Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 294

Thread: Bani pe jos

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Alti sunt de parere ca pe termen lung esti mai profitabil ca si parior daca pui pe goluri si nu neaparat pe rezultatul final
    Altii joace asa, eu joc cum stiu.

    Uite de ce cotele mari nu sunt sigure, Buzarnescu de la 1-0 40-15 cu break in fata, n-a mai luat game 1-6 0-5!
    E bine c-am pus contingency, dar si ala e greu, Pliskove baga niste chinuieli de zici ca tre sa treaca prin focurile iadului s-o scoata la capat!



    @Bani pe jos Dardarele, nu fantezii. Eu ti-am dat alea 2 meciuri bani pe jos, care ies sigur, asa putini cum sunt, sunt siguri!
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 14:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    La Pyongchang maine dimineata: Suedia-Germania cu 1,25 pe Suedia e cadou. Rusia-Norvegia pe Rusia la fel, dar acolo e doar 1,05.
    Ei bine au luat 2 goluri in 30 de secunde intre a 3-a si a 4-a parte a primei reprize. Acu au cota de 3,30 sa mai bata... muci. Ei vezi tu, d-asta eu nu mai pariez pe hochei, cu exceptia de azi ca l-ai dat sigur. In curand s-ar putea sa fie bani cazuti pe jos din buzunar. 600, o nimica toata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Stai asa ca e prima repriza. Tine banii sus.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    O pwla. Sunt praf. In hochei pare usor de-ntors dar nu e, tin minte de mult cand pariam. Daca m-ai fi intrebat pe mine din astea 2 meciuri ce-as fi pus, doar 1X pe Canada singura echipa pe care o cunosc, e cea mai buna, si cu 1X acolo aveai cota mai mare decat la Suedia, si iesita lejer.

    Nu degeaba am renuntat sa mai pun pe sporturi din astea imprevizibile ca hochei sau baschet.
    Si futsalul, fotbalul pe plaja, voleiul sau darts-ul sunt sporturi mai sigure daca te pricepi la ele.

    Acu sper sa piarda Svitolina sau Selby! Cibulkova sper sa nu piarda, c-am 660 de lei pe ea inca de pe biletu de-acu 2 zile!
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 17:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Si se termina egal cum e mai oribil, ca dupa ce-au mers in spate la 1-3 in repriza a 3-a, si-au egalat la 3 in cateva minute, au lalait-o acolo pentru prelungiri. Acuma tot ce sper e sa piarda dracului, cel mai nasol e cand tu pierzi si ei tot castiga! Sport de kkt, nu e de pariat niciodata pe-asta la cote mici.



    On the positive, bine c-a pierdut Buzarnescu, sa pierzi pe un meci pe care nu-l cunoasti 600 de lei e o treaba, 1100 e alta treaba!
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 17:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    A batut Germania in prelungiri! Asa va trebuie spurcaciunilor ca mai aveti 8 minute si trageti de timp!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Au fost bani pe jos car ghinion mare.

    Raman bani pe jos +1,5 goluri in ambele meciri din CHL de miercuri si joi calificare Lazio.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Eh, ghinion. Pe meciul asta nu era de pus cu bani multi. S-a vazut din atitudinea lor in ultimele 8 minute. Ii durea-n pwla aproape, iar in ultimele 2 minute au tras de timp ca niste fricosi. Si foarte bine ca germanii asa limitati cum sunt, i-au pedepsit in prelungiri. Este ultima data cand mai pun pe ponturile altora mai mult de 100 de lei, nimeni nu stie meciuri sigure mai bine ca mine. Desi nici alea nu ies toate, evident!


    Daca ar iesi, nu mi-ar pasa de 200-300 de lei pariati pe ce habar n-am!


    Ui, Cibulkova, Svitolina, Selby, aproape iesite, toate in acelasi timp, in 30 de minute puteam sa ma duc sa scot banii de-mi cautam eu al 6-lea meci cum stiu eu. Lectie pt viitor, din orice se invata.


    Treaba voastra dar sfatul meu dupa 20 de ani de pariuri e: nu puneti cote mici la sigur pe hochei si baschet, si nici pe goluri. Prea riscant. Astea nu-s tipuri de pariuri sa le joci la sigur, nu le vad sigure deloc.
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 17:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    A egalat Robertson la 3! Joc decisiv la Selby, hai Robertson!
    E turneu mic, n-ar fi o minune sa piarda. Ar fi chiar foarte misto!
    In snooker nu se pune primu la 4, doar in faze mai avansate cand se joaca primu la 5, acolo jucatorii mari sunt seriosi cu-adevarat. Adevaru e ca in afara de Kerber si Cibulkova de care v-am si zis ca-s singurele meciuri sigure de acum, nu eram sigur de restul meciurilor. Diseara sigure asa cum am zis Montpellier si PSG. Cotele bune sunt doar unele singure: alea care ies!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am crezut ca JJ stie hochei.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Stie insa nu stie alte sporturi probabil, si astfel notiunea lui de "bani pe jos" nu are termen de comparatie.
    Ce la el in hochei e "bani pe jos" la mine e meci usor riscant probabil!


    Cum a fost Raonic pe care biletele pierdute pe Arsenal cu o zi inainte m-au obligat sa-l pun si sa pierd 50 de milioane! Daca ai bani multi pui doar ce e sigur, tot ce e usor riscant OUT si doar asa poti face bani. Dar tre sa aduni acei bani multi prima data si sa nu-ti fie frica sa-i pariezi. Daca ti-e mila de ei, pui jumate si adaugi 2 meciuri usor riscante, unul din ele te va culca, de nenumarate ori mi s-a intamplat, eu m-am lamurit. Nu-ti fie mila de bani, cand ai incredere in meciurile tale, ALL IN!


    Eu am pierdut pe Raonic atunci pur si simplu pt ca n-am mai avut bani sa joc doar tot ce e sigur din cauza faptului ca Arsenal imi mancase 40% din fonduri pierzand ca niste dobitooci de la 1-0 cu 1-2(daca faceau egal era bun), si a trebuit sa joc si ce e usor nesigur, vreo 4 meciuri din alea 25 si unul din ele m-a futut, Raonic. O gresala care nu mai trebuie repetata.
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 18:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Cibi e castigat lejer, expected, bun. Contam pe astia 660 de lei. Acuma sa vedem poate totusi pierde una din Svitolina si Selby, vad ca ambii au ceva probleme. Cand pierd pe 2 meciuri avand in vedere ca unul ar fi al meu, e cu totul si cu totul altfel. Iti da un alt aer, ca si cum orice ai fi facut in situatia asta n-ai fi castigat si mergi mai usor la urmatorul pariu, il vezi mai bine, si ai mai multe sanse sa alegi bine. Cand alegi cu moralul scazut, vezi prost optiunile. Si asta mi s-a intamplat de nenumarate ori in trecut. Acel winning streak sau losing streak nu e intamplator, pur si simplu moralul iti lasa creierul sa functioneze limpede cand esti in winning strek si ti-l intuneca cand esti in losing streak. E si ghinion dar nu e doar atat, e la fel de mult ceatza de pe creier de-a reusi sa vezi ce e riscant atunci cand nu-ti ies cum trebuie. Nu vreau ceatza din aia, numa mersi! Selby a batut 4-3, normal... mda. Svitolina cine stie, poate face un decisiv slab!


    Poate nici nu ajunge in decisiv, 4-5 de la 2-5. Mda, aici spre deosebire de sporturile alea de kkt de echipa nu se poate termina egal. Asta-mi place la tenis cel mai mult, ori castig eu, ori pierdem amandoi. Nu ala face egal si doar io pierd si el poate in prelungiri sau la rejucare castiga. Ce plm e asta? Pierzi in maa-taa ca mine daca ai coaie, ca tu oricum faci bani in prostie, nu-mi lua doar mie banii! Si tu bine mersi mergi mai departe!
    Last edited by Johnny D; 21st February 2018 at 18:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Le-ai pus pe toate pe un bilet? De ce nu dai cash out?

    Azi victoria lui United poate fi pusa la bani pe jos?

  14. #35
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Scuze Johnny E inutil sa mai zic ca Suedia pierduse ultima data contra Germaniei la JO sau CM in 1992.. Rezultat de senzatie al nemtilor.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    E ok, stai linistit. Putea sa nu-mi iasa si mie la fel. Svitolina a batut greu in decisiv, la fel si Selby.
    Bine ca i-au batut nemtii pana la urma, ca era enervant sa ma culce si apoi sa si mearga mai departe!

    Ia uite https://www.youtube.com/watch?v=lexF29qvOCQ Dupa asa ceva n-ai cum fi prost dispus!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    duma zilei


    CSKA - Crevna Zvezda 100% se califica Steaua
    Moscovitii au o cota frumusica pt calificare: @1.57. Meciul tur s-a terminat 0-0 asa ca varianta de egal cu goluri nu e buna pentru CSKA. Merge si varianta victorie in timp regulamentar @1.75.
    I-a iesit lui dardar.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Io am dat 4 meciuri sigure azi, asa cote cum sunt mici dar au iesit: Cibulkova, Kerber, PSG si Montpellier.
    E drept ca e greu sa pui doar pe ele, faci intotal o cota de 1.60 maxim dar... dau ce e sigur doar!


    Bine ca n-am mai pus, Ramos e surpriza mare in seara asta ca pierde, as fi pus pe el probabil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Treaba voastra dar sfatul meu dupa 20 de ani de pariuri e: nu puneti cote mici la sigur pe hochei si baschet, si nici pe goluri. Prea riscant. Astea nu-s tipuri de pariuri sa le joci la sigur, nu le vad sigure deloc.
    Need I say more?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    I-a iesit lui dardar.
    Bun asta, bani pe jos au fost.

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Deci dupa cum am vorbit cu chinezu, aici ne desfasuram activitatile. Eu asa pun azi:

    18:00
    Lokomotiv M. - Nice
    Cine merge mai departe 1,15-1
    20:00
    Lazio - Fcsb
    Cine merge mai departe 1,60-1
    20:00
    Villarreal - Lyon
    Cine merge mai departe 1,22-2
    20:00
    RB Leipzig - Napoli
    Cine merge mai departe 1,04-1
    20:00
    Atl.Madrid - FC Copenhaga
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Atalanta - Dortmund
    Cine merge mai departe 1,50-2
    22:05
    Athletic Bilbao - Spartak M.
    Cine merge mai departe 1,02-1
    22:05
    AC Milan - Ludogorets R.
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Braga - Ol.Marseille
    Cine merge mai departe 1,01-2
    20:00
    Huttenberg - SG Flensburg-Handewitt
    Rezultat final 1,05-2
    01:00
    H.Chung - Skugor F.
    Rezultat final 1,12-1
    03:00
    Tiafoe F. - J.Del Potro
    Rezultat final 1,25-2
    20:00
    T.Berdych - S.Travaglia
    Rezultat final 1,15-1
    21:00
    I.Ivashka - Wawrinka S.
    Rezultat final 1,50-2
    22:30
    F.Fognini - T.Sandgren
    Rezultat final 1,25-1
    00:00
    Andujar P. - D.Thiem
    Rezultat final 1,07-2
    13:15
    D.Cibulkova - K.Flipkens
    Rezultat final 1,40-1
    12:00
    Svitolina E. - N.Osaka
    Rezultat final 1,40-1
    22:05
    Arsenal - Ostersunds
    Rezultat final 1,40-1
    19 selecții Ștergeți toate
    COTÃ TOTALÃ 34,2492
    TOTAL
    10,00
    CÂȘTIG EV 342,49 LEI

    Asta e biletul de selectie, acuma care-s sigure de aici nu stiu inca, sa vedem. Ii facem diagnostic!

    Selectand doar meciurile care eu le vad sigure, mergem asa:

    20:00
    RB Leipzig - Napoli
    Cine merge mai departe 1,04-1
    20:00
    Atl.Madrid - FC Copenhaga
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Athletic Bilbao - Spartak M.
    Cine merge mai departe 1,02-1
    22:05
    AC Milan - Ludogorets R.
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Braga - Ol.Marseille
    Cine merge mai departe 1,01-2
    20:00
    Huttenberg - SG Flensburg-Handewitt
    Rezultat final 1,05-2
    01:00
    H.Chung - Skugor F.
    Rezultat final 1,12-1
    03:00
    Tiafoe F. - J.Del Potro
    Rezultat final 1,25-2
    20:00
    T.Berdych - S.Travaglia
    Rezultat final 1,15-1
    22:30
    F.Fognini - T.Sandgren
    Rezultat final 1,25-1
    00:00
    Andujar P. - D.Thiem
    Rezultat final 1,07-2
    12:00
    Svitolina E. - N.Osaka
    Rezultat final 1,40-1
    22:05
    Arsenal - Ostersunds
    Rezultat final 1,40-1
    20:00
    Lazio - Fcsb
    Rezultat final 1,30-1
    14 selecții Ștergeți toate
    COTÃ TOTALÃ 6,2966
    TOTAL
    165,00
    CÂȘTIG EV 1.038,94 LEI

    Astept propuneri si comentarii.
    Last edited by Johnny D; 22nd February 2018 at 11:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Deci dupa cum am vorbit cu chinezu, aici ne desfasuram activitatile. Eu asa pun azi:


    Asta e biletul de selectie, acuma care-s sigure de aici nu stiu inca, sa vedem. Ii facem diagnostic!

    Selectand doar meciurile care eu le vad sigure, mergem asa:

    20:00
    RB Leipzig - Napoli
    Cine merge mai departe 1,04-1
    20:00
    Atl.Madrid - FC Copenhaga
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Athletic Bilbao - Spartak M.
    Cine merge mai departe 1,02-1
    22:05
    AC Milan - Ludogorets R.
    Cine merge mai departe 1,01-1
    22:05
    Braga - Ol.Marseille
    Cine merge mai departe 1,01-2
    20:00
    Huttenberg - SG Flensburg-Handewitt
    Rezultat final 1,05-2
    01:00
    H.Chung - Skugor F.
    Rezultat final 1,12-1
    03:00
    Tiafoe F. - J.Del Potro
    Rezultat final 1,25-2
    20:00
    T.Berdych - S.Travaglia
    Rezultat final 1,15-1
    22:30
    F.Fognini - T.Sandgren
    Rezultat final 1,25-1
    00:00
    Andujar P. - D.Thiem
    Rezultat final 1,07-2
    12:00
    Svitolina E. - N.Osaka
    Rezultat final 1,40-1
    22:05
    Arsenal - Ostersunds
    Rezultat final 1,40-1
    20:00
    Lazio - Fcsb
    Rezultat final 1,30-1
    14 selecții Ștergeți toate
    COTÃ TOTALÃ 6,2966
    TOTAL
    165,00
    CÂȘTIG EV 1.038,94 LEI

    Astept propuneri si comentarii.
    Cand vad cotele alea de 1.01 si 1.02 ma apuca rasu Dupa meciul sigur de ieri va dau mai incolo inca un pont

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •