View Poll Results: Cine merge in semifinale?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • FC Hermannstadt

    4 57.14%
  • FCSB

    3 42.86%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 118

Thread: Sferturi 2018: FC Hermannstadt - FCSB

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Echipa de start a Stelei:

    Balgradean
    A. Jorge
    Larie
    Balasa
    Filip
    Ov. Popescu
    Nedelcu
    D. Man
    Fl. Tanase
    Budescu
    Coman

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Balgradean?

    A zis Becali ca joaca cu juniorii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    preluat de pe fc steaua bucuresti, pagina de facebook.

    daca inca nu ai aflat, Dica pune in teren echipa.

  4. #25
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Meciul s-a amanat pt maine la ora 14.00.

  5. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    V-am zis eu ca fcsb-ul nu castiga azi la Sibiu

    Nimic ciudat in faptul ca s-au vandut 8000 de bilete dar pe stadion erau minim 12000

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    V-am zis eu ca fcsb-ul nu castiga azi la Sibiu

    Nimic ciudat in faptul ca s-au vandut 8000 de bilete dar pe stadion erau minim 12000
    ai tremurat degeaba! in alta ordine de idei, GgB a luat o mare teapa marca lpf. cum vine asta burlene, cum m. matii plimbi o echipa de la bucale la sibiu ca asa vrea muschiul tau de taran basit.
    fmm burlene!

  7. #28
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nici maine nu castiga.

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    bani pe jos
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    te/va scot banii afara din casa?

  10. #31
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am vazut acum cum il linge felie dumitrescu pe cioban la tv si se cearta cu presedintele de la Sibiu...cica 12000 de oameni au venit sa vada pe fcsb ... sa ii pupi undeva pe aia 12000 ma fraiere.

    Asta e, mergem si maine la stadion

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    frf si lpf aceeasi mizerie!

  12. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Asta nu e vreme de fotbal, toate meciurile trebuie amanate.

  13. #34
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Sunt minus 16 grade acum .
    Daca se va juca la 14 ceea ce eu nu cred o sa fie pe un teren inghetat tun :p.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    LPF si FRF aceeasi mizerie!

    https://sammuraysports.wordpress.com...pada-intarita/
    Deci, grijulie cum o stim, FRF a amanat meciul de la Craiova, pe un stadion modern, cu teren conform normelor, cu incalzire care sa elimine posibilitatea unui hochei cu piciorul si cu puc gigantic. In schimb, a dat OK desfasurarii meciului de la Sibiu, pe un stadion de acum 50-60 de ani, probabil, fara instalatie de incalzire a terenului..

    Toată stima sibienilor pentru eforturile facute, pentru masiva prezenta in tribune (ca oriunde joaca Steaua), dar ce am văzut la televizor a fost de un penibil cum rar intalnesti. Sper sa gasesc vreun clip cu baietii aia maruntind "zapada intarita", dupa cum o numea dl. Birt, prezidentul Hermannstadt-ului, si dand vartos cu maturile pana le-au rupt. Iar ajungem de rasul strainatatii.

    Craiova-Dinamo se joaca peste doua saptamani. Steaua nu beneficiaza de aceleasi conditii, meciul s-a reprogramat pentru maine, la ora 14. Sa vezi acu' ce maruntesc baietii zapada, cum o sa zbarnaie maturile. O sa fie una grande partita pe un covor verde primavaratic... Muzica! Muzica!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #36
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca nu a fost dracul atat de negru nici aseara iar facem pe romanii si vorbim doar ca sa avem ce sa vorbim. La Giurgiu s-a putut juca pe derdelus si v-ati bucurat toti dupa ca a pierdut Dinamo.

    Lumea a venit la stadion sa vada fotbal, sa vada o echipa a Sibiului care a plecat acum 3 ani din Liga a 4-a iar acum e la un pas de prima liga si in sferturile Cupei, la primul meci pe nocturna acasa. Mai usor cu entuziasmul asta ca lumea a venit sa vada fcsb-ul, trebuia sa auzi cat e de iubita echipa ciobanului doar din scandarile din stadion .

    Birt a avut prea mult bun simt aseara, dar pe deoparte il inteleg ca nu a vrut sa se coboare la nivelul de inteligenta al meme-ului si sa dea de petrol

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    da, dreptatea este de partea ta. ati jucat la giurgiu si amanat la craiova.
    acu' astept sa spui ca aveti bani sa va scoata din padoc si nu era o problema deplasarea, nu stiu insa parerea coregrafilor dupa o asteptare de doua ore in ger finalizata cu "pas" de la fluierasul central.
    hai sa nu ne kkm pe noi cand strugurii sunt otet...


    edit.
    ca tot vb de bun simt, sibiu_capitala pwli.

  17. #38
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu am vazut pe nimeni de la Dinamo sa iasa la televiziuni cu presiuni sa amane meciul de la Craiova, cum au facut memeul si ciobanul in ultimele 2 zile. Ca nu ii intereseaza Cupa, ca cica aceasta competitie nu merita o echipa ca fcsb in semifinale, ca trimit juniorii pe teren...si in prima echipa se gaseau, printre altii, Budescu si Mbappe. Bine, de la Dinamo nu prea mai vezi pe nimeni la tv dar asta e o problema de bucatarie interna

    Nu e neaparat vorba de bun simt la Sibiu, ci de o simpla stare de normalitate. Asta nu se accepta in tara noastra, tot timpul scandalul si breaking-news-ul vor lua fata bunului simt

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    da!
    sunt nevoit sa intervin pentru a spune, din nou, ca ai dreptate. am vazut la digi conducatorul hermastrandului, duduie de inteligenta. trebuie sa asteptam pana pe 29 sa vedem meciul-breaking news!

  19. #40
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ati aruncat cu sare cat pentru toate stradutele din hermanstrand. nu uitati sa demontati nocturna!

  21. #42
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acum nu vreau sa fiu rau dar stii ca e amuzant ca aceste comentarii vin din partea unui locuitor din Targu-Jiu

    La Sibiu unii au inteles ca prima data trebuie sa arate orasul bine si apoi stadionul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •