View Poll Results: Pronostic

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    1 50.00%
  • x

    0 0%
  • 2

    1 50.00%
Results 1 to 18 of 18

Thread: Etapa 25: Poli Timisoara - Poli Iasi 1-2

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0

    Etapa 25: Poli Timisoara - Poli Iasi 1-2

    Duminica, 18.02.18/18:00
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    1 solist.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ce pe fata a fost Poli Iasi X2 aici! Leher! Ma felicit c-am pus peste 100 de lei pe meciu asta inclusiv!

    1-0 din primele 10 minute pt mondovici care isi continua marsul spre play off!
    Tin sa-l aplaud pe Dubel, a stiut ca sunt sanse bune sa se-ntample asta. A fost singurul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    ECHIPELE DE START

    ACS Poli Timisoara: (4-2-3-1)
    Straton - Ciucur, Khubutia, Melinte, Oliva - Vasvari, Artean - Bîrnoi, Munteanu, Popovici - Drãghici.
    Antrenor Leo Grozavu

    CSM Poli Iasi: (4-2-3-1) Denis Rusu - Bosoi, Mihalache, Frãsinescu, Pantîru - Cioinac, Qaka - Platini, Jo, Zaharia - A. Cristea.
    Antrenor Flavius Stoican


    Platini deschide scorul. 0-1

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ha, am fost mai rapid draga Leo!

    In mod normal le mai dau moldovicii, astia saracii sunt cazuti mental aproape cu totul.
    Iar Leo Grozavu ala e un antrenor foarte prost la o echipa cazuta, jigneste mult si des jucatorii.
    E un fel de Ranieri, antreneaza bine doar cat timp moralu echipei e sus, cand e jos, Dumnezeu cu mila!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    observ ca Poli lupta pentru play out

    dar cel mai frumos e ca iesenii au alungat rasii din play off
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu degeaba am zis eu ca Astra - Dinamo va fi pe bune cat se poate! Aici l-am luat pe Dubel!



    Apropo, ca de obicei in Banie, terenul e cat se poate de nasol! Problema Cimisorenilor e ca si-au ales total nepotrivit momentu cand sa puna o astfel de potlogarie! Iesenii sunt gropari prin chintesenta!
    Last edited by Johnny D; 18th February 2018 at 18:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Exact ce ziceam, 0-2 sah mat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    2-0. adio catei in play off

    respect Poli pentru sacrificiu
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #10
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    N-am spus ca 100% Iasul va fi in play-off. Nici acum nu e. Mai au un meci decisiv cu Viitorul etapa urmatoare. Am spus insa ca sunt la mana lor si daca castiga tot, indiferent de celelalte rezultatate, sunt in primele sase.
    Nu mai uit la meci, deci nu pot spune daca meciul se joaca pe teren. Totusi, nu cred ca Timisoara in situatia in care se afla se poate da la o parte.

    Meciul Astra - Dinamo se va juca pe bune functie de rezultatul partidei Viitorul - Botosani. Daca cumva acel meci se va termina egal, Astra este deja in play-off, si poate juca cu frana de mana trasa meciul cu cateaua lesinata.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Respect pt nimic. Dinamo face 41 de puncte in seara asta.

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu vreau sa zic ca Ranieri si Leo Grozavu au acelasi stil sau caracter, de fapt fix pe dos. Insa efectul e similar!
    Ranieri zambeste ca un tembel indiferent ce se-ntampla si astfel nu stie sa navigheze o corabie care se scufunda, insa e bine ca lasa baietii liberi si cand acestora le iese, le iese beton. Leo Grozavu e exact pe dos, vorbeste mult si intens, cand baietii sunt sus ii motiveaza si mai tare, insa cand sunt jos, da cu ei de toate strafundurile Gheenei. Eu nu l-as angaja p-asta nici sa ma plateasca, de fapt pe nici unul din cei 2, n-au nici o treaba. Mereu au o performanta foarte buna, si pe urma 6 proaste. Astia nu-mi plac. Prefer antrenorii consecventi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    mare pisicher Cip asta... a simtit dezastrul si s-a dat plecat din localitate ca sa scape de punga aia incomoda
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post



    Apropo, ca de obicei in Banie, terenul e cat se poate de nasol! Problema Cimisorenilor e ca si-au ales total nepotrivit momentu cand sa puna o astfel de potlogarie! Iesenii sunt gropari prin chintesenta!
    Ce treaba are terenul din Banie cu timisorenii?

  15. #15
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai cu cine are poli urmatorul meci?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Penalty si gol Vasvari.

  17. #17
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Pai cu cine are poli urmatorul meci?
    Or avea meci etapa viitoare, dar gazonul in Banie e perfect. Pe DP in Timisoara, gazonul e nasol.

  18. #18
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Deci...
    Cand ai un management de rahat...asta se intampla!
    Pe Grozav de cand a venit il intereseaza doar play-out ul!
    Pai bine bai tata... 6 puncte acasa inseamna 3 puncte in play-out!
    Pai hai sa vedem clasamentul.In momentul de fata daca se injumatatesc punctele...Sepsi e la 3 puncte de tine.In 14 etape e un rahat sa te depaseasca la cum joci!
    Suntem praf.Nu jucam nimic.Numaram pasele consecutive in mijlocul advers: 3!...in juma de ora aprox in prima repriza nu am reusit mai mult de 3 pase consecutive!!!!Asta spune tot!
    Asta e!mergem inainte!Dar cand Popica a cerut jucatori, conducerea s-a tras pe cur.Amu...In fine.Asta e...la anul ASu si ACS se vor intalni in B!
    Si sa ma suga Robu, voi tine clar cu ASU la un asemenea meci!
    "INTERZIS"!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •