in Europa League. Cota de ~1,70.

  2. #2
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Azi?
    Sincer...azi vad o victorie a Barcelonei.Nu se incadreaza la meciuri sigure...dar cota e foarte buna.2.20!
    "INTERZIS"!

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu vad calificare Chelsea azi. Dar nu intra la bani pe jos. Se poate intampla orice.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Azi?
    Si eu m-am gandit ca poate se refera la meci, nu, se refera la cota de azi. E buna.

    Si eu va dau un sfat, cand vedeti la tenis numele Thiem si sub picioarele lui zgura, daca nu joaca cu Nadal, puneti pe el. Bani pe jos, vorba cantecului.

    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Eu vad calificare Chelsea azi. Dar nu intra la bani pe jos. Se poate intampla orice.
    Azi in nici un caz, cine stie peste cate saptamani e returul.



    Daca vrei sa pui 60 de miliarde sa faci 100, profit 40 de miliarde, azi pui Thiem 1.15 si Bayern 1.15.
    Eu as mai zice Bedene 1.13 dar ala nu e atat de sigur ca primele 2. E doar 96%, primele doua sunt 99%.

    Am pus azi 400 de lei, 129 pe 3 bilete plus biletul mare cu 271 care e si pontul meu pe azi de cum sa-ti dublezi banii, VINE ASA:
    Bayern - Besiktas 1 cota 1.15
    Bedene - Haider-Maurer 1 cota 1.13
    Habar n-am ce panarama - Vive Kielce 2 cota 1.01
    FTC Budapest - Vesprem 2 cota 1.01
    Lajovic - Thiem 2 cota 1.15
    Strycova - Kerber 2 cota 1.30(marita de la 1.25 la minim 6 meciuri pe bilet)
    Total: cota 1.98 si-ai dublat banii.

    Eu l-am pus cu 271, am castig 511. Practic cu biletu asta mi-am scos investitia plus 100 de lei daca iese. Eu asa joc.
    Last edited by Johnny D; 20th February 2018 at 15:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Nu vad rostul cotelor der 1.01!
    Pe o cota de 2 pariaza pe Barca...
    "INTERZIS"!

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Acolo ti-am scris, sa maresc la Kerber imi trebuie minim 6 meciuri. Altfel nu dai de cota aia de 2.
    Kerber nu e decat 90% sigur insa... are 5 meciuri cu Strutzova aia, unu pierdut pe zgura unde n-are nici o treaba si 4 luate cu 8-0 la seturi pe hard!
    Avand in vedere si diferenta de forma intre cele 2 si nervii Struzovei cand da de o jucatoare care nu greseste pe hard, meciul e bun de jucat azi.



    Mai sunt meciuri bune azi pe care le-am jucat pe celelalte bilete, cel mai bun mi-a si iesit Carla Suarez Navarro 1.65 marita de la 1.45 la minim 11 meciuri. Del Potro 1.15, Raonic 1.20, Schwartzman 1.30, Barca X2 1.35. Insa astea oscileaza intre 75% si 85% sigure. Nu se joaca cu toti banii.



    Mai era Mihaela Buzarnescu destul de pe fata 1.25, dar n-am apucat sa pun, am ajuns la 11 si 3 minute si-a inceput la 11 fix.
    Urasc serviciul asta a pwlii cand imi interfereaza cu pariurile!




    Cel mai sigur meci de tenis care e maine cu cota de azi pe tenis e Cibulkova 1.13 are cu ceva panarama, o sparge pe hard ca-i flamanda de rezultate! Si evident Thiem cu oricine joaca dupa ce-l casapeste pe cel de azi, astea doua sunt pe fata si maine! De obosit nu oboseste Thiem 2 turnee la rand, doar in al 3-lea, deci saptamana viitoare doar e de pus impotriva lui la surmenaj! Desi, daca-i clapaceste pe toti 2-0 in 70 de minute in fiecare zi nu vad ce-ar fi atat de problematic pentru el.
    Last edited by Johnny D; 20th February 2018 at 15:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Nu vad rostul cotelor der 1.01!
    Pe o cota de 2 pariaza pe Barca...
    E un rost daca pui 200.000 de euro pe o cota de 1.01 live in minutul 80 cand e 2-0 deja.

  8. #8
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Da, daca esti Bil Gates si nu iti pasa daca bate Dinamo sau nu
    "INTERZIS"!

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Azi din CHL ce ar fi bani pe jos? Ca pentru joi am stabilit.

  10. 20th February 2018, 17:10
    Reason
    offtopic

  11. #10
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Azi din CHL ce ar fi bani pe jos? Ca pentru joi am stabilit.
    ca nu joaca dinamo
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ok, activ ramane pe moment ca Lazio sa se califice azi in meciul cu FCSB in Europa League. Cota de ~1,70.

  13. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    La Pyongchang maine dimineata: Suedia-Germania cu 1,25 pe Suedia e cadou. Rusia-Norvegia pe Rusia la fel, dar acolo e doar 1,05.

  14. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Interesant primul. Suedia - Germania pare intr-adevar sa se incadreze in „bani pe jos”.

  15. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Si meciurile date de mine ieri, au iesit toate. Lejer.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    La Pyongchang maine dimineata: Suedia-Germania cu 1,25 pe Suedia e cadou. Rusia-Norvegia pe Rusia la fel, dar acolo e doar 1,05.
    Mersi, fac un bilet acuma de 100 de lei:

    Suedia 1.25
    Buzarnescu 1.65
    Kerber 1.25 (marita la 6 meciuri - initial 1.17)
    Svitolina 1.17
    Pliskova 1.35
    Selby 1.25

    Cu 100 de lei vin 500 - deci cota usor peste 5 si toate meciurile incep de la 12 pana la 15 si se termina pana la 18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Care din ele se incadreaza la „bani pe jos”? Sunt 6. As vrea aici sa fie doar un thead cu pariuri cat mai sigure, nu de bilete generale.

  18. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Kerber! Pt restu nu pot sa garantez. Si daca si faza cu Suedia e adevarata, deja 2/6 sunt iesite!

    Eu zic sa fie thread pe care discutam meciuri si cote. Buzarnescu ar fi 75%, Pliskova 85%, Svitolina 90%, Selby 85%, dar avand bani acum, le-am pus!
    Ba chiar am mai pus un contingency daca pierde romanca si-am inlocuit-o pe Buzarnescu cu Cibulkova cu 175 de lei castig 600. Chiar daca am zis ca nu mai pun pe ea, e 99%, bani pe jos Dominika.

    Sunt bani pe jos si astazi, Cibulkova si Kerber sunt meciurile de dupa-masa doar, dar sunt si diseara in handbal in Franta cel putin doua.
    Montpellier 1.05 si PSG 1.15, obligate sa bata si vor bate ca sunt doua din cele mai bune cluburi din lume. Nantes iar ar fi de jucat, dar nu e atat de sigur.
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 12:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #18
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Peste 1,5 goluri in ambele meciuri din UCL de la noapte. Cred ca se incadreaza la discutie si nu au cote chiar mici daca le pui pe acelasi bilet
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Eu la goluri nu mai joc la sigur in viata, vietilor mele.

    Acu vreo 6 ani sau cand dracu a fost CFR cu Manchester in grupa, erau in seara aia 8 meciuri de CL, etapa a 6-a, ultima. Si dintre toate am ales 2 meciuri, singurele doua care erau fara miza. Galatasaray - Manchester si Valencia - Bayern ca ori erau calificate, ori nu mai aveau sanse sa schimbe treaba in grupa. Si am pus peste 1.5 goluri la ele daca tot erau amicale dar totusi de CL, si fratemeleu ce sa vezi! SINGURELE DOUA MECIURI DINTRE TOATE 8 CU 0-0 LA PAUZA! Am jurat ca ma kak in ele goluri pe cote mici de-atunci inainte! Prea loto asa ceva! Valencia - Bayern a iesit ca s-a terminat 1-1 dar am pierdut pe alalalt 1-0 doar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #20
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Montpellier 1.05 si PSG 1.15, obligate sa bata si vor bate ca sunt doua din cele mai bune cluburi din lume.
    duma zilei


    CSKA - Crevna Zvezda 100% se califica Steaua
    Moscovitii au o cota frumusica pt calificare: @1.57. Meciul tur s-a terminat 0-0 asa ca varianta de egal cu goluri nu e buna pentru CSKA. Merge si varianta victorie in timp regulamentar @1.75.
    Last edited by dardar_3; 21st February 2018 at 13:06.

  22. #21
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Alti sunt de parere ca pe termen lung esti mai profitabil ca si parior daca pui pe goluri si nu neaparat pe rezultatul final
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •