View Poll Results: Astra - Gaz Metan 4-3

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    1 50.00%
  • X

    1 50.00%
  • 2

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 58 of 58

Thread: Etapa 24: Astra - Gaz Metan 4-3

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Mai ales confuzia grava intre cele doua!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Ok. Contrati-va cu dragoste atunci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Acum zi si chestia aia inteligenta cu care ne tot ameninti!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #46
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Am vazut 7 goluri in seara asta, 2 chiar frumoase.

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Acum zi si chestia aia inteligenta cu care ne tot ameninti!
    Bate CFR
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    .... drumu degeaba pana la Bucuresti

    daca tot ai chef de glume, mai bine spune bancul ala cu dinamo in C.L.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #49
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu chiar degeaba. Vor lua un punct.

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Am vazut 7 goluri in seara asta
    Este probabil sa ai dreptate.
    Apreciez efortul de a posta ontoppic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    singurul care poate lua puncte la Bucuresti este soferul autocarului ungurilor. puncte + suspendarea permisului
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Este probabil sa ai dreptate.
    Apreciez efortul de a posta ontoppic
    Pai da. Mi-a placut golul dou al gazarilor, corner si gol cu capul pe spate.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bate CFR
    Ar fi o surpriza?
    Steaua a vandut portarul,defensiva improvizata,plus ca se insita cu Larie,Enach jocatori fara pretentii mari.

    Mai multe probleme or sa fie cu Craiova
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Eu vad un meci extrem de echilibrat. Am pus 1 mai mult pt. ca doresc ca Edy Iordanescu sa prinda play-off-ul. Daca castiga acest meci le mai trebuie un punct in urmatoarele doua partide si sunt in play-off.
    Meciul a fost echilibrat, asa cum am anticipat. Am pronosticat bine, am gresit insa in ceea ce priveste calculele. Astra e calificata de pe acum. Iasul, Viitorul si Botosaniul joaca intre ele, deci cel putin doua dintre ele vor pierde puncte, daca nu toate trei, in cazlul unor rezultate de egalitate.
    Asadar, Astra e in play-off, ceea ce este un avantaj pt. fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo, care in ultima etapa joaca la Astra, unde patron este Nicolae, un fost baiat cu ochi albastrii, sensibil echipei cu pedigree secu.ristic ca si domnia sa.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Intrebarea ar fi cum poate un meci atat de prost sa aiba atatea goluri!?
    Raspuns: au defensive de Liga a 6-a, daca ar exista o asemenea liga, asa aparare ar avea echipele ei.
    4-3 Astra, lupta la play off e incinsa rau!
    Meciul n-a fost prost. Gazul a adus in aceasta pauza de iarna jucatori buni, mai buni decat cei autohtoni care joaca la echipe de acelasi calibru. Nu vad ca echipa lui Pustai sa aiba probleme cu salvarea de la retrogradare.
    Cat priveste lupta incisa pentru play-off, cred ca Iasul, Viitorul si Botosaniul se vor lupta pt. singurul loc ramas disponibil. dinamo daca bate Chiajna si la Astra este 100% in primle 6. Si cum metodele specifice, vorba unui patron regretat acum de tolomacii de sub pod, inca functioneaza la fosta echipa sponsorizata jumatate de secol, daca nu chiar mai mult, de securitate, este f. clar ca dinamo nu va avea probleme cu intrarea in play-off.
    Cum am mai spus, Iasul daca bate tot este si ea in play-off. Pronostichez ca Botosaniul va fi prima care va iesi din lupta, meciul decisiv urmand a se da la Iasi in partida cu Viitorul.
    Asadar, Steaua, CFR, Craiova, Iasul sau Viitorul si dinamo sunt echipele care se vor lupta in play-off.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Meciul n-a fost prost.
    N-am zis c-a fost prost, doar c-a "beneficiat" de 2 aparari proaste rau, nici in Liga a 2-a nu vezi asa marcaje proaste. De fapt acelasi lucru l-au spus si "astia" de la Jiji TV dupa meci, inclusiv Eddy, era si greu sa zica altceva.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    dinamo daca bate Chiajna si la Astra este 100% in primle 6.
    Daca! Eu sincer sa fiu, nu cred. Eu cred ca vor depinde de meciul cu voi!

    Chiajna mi se pare echipa buna, undeva de nivelul Gazului. Nici astia nu vor retrograda.
    Gigeone al tau zicea ca nu vor bate pe Chiajna, si ca prin minune, sunt si eu de acord cu el!
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Asadar, Steaua, CFR, Craiova, Iasul sau Viitorul si dinamo sunt echipele care se vor lupta in play-off.
    Ce-mi place la tine e c-ai coaie si le pui la bataie! Eu unul nu indraznesc sa spun cine va prinde si cine nu.
    Last edited by Johnny D; 10th February 2018 at 14:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    De ce nu crezi? Doar la Chiajna sunt dinamovisti pur sange in conducere. Presedinte e Cristian Tanase, un dinamovist declarat, iar Moldovan a jucat vreo 10 ani la ei, apoi a activat si ca antrenor la diverse grupe de juniori si chiar la seniori pt. putin timp daca nu ma insel. Despre Nicolae stie toata lumea ca omul are pedigree secu.ristic.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce-mi place la tine e c-ai coaie si le pui la bataie! Eu unul nu indraznesc sa spun cine va prinde si cine nu.
    Nu vorba de coaie, e pur si simplu probabilitate. Iar cel mai probabil este ca cele trei se vor incurca intre ele, lasand drum liber catelei lesinate sa pinda din nou play-off-ul pe ultima suta de metri.
    Exista, totusi, o varianta in care dinamo va juca pe pune ultimul meci: Iasuul sa piarda atat cu Botosani, cat si cu Viitorul in casa, iar Viitorul sa bata sau sa faca egal cu Juventus, sa bata Botosaniul, Astra sa piarda cu CFR, iar in ultima etapa Botosaniul sa bata Gazul. In acel moment, Astra va fi obligata sa joace pe bune cu dinamo.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    De ce nu crezi? Doar la Chiajna sunt dinamovisti pur sange in conducere. Presedinte e Cristian Tanase, un dinamovist declarat, iar Moldovan a jucat vreo 10 ani la ei, apoi a activat si ca antrenor la diverse grupe de juniori si chiar la seniori pt. putin timp daca nu ma insel. Despre Nicolae stie toata lumea ca omul are pedigree secu.ristic.
    Eu nu gandesc asa, jucatorii joaca, nu conducerea.
    Si nu cred ca va avea cineva tupeul sa vorbeasca cu jucatorii sau antrenorul sa el spuna "s-o lase mai moale". Nu cred asa ceva, dinamovistii au mai mult bun simt decat voi.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Astra va fi obligata sa joace pe bune cu dinamo.
    Nu am facut calcule, eu pur si simplu asa cred ca se va intampla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu nu gandesc asa, jucatorii joaca, nu conducerea.
    Si nu cred ca va avea cineva tupeul sa vorbeasca cu jucatorii sau antrenorul sa el spuna "s-o lase mai moale". Nu cred asa ceva, dinamovistii au mai mult bun simt decat voi.

    Nu am facut calcule, eu pur si simplu asa cred ca se va intampla.
    Pai de-aia au rezultate formidabile in Romania, pt. ca au bun simt. Ei, saracutii, au in ADN blatul si jocurile de culise, nu degeaba cei de la EVZ i-au numit, citez cu exactitate: 'campioni ai blaturilor'. Este ca-ti aduci aminte?

    Pai fara calcule, am inteles ca dai meditatii ..., nu se poate. Toti fac calcule. Dinu Gheorghe, pt. informarea ta corecta, a sugerat si el acelasi lucru. Mai precis ca Astra o va lasa mai moale, stiindu-se cu saci-n caruta.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •